Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

mialem i 2x512 ale w dualu byly marne przez jedna kostke , opisywalem to w tym temacie juz :)

 

czy memtest windowsowski moze byc tez wyznacznikiem stabilnosci pamieci ?? B) :wink:

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej podobnie jak u mnie jedna (jak narazie) dziala na 252MHz druga na ~233, no ale to jeszcze musze duzo potestowac i zobaczymy...

 

 

co do wygrzewania pamieci, mam halogen 50W niezle grzeje, ile powinno trwac wygrzewanie? czy pare minut czy pare godzin? bo dosc czesto o tym slysze od bardzo dawna ale sam nie probowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh te wasze teorie. Sprawa jest prosta jak GM wywali nawet 1 błąd to coś jest nie tak wiec takie mówienie do 35 błędów jest OK jest trochę śmieszne, inna sprawa że PI i prawdopodobnie Prime będzie biegać, ale jak błędy zaczynają się już na 122 teście to dla mnie takie ustawienie w ogóle się do niczego nie nadaje, ale wasze kompy, wasze systemy, wasze dane, wiec róbta co chceta…

 

@binek:

 

Na poprzedniej stronie napisałem na co zwrócić uwagę aby uzyskać podobne MHz na div166 co na div180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz w imperium.net.pl

 

Ja tez uznaje golda.

Co z tego ze 3dsmarki i inne badziewia przechodza mi na 250 2-2-2 skoro w goldzie sypie bledami :|

 

PS

Przypiete.

Prosze trzymac sie tematu, nie tak ja z Venicem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Ponawiam pytanie o 2x512mb UTT.

Boxster bedziesz cos mial na zbyciu?

Albo Robot, czy PITer?

Najlepiej żeby to byly 2 kostki z kolejnym numerem seryjnym,(równo podkręcalne)

czekam na dobre newsy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Ponawiam pytanie o 2x512mb UTT.

Boxster bedziesz cos mial na zbyciu?

Albo Robot, czy PITer?

Najlepiej żeby to byly 2 kostki z kolejnym numerem seryjnym,(równo podkręcalne)

czekam na dobre newsy...

1476136[/snapback]

kolejne nr seryjne moga miec malo wspolnego mialem parke z parke z kolejnymi 87 i 88 i ta 88 miala problemy prz 220 a 87 smiga 255, ale mam juz 86 i chodzi jak ta 87 wiec jest to dual, nr kolejne robiace 255Mhz 3.3v tyle ze 2x256

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtop.

Eh te wasze teorie. Sprawa jest prosta jak GM wywali nawet 1 błąd to coś jest nie tak

 

Ależ ja wiem co jest nie tak, wystarczy, że obniże V-core (ciut przydużo tego) i już moge sobie puścić całkowicie czystego golda, a jednocześnie nie odpale nawet systemu, albo jak przełoże ramke do złego slotu, też kaplica. Śmiało moge powiedzieć, że coś jest nie tak ale nie z ramami :)

 

[qoute]wiec takie mówienie do 35 błędów jest OK jest trochę śmieszne, inna sprawa że PI i prawdopodobnie Prime będzie biegać

 

35 błędów na całego golda? To nie tylko na sumper pi i inne bzdury (benchmarki) starczy a i na każdy inny program czy gre. NIC się nie sypie (pomijając to co wysypuje niezależnie od sprzętu). Choć oczywiście Twoje doświadczenia mogą być inne.

 

Koniec Offtopa :unsure:

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche wiecej czasu znalazlem i potestowalem pamieci, no i jak zawsze wiadomo ze po drodze sa problemy... w singlu (jedna kosc 512) powiedzmy na 225MHz dziala bezproblemowo w dual channel sypie bledami, dlaczego?

 

Aha co do div 166 probowalem wiele ustawien i sypie bledami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu u Ciebie jest tylko około 2500 MB/s ??

U mnie na tych samych ustawieniach jest ok 3000 MB/s.

