Skocz do zawartości
silverfast

(b)jedna Idea - A Simple (and Long) Story...

Rekomendowane odpowiedzi

Pan zalozyciel topicu myli sie. Mam idei juz 3 rok. Najpierw abo na 2 lata ale na 1 grupe inwalidzka wiec ze znizka 50% (babcia dala podpis:)). Wtedy nie bylo nic lepszego. Teraz mam Jedna Idee Na Karte a wiec JINK:) I co mi ona daje? Obecnie mam:

1) 75gr za minute do ery/plusa

2) 20gr sms do ery/plusa

3) 20gr za minute do idei/stacjonarne

4) 5gr sms do idei/stacjonarne

5) Oczywiscie naliczanie sekundowe!

Prosze mi pokazac lepsza oferte na rynku! Nie bede wspominal ze mam znajomych w idei:)

Narazie IDEA (wkrotce Orange) dla mnie wygrywa:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z idea, ale jakos najmniej slyszy sie ofert idei ktore skierowane sa do klienta biznesowego.

1417539[/snapback]

"Masz firmę? Ta Idea jest dla Ciebie" - to chyba oferta dla firm :wink:

 

Myślę że takie rozgraniczanie: Era dla tych, Plus dla tamtych, Idea dla jeszcze kogos innego jest bez sensu. Sprawa jest stosunkowo prosta.

Chce kupić telefon to siadam w domu, określam jakie mam potrzeby (ile potrzebuje dzwonić miesięcznie, gdzie, jak długo, ile sms-ów, czy potrzebuje gprs, itd.), następnie spisuje to na kartce (lub zapamietuje), ide po kolej do Plusa, Ery, Idei (kolejność dowolna), i pytam co mi mają do zaoferowania wg. moich wymagań.

Kolesie tam po to siedzą w tych ładnych salonach, że mi takie coś wyliczą, przedstawią i git. Biorę materiały, siadam w domu i widze gdzie ile zapłace. Wybieram co najtańsze i najkorzystniejsze. Ot co. :D

 

Do tej pory byłem w POPie bo używałem fona prywatnie. Teraz pracuje i mam firmowy telefon w Plusie.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakakolwiek mozliwość przelania pieniędzy z konta Pop'a np na konto bankowe albo np. doładowanie komuś innemu konta pop , albo jakiś inny sposób na niezmarnowanie tych pieniążków.

Obawiam sie, ze nie... ech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej na nie rozgraniczam ze plus to tylko biznes, era to tylko indywidualni. ja tylko mowie co wiem, a wiem tyle ze plus jest bardzo nastawiony na biznes, era bardziej na indywidualnych i tyle.

a to ze klient indywidualny wybiera sobie wedlug wlasnych potrze co mu bardziej pasuje to jest jasne wiec z druga czescia posta calkowicie sie zgadzam.

Edytowane przez Dune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan zalozyciel topicu myli sie. Mam idei juz 3 rok. Najpierw abo na 2 lata ale na 1 grupe inwalidzka wiec ze znizka 50% (babcia dala podpis:)). Wtedy nie bylo nic lepszego. Teraz mam Jedna Idee Na Karte a wiec JINK:) I co mi ona daje? Obecnie mam:

1) 75gr za minute do ery/plusa

2) 20gr sms do ery/plusa

3) 20gr za minute do idei/stacjonarne

4) 5gr sms do idei/stacjonarne

5) Oczywiscie naliczanie sekundowe!

Prosze mi pokazac lepsza oferte na rynku! Nie bede wspominal ze mam znajomych w idei:)

Narazie IDEA (wkrotce Orange) dla mnie wygrywa:)

Pozdrawiam

1417851[/snapback]

Nie rozumiem na czym polega moja pomylka, moglbys jasniej troche? Bo chyba nie na tym, ze nie chce korzystac z oferty firmy, ktora oszukuje. Ja z lat minionych pamietam akurat problemy znajomych z dodzwonieniem sie do innych znajomych w sylwestra, ginace sms'y, zaniki sygnalu, zapchane przekazniki i pare innych atrakcji. I wiele sie od tych paru lat nie zmienilo, wycwanili sie jedynie jeszcze bardziej w oszukiwaniu ludzi.

 

Te stawki ktore podales nie sa zadna rewelacja. Tak sie sklada, ze warunki ktore podales sa jednakowe dla kazdej sieci obecnie. A taki np. Plus ma nawet lepsze, jakby sie dobrze przyjrzec. Jest i minuta w takiej cenie do obcych, jest minuta tansza do swoich, jest 24gr na stacjonarne zamiast 20gr (w promocji pakietowej wylacznie) w Idei, jest naliczanie sekundowe i sa takze sms'y za 1gr do wybranego numeru. Nie ma natomiast calej masy problemow o ktorych wyzej pisalem. Wiec nie rozumiem czym sie tak strasznie podniecasz i co twoja wypowiedz wnosi nowego do tematu ktory poruszam?

 

P.S. Orange to siec bardzo nielubiana w UK, slynie z zawodnosci. Zdarzalo im sie odciac polowe Wysp na weekend, sa tez problemy z zasiegiem i z doladowaniem konta. Nie dziwie sie wiec, ze nasza Idea ma identyczne problemy. Warto natomiast przypomniec jak sie bedzie nazywal Plus - zostanie niewatpliwie liderem rynku nie tylko biznesowego po zmianie barw na Vodafone... bezkompromisowy nr 1, tak w Wielkiej Brytanii jak i chyba wszedzie gdzie sie pojawia.

 

Rowniez pozdrawiam i jeszcze raz prosze napisz w czym sie myle, bo niechcacy zapomniales.

