Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

wielkie nawiewy to raczej dla TCCD , winbondy sie nie grzeja tak bardzo jak TCCD i moga pracowac w 70* bez przerwy , max wytrzymuja ponad 200* ale tylko przez 1s :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah te 9sec , ale cos wlasnie mi mowilo ze to bylo 10sec a nie 1sec , tak czy sak sam mardok powie ze winbondy nie grzeja sie tak jak TCCD i ze to dla TCCD powinno sie stosowac "wielkie" nawiewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Saimek mylisz sie mylisz , TCCD na 2.7V na def MHz i timingach 2-2-2-5 jest goracy a pomysl co bedzie jak dasz z 2.9V i 300MHz 2.5-3-3 ?? odpowiedz nasuwa sie sama , wogule to zapytaj kogos kto ma TCCD niech ci powiedza czy sie grzeja czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cavarr-wymysliles cos z 4x512? ;)

ja zmienilem na Astaki i... jako 2x512 chodza wyzej niz twinmosy ale w testach :mur: (nawet w memtescie kicha ) ale spi16m przechodzi spokojnie (na razie na 236MHz)

 

 

 

hołli szit 1A4T w 2x256mb ....

 

chciec czegos wiecej? szkoda ze nie mam kasy kurrrde....

 

-moze 4x512 ktore wystawiałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utt za bardzo sie nie nadaja do soc A , zobacz pare stron wczesniej i poczytaj

1574161[/snapback]

Przeczytałem ale dalej nie jest to dla mnie sprawa jasna... Czyli z tego wynika, że powinienem szukać orginalnych starych BH5 bo te nowsze BH5 UTT słabo wychodzą na NF2..?? Czytałem też topic o DFI LanParty Ultra B i zalcane do niej pamięci to Winbondy... Wiecie, czy można jeszcze gdzieś kupić pamięci na starych dobrych pamięciach z kościami BH5..?? Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na www.imperium.net.pl mówią że te kości twinmosa 512mb speedpremium są na winbondach utt bh-5. Numer p/n pod spodem sie zgadza, ale na zdjęciu tych pamięci jest to zupełnie inny model-dokładnie Power chip 5ns 0,13nm i na dodatek 2x256mb.Nie wiem czy oszukują ale wole tam nie kupować na razie. Czy ktoś kupował te pamięći na www.imperium.net.pl, jeśli tak niech powie swoje wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na www.imperium.net.pl mówią że te kości twinmosa 512mb speedpremium są na winbondach utt bh-5. Numer p/n pod spodem sie zgadza, ale na zdjęciu tych pamięci jest to zupełnie inny model-dokładnie Power chip 5ns 0,13nm i na dodatek 2x256mb.Nie wiem czy oszukują  ale wole tam nie kupować na razie. Czy ktoś kupował te pamięći na www.imperium.net.pl, jeśli tak niech powie swoje wrażenia.

1583150[/snapback]

Ja kupiłem te kości z imperium. Jak je kupowałem (ok. 28.07.05) to mieli 4 sztuki z czego ja wziąłem 2. Oznaczenia z pamięci to: P/N:M2G9J16A8APPFF0811A4T, S/N: 527M55M65800015 i 17. Napisy na kościach: TwinMOS 05094 BH5, niżej TMD7608F8E44B Są dwa wytłoczenia na środku kości i jedna wytłoczona kropka w dolny lewym rogu. Jak na razie ich za bardzo nie testowałem (2 dni temu zmieniłem na A64 nf3). Teraz mam ustawione 8x300, pamięci 133 (2.5-3-3-8). Chodziły też 9x300, pamięci 133 (2.5-3-3-8) i 9x260, pamięci 166 (2.5-3-3-8). Wszystko przy 3.0V, bo przy 2.6V winda sie resetowała. W związku z tym, że o podkręcaniu pamięci za dużo jeszcze nie wiem, to za bardzo ich nie testowałem. Wiem, że chodziły jeszcze na timmingach 2-2-2-8, 2-2-2-6, ale to krótko, więc nie wiem jak ze stabilnością. Co do firmy imperium, to koleś z którym rozmawiałem i zamawiałem te kostki, był naprawdę spoko. Nie miałem czasu, aby danego dnia zamówic kości, to mi je odłożył, a jak tylko złożyłem zamówienie, to drugiego dnia miałem je u siebie. Więc imperium mogę polecić z czystym sumieniem. Edytowane przez Ant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu mądrze gadacie, to kto mi powie na czym siedzą moje Twinmosy 3200 256mb:

