Skocz do zawartości
sebas999

Komp Do 1700zł

Rekomendowane odpowiedzi

No tak

 

W 1 temacie nic nie ma drugi nieco przegladnołem ale jest nieco przestarzały.

 

Zaczne może od tego że komp potrzebny jest mi głównie do gier, filmów, muzyki.

 

Postanowiłemcoś poszukać na własna ręke co sądzicie o takim zestawie:

 

ABIT AN7 nForce2 SOUNDSTORM RAID

Sempron 2800+

DDR 2x256MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

Radeon 9550 128MB DDR

WD 80GB 7200

DVD/RW LITEON

Obudowa

 

Koszt nieco ponad 1750zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer do 1700 zl.

 

Proszę ...

 

Płyta główna

Asus P5GPL Intel 915PL + Lan 1Gb + SATA

Procesor

Intel Celeron D325J 2.53 GHz BOX (LGA775)

Pamięć RAM

Kingston DDR 512MB PC-333 (KVR333X64C25/512)

Dysk twardy IDE/SATA

Hitachi DeskStar T7K250 (HDT722516DLAT80) 160 GB (ATA/133, NCQ)

Karta graficzna

Radeon X300SE Gigabyte GV-RX30S128D 128 MB DVI + TV bulk (64-bit)

Obudowa

Modecom Step 207 czarny - 350W

 

Cena - 1719 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no faktycznie , karta ktora wybrales z szyna 64bit bedzie lepsza HAHAHAAH :mur:

 

sebas999 uwazam , ze zlozyles calkiem dobrego kompa jak za taka sume i wogle nie sluchaj ApyNet'a , chlopak wogle chyba nie ma pojecia o skladaniu kompa :lol:

Edytowane przez ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apy net ty tak serio proponujesz taki zestaw czy jaja sobie robisz? :mur:

Z ciebie "spec" jak z koziej d*** trąba

Wracaj do swojego kącika dla niedouczonych intelowców(do tych co sie nieco znają nic nie mam mimo,że wole AMD) :angry:

Celina to jest to nieporozumienie na maxa..to juz lepiej jakiegoś semprona na socket A

A 9550 jak jest 128 bit to na pewno będzie lepszy od tego twojego badziewnego x300... Jeśli są x300 128 bit to będzie to coś mniej więcej jak 9550..

 

Osobiście polecam zestaw na socket 754:

 

mobo msi k8n-fsr -280zl

sempron 2600+ box 285zl

Do tego 512 ram w 1 module, będzie kasa to 2 sie zamontuje.

Grafa 9550....

Reszta wedle uznania i funduszy.

 

Można też poszukać mobo na s754 ze złączem pci-e w komputroniku są luż płyty msi oraz solteka. Taka płytka to ok 330-350zl według cen komputronikowych czyli mało okazyjnych...

 

edit: zauważyłem jeszcze te pamięci 333 w zestawie apynet-a nie wyrobie za głupote bym mu dał tydzień bana jakbym mógł...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieraj co chcesz ... Nie jestem intelowcem. Co najwyżej moge powiedziec, że wy jesteś amdkowcami. Ja wybieram to co dobre. A niestety Semprona nigdy bym nie kupił .

 

A co do tego niedołuczenia - to właśnie to o was ...

Edytowane przez ApyNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieraj co chcesz ... Nie jestem intelowcem. Co najwyżej moge powiedziec, że wy jesteś amdkowcami. Ja wybieram to co dobre. A niestety Semprona nigdy bym nie kupił .

 

A co do tego niedołuczenia - to właśnie to o was ...

1396125[/snapback]

Właśnie dajesz przykład swojej niewiedzy. Weź Ty sobie kup jakiś słownik.

"niedołuczenia" :lol: chyba raczej niedouczenia.

 

A tym na samej górze to mnie już zupełnie rozbawiłeś :lol: :lol: :lol:

Krótko mówiąć BIG LOL :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahahaahahahahahahahahaahhahaha zabiło mnie to :lol: tak tak, 64bitowa grafa bedzie napewno lepsza od r9550 :D :lol: a no i semprony to [ciach!]o, sie grzeje i wogole jakies takie mało stabilne i sie kruszą na dodatek ;( :> Człowieku lepiej poczytaj sobie jakies testy albo co, a nie tylko zamet na forum robisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinen to przemilczeć bo każdy już swoje powiedział, ale nie moge :lol:

Ahahahahahah :lol: Bosze skąd tacy ludzie sie biorą, jeżeli byś sie przyznał do błędu, poprawił, a NIE DALEJ BRNĄŁ W GŁUPOTE :mur: Swoją drogą wiele nowości się tu nasłuchałem :blink: Radek 9550 to najgorsza karta, semprony są do bani, celerony rządzą i dzielą .... nic tylk BIG LOL :D

 

Co najwyżej moge powiedziec, że wy jesteś amdkowcami. Ja wybieram to co dobre.

