Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

a ja dzisiaj pochodziłem po sklepach w Bielsku i mieli 512mb na ch5 (aa4t) i 256mb na bh5 (1a4t). mówię o zwykłych twinmossach a nie premium. niestety nigdzie nie mogłem znaleźć 512 na bh5 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pytanko mam, moje kostki to AADT (twiny na mTecach) wie ktos co tam siedzi na prawde?

 

kosti ida w dualu 230 2,5-3-3-11 , 200 2-3-3-11 wszystko na 2,9V

singlu 240 2,5-3-3-11

 

 

mozliwe ze to jakies CH albo cus , czy to normalne wyniki dla tych kostek i nie ma sie czym podniecac?

 

 

 

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=48629466

 

to nie sa te pamieci ktorych szukacie?

Edytowane przez paczka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwinMOS/M.tec DDR400 (pretested DDR400 2,5-3-3-8 Single-Channel)

AADT // Powerchip 0,13

CADT // Powerchip 0,11

AA4T // Winbond 0,13 CH-5

1A4T // Winbond 0,175 BH-5

 

 

TwinMOS/TwinMOS DDR400 (pretested DDR400 2,5-3-3-8 Dual-Channel)

AADT // Powerchip 0,13

CADT // Powerchip 0,11

AA4T // Winbond 0,13 CH-5

1A4T // Winbond 0,175 BH-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff, dzisiaj po kolejnym 'tour de sklepy' wyrwałem sobie 512mb 1a4t...za 170zł. może jutro lub pojutrze będzie następna. a tak w ogóle to kostki 256 wszystkie jakie widziałem miały na stickerze 1a4t. co do 512 to przeróżne były, najwięcej aadt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj pochodziłem po sklepach w Bielsku i mieli 512mb na ch5 (aa4t) i 256mb na bh5 (1a4t). mówię o zwykłych twinmossach a nie premium. niestety nigdzie nie mogłem znaleźć 512 na bh5 :(

1414316[/snapback]

Iwo gdzie w bielsku mieli te 256MHz na bh5(1a4t)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa, nie potestuje nic, bo mi sie mobo zjarało! niech to do %@#$%@#$%@$. zaś 2-3 tygodnie bez kompa. naszczęście zawsze pozostaje stary, dobry p3 500 :)

 

a w bielsku są w dat, w apollo. nic tylko chodzić i wybierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BH-5 w nowych TwinMOSach? :lol: Panowie, powiedzcie skąd bierzecie takie info :-P I niby czemu BH-5 są wykonane w procesie 0.175? :D Patrząc na osiągi tych 'niby' BH-5 jestem w 100% pewny, że są to normalne CH-X :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości znane jako winbondy UTT to kości robione wg. projektu CH5, ale przy udziale innej technologii (made by Infineon).

 

NIe wiem, skąd wzięliście to UnTesTed - pewnie ktoś na jakimś forum sobie wymyślił i już tak zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i zrobie OT, ale mam problem. Wiem, że ludzie z tego tematu są trochę obeznani. Mnie zaciekawiły te końcowe oznaczenia(Aa4T itd), więc postanowiłem poszukać czegoś o tym. I znalazłem...nie wiem czemu na stronie ASUSA, ale jest. Tutaj, jest coś o tych ramach moich. Jednak albo nie wime czy dobrze czytam, albo jest to do czegoś innego, ale tam widzę w nazwie kości TwinMOS a nie M.Tec. Czy to oznacza, że tak naprawdę mam kośći TwinMOS :?: . Niezłoście się na mnie za OT.

Aha, a oznaczenia są w linii tak:

256MB TwinMos M2G9I08AFTT9F

0811DDT TwinMos SS TMD7608F8E50B 2 (tylko, że w jednej linii)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zakupilem za 180 zl na giedzie komputerowej w kato 512 twinmosa pc3200 cl2.5 z koncowka 1a4t i sa to chipy winbonda :) jak na razie singiel leci 252MHz 2-2-2-5 i ostre alpha timings na 3.4V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zakupilem za 180 zl na giedzie komputerowej w kato 512 twinmosa pc3200 cl2.5 z koncowka 1a4t i sa to chipy winbonda :) jak na razie singiel leci 252MHz 2-2-2-5 i ostre alpha timings na 3.4V :)

1418829[/snapback]

Moj AA4T bez problemu chodzi 252 2-2-2-5 3.1v ale do duala musialem juz dac 3.3v +0.03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdze na 3.3V :)

 

edit:

no u mnie cos nie bardzo z tym 3.3V w singlu , moze dlatego ze mam ostre timingi alpha , PITer dalbys screena z tweakera jak masz mem ustawione

 

zalaczam moje nastawy dla 1x512 1A4T

Dołączona grafika

 

edit:

po konsultacij z Mardokiem i przejzeniu przez niego specyfikacij kostek BH/OCZ wynika jasno ze UTT to kostki ktore nie przeszly jakis testow , Winbonda na CH/BH co za tym idzie skoro UTT ma "pozwolenie" od OCZ na 3,7v to chyba oczywiste że BH też może lazic na takim V na co dzien bo w koncu to ta sama kosc ...

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Row Refresh Cycle Time (Trfc) sproboj zwiekszyc i dac nizsze napiecie. Aha i zwieksz troszeczke Max Async Letency na 8 i Read Preamble 6ns, u mnie na 7/5 tez sie wysypywal.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za screena , ja mam troszke inne , PITer sprubuj moich ustawien w dualu dla tych kostek :) ciekawe czy rusza i czy beda stabilne

 

edit:

wlasnie mam zamiar sprobowac tych nastawow :)

 

edit:

PITer dalem trfc na 18 i czasu 8/6 i mam 255MHz super pi 16MB sie liczy zaraz po nim 32MB i memtest :)

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jak chcesz to potrafisz :)

 

8/6 duzo daje (stabilnosc) :)

 

myslalem nad zmiana na 1A4T ale widze ze to sie mija z celem :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...