 

sticker:

MODEL NR : M239I08L-PS

p/n:M2S9I08AIAPS9F081AA-T

MODEL NO:M2S9IO8A-PS

S/N 427W45M20490032

 

na kościach:

PSC[znaczek siakiś] A2356D3OBT

423ACMOL

TAIWAN - 5

 

400@458max@2,5-3-3-10@2.9V(na nizszych V tez by poszły, co by nie:P)

 

pozdro

Edytowane przez Vis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek, na 400 mhz max(min) to cl2-3-3-5 .... na nizszych w ogole się nie włącza..

 

PS, zapomniałem dodać - 2x256mb Dual, kości są siostrzyczkami - numerki po sobie..

Edytowane przez Vis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili chodzą na timmingach 2-2-2-5@3.0V. Procek 8x310, pamięci 133 w cpuz pokazuje 416Mhz. Przechodzi gold memory (sprawdzałem 2x40minut) i SP2004 (2 godziny). Podczas testów są dosyć ciepłe. W związku z tym pytanie, do jakiej temperatury mogą one chodzić? Podejrzewam, że pójda 8x320 (więc około 430Mhz), tylko nie wiem jak z temp. Ma ktoś radiatorki na tych pamięciach na DFI nf3ultra? Myślę, że mogą nie wejść, ze względu na mała odległość między slotami pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili chodzą na timmingach 2-2-2-5@3.0V. Procek 8x310, pamięci 133 w cpuz pokazuje 416Mhz. Przechodzi gold memory (sprawdzałem 2x40minut) i SP2004 (2 godziny). Podczas testów są dosyć ciepłe. W związku z tym pytanie, do jakiej temperatury mogą one chodzić? Podejrzewam, że pójda 8x320 (więc około 430Mhz), tylko nie wiem jak z temp. Ma ktoś radiatorki na tych pamięciach na DFI nf3ultra? Myślę, że mogą nie wejść, ze względu na mała odległość między slotami pamięci.

1590652[/snapback]

Jak nie radiatorki to jakiś mały nawiew, napewno lepiej się spisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie radiatorki to jakiś mały nawiew, napewno lepiej się spisze :)

1590736[/snapback]

Mam 2 wentyle 90mm ze ścianki bocznej. Jeden wieje na k.graficzna, drugi na freezera i ciut wyżej. Nie jestem pewien, czy obejmuje ramy. Pamięci przy testach są ciepłe. Pewnie przy testach są bardziej obciążone niż podczas normalnej pracy lub gry, stąd ich temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy testach są bardziej obciążone niż podczas normalnej pracy lub gry, stąd ich temperatura.

1590793[/snapback]

co nie powiesz?

 

:P pewnie ze sa najgoretsze w czasie gm, po to sie je testuje gm zeby sprawdzic ze w zadnych warunkach nie beda goretsze, czyli niestabilne [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie te twinmosiki na bh-5 utt i mam problem bo po jednej stronie kazda kostka jest zakryta naklejka :/ twinmos speedpremium, cena z apollo, plomba gwarancyjna z apollo i plomba gwarancyjna z twinmosa z oznaczeniem kostki :/ pamiec bedzie pracowala z napieciem 3.4~3.5V wiec chcialbym je ladnie chlodzic tzn. miedziany heatspreader i jakis nawiew ale czy te naklejki nie beda utrudnialy oddawania ciepla? :/ a zdzierac za bardzo nie chce bo gwary nie chce tracic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...