A to rzeczywiscie dobry....jołk :> Wybieraj dla siebie takie "dobre" badziewia, nie mieszaj na forum i niedoświadczonym (może i doświadcznonym, bo kompa dobrego złożyłeś ;) ) forumowiczom, gdyby nie było reposty, ktoś by kupił taki syf... byłbyś z siebie dumny?

 

Tak na koniec bo zaraz wuchta będzie takich co Ci chętnie pocisną ;) - > przyznaj sie póki czas ... i odpuść sobie ...

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sza, Panowie, bo zaraz wam tu urządzę jesień średniowiecza. :evil:

Tylko argumenty merytoryczne, bez wycieczek osobistych, proszę.

Dotyczy to zarówno AMD'ekowców, jak i Intel'owców. Bez fanatyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

No tak

 

W 1 temacie nic nie ma drugi nieco przegladnołem ale jest nieco przestarzały.

 

Zaczne może od tego że komp potrzebny jest mi głównie do gier, filmów, muzyki.

 

Postanowiłemcoś poszukać na własna ręke co sądzicie o takim zestawie:

 

ABIT AN7 nForce2 SOUNDSTORM RAID

Sempron 2800+

DDR 2x256MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

Radeon 9550 128MB DDR

WD 80GB 7200

DVD/RW LITEON

Obudowa

 

Koszt nieco ponad 1750zł

1395873[/snapback]

Dobrze wybrałeś, ale może idź w socket 754, bo to już koniec socket a :sad: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tje, Grzechu zaden tam koniec, za duzo sie naczytales tematow z proponowanymi zestawami na socket 754... :mur:

 

99tomcat - przesadnie w kazdym topicu w ktorym wspomniane jest cos o INTEL'u ostro jedziesz platforme INTEL'a... Probujesz byc wspolczesnym Robin Hood'em?

Pewnie nVidie też rezasz przy kazdej nadarzajacej sie okazji, i nie ma nic lepszego, anizeli Radeony...

 

ApyNet - Celeron niedobry do grania, oj nie nie nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket A już odchodzi, w czerwcu chyba firmy mogą składać ostanie zamówienia, potem zaprzestaja produkcji CPU na tej podstawce. I potem jedynie bedą do wyczerpania zapasów. A co do tego kompa za 1700zł, to jedynie zostaje albo jakis low-end na s754 albo ten nieszczęsny socket a, bo raczej nic sensownego z intela sie nie złozy(vide celek + radek se :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za 754. Sempronik, neo2 moze nawet :>, jakieś oemki 2x512 sie wcisnie, radzio 9550 starczy $ to Guru tudzież Gejklub, modecom 350W GTF, buda ładna, w 1800 sie zamkniesz. A to tak a propo tematu, bo tu sie zrobiła pojazdówa ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat - przesadnie w kazdym topicu w ktorym wspomniane jest cos o INTEL'u ostro jedziesz platforme INTEL'a... Probujesz byc wspolczesnym Robin Hood'em?

Pewnie nVidie też rezasz przy kazdej nadarzajacej sie okazji, i nie ma nic lepszego, anizeli Radeony...

1396434[/snapback]

 

Ktoś tu usiłuje wmówić pare rzeczy...

Po pierwsze jade po celeronach a nie po wszystkich prockach intela. Uważam,że A64 jest lepszy od p4 ale nigdy nie powiedzialem,że to g.. Nikomu nie bronie platformy na p4 jeśli tylko jego cena nie odbije sie na reszcie zestawu... Zresztą a64 to też darmo nie dają i różnica cenowa między nowymi procami amd i intela jest niewielka.

 

A co do jechania po nv to już zupełnie nie łapie.. Sam bym sobie kupił gf6600 gdybym miał kase i w paru miejscach doraczałem już zestawy z taka kartą... 9550 jest niewątpliwie najlepszą kartą w swoim przedziale cenowym.... mozna ja już kupic za 230zl...najtańszy 6200 to już ponad 400 o 6600 nie wspominając...

 

Nie jestem jakimś zacietrzewionym na nv i intela maniakiem. Zawsze doradzam to co jest moim zdaniem najlepsze w danym przedziale cenowym...

 

Jak intel zrobi super hiper provca bijącego produkty AMD to z chęcią bede polecać(inna sprawa,że pewnie cena była by zaporowa :? )

 

A karty ati są najle[psze w najtańszym segmencie oraz tym najwyzszym... A pomiedzy tym rządzi nv ze swoimi kartami z serii 6XXX

Sam mając zbędne :wink: 500zl kupił bym obecnie gf6600

 

pozdrawiam wszystkich i nie chce nikogo urazić nawet jeśli ma odmienne poglądy ode mnie... Gorzej jak gada głupoty i idzie w zaparte jak chce sie mu pare rzeczy wytłumaczyć..

 

Jedno moge powiedzieć z pełną odpowiedzialnością- uważam ,że celerony to mało wydajne procesory i do tego mające nieadekwatną cene do oferowanych mozliwości.