1476840[/snapback]

Bo przy 2x512 na starcie w goldzie dostajesz 1000MB Gratis :)

 

kosci 512MB calkiem inaczej sie zachowuja w Goldzie. Np zjechanie z Twtr Trtw z 2/2 na 1/1 w przypadku 512 powoduje wzrost przepustowosci w Goldzie o jakies 200MB natomiast w przypadku kosci 256MB nie ma takiego skoku.

 

Max Async Latency i read preamble:

W zaleznosci od taktowania niekiedy ustawienia 7/6ns sa wydajniejsze od 9/8 a innym razem na odwrót, roznice potrafia wychodzic do 150-200MB wg Golda.

 

Refrash Period (Tref)

Na 2x512MB sa duzo wieksze róznice pomiedzy poszczegolnymi ustawieniami niz w przypadku 2x256.

 

Wymienione wyzej róznice zauwazylem tylko w samym goldzie (w windzie nie sprawdzalem).

 

2X256vs2X512mb w Everescie na identycznych ustawieniach zapisa 2300MB/S vs 3300MB/S

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo z tego co czytam to jednak troszke lepiej sie kreca, choc nie ma dla mnie znaczenia tak na prawde jaka seria, tylko wyniki jakie potrafia zrobic, interesuje mnie 2-2-2 na 250 fsb na 3,2V na nf2

Edytowane przez paczka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat mi zalezy bardziej na 2-2-2-11

teraz wszysyc walcza o 2x512, podczas gdy mi spokojnie 2x256 wystarcza, w dodatku z tego co mi sie wydaje to jednak kostki 256 sie lepiej krecą

1477042[/snapback]

No to mam dla Ciebie ciekawa oferte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche wiecej czasu znalazlem i potestowalem pamieci, no i jak zawsze wiadomo ze po drodze sa problemy... w singlu (jedna kosc 512) powiedzmy na 225MHz dziala bezproblemowo w dual channel sypie bledami, dlaczego?

 

Aha co do div 166 probowalem wiele ustawien i sypie bledami...

1476741[/snapback]

 

teraz przez pamiec nie moge podkrecic procka bo na innym div niz 180 trudno ustabilizowac, jesli w ogole mozna je jakos ustabilizowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies chyba mardok dawal ustawienia do innych div niz 180 zeby pamieci dobrze chodzily - bo miedzy 180 a innymi bylo nawet 20mhz roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies chyba mardok dawal ustawienia do innych div niz 180 zeby pamieci dobrze chodzily - bo miedzy 180 a innymi bylo nawet 20mhz roznicy

1477328[/snapback]

To trzeba samemu potestowac, stary winbond, nowy, BH5, CH5, 256, 512 kazda inaczej sie zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem podobnych ustawien do mardoka (mianowicie pare opcji ktore mial inaczej testowalem po kolei) wali bledami w goldzie (z 500 errorow)

 

ale dalej nikt mi nie odpowiedzial dlaczego pamieci sypia bledami w dual channel juz na 225MHz a w single dzialaja obie oddzielnie o wiele wyzej, wiele prob konfiguracji, juz jestem bezsilny, a moze potrzebuje motywacji :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem podobnych ustawien do mardoka (mianowicie pare opcji ktore mial inaczej testowalem po kolei) wali bledami w goldzie (z 500 errorow)

 

ale dalej nikt mi nie odpowiedzial dlaczego pamieci sypia bledami w dual channel juz na 225MHz a w single dzialaja obie oddzielnie o wiele wyzej, wiele prob konfiguracji, juz jestem bezsilny, a moze potrzebuje motywacji :rolleyes:

1477688[/snapback]

Ustaw 2-3-5-2

 

Wlasnie dorwalem druga kostke do pary AA4T i aby chodzila stabilnie musialem zmienic TRCD z 2 na 3, na 2 w goldzie sypal full bledów na 122 tescie, na 3 jest ok.

Po zmianie z 2 na 3 nie ma róznicy w wydajnosci ( narazie stwierdzam to na podstawie Golda i Everesta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...