Skocz do zawartości
Loozak21

Jak Podkręcic 486dx2

Rekomendowane odpowiedzi

wez manuala do mobo i albo zmien mnoznik albo fsb zalezy co sie da zmienic na wyzsze o ile wogule sa tam takie ustawienia. Ja kiedys mialem 486 to ta sie tylko na zworkach ustawialo typ prosesora wiec moesz sprobowac ustawic ten wyzszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.poszukaj na mobo tabelek z opisem zworek..Jeżeli cih nie ma to szukaj zworek jak najbliżej procka i zmieniaj obojętnie jak,wkońcu jak cus się zepsuje to strata niewielka ;).Jak chcesz o tym pogadac to GG:4499499 też zajmuję się starszymi kompikami pmmx.prv.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ze pisze lekko nie na temat, ale ten komp ma BIOS? bo jezeli tak to moze da sie cos z BIOSu zwiekszyc

1365548[/snapback]

Nie, w tamtych kompach w BIOSIE nie było takich fajnych zakładek.

Najpewniej zmienia się to przez zworki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecasz zworkami prosta zasada fsbxmnoznik wychodzi ci predkoscproca mozna albo podniesc fsb albo mnoznik

Acha i nie bylo dx2 100 - jak juz to dx4 100 ale watpie zeby poszly na 133

Jak bys mial wynalazek amd dx5 133 mhz to realne by bylo 150 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno, dawno temu mialem 486 (nie pamiętam dx ile tam było...) 100, płyta nie dawała możliwości podkręcenia, ale po zmianie generatora (do wymiany poszedł kwarc i 2 kondziorki) procek poszedł na 148 (sprawdzane było oscyloskopem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podkręcić intela 486dx2 100MHz na 133MHz i czy wogóle się da. Proszę o linki do progz.

1362073[/snapback]

 

za duzej roznicy to Ty nie odczujesz na tym kompie po tak extremalnym overclockingu ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem czy nie duzej

ja pamietam kopa ( tak podkrecenie kompa o 1/3 ) to kop

 

przy kompresji wav--mp3 ( hihi wariat bylem , ale i tak nigdzie mi sie nie spieszylo ) na orginalnych ustawieniach 3 min piosenki wav do mp3 @ 128 kompresowalo sie 28 min , po overclokingu 20 wiec zysk spory

a co mialem , 486 dx2 80 ( albo jakos tak ) :] i go @ 100 , nawet radiatorek mu dalem z tej okazji , a trzymal sie na tych gumkach z prezerwatyw ( dokladnie 4 ) :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zadbaj o dobre chłodzenie.. proponuje kupić coś pokroju zalmana 7700B Cu :D

 

P.S

A tak bez jaj :) Zobacz w instrukcji do mobo którymi zworkami zmienić mnożnik... i zwiększ go ze standardowaj wartości o 1 jednostkę w górę... Zmiana FSB raczej nie wchodzi w grę, gdyż fsb nie dało się zmianiać z tego co pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

heh a nie myslałeś zmienić proca ??

Dołączona grafika

ja mam takich kilka :P zostały mi po laptopie - mozesz je na allegro dostac :)

586 pod 486 :) 133Mhz

szybszy od pentiumka 75Mhz :D

i sie lepiej troche podkręca :D

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...