 

 

@IGI:

 

Zaznaczylem na wstepie wyraznie ze dane maja rok. A jesli masz dostep do nowych danych to podaj takze wyniki dla Plusa i Ery, a nie wylacznie Idei. Zreszta jakieby te dane nie byly, to i tak Idea jest na szarym koncu wciaz i nic sie nie zmienia. A czytajac dokladnie znajdziesz tam ponadto troszke informacji ponadczasowych.

 

 

@costi:

 

Twoje slowa:

 

"Patrzac tylko na to zdanie wyrwane z kontekstu, moznaby stwierdzic, ze jego sens jest taki "nic dziwnego, ze firmy wydaja az 40% na Plusa, skoro ma on najwyzsze rachunki"

 

Chyba jedynie w twojej interpretacji tak to wyglada. To nie firmy wydaja 40% na Plusa tylko 40% firm korzysta z telefonow w Plusie, wydajac przy tym srednio najwiecej pieniedzy, a wiec przysporzajac firmie najwiecej dochodu. Tak wiec nie jest do konca prawda to co mowisz, ze byl to srednio udany cytat. Jest dokladnie odwrotnie i wiem co wkleilem. Wynika z tego takze, ze nawet jesli Idea ma sporo klientow biznesowych to i tak suma wplywow od nich jest mniejsza niz w Plusie, a dokladajac do tego przewage procentowa tego drugiego operatora...

 

I co to za emocje z tymi 500 tys. zlotych? Skoro w Idei tacy klienci sa to i w Plusie sa zapewne jeszcze wieksze wplaty. Powtarzasz ten argument po raz kolejny jakby to mialo decydowac o jakosci firmy. A fakty sa takie, ze sesja GRPS w Idei nie jest w stanie wytrzymac w centrum miasta wiecej niz 15-20 minut. To jest dowod jakosci sieci, a nie jakie rachunki na papierze wystawiaja. Fakty sa rowniez takie, ze Idea to prostu czesc Telekomunikacji ze wszystkimi tego konswekwencjami. Byl czas, kiedy naduzywali monopolu na tanie polaczenia do telefonow stacjonarnych w zwiazku z tym, warto o tym pamietac. Robili jeszcze wiele innych brzydkich rzeczy, a mimo to, co dziwne jak na tak miazdzace zaplecze, nie uzyskali i nie uzyskaja pozycji lidera rynku, to chyba o czyms swiadczy.

Edytowane przez silverfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z GPRS bo nie korzystam, ale kumpel ma Go!Internet (dostep do internetu przez satelite, kanal zwrotny to GPRS Idei) i nie ma z tym zadnych problemow, sesje zrywa mu sporadycznie - a mieszka w Pilawie, w srodku lasu...

 

Co do tego zdania - pozwole sobie je jeszcze raz je zacytowac:

 

"Nic więc dziwnego, że 40% miesięcznych wydatków firm związanych z korzystaniem z telefonów komórkowych przypada na Plus GSM. Firmy płacą w sieci Polkomtela za jeden telefon średnio 237 zł. Nieco niższe są rachunki w sieci Polskiej Telefonii Cyfrowej (ok. 221 zł), najniższe zaś w PTK Centertel (184 zł)."

 

Tu nie ma mowy o 40% firm - tylko o 40% wydatkow firm. Po czymw nastepnym zdaniu jak byk stoi, ze Plus jest o 53zl drozszy od Idei i o 16zl drozszy od Ery. Rozumiesz o co mi chodzi?

 

Innymi slowy - 40% kasy z sektora biznesowego idzie do Plusa - ale nie musi to wynikac z ilosci klientow tylko z wysokosci oplat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrywanie polaczen ?? niedochodzace smsy ?? czlowieku zastanow sie co piszesz !! przez 4 lata uzywania popa nie zdazylo mi sie to ani razu - jedyny problem jaki mialem to to ze mi nie naliczalo ksy za dzwonienie przez co gadalem jakies 40 min za darmo :lol:

 

 

aha i co do udzialow w rynku troche pogrzebalem - prowadzi era na drugim idea a na koncu plus gsm ... wiec ie wiem czy to taki szary koniec i to na dodatek sa dane ery wiec nie moznaz uznawac je za miarodajne tym bardziej ze zanizaja udzial idei...

 

A era mocno zyskala prepaidami dzieki sieci heyah bo udzial ery jest zliczany z tych 2 sieci lacznie

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie, ze Heyah to juz ze 2 mln klientow...

1418672[/snapback]

a w heyah nie jest tak ze treba doladowac konto przynajmniej raz na miesiac bo inaczej kasa przepada jak w idei?? bo cos takiego slyszalem ale nie wiem ile w tym prawdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi:

 

Pozwol, ze sie nie zgodze. Zdanie "Nic więc dziwnego, że 40% miesięcznych wydatków firm związanych z korzystaniem z telefonów komórkowych". Oznacza to, w tym kontekscie, procent wydatkow wszystkich firm w Polsce korzystajacych z komorek, przypadajacych na tego operatora. Krotko 40% calkowitych wydatkow firm w Polsce na ten cel. Zreszta to tylko jeden cytat, uczepiles sie tego jak rzep psiego ogona, jesli masz watpliwosci ze Plus skoncetrowal przewazajaca ilosc klientow biznesowych to sam poszukaj materialow zrodlowych i zapewniam ze przyznasz mi racje. Bylo o tym nie raz i nie dwa w prasie, w telewizji i online. A jesli probujesz podwazyc fakt, ze z Ideą i jakoscia jej uslug jest cos nie tak, to faktycznie, musisz miec powod zeby firmy bronic bo chyba kazdy wie jak w Idei wyglada sprawa i wystarczy poszperac w google zeby znalezc tysiace roznych negatywnych opinii. Ja w ciagu paru miesiecy korzystania z ich uslug mialem tyle roznych problemow, ze w glowie sie nie miesci, a w Plusie jakos nie. I bynajmniej na koncu swiata nie mieszkam, tylko w duzym miescie.

