Skocz do zawartości
Greebqu

Moje C.o.

Rekomendowane odpowiedzi

no wiesz... 275x9 to moze nie szczyt marzen, ale i tak ladnie na BOXie go wykrecilem. :D zwazywszy na to, ze (teoretycznie) plyta glowna wiecej jak 280fsb nie obsluguje... ale mam nadzieje ze na WC pojdzie te 290x9 przy Vcore +11% lub +15%...

 

heh... u mnie to wlasciwie nie bedzie Water Cooling a Petrygo Cooling:) -30*C wytrzyma i jeszcze lepiej cieplo przewodzi.

 

venepl>> no to z ciebie fizyk niezly jest :lol:

Edytowane przez Greebqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petrygo gorzej przewodzi cieplo niz woda ,a wlasciwie to przewodnictwo ma malo do powiedzenia - glownie liczy sie pojemnosc cieplna

plyn chlodniczy jest jednak fajny bo nie zamarza ponizej zera ,ma ladny kolorek i bardzo spowalnia korozje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fizyk nie... ale na oko juz widac co zamazrnie szybciej, nalej wode w zlewke i i probowke - wystaw na dwor , zobaczysz co szybciej zamarznie, aha do tego samego poziomu woda powinna byc wtedy :) no i wtedy zobaczysz co szybciej zamarznie.. z fizyki nie bylem dobr ale widze z punktu praktycznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak jest z tą praktycaną fizyką jeśli według ciebie w instalacji CO woda plynie wolniej niż w Wiśle to ta rzeka naprawde musi zapierdzielać...

Już o ciśnieniu z jakimpompa przepycha wode nie wspomne...

Zresztą zwykłe borygo czy inna domieszka powinna zaradzić zamarzaniu..do tego

Greebqu napisał,ze rurki zaizoluje...

 

to jednak w dalszym ciągu nie zmienia mojego zapatrywania na ten projekt-ciekawy ale mało praktyczny... moim zdaniem jak napisałem jaś xhłodnica samochowowa za okno pompa co i instalacje do 3 kompów pociagnąć Będzie mniej rurek i uprości to konstrukcje... A 3 oddzielne instalacje i tak chyba są lepszym pomysłem..no ale to nie moja kasa, nie mój dom i do tego nie mój stary (jeszcze raz gratuluje takiego luzaka :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

venepl

Jak nie będzie się poruszać, to szybciej próbówka wybuchnie.

 

99tomcat

Woda w Wiśle płynie pewnie szybciej, ale nie znam wymiarów - pole powierzchni przekroju - choć miejwięcej załóżmy, że wisła ma te 100m i głęboka na 2m i w ciągu 1 sekundy przebywa odległość około 1 m to w ciągu sekundy przepływa 200 m3 a 1 m3 to 1000 dcm3 czyli 1000 litrów czyli 1000 razy 200 daje nam 2 miliony litrów na sekundę czyli 7,2 miliarda litrów na godzinę.

Kto chętny podłączyć swoje WC pod wisłę ;-)

Edytowane przez BQB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

venepl

Jak nie będzie się poruszać, to szybciej próbówka wybuchnie.

 

99tomcat

Woda w Wiśle płynie pewnie szybciej, ale nie znam wymiarów - pole powierzchni przekroju - choć miejwięcej załóżmy, że wisła ma te 100m i głęboka na 2m i w ciągu 1 sekundy przebywa odległość około 1 m to w ciągu sekundy przepływa 200 m3 a 1 m3 to 1000 dcm3 czyli 1000 litrów czyli 1000 razy 200 daje nam 2 miliony litrów na sekundę czyli 7,2 miliarda litrów na godzinę.

Kto chętny podłączyć swoje WC pod wisłę ;-)

1381646[/snapback]

Mi nie chodziło o przepływ ale o samą prędkość wody...

I z fizyki też miałem raczej trójki niż 4 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie tu problem, sam korzystam z mieszanki koncentratu GlycoShell z wodą w proporcji 1:4. Przy takich proporcjach płyn nie powinien zamarznać przy temp. -20*C. O glonach w układzie nie ma mowy i jeszcze zawiera jakieś dodatki smarujace i konserwujące co powinno korzystnie wpływać na pompkę. Wcześniej przez moment miałem zwykłą destylkę i nie zanotowałem zwiększenia się temperatury proca, więc straty na wydajności są raczej tylko czysto teoretyczne. Zresztą nie wiem czy wiecie ale do układów CO wogóle jest specjalny rodzaj boryga, ponoć stosowanie zwykłego boryga moze niekorzystnie wpływać na elementy gumowe używane w konstrukcji pomp CO co prowadzi do ich przedwczesnego zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat

Zdefinuj co oznacza prędkość wody - na wszelkich pompkach masz napisane, że tyle i tyle litrów na godzinę i MAX ciśnienie robocze. Nie wiem jak inaczej można podać prędkość wody. Konkretnie w jakich jednostkach.

 

A odnośnie wisły mógłby ktoś podać przybliżone wymiary? Wiadomo, że wszędzie jest inna szerokość, ale te wymiary które zna i jeszcze jak by ktoś rzucił patyczek na środek wisełki i zmierzył ile przepłynie w ciągu np 10 sekund, to by było ciekawe. Wiadomo, że wisła w środku prawdopodobnie wygląda tak:

\____------____/\--------_____/

 

 

donulung

A czy ty masz może bloczki z topem z plexi?

