Skocz do zawartości
ryba

Nowy Blok Home Made In Garage....

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby nie bylo, ze sie nic nie dzieje, to zamieszcze kolejny bloczek :) Jest ich sporo i mysle ze nie trzeba pisac co i jak :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wieczorkiem moze jak zapodam na jakiegos ftpka fotki to zamieszcze tutaj to, co mam w avatarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny! Solidnie wyglada i pewnie tez taki jest. Widze ze zostalo uzyte minimum miedzi, wiec sporo pleksy jest "wolnej". Niektorym sie to moze podobac, a niektorym nie.

Czy byla testowana jego wydajnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny! Solidnie wyglada i pewnie tez taki jest. Widze ze zostalo uzyte minimum miedzi, wiec sporo pleksy jest "wolnej". Niektorym sie to moze podobac, a niektorym nie.

Czy byla testowana jego wydajnosc?

1423063[/snapback]

 

narazie nie, ale kto wie, moze kiedys ;)

 

a jednak upgrata zrobie teraz :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wszystko oczywiscie gwinty 1/4" :D a na ch** wieksze ? :mur:

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś powiedział na forum: Dajcie mi CNC a zrobie Wam bloki o których filozofom się nie śnił0 (czy jakoś tak.. :P) ;]

Bardzo ładne wykonanie - ale cóż sie dziwic jak ma sie do tego osprzęt..

Czekam na pranie.. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!k tutaj nie chodzi juz o sam sprzet, tutaj chodzi o robienie blokow z glowa, do tego trzeba miec umiejetnosci :) frezarka jest raczej dobra, ale mogla by byc zawsze leprza, ale widac ze pit sie bardzo stara robiac te bloczki :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonanie cudowne ,konstrukcja denna

ze niby z jaka glowa to zrobione?? przeciez w pierwszym bloku to woda popynie tylko pod wodociagiem ,a druga konstrukcja jest przestarzala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonanie cudowne ,konstrukcja denna

ze niby z jaka glowa to zrobione?? przeciez w pierwszym bloku to woda popynie tylko pod wodociagiem ,a druga konstrukcja jest przestarzala

1426314[/snapback]

 

ze co ?? twoja wiedza o wc jest chyba jakas mocno zacofana jak polowy tłika, tak samo bylo mowione o px ze te finy takie cieniutkie ze woda nie plynie...nc

 

pozatym pokaz mi podobny blok jak mowisz ze konstrukcja przestazala

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

ze co ?? twoja wiedza o wc jest chyba jakas mocno zacofana jak polowy tłika, tak samo bylo mowione o px ze te finy takie cieniutkie ze woda nie plynie...nc

 

pozatym pokaz mi podobny blok jak mowisz ze konstrukcja przestazala

1426575[/snapback]

 

ale faktem jest że ja osobiście spodziewałem się wiekszej różnicy po między Urielem a PX'em.... a ta konstrukcja.... ciekawa - jak będę miał gotowy testerek zapraszam ;) lecz do czasu przetestowania przez kogoś z zewnątrz (np. fiero) poruszanie kwestii wydajności jest niewskazane gdyż są to tylko puste dywagacje... ktoś może powiedzieć że blok denną wydajność będzie miał... a tu zonk będzie... i na odwrót też może być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, na oko to wiecie co mozna robic ..... :mur: pamietacie co bylo z f2s ? ze malo wydajny bedzie, a tutaj byl zonk, zreszta na cebicie samhain powiedzial cos takiego "...teraz w blokach fizyka ma malo do gadania..." cos jednak w tym musi byc....

 

kyniek, bez obrazy, ale jedyne co mi sie nie podoba w twoim tescie to miezenie temp. np za pomoca nf7 gdzie kazde uruchomienie to inny wynik prawie, poczekam na testy fb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

ludzie, na oko to wiecie co mozna robic ..... :mur: pamietacie co bylo z f2s ? ze malo wydajny bedzie, a tutaj byl zonk, zreszta na cebicie samhain powiedzial cos takiego "...teraz w blokach fizyka ma malo do gadania..." cos jednak w tym musi byc....

 

kyniek, bez obrazy, ale jedyne co mi sie nie podoba w twoim tescie to miezenie temp. np za pomoca nf7 gdzie kazde uruchomienie to inny wynik prawie, poczekam na testy fb3

1426840[/snapback]

nie martw się - jak by mój nf7 dawal za każdym razem inne wyniki bym się nie zabierał :P

 

Ryba a wiesz co mi się nie podoba?? takie nachalne trąbienie o blokach - inni nie wiedzą ale ja wiem jaką marżę sobie narzucasz.... Pit'a marketing nie interesuje - on woli zająć się tylko projektowaniem a wybacz ale odnoszę wrażenie że sobie przypisujesz jego trud - chociażby to że ty prezentujesz jego blok i miejscami można odnieść wrażenie że robisz to jak by to była twoja konstrukcja a Pit... no nie miał nic do gadania... to mi się nie podoba...

