Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz też mam 1.7 pisałem ci wcześniej tak że nie wracaj.

 

Edit To teraz juz nie wiem bios masz najnowszy może to rzeczywiscie z Sempem tak jest ,zobacz do instrukcji str3-24 i tam jest pozycja Adjust cpu ratio.

 

Edit Po aktualiazacji dawałeś load defaults-Y-F10-Y- i restart ?

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam taniej i dobrej płytki na nf3 do Oc a64 2800 na 754....

mysle nad Msi K8N Neo Fsr którą moge miec za 260ziko.

jednak zastanawia mnie czy lepszy nie bedzie ASUS K8N lub GIGABYTE K8NS .

brałbym abita od razu tylko nie podobają mi sie 2sloty na ramy ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podbny problem tyle ze do wydania 400zł i mało czasu.. a i nie piszcie DFI Lan Party UT NF3 250 GB bo nie moge tego u mnie dostac moze ktos pomoze

Edytowane przez dip89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam taniej i dobrej płytki na nf3 do Oc a64 2800 na 754....

mysle nad Msi K8N Neo Fsr którą moge miec za 260ziko.

jednak zastanawia mnie czy lepszy nie bedzie ASUS K8N lub GIGABYTE K8NS .

brałbym abita od razu tylko nie podobają mi sie 2sloty na ramy ;>

1532244[/snapback]

Do oc lepszy gigabyte mam tego asusa i nie jest to plyta dla mastah-oveclockah ;]

zastanow sie tylko czy nie lepiej bedzie wziac sempka2600+ i k8ns gigabyte znajomy wykrecil takiego sempka na 2800mhz a standardem jest ze te sempy sie kreca na 2500-2600mhz

ja na tym asusie mojego procka wykrecilem tylko na 2340mhz a moj brat swojego 3000+ na 2600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podbny problem tyle ze do wydania 400zł i mało czasu.. a i nie piszcie DFI Lan Party UT NF3 250 GB bo nie moge tego u mnie dostac  moze ktos pomoze

1532376[/snapback]

Może spróbuj zamówić w komputronik.pl ? :)

 

Edit;

@Grobel

Ja mam taką mobo jaką planujesz z A64 jest OK,Gigabyte K8NS ma bardzo różne opinie ale dużo userów narzeka,na temat Asusa niwiele wiem,ale poprzednik sie wypowiedział. :)

Polecam topic "Który Procesor Wybrać" jest tam sporo informacji,które Was zainteresują.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oc lepszy gigabyte mam tego asusa i nie jest to plyta dla mastah-oveclockah ;]

zastanow sie tylko czy nie lepiej bedzie wziac sempka2600+ i k8ns gigabyte znajomy wykrecil takiego sempka na 2800mhz a standardem jest ze te sempy sie kreca na 2500-2600mhz

ja na tym asusie mojego procka wykrecilem tylko na 2340mhz a moj brat swojego 3000+ na 2600mhz

1532465[/snapback]

Niestety nie ma tu zadnego standardu, ja mialem sempa 2600+ ktory robil max 22xx, kolejny doszedl "az" do 2400, osobiscie radze wziac jakiegos 2800+ z racji tego ze te 2600+ sa odrzutami (to nie jest moja opinia, takie sa wnioski z roznych forow ze modele z obcietym cache to odrzuty z modeli z 256 kb cache)i tak jak nie maja sprawnego cache tak moga sie slabo krecic, oczywiscie zawsze moze sie trafic perelka, poza tym ten slabszy sempron nie dawal rady z pamiecia powyzej 230 mhz, na a64 przy 310 nie mam zadnych klopotow, osobiscie radze 2800+, wyzsze modele sa za drogie w stosunku do a64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wam radził poczekac ustukac troche wiecej kasy i kupic juz cos na socket 754 z tym ze juz na nforce 4 tam juz macie pci-e dobra płyta np asus K8N4-E DELUXE

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co do mnożnika w biosie też nigdy takiego nie widziałem a miałem z 10 biosów wiec to raczej zależy od procesora czy ma możliwość zmiany

1532573[/snapback]

Czyli MSI-K8n Neo Fsr raczej do A64.

 

@astray

Jest Twoja konfiguracja i problem :blink: ten sam.