 

 

@IGI:

 

Czy moglbys podac zrodlo tej informacji i date publikacji? Twoja interpretacja w jednym zdaniu jakos do mnie nie przemawia. Chociazby dlatego, ze "udzial w rynku" to takie slowo-klucz, ktore nijak ma sie do wynikow finansowych firm, a to jest akurat najwazniejsze. Mozna miec duzy udzial w rynku i dlugi po uszy.

 

Pozwolilem sobie siegnac do wynikow finansowych Plusa, opublikowanych na koniec roku 2004 i oto co znalazlem, pare cytatow:

 

"Polkomtel poinformował, że obsługuje ponad 50% klientów korporacyjnych w Polsce. Wśród nowo wprowadzonych usług zainteresowanie wzbudziła telefonia konwergentna, stanowiąca kompleksową i nowatorską ofertę dla tego segmentu rynku. Potwierdzeniem innowacyjności sieci było także komercyjne udostępnienie po raz pierwszy na polskim rynku kompleksowych usług opartych na łącznej implementacji technologii EDGE/UMTS."

 

"Zysk przed opodatkowaniem był wyższy o prawie 50% - wyniósł 337,8 mln zł. O 21,3% wzrósł zysk netto – do kwoty 258 mln zł."

 

"Całkowite zadłużenie bankowe Polkomtela było o ponad 52% mniejsze. Zmniejszyło się z 1 126 mln zł do 535,1 mln zł na koniec czwartego kwartału 2004 r."

 

"pozyskani klienci brutto: 2 902 tys. – wzrost o 45,8%"

 

"pozyskani klienci netto: 1 583 tys. – wzrost o 64%"

 

To chyba zle nie wyglada? Jesli chcesz dyskutowac to podaj podobne informacje o pozostalych operatorach i przestan rozsiewac jakies niepotwierdzone informacje, nie wiem skad wziete, nt. "slabej" sytuacji Plusa. Bardzo slaba, redukcja zadluzenia o ponad polowe w ciagu roku (!) i przyrost klientow netto o 64% (sic!).

 

 

 

@Mikelos:

 

Tak, ktos juz o tym pisal. W Heyah takze trzeba nabijac co miesiac zeby pieniadze nie przepadly... ta sama bzdura co w bJednej. Co nie przeszkadza im glosic klamliwych sloganow typu "placisz kiedy korzystasz".

 

 

Warto takze zastanowic sie co oznacza informacja o tym, ze firma ma np. 2mln klientow. Czy sa to klienci aktywni, czy tylko ilosc sprzedanych aktywacji, z ktorych juz sporo moze lezec w koszu lub nigdy nie byc ladowana. To zasadnicza roznica. Trzeba byc chyba wybitnym frajerem, zeby dobijac konto, wtedy kiedy ma sie na nim zapas gotowki, tylko po to aby nie przepadly pieniadze juz raz wydane i wbite na konto. A jesli juz tak jest, to psim obowiazkiem systemu jest informowac o zblizajacym sie terminie uplywu waznosci srodkow. W kazdym innym wypadku uznam tego typu dzialania za wyludzanie tudziez bezczelna kradziez pieniedzy. I wlasnie tak to wyglada w bJednej - ani slowa. W Heyah - nie wiem.

Edytowane przez silverfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje Ci silverfast jednak ja nie mam tak zlego zdania (zapewne to dzieki "specjalnej" ofercie :wink: , chociaz pare uwag bym do nich wystosowal) o judei a kozystam z niej juz prawie dwa lata... i nie zamierzam Cie do niej przekonywac - chwalisz sobie simplusa (czy ogolnie plusa) to zmieniaj, wg mnie simplus ma lepsza oferte od popa

 

a podsumowujac:

nie wierzcie ulotkom reklamowym i spotom w TV, niezaleznie jaki to bedzie operator - czytajcie regulaminy zanim podpiszecie umowe/kupicie zestaw startowy

peace :wink:

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze moje podsumowanie?

 

To nie chodzi o czytanie regulaminu czy jego nieczytanie. Raczej o klamliwe naginanie regul reklamy, wprowadzajace w blad do tego stopnia ze potrzeba ladnych paru godzin zeby zrozumiec gdzie jest haczyk. I tylko w Idei sa tak jaskrawe tego przyklady. Ewidentne naginanie ofert jest karalne w normalnych krajach. A jak mowie, jesli juz udalo im sie wciagnac klienta w kupno aktywacji, to bezprawnym jest nie udzielenie zadnej podpowiedzi systemowej na pare dni przed wyczerpaniem sie waznosci konta, nie uwazasz? Przeciez to ewidentne dzialania na szkode klienta. Plus potrafi informowac sms'em pare dni przed uplywem terminu waznosci mimo ze tam nie gina pieniadze, w trosce o to, abys mial ciaglosc wykonywania polaczen wychodzacych. A Idea nie dosc ze ci nie podpowie to jeszcze skasuje ci pieniadze ktore raz im wplaciles i masz do nich prawo. W tym kontekscie zaslanianie sie nieznajomoscia regulaminu jest po prostu smieszne, widac ze cala sprawa szyta jest grubymi nicmi i chodzi o swiadome wyludzanie pieniedzy. A propos regulaminu, to nie mam obowiazku miec dostepu do Internetu i sciagac go online do czytania, prawda? A w zwyklym punkcie sprzedazy sprobuj o takowy poprosic, wzbudzisz niezle zamieszanie tylko. Sprzedawcy Idei sa tak niekompetentni, ze z trudem umieja wyjasnic cos wiecej niz koszt minuty rozmowy, nie mowiac juz o informowaniu o szczegolach promocji, nie tyle ukrytych w small-texie co zwyczajnie niewidocznych. Po zablokowaniu konta i skasowaniu pieniedzy nie mozna nawet zadzwonic awaryjnie do biura obslugi. Z godziny na godzine zostajesz bez pieniedzy i polaczen wychodzacych, nie zawsze bedac tego swiadomym. A gdyby cos sie stalo? Gdyby zaszla potrzeba pilnego skontaktowania sie z rodzina czy instytucja? Nie informowanie o ryzyku utraty srodkow i wykonywania polaczen uwazam za zwykle, ordynarne, bezczelne zlodziejstwo i chamstwo. Na drzewo z firma, ktora takich metod musi sie chwytac, zeby zarabiac.