Edytowane przez BQB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQB jak najbardziej ma racje... ja podalem praktycznie a jak widac jets uzasadnienie fizyczne tez... wisla ma rozne rozmiary.... przyjmujac 100 m :P a co ci da ze woda plynie w rurkach szybciej jak to o wiele mniejsz apowierzchnia jest i takie moej zdanie...

co do izolacji to widziale jak monterzzy izoluja to albo w takie biale oslony w srodku maja taka wate razem z drutem - nie wiem co to, albo sztaa gabga taka, ale z tego co wiem to jest dlatego zeby rurki nie zamarzly w piwnicy, a tam ejst piec to i tak temperatura najczesciej powyzej zera jest...

 

Pomysl aczkoliwek fajny, ale trudny do wykonania, malo praktyczny i niestety drogi, zaopatrz sie w duzo pasty jesli jak mowiles jak bedziesz chcial majstrowac z kompem zalozysz wiatrak, bo u mnie 2 tubki na tydzien by nie starczyli :P tak czy owak powodzenia w wykonaniu... daj foty jak zrobisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy zamontowali pompę cyrkulacyjną do obiegu ciepłej wody, bo w tą zimę zamarzła, a zimna nie (ale ten obieg miał taką pompę). A rury nie są jakieś grube specjalnie - ja wiem na oko jakieś 3/4".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam stawiam na zamarzniecie... a jak zamarznie to juz tak szybko ich do dowilzu nie rozmrozi, chyba ze wezmie drabine postawi i bedzie suszarka podgrzewal, jesli by to bylo w srodku budynku to ok ale na zewntatrz moim zdaniem i zdaniem praw fizyki to nie wypali... a wogole szpecic dom metalowymi rurkami obatulonymi w jakeis styropiany itp.?! nie wiem jak u ciebie ale mi na to by nie pozwolli, chyba ze jeszce nei masz tunku to posc miedzy ceglami to... wtedy by bylo ok, zatynkujesz i spoko, innego rozwiazania nie wisze na dzidn dzisiejszy, bo pomysl co bedzie latem?! rurka sie strasznie nagrzeje czy w izolacji czy bez wszsytko sie nagrzewa w 30 stopniowym upale :P a wtedy masz wrzatek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, jak będzie płynąć przez te rurki i przez jakąś chłodnicę, to nigdy się nie nagrzeje. Temperatura wzrośnie, ale nie sądzę, żeby to było więcej niż 5 stopni. Liczyć mi się nie chce już po całym dniu w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tynk na chcie mam, ale ojciec sie godzi na ten pomysl. :wink: do roboty sie bierzemy tylko jak bedzie mial starszy troche czasu, a ostatnio ma niezly zaj*** w robocie. mysle ze maj-czerwiec przystapimy do dzialania.

 

a jakie bloczki na CPU brac? moze jakis tweaker by mi zrobil? :D jakie ceny?

 

petrygo gorzej przewodzi cieplo... hmmm szkoda. moze jakas inna mieszanka zeby te -20*C wytrzymala?

 

99tomcat>> ojciec spox jak jest na luzie. wczoraj sie wkurzyl, bo mu jakies errory wyskakiwaly w Windzie(a on komputerowiec marny jest... raczej fizyka, mechanika, elektryka- te sprawy). oj jak bluzgal. :lol: szybko przybieglem ctrl+alt+del i wszystko ok, ale zdenerwowal sie troche. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predkosc to sie mierzy w jednostkach dlugosci przez jednostke czasu (np: m/s), a nie w jednostkach objetosci przez jednostke czasu (litry / s). I podejrzewam ze woda w wisle plynie wolniej (pomijajac faze kiedy jest w postaci srumyczka bo tam pewnie przyspiesza :) ) i przekroj nie ma tu zadnego znaczenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosze takie wraznie, ze to  tylko takie gdybanie, ze znów za kilkanacie godziny ci sie tego odechce a potem w ogóle całem wc zostawisz i ten topic zniknie jak kilkadziesiąt nie udanych projektów takich jak :

blok wyklepany :|

wc podłaczone do wodociągów :|

czy areograf na styrychu i jakas częśc z pieca CO

tak się wszyscu zarzekali, ze wszytko zrobia i aj waj, a tu ani widu ani słychu :?

1375288[/snapback]

Juz od dawna chciałem to zrobic, ale nie mogłem znaleźć topicu.

No i jak tam postepy w pracach ?

Tyle hałasu i nic ?

A taki to miał być extra super mega projekt ?

moze tata poszedł po rurki i nie wrócił ?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ciekawe jak wyszło :D a z ta predkoscia wody to podejrzewam, ze chodzi stosunek przepływu do powierzchni - wtedy w wisle płynie mniej litrow na sekunde przy takiej powierzchni co ma rurka ;)

 

No włąsnie ja postepy - miało byc maj-czerwiec, a jest lipiec :D rozumiem, że gotowe :> chyba ze jednak koszty za dfuze hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak jest z tą praktycaną fizyką jeśli według ciebie w instalacji CO woda plynie wolniej niż w Wiśle to ta rzeka naprawde musi zapierdzielać...

1381584[/snapback]

Kiepskie porównanie. Woda w CO ma duże ciśnienie i średnią temperaturę na przyłączach 120 stopni. Między innymi dlatego nie zamarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...