 

Edit

@jericho666

 

Czy możesz wypowiedzieć się n/t mojego postu nr 493 w tym topicu ? :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , polookałem troszczke za tym gigabytem i sprawa wygląda tak:

 

 

GIGABYTE K8NS 269 zł

MSI K8N NEO-FSR 259 zł

 

MSI mnie strasznie kusi, bo miałem kiedys w budzie kt3ultra2-c i nienarzekałem...[no prawie, bo tez miala 2 sloty na ram]

płyta na 100% będzie uzywana z a64 2800, żadne spermony nie wchodzą w gre bo wtedy przesiadka dla mnie niemiałaby sensu...

tak wiec msi kusi , a gigabyte nie daje spokoju..... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może kup obydwie :D :D :D i co tydzień zmiana bedziesz miał porównanie :) ,a tak na poważnie to masz problem(ja bym wziął MSI,mam 2 płyty Gigabyta ale pod PIII i tam nie ma wielkiego krecenia złego słowa o nich nie powiem ,teraz pod S754 miałem brać GA K8NS ,ale cieszę sie że wziąłem to MSI) :) .

 

Edit

U mnie max FSB=310MHz (patrz post493),ale do A64 2800 to wystarcza,no w sumie przy tych wysokich HTT(pow 300) to niewiele się "bawiłem".

Przy sprawdzonych ustawieniach płyta stabilna jak skała w sumie to nie miałem ani jednej zwiechy.Do konfiguracji MSI+A64 musi być mocny zasilacz do O/C.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Witam forumowiczów

 

Moja mobo to MSI K8N Neo FSR nForce3-250Gb S754 bios 1.7

Nie działają u mnie mnozniki HTTx1 i HTTx2 pozostałe tzn.2,5 3 4 działaja.

Pytanie do innych uzytkowników w/w płyty jak również Neo Platinium S754:

Jakie maksymalne HTT udało Wam się osiągnąć i czy działają HTTx1 i 2?

U mnie max stabilne to 312MHz

Powinno być 320 x 2,5=800MHz.

Czy komuś udało się przekroczyć stabilnie 800 MHz równiez na innych mnoznikach HTT 3 i 4 ?

 

Pozdrawiam.

1511400[/snapback]

a wiec tak jak u ciebie nie działa mnoznik x1 i x2 reszta działa o ile HT nie przekracza znacząco 1000MHz

 

max HTT to 325MHz i to mnie właśnie blokuje bo proc robi 8x325=2600 na 1.5v stabilnie

 

 

druga jeszcze gorsza sprawa to pamięci 1GB pracuje stabilnie tylko przy ok 180MHz 2,5-3-3-8 2T a pamięci to twinmosy 1a4t pojedyńczo robią

1 kość 240 2-2-2-5

2 kość 220 2-2-2-5

z vmem-modem 3.3v

 

a oto moje normalne ustawienie

fota

 

 

OT : post edytowalem o 13:14 a nizej pisze o godzine wczesniej tez tak macie ??

Edytowane przez jericho666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jericho666

Na jakim mnożniku HTT wyciagnołes 325MHz (2,5 czy 3),czy na tych ustawieniach 8x325 zapuszszczałeś jakieś testy typu SP-2004 SPi chodzi mi ostabilność ? :D

 

Edit:

Z tym czasem też tak mam.

Edit 2

Sry nie doczytałem postu ,że 8X325 stabilnie pozostaje pyt HTTx2,5 czy HTTx3? :D

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, poczytałem temacik o gigasicie i już wiem ze biore msi....

ciekawe czy modec 350gtf starczy ;]

1532710[/snapback]

Jak będziesz ciagnął wysoko to pomyśl o czymś mocniejszym tym bardziej ze masz grafe 6600 (ja miałem szefa 360 i zmieniłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem odpowiedz od MSI jericho666 ma racje, to wina proca:

 

Dear Customer,

 

 

 

This is normal since Sempron processors does not recommended to be OC, only standard Athlon 64.

 

Sincerely,

Technical Support Division

MSI Computer Corp.

http://www.msicomputer.com

 

Mniejsza z mnoznikiem, ale moglaby byc choc zmiana napiecia oprocz tej procentowej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jericho666

Na jakim mnożniku HTT wyciagnołes 325MHz (2,5 czy 3),czy na tych ustawieniach 8x325 zapuszszczałeś jakieś testy typu SP-2004 SPi chodzi mi ostabilność ? :D

 

Edit:

Z tym czasem też tak mam.