 

 

nia marudź tylko podsyłaj bloki do testów - wyślij np. fiero ten bloczek.... pamiętam że jak jak pytałem się czy nie udostępnisz to rozmowa się skończyła ale naszczescie BQB mi uzyczył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloku nie dalem bo "gora" powiedziala nie, a jak nie to nie, nie ja podejmuje decyzje, a ja zamieszczam wszystko o blokach tutaj, bo pit nie ma czasu a ja to robie z checia, pozatym nie wiem czy chcialo by sie tobie na modemie sledzic caly dzien forum i odpisywac na wszystko, moze przez weekend zaprezentuje juz calusi blok na 6800gt (mowiac calusi mysle o gpu&mem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

bloku nie dalem bo "gora" powiedziala nie, a jak nie to nie, nie ja podejmuje decyzje,

1427107[/snapback]

równolegle z Allenem prowadzilismu rozmowy z Pitem i Thornem(z nim nie warto gadać) Thorn solennie zapewniał nawet że bloczek do testów już wysłany... hehheee a jak 3 miesiące później pożyczyłem blok od BQB sam Pit zadzwonił dowiedzieć się jak to było z tym wysłanym blokiem przez Thorna - z tego co wiem to Thorn nawet nie wysłał a Pit do niedawna był przekonany że blok jednak był wysłany... nie poruszajmy tego tematu już więcej - ważne iż mimo przeciwności zdobyłem, opisałem i przetestowałem ten blok...

 

 

jeśli można.... to czy prezentacji nowego bloku mógłby dokonać sam Pit?? a jeśli ty to jednak wspomnij że to on go wykonał i jakoś podkreśl bardziej jego rolę bo mnie to w oczy razi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo mater and commander, masz poprawione w pierszym poscie, cos jeszcze moge zrobic, zeby przyszly potencjalny klient byl bardziej zadowolony ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

1)Tak - sprawić lanie Thornowi :P

 

2) wysłać blok na testy do fiero na jet-pc - było by porównanie z MCS X3M (IMHO blok niewiele lepszy od poprzedników) przy okazji bym zobaczył jak prezentuje się PX w testach które wykonywał fiero - jak do tej pory wyniki moich i fierowych testów są zbliżone... co mnie cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja niewyraznie pisze??

oba bloki - wykonanie perfekcyjne

 

pierwszy blok ( okragly) - przeplyw wody jak w CPC (chcialbym zobaczyc jak woda wraca tymi 7 malymi otworkami :lol: )

 

drugi blok - przestarzala konstrukcja ,a dokladnie Z ,ktory byl jeszcze przed M :P - a to ze przez srodek idzie jeden fin to jaka w tym nowoczesnosc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze filmik byl w czasie rzeczywistym to juz wogole spas :]

 

pompke to musisz miec mocna - moja z taka szybkoscia to przez sam waz nie przepycha wody :D

nie zmienia to faktu ze odplyw jest zlozony z 7 otworkow ~fi2 co daje powierzchnie ~22mm^2

CPC ma ~20mm^2

 

ja w tej konstrukcji widze podstawowy blad - odplyw ma mniejsza powierzchnie niz doplyw ,wiec nie ma nawet sensu stosowac sprayera

to sie da latwo poprawic powiekszajac te 7 otworow ,sam blok ma ciekawa konstrukcje ,nawet cos podobnego projektowalem ,wiec mi sie podoba i tymbardziej nie moge przebolec ze zostal zepsuty przez taki "szczegol" (naszczescie da sie to naprawic w ciagu 2 min :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początek filmu jest w czasie rzeczywistym ( realtime ) , dopiero ponowne napelnienie jest zwolnione coby bylo cokolwiek widac. srednica wewn. zlaczek i tak ma 6.5mm, wiec nie ma wielkiego problemu. aha no i pompka to MJ1000.

Edytowane przez pit202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Pozwól iż pogratuluję bloczku - IMHO duzo lpexy... duże rzeźbienia w plexi a mało w miedzi.... a to moim zdaniem nowoczesne i przyszłośiiowe podejście... co do wydajności - mogę na oko ocenić że całkiem przyzwoita... ale wolę poczekać na teściki bo na oko to każdy sam może sobie ocenić i być może ocen będzie tyle ilu oceniających... sensu większego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności:

"Na oko...to kot kiedyś zdechł..." jak mawiała moja pani profesor z matematyki.

A co myśle o jego bloczku to Pit juz doskonale wie.

Pozdrawiam

1428547[/snapback]

Tak, dokładnie.. ;]

Niektórzy już dostali "nauczke" po napisaniu o wydajności bez testów, bez włączeniu do układu.. ba nawet bez własnego zestawu WC.. :>

 

Grzechu - od tego jest forum żeby ludzie poznali Twoją opinie..

Więc jak mozesz to pisz.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra więc tak:

Bloczek na CPU: wygląda na niepozorny, ale kto wie. Jest zajefajnie wykonany, z głową a to się liczy. Precyzja hmm widać prawda? Ja oczywiście zmieniłbym kilka rzeczy, ale nie ja robiłem bloczek.

Bloczek na NB: trzymałem w łapkach B) .Konstrukcja przestarzała mówicie? a co się liczy? wygląd i innowacyjnośc konstrukcji czy wydajność? Tak wiem-wszystko po trochu ale błagam bez tekstów że cos jest przestarzałe skoro swą wydajnością może z powodzeniem konkurować blokom które widzicie pierwszy raz na oczy, a bez testów tego sie nie stwierdzi także nie mówcie hop.

Sam mam jeden z bloczków Pita w domu - nie używam bo jest pod P4 ale zostawie go sobie jako kolekcjoner bo wykonany jest aż miło.

Pozdrawiam

PS jak sobie cos przypomne to napisze.

Aha i bez krytyki przesadnej w moją stronę - za niecąły tydzien mam mature także moge byc troche rozdrażniony a szkoda mi konta na tweaku a 3 lata wypadają również w przyszłym tygodniu. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile za wykonanie bloczku na NB DFI? Zeby do SLI pasowal? Da rade :)

1428610[/snapback]

 

co i za ile to moze na pw, gg ustalimy 4315292

Grzechu a jaki masz bloczek od pita, i co zadzisz o wszystkich, bo jednak forum to nie pit :P

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...