 

Wielka (b)Idea. I kropka.

Edytowane przez silverfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie sie pobiliscie kto ma taniej a prawda jest taka kto ma znojomych w jakiej sieci to niech wybierze te sama bo najtaniej i tak wychodzi w danej sieci ... ale zawsze wybor nalezy do was :P [ale i tak nie macie hehehe] pozdro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze lepiej, wspolnie ze znajomymi zmienic siec, wlasnie dlatego ze gdzie indziej sa lepsze warunki lub wyzsza jakosc uslug przy porownywalnej cenie.

 

@Mikelos:

 

Owszem, ja tez mam abonament tyle ze nie w Polsce. I tam gdzie mam naprawde jest roznica pomiedzy prepaid'em, a abonamentem. Nie to co u nas, gdzie stawki sa praktycznie takie same, a zwiazany jestes cyrografem na dlugo, co najwyzej jakas Nokię mozesz wyrwac w zwiazku z tym. I jeszcze raz: o kase na prepaidzie martwic trzeba sie tylko w Idei, w innych sieciach jest normalnie - kasa nie przepada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehe, w idei jest zle, w innych siaciach jest "lepiej"

 

Teraz każdorazowe zasilenie konta kuponem za 20 zł brutto lub elektronicznie kwotą z zakresu 20-49 zł brutto przedłuża ważność Twojego konta o kolejne 2 miesiące (1 miesiąc na wykonywanie i odbieranie połączeń oraz dodatkowo miesiąc tylko na ich odbieranie). Uzupełnienie konta kuponem za 50 zł brutto lub elektronicznie kwotą z zakresu 50-99 zł brutto przedłuża ważność konta o 4 miesiące (3 na wykonywanie i odbieranie i 1 tylko na odbieranie). Każdorazowe zasilenie konta kuponem za 100zł brutto lub elektronicznie kwotą z zakresu 100-149zł brutto przedłuża ważność Twojego konta o kolejne 5 miesięcy (cztery miesiące na wykonywanie i odbieranie połączeń oraz dodatkowo jeden miesiąc tylko na ich odbieranie). Doładowanie konta kuponem 150 zł brutto lub kwotą z zakresu 150-500 zł brutto przedłuża ważność konta i Twojego numeru telefonicznego o kolejne 7 miesięcy (sześć miesięcy na wykonywanie i odbieranie połączeń oraz dodatkowo jeden miesiąc tylko na ich odbieranie).

Operator zastrzega sobie prawo do deaktywacji Karty SIM Era Tak Tak po upływie terminu ważności konta niezależnie od liczby wykonanych połączeń i aktualnego stanu konta, o ile przed upływem tego terminu Użytkownik nie uzupełni swojego konta przynajmniej o minimalną wartość wskazaną przez Operatora.

 

To ja już wolę ideę która "oszukuje" i móc odbierac połączenia przez prawie rok gdy nie doładuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze "zapomniales" sprawdzic jak to wyglada w Plusie. Obraz bylby wtedy pelniejszy. Tam firma nie zabiera ci pieniedzy ani nie deaktywuje karty SIM po uplywie terminu waznosci konta. Doladowuje sie bez ryzyka. I nie mowimy teraz o sytuacji gdy nie probujesz ladowac konta caly rok, bo chyba nie o to chodzi w tym topic'u? I coz to za argument za Ideą, ze 11 miesiecy mozna odbierac? Powiedz lepiej, ze kasa ci przepadnie jak nie doladujesz na czas. Jak widac podobnie w Erze zreszta... ale nie w Plusie. Wiec to bylby moj argument za wyborem sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze "zapomniales" sprawdzic jak to wyglada w Plusie. Obraz bylby wtedy pelniejszy. Tam firma nie zabiera ci pieniedzy ani nie deaktywuje karty SIM po uplywie terminu waznosci konta. Doladowuje sie bez ryzyka. I nie mowimy teraz o sytuacji gdy nie probujesz ladowac konta caly rok, bo chyba nie o to chodzi w tym topic'u? I coz to za argument za Ideą, ze 11 miesiecy mozna odbierac? Powiedz lepiej, ze kasa ci przepadnie jak nie doladujesz na czas. Jak widac podobnie w Erze zreszta... ale nie w Plusie. Wiec to bylby moj argument za wyborem sieci.

Lol zapomniałeś tylko dodać komu Plus udostępnia swoje pasmo SAMI SWOI proszę państwa takich oszustów jeszcze na rynku nie było:

 

1.Nie mają infolini , zeżre Ci kase tak jak mojemu kuzynowi nawet nie ma gdzie tego zgłosić , na infolini Plusa za połączenie z którym notabene zapłacisz 1 zł pani poinformuje Cie że Plus nie udziela żadnych informacji odnośnie Sami Swoi.

 

2.Przypadki kiedy doładowujesz konto a za chwile dziwnym trafem znika Ci 10 zl są nagminne niestety.