Edit 2

Sry nie doczytałem postu ,że 8X325 stabilnie pozostaje pyt HTTx2,5 czy HTTx3? :D

1532700[/snapback]

oczywiscie na tych ustawieniach jest stabilnie testowałem to primem juz dość dawno z tych ustawień nie mam screena mosiał bym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze mam dylematy ze głowa mała :mur: najpierw chciałem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ale kolezka ze sklepu stwierdzil ze nie idzie tego załatwic :huh: wienc szukam czekgos innego i tak musze kupic zasiłke którą juz zakupiłem praktycznie szef 420w i teraz sie wacham :/ poniewaz na pokładzie pozostanie 2x128 ram no name :-| do tego wdc 80gb 8mb i grafa gf fx5200 i jezeli będe kupywał cos pod 754 to będzie to:

Amd64 2800+

i tutaj problem zamówie DFI Lan Party UT NF3 250 GB - 399 albo tego MSI co polecacie (i tutaj pytanie jaka jest roznica pomiedzy Microstar K8N Neo-FSR (nForce3-250) a Microstar K8N Neo-Platinum (nForce3 250Gb) i czy jest warta różnicy cenowej)

i do tego proca z plyta moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> w takim wypadku jeszcze pamięci hynix 512mb

Albo:

wybrać cos z 939 na agp czyli

Athlon 64 3000+ Venice w zaleznosci czy u mnie w sklepie za 550 czy z allegro za 500

płyta DFI LanParty nF3 UT Ultra-D 450

no i w tej opcji nie moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ramu bo mnie juz nie stac

więc licze na czyjąś zbawieną rade :rolleyes:

edit: dodam jeszcze ze niegdy wczesniej nie "bawiłem" sie w o/c ale mam zamiar zacząć dlatego chce dobrac cos odpowiedniego :)

Edytowane przez dip89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze mam dylematy ze głowa mała  :mur:  najpierw chciałem  ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ale kolezka ze sklepu stwierdzil ze nie idzie tego załatwic  :huh:  wienc szukam czekgos innego i tak musze kupic zasiłke którą juz zakupiłem praktycznie szef 420w i  teraz sie wacham :/ poniewaz na pokładzie pozostanie 2x128 ram no name :-|  do tego wdc 80gb 8mb i grafa  gf fx5200 i jezeli będe kupywał cos pod 754 to będzie to:

  Amd64 2800+

i tutaj problem zamówie DFI Lan Party UT NF3 250 GB - 399  albo tego MSI co polecacie (i tutaj pytanie jaka jest roznica pomiedzy Microstar K8N Neo-FSR (nForce3-250) a Microstar K8N Neo-Platinum (nForce3 250Gb) i czy jest warta różnicy cenowej)

i do tego proca z plyta moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> w takim wypadku jeszcze pamięci hynix 512mb

Albo:

wybrać cos z 939 na agp czyli

Athlon 64 3000+ Venice w zaleznosci czy u mnie w sklepie  za 550 czy z allegro za 500

płyta DFI LanParty nF3 UT Ultra-D 450 

no i w tej opcji nie moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ramu bo mnie juz nie stac

więc licze na czyjąś zbawieną rade :rolleyes:

edit: dodam jeszcze ze niegdy wczesniej nie "bawiłem" sie w o/c ale mam zamiar zacząć dlatego chce dobrac cos odpowiedniego :)

1532859[/snapback]

Sorka za oftopa, ale na wymioty się zbiera po tej lekturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam sempa 2600 i gigabyte k8ns, hmm nie wazne na jakim napieciu proca, stabilne htt to maks okolo 280-290, przy mnozniku 3, gdy dam na 2, albo 1 zaraz reset, zwis, albo [ciach!] wiec co. mam bios f11, jaki jest najlepszy do oc do tej płytki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze ajak macie tem na mostku nforce (msi k8n neo platinum) mojego sie paluchem nie da dotknac (radiatora) a plyta pokazuje 48-49C (chopdzi mi o temp tego ukladu bez dodatkowych nadmuchow bo mam kompa lezec na stole, a nie w budzie)

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...