A semprony to taaa są nic nie warte..zwłaszcza te na s754 :D

Dla niedouczonych wyjaśniam,że są to właściwie pozbawione paru funkcji(części cache-u, niestety także obsługi 64 bitów) Athlony 64 .

Są to bardzo wydajne a jednocześnie niedrogie procesory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer do 1700 zl.

 

Proszę ...

 

Płyta główna

Asus P5GPL Intel 915PL + Lan 1Gb + SATA

Procesor

Intel Celeron D325J 2.53 GHz BOX (LGA775)

Pamięć RAM

Kingston DDR 512MB PC-333 (KVR333X64C25/512)

Dysk twardy IDE/SATA

Hitachi DeskStar T7K250 (HDT722516DLAT80) 160 GB (ATA/133, NCQ)

Karta graficzna

Radeon X300SE Gigabyte GV-RX30S128D 128 MB DVI + TV bulk (64-bit)

Obudowa

Modecom Step 207 czarny - 350W

 

Cena - 1719 zł

1395888[/snapback]

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Nie no myslalem ze z krzesla spadne :D Biedny Celeron + X300 SE :lol: Co on ma tym w pasjanasa grac czy sapera :lol: .

 

Tak na powaznie czemu Socket A :blink: Nie bardzo rozumiem :mur: . Wszyscy wiedza ze ta podstawka zaczyna znikac z rynku nie oszukujmy sie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

K7N2 DELTA2-FSR Socket-A 220zl

Sempron 2200 180zl

WD 80GB/8MB SATA 190zl

SPARKLE GF 6200@6600 450zl

TWINMOS/GOODRAM 512/400 170zl

ZASILACZ HIPER HPU-3S350 115zl / MODECOM 350GTF 95zl

 

1325zl

Ceny z Allegro i Komputronika

 

ApyNet net ma racje 9550 to strasznie badziewna karta zapchaj dziura po 9200 z dodana obsluga dx9 gdyby nie to ze sie ladnie kreci gufno by zniej bylo;)

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 2800+ socket 754 - 395zł

Asus K8N socket 754 - 260zł

2x Apacer 512 MB PC400 CL2.5 - 2x 155zł

ModeCom Enjoy - 179zł

Western Digital 80GB 7200rpm 8MB cache ATA150 - 220zł

Gigabyte Radeon 9550 128MB /128bit/ TV-out DVI-out - 210zł

LG GSA-4163B (oem) - 220zł

 

razem 1794zł, po odjęciu jednej kostki 512mb zmiescisz się w 1700 ;)

 

ceny z esc.pl

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

6200 na agp sie nie moduje wiec nici z 6600. i jepiej dolozyc i wziac sempa na s.754.

1397611[/snapback]

:lol: w jakim ty swiecie zyjesz? polonia polonia;)

------------------------------------

co do twojego zestawu to niewiem czy zauwazyles ale chlopak chce jeszcze wypalarke dvd... a w obodowach modecoma sa zasilacze feel...

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

na feelu jechałem pół roku na moim prądożernym intelu i sprawował się bardzo dobrze ;)

 

i to jeszcze z trzema dyskami

1397649[/snapback]

nie mowie ze sa bardzo zle ale ja nie lubie ryzykowac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam Feel'a 300 watts i to juz 4 rok.

 

teraz ciagnie sempa i ramki ktore ladnie sie kreca (z pc2100 mam pc3400 Micron Techy...!) do tego dwa dyski i DVD... nawet jak napiecie skoczy to tylko kulturalnie sie wylacza, i jak prad wraca to po wlaczeniu kompa wszystko cacy... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam Feel'a 300 watts i to juz 4 rok.

 

teraz ciagnie sempa i ramki ktore ladnie sie kreca (z pc2100 mam pc3400 Micron Techy...!) do tego dwa dyski i DVD... nawet jak napiecie skoczy to tylko kulturalnie sie wylacza, i jak prad wraca to po wlaczeniu kompa wszystko cacy... <_<

1397744[/snapback]

Ja miałem feela 1,5 roku- ogolnie ok ale strasznie hałasował nawet nieco głosniej niż poprzedni codeshit co przeminął z dymem :P Dostałem w prezencie to co w podpisie(wiem,że mocno na wyrost) i jest duużo lepiej... I nie boje sie zostawiał kompa nawet na 2-3 dni włączonego non-stop.... Ale do feeli nic nie mam-w tej cenie to tylko coheshity i inne tracery jeszcze są...

 

Jednak do a64 to bym minimum modecoma 350gtf wziął...

Feel może nie wyrobić zwłaszcza po kręceniu proca(z drugiej strony planowana grafa to prądożerna nie jest ) albo dodaniu mocniejszej grafy w przyszłości..

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: w jakim ty swiecie zyjesz? polonia polonia;)

------------------------------------

co do twojego zestawu to niewiem czy zauwazyles ale chlopak chce jeszcze wypalarke dvd... a w obodowach modecoma sa zasilacze feel...

1397634[/snapback]

sorry pomylka. moduje sie po zmianie biosu. Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...