 

Ja mam Idee dla Firm 50zł 100 minut 100 smsów naliczanie sekundowe za free od pierwszej sekundy , minuty przechodzą na wieczność a nie jak w erze np na jeden miesiac do przodu. Jeszcze mi się nie zdarzyły żadne problemy z siecią i nie zamierzam z niej rezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze zapomnialem dodac ze w idei jesli zablokuja wychodzace to mozna jednak odzyskac kase jesli sie do nich zadzwoni w przeciagu 14 dni od wylaczenia wychodzacych no i trzeba jeszcze doladowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Nie mają infolini , zeżre Ci kase tak jak mojemu kuzynowi nawet nie ma gdzie tego zgłosić , na infolini Plusa za połączenie z którym notabene zapłacisz 1 zł pani poinformuje Cie że Plus nie udziela żadnych informacji odnośnie Sami Swoi.

 

2.Przypadki kiedy doładowujesz konto a za chwile dziwnym trafem znika Ci 10 zl są nagminne niestety.

 

Ja mam Idee dla Firm 50zł 100 minut 100 smsów naliczanie sekundowe za free od pierwszej sekundy , minuty przechodzą na wieczność...

1425525[/snapback]

Juz myslalem ze skonczylo sie trollowanie ale widze, ze znowu sie nazbieralo:

 

Dlaczego w watku poswieconym prepaidom Idei wrzucasz sie z Ideą dla firm i robisz z tego argument? Czy ty powazny jestes w ogole? A wez i porownaj w takim razie Plusa dla firm raczej, w ogole nie mieszaj bo zdaje sie ze nie rozumiesz o co chodzi w tym watku.

 

Przypadki znikajacej kasy to nie okragle 10zl tylko np. 10zl albo np. 2zl i dotycza sytuacji gdy system nie odliczyl na biezaco kasy z konta za usluge, bo np. bylo na nim za malo pieniedzy. W momencie doladowania robiony jest bilans i kazdy kto korzysta z Plusa doskonale wie, ze nieraz dzwonil czy smsowal "za darmo" ale pamieta sie z reguly tylko pobranie gotowki "za nic". Sprawa jest prosta i Plus nie kradnie, tak jak Idea. Od szesciu lat mam Plusa i nigdy nie mialem problemu z pieniedzmi, klamiesz bezczelnie.

 

Polaczenie z infolinią Idei wyglada jeszcze zalosniej niz to opisujesz w przypadku Plusa, bo nie dosc ze dla prepaidow takze jest platne 99gr to jeszcze nic sie nie mozna dowiedziec poza sluchaniem miauczenia przyglupich studentow. Ja mam na koncie sytuacje w Plusie, gdy konsultant naprawde duzo potrafil zalatwic, oddzwanial do mnie lub prosil o kontakt zwierzchnikow. Mialem w ten sposob osobiste spotkania glosowe np. z jednym adminow GPRS'u w Plusie oraz z ksiegowoscia. Takie rzeczy w Idei to marzenie wiec nie gadaj glupot jak caly twoj kontakt z Plusem ogranicza sie do kolegi z karta Sami-Swoi.

 

Byl juz jeden mocny ktory tu skakal na Plusa ale wkleilem wyniki finansowe za ostatni rok i nagle ucichl bo okazalo sie ze tak zle w Plusie ze w ciagu roku przybylo im 64% klientow i ze opanowali ponad 50% sektora firmowego. To tak a propos Idei, bo skoro Plus ma ponad 50%, a Era tez niemalo to ile na Ideę przypada?

 

 

@Mikelos:

 

Mylisz sie, nie mozna odzyskac w ciagu 14 dni tylko w ciagu 5 dni. I dotyczy to wylacznie pieniedzy z POP'a, a nie z Jednej na Karte. Mimo, ze oczywiscie informacja na stronie Idei o tym nie wspomina. Zlodzieje i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl juz jeden mocny ktory tu skakal na Plusa ale wkleilem wyniki finansowe za ostatni rok i nagle ucichl bo okazalo sie ze tak zle w Plusie ze w ciagu roku przybylo im 64% klientow i ze opanowali ponad 50% sektora firmowego. To tak a propos Idei, bo skoro Plus ma ponad 50%, a Era tez niemalo to ile na Ideę przypada?

Nie krytykuje Plusa tylko Sami Swoi , paru znajomych go miało i niestety się na nim przejechało.

 

P.S. Jeśli już chodzi o Plusa dla Firm to w tej chwili ma chyba najlepszą ofertę , co ciekawe w niektórych opcjach wymienia telefony co roku mimo że umowe podpisujesz na dwa lata.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ silverfast

 

wiec widocznie sie pozmienialo... w ubieglym roku gdy jeszcze bylem na biezaco rowniez z prepaidami idei bylo to 14 dni...

a co do BOKu idei - nie znasz ludzi wiec nie wyzywaj ich od glupich studentow - nie zwalaj winy na ludzi z ktorymi rozmawiasz bo to nie oni ustalaja warunki, nieraz jest tak ze klient ma racje a nie mozna nic zrobic bo wytyczne zabraniaja - oni tylko tam pracuja i wypelniaja zalecenia wiec pretensje kieruj do ludzi z marketingu itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silverfast jestes niepowaznym czlowiekiem - to ci chodzi o to ze ja bylem tym mocnym ?? ty traktujesz forum jako pole walki czy co ?? musisz sobie tu ulzyc ze nie doczytalesinformacji ze konto trzeba doladowac ? stary jestes sam sobie winien ... A wyniki ci zaraz pokaze i na tym bedzie eot z mojej strony bo nie chce mi sie czytac twoich kilometrowych postow ktore nie prowadza do niczego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadki znikajacej kasy to nie okragle 10zl tylko np. 10zl albo np. 2zl i dotycza sytuacji gdy system nie odliczyl na biezaco kasy z konta za usluge, bo np. bylo na nim za malo pieniedzy. W momencie doladowania robiony jest bilans i kazdy kto korzysta z Plusa doskonale wie, ze nieraz dzwonil czy smsowal "za darmo" ale pamieta sie z reguly tylko pobranie gotowki "za nic". Sprawa jest prosta i Plus nie kradnie, tak jak Idea. Od szesciu lat mam Plusa i nigdy nie mialem problemu z pieniedzmi, klamiesz bezczelnie.

Moze warto by było tez wspomnieć o przypadkach, gdy mamy na koncie kase(nie mówie tu o przypadkach kiedy skopany system plusa zapomniał odjąc kase za poprzednie połączenia), a nie mozemy wykonywac połączen? Tak, w plusie to się zdaza i to dosc czesto.

A to, że Ty nie miałeś takiego przypadku nie oznacza ze inni nie mieli i jeszcze nazywasz innego uzytkownika forum kłamcą.

W ten sposób tym co napisałes wczesniej o IDei mozesz tsac się kłamca dla wielu innych osób, ktore takich problemów nie miały.

 

Mylisz sie, nie mozna odzyskac w ciagu 14 dni tylko w ciagu 5 dni. I dotyczy to wylacznie pieniedzy z POP'a, a nie z Jednej na Karte . Mimo, ze oczywiscie informacja na stronie Idei o tym nie wspomina. Zlodzieje i tyle.

1427323[/snapback]

hmm, mam chyba coś ze wzrokiem bo widzę

http://www.idea.pl/portal/map/map/one_deta...arent_id=103310

>>Zapomniałeś się doładować i straciłeś całą kwotę doładowania? Nic straconego - doładuj się w ciągu 5 dni od utraty kwotą w wysokości conajmniej 10 zł, a odzyskasz utracone pieniądze. Szczegóły znajdziesz tutaj.

 

Infolinia? Nie wiem jak to działa, bo nie korzystałam, za to BOK w Idei działa bardzo dobrze. NIe ma żadnych problemów, w przypadku jakiś problemów można się dowiedziec praktycznie wszystkiego, jak nie mogą czegoś od razu nawet oddzwonią. A jak coś jest z ICH winy to, to naprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtorek, 18 Maj 2004

źródło: BiznesNet.pl

 

Zarząd Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel, operatora sieci Idea, zaprezentował wyniki pierwszego kwartału 2004 r. Według tych danych sieć posiadała na koniec pierwszego kwartału br. ok. 32,4% udziałów w polskim rynku telefonii komórkowej z ponad 6 mln klientów (z czego ponad 3,2 mln w ofertach prepaid). Operator Idei osiągnął przychody w wysokości 1299 mln zł oraz pozytywny wynik finansowy netto, w wysokości 69 mln zł. Idea w pierwszym kwartale br. osiągnęła pozycję nr 2 w segmencie klientów abonamentowych (ok. 33,2%) i obecnie jest liderem w nowych aktywacjach na rynku ofert postpaid (udział ok. 65,8%).

 

Przychody PTK Centertel w pierwszym kwartale 2004 roku wyniosły 1299 mln zł (972 mln zł w 1Q2003 r.), przy zatrudnieniu 2712 osób (2.422 w 1Q2003 r.).

 

Centertel ma prawie 7,5 mln klientów

 

Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci Idea, ocenia, że jej udział w polskim rynku telefonii komórkowej pod względem liczby klientów wyniósł na koniec ubiegłego roku 31,5 proc.; Centertel miał wtedy 7,44 mln klientów - poinformował dyrektor pionu sprzedaży firmy.

 

"Na koniec 2004 roku nasz udział w rynku wyniósł 31,5 proc." - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Leszek Narowski, dyrektor pionu sprzedaży Centertela.

 

Według Centertela, na koniec zeszłego roku udział Polskiej Telefonii Cyfrowej w rynku wyniósł 38,6 proc., a Polkomtelu 29,8 proc.

 

Narowski poinformował, że Centertel miał na koniec ubiegłego roku 34,1 proc. udziału w rynku usług postpaid (Polkomtel - 34,5 proc., a PTC - 31,5 proc.) oraz 30,6 proc. rynku prepaid (PTC - 40,9 proc., a Polkomtel - 28,5 proc.)

 

Operator Idei w 2004 roku zwiększył zgodnie z zapowiedziami liczbę swoich klientów do ponad 7 mln osób, dokładnie o 1,74 mln, do 7,44 mln. Na ten rok operator zapowiada wzrost liczby klientów do 9 milionów.

 

Według Centertela, na koniec 2004 roku penetracja rynku komórkowego w Polsce wyniosła 62 proc. wobec 45 proc. rok wcześniej. Łączna liczba klientów telefonii komórkowej zwiększyła się o 6,2 mln, do 23,3 mln użytkowników.

 

Klienci korzystający z usług prepaid stanowili na koniec 2004 roku 59 proc. ogółu użytkowników komórek, a postpaid 41 proc. ogółu. Wśród nowych klientów pozyskanych przez sieci w ubiegłym roku 70 proc. stanowili korzystający z usług prepaid.

 

 

naprawde nie chce mi sie szukac ale ogolnie pierwsze miejsce era dzieki prepaid drugie idea trzecie polkomtel choc polkomptel ma najwiekszy udzial w runku korporacyjnym a idea ma najwiekszy wzrost liczby klientow z wszystkich sieci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikelos true true zalatwialem kilka raz sprawy i za kazdym razem zostalo wszystko zalatwione odrazu i odrazu dostalem wszelkie info jakie potrzebowalem (chodzilo o sprawy wiazane z programem profit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sqj:

 

Zgodnie z twoja linia argumentacji: to, ze komus Idea dziala dobrze i ze jest z niej zadowolony nie oznacza ze cala siec jest taka i ze nikt nie ma z nia problemow. Akurat wiem duzo o dzialaniu Idei bo jezdzilem swego czasu ze znajomym po duzym miescie, na obszarze 40-45km i to przez ladnych pare miesiecy. On mial Ideę a ja Plusa. Obaj gesto odbieralismy telefony, od rana do wieczora. I doskonale wiem ile problemow wystapilo w tym czasie u niego, np. brak zasiegu, kwekanie w sluchawce, albo zwyczajnie - klient denerwowal sie ze jak dzwonil do niego to poczta sie wlaczala i to byl bardzo czesty przypadek. A w tym czasie telefon byl wlaczony przeciez. Ile razy narzekal ze w szczycie probujac dzwonic mial wysoce komiczny komunikat "sprobuj pozniej". Moze o takich sprawach pogadamy? Bo akurat nie jest to rzadkosc w Idei zadna tylko norma. I ze komus sie nie zdarzylo to nie znaczy ze cala Polska tak wyglada. Natomiast ludzie (slownie trzy te same osoby) ktorzy pieja tutaj jaka to Idea swietna, robia wrazenie jakby byla to jedyna siec i to najlepsza w Polsce. Z czego jeden ma jakies dziwne uklady bo tam pracowal a drugi ma Ideę dla firm, co jest zupelnie inna sprawa. Trzeci juz w ogole nie wie co mowi, po prostu ma umowe i chwali bo co ma robic? Ale jakby sie telefonik lepszy w Plusie pokazal w promocji to szybko by przeskoczyl. To jest wlasnie przecietny obraz abonenta Idei. Wiec jaka jest logika tych ludzi, zwlaszcza w watku poswieconym Idei na Karte? Rozwalili caly temat, poswiecony zupelnie innej sprawie. Od slowa do slowa wyszlo, ze Idea to swietna firma a ja sie czepiam nie wiadomo czego. Lekka paranoja, ciezko tu kogos nie nazwac klamca w tym ukladzie.

 

W kwestii wklejonego URL'a. A znasz regulamin? Czy wiesz, ze nie podlega zwrotowi kwota promocyjna? Kolejny bezczelny haczyk. A ja akurat sugerowalem sie TYM tekstem, ktory bardzo rzuca sie w oczy podczas przegladania broszurki:

 

Kapitał Minut - niewykorzystana kwota z Pakietów w jednym miesiącu nie przepada, tylko przechodzi na kolejny miesiąc i jest wykorzystywana w pierwszej kolejności.

 

I jak? Uczciwie graja? Guzik przechodzi a powyzszy tekst to tylko chytra gra slow. Stracilem nie tylko pieniadze ale tez i minuty z pakietu, o czym zapewniam. Cala ta oferta wyglada pieknie tylko na papierze i online, a calosc jest tak nadzgana niedomowieniami ze az sie wierzyc nie chce. I dziwisz mi sie, ze mam zal do firmy i ze mowie o tym publicznie?

 

I co do "skopanego" systemu Plusa to wybacz, nie znasz podstaw. System Plusa nie odejmuje za kazdym razem, z definicji. Zdobadz sie na wysilek i dowiedz w BOK'u jak to wyglada a potem mow o tym, ze "zapomnial" odjac pieniadze. Akurat, to "zapominanie" przez poczatkujacych z reguly traktowane jest jako darmowa rozmowa czy sms i skacza jak malpy. Tylko potem, jak trzeba zaplacic, to zaczynaja gadac bzdury ze system jest skopany. Pierwsze slysze, ze nie mozna wykonywac polaczen w plusie przy dodatnim stanie konta, skad taka rewelacje wyciagnales? To jakies szersze zjawisko, opisane gdzies? Chetnie o tym poczytam, ale sadze ze jest to taka sama rewelacja jak twoja opinia ze Plus "zapomina" odjac pieniedzy.

 

 

@IGI:

 

Wkleiles po ladnych paru dniach jakis strzep z ktorego wyciagnales wczesniej falszywe wnioski. Jak sie ma zysk netto 69 mln Idei do ponad 250 mln zysku Plusa? I w tym samym stylu moge omowic reszte tego "raportu", z ktorego wynika wybitnie ktora firma ma lepsza kondycje finansowa i udzial w rynku. Jest oczywiste, ze minales sie z prawda sugerujac w swojej wypowiedzi ze Plus jest na szarym koncu. W dodatku raport jest tak ubogi, w porownaniu z raportem Plusa, ze w ogole ciezko cos mowic. Nawet slowa nie ma o ilosci pozyskanych klientow netto, itd. W ogole nie ma nic prawie. Ogolne procenciki, latwo, szybko, dla naiwnych. Tak jak i cala Idea. A ze "wg Centertela" cos wyglada tak jak wyglada to jeszcze nie znaczy ze tak jest. I nie jest. Ciesze sie, ze z twojej strony EOT, bo z jednej strony nie chce ci sie czytac tego co pisze a z drugiej sam piszesz co popadnie i bezkrytycznie. Do tego jeszcze robisz domysly czemu publicznie opowiadam o zagrywkach Idei. A niby co mam robic jak firma postepuje nie fer? Tak ciezko sms'a bylo wyslac z systemu na kilka dni przed przepadkiem pieniedzy, skoro taki mogl miec miejsce? To problem techniczny jakis? Nie, to sa celowe praktyki zmierzajace do wyludzania pieniedzy od ludzi, ktorzy z wielu powodow moga nie doladowac konta. Nie zdarzyc, zapomniec, nie wiedziec, itd. Gdybym ktos spoznil sie z zaplaceniem rachunku o pare dni to mialby wylaczony telefon "bo naciagacz i oszust", ale firma moze zabierac pieniadze bez uprzedzenia i to ma byc OK? Jesli tak ci sie wydaje to faktycznie nie za bardzo mamy o czym gadac i definitywnie EOT. I nie pisz wiecej jaka to wspaniala firma, tylko dlatego ze telefon ci dziala. Bo gdyby taka sytuacja zdarzyla sie tobie np. w Plusie to bys histeryzowal i wieszal psy pol roku, jestem przekonany. Ale ze ktos ruszyl "twoja" Ideę to juz nie mozesz tego przebolec? Tak odbieram twoje dotychczasowe komentarze. EOT.

 

 

@Mikelos:

 

Ty oczywiscie nie bylbys soba, gdybys jeszcze czegos nie chlapnal, tak na odczepnego, bez zadnej argumentacji. Mozesz sie czepiac jednego BOK'u ale jak probujesz udowadniac ze Era i Plus nie dorastaja Idei to juz jest to po prostu niebezpieczne maniactwo. Zauwaz, ze ja nie wychwalam Plusa bezkrytycznie, caly czas szanuje jeszcze pozycje Ery bo ma jakas klase, w porownaniu z Ideą. Natomiast ty poza Ideą swiata nie widzisz, wszystko maja najlepsze i idealne, zadnych wad. Takie stawianie sprawy na kilometr smierdzi falszem, nie sadzisz? Bo nie ma firm idealnych. Nie ma tez ludzi idealnych, sa dobrzy studenci i sa totalne kmioty, niestety taka selekcja trafia sie takze w BOK'u Idei, wiec nie wpadajmy w zachwyty ze tam sa wszyscy wspaniali, a w innych nie. Bo to kolejny falsz. W punkcie obslugi Idei babka miala problem z odroznieniem Mix'a od Na Karte... juz nie bede tego w ogole komentowal.

Edytowane przez silverfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z siecia to jeszcze ze 2 lata temu występowały dość często. Teraz zdarza sie to naprawdę bardzo rzadko. Co do zasięgu to ja mam porównanie z 2 telefonow w tym samym czasie. Na mojej nokii 5510 nie zdarzyło mi się zebym stracił zasieg w miescie i to nawet w pomieszczenaich zabudowanych w taki sposób ze mało co tam dociera, tak samo, za miastem. Za to na drugim telefonie > motorola, tam gdzie ja mialem kilka kresek zasięgu motka nie widziała sieci. Ogólnie zasięg idei jest u mnie porównywalnyz plusem, trochę gorzej wygląda to z erą.

 

Jeśi chodzi o "zapominanie" odjęcia kasy w plusie to wiem ze nie sciąga on pieniędzy od razu(bez sensu).

 

W kwestii wklejonego URL'a. A znasz regulamin? Czy wiesz, ze nie podlega zwrotowi kwota promocyjna? Kolejny bezczelny haczyk. A ja akurat sugerowalem sie TYM tekstem, ktory bardzo rzuca sie w oczy podczas przegladania broszurki:

 

Kapitał Minut - niewykorzystana kwota z Pakietów w jednym miesiącu nie przepada, tylko przechodzi na kolejny miesiąc i jest wykorzystywana w pierwszej kolejności.

 

I jak? Uczciwie graja? Guzik przechodzi a powyzszy tekst to tylko chytra gra slow. Stracilem nie tylko pieniadze ale tez i minuty z pakietu, o czym zapewniam. Cala ta oferta wyglada pieknie tylko na papierze i online, a calosc jest tak nadzgana niedomowieniami ze az sie wierzyc nie chce. I dziwisz mi sie, ze mam zal do firmy i ze mowie o tym publicznie?

Nie wiem co chcesz od tego tekstu, wyrażnie jest napisane ze chodzi o kase z pakietów.

 

Czytałeś stronę?

"Oszuści" nizej napisali ladnie w języku polskim zrozumiałym dla każdego

 

Jak doładować konto?

Startowy limit na koncie - 25 zł - możesz wykorzystać na rozmowy, SMS-y, MMS-y i inne usługi przez 1 miesiąc od pierwszego wykonanego połączenia. Jeśli nie uzupełnisz konta przez upływem tego terminu, zostanie ono wyzerowane i przez kolejne 11 miesięcy będziesz mógł tylko odbierać połaczenia. Natomiast jeśli nie doładujesz konta przez 12 miesięcy od pierwszego, stracisz numer i Twoja Jedna Idea na kartę przestanie działać. Dlatego nie zapomnij doładować konta!

 

Jedyne co mozna zarzucic Idei to to, ze nie przypominają o tym, ze konczy się czas, chociaż powinni(kiedyś przypominali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silverfast ty jestes normalny ? sam wkleiles wycinki plusa i mi to samo zarzucasz ? tak samo to co ty wkleiles moze byc wyssane z palca tak i to co ja ... Czytalem tez dane ery ktore dobitnie swiadcza o tym ze plus zajmuje ostatnie miejsce ... Ech a ja sie dziwie ze na swiecie pojawiaja sie ciagle Rydzyki i im podobni ...

 

I naucz sie czytac chlopie - napisalem dane z 1 kwartalu 2004 a nie calego roku ...

 

 

A tu masz wynik Z PIERWSZEGO POLROCZA 2004 ROKU

Zarząd Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel, operatora sieci IDEA, zaprezentował wyniki pierwszego półrocza 2004 r. W dwóch pierwszych kwartałach 2004 r. spółka uzyskała przychody w wysokości 2.665 mln PLN oraz pozytywny wynik finansowy netto, w wysokości 260 mln PLN.

 

W pierwszym półroczu br. nastąpił znaczący wzrost przychodów PTK Centertel – o 29 procent, które osiągnęły poziom 2.665,1 mln PLN (2.073 mln PLN w 1H2003 r.). Bardzo istotny jest także wzrost wskaźnika EBITDA o 37 proc. (w stosunku do 1H2003 r.) - do poziomu 875 mln zł.

 

W pierwszym półroczu br. pozyskano 388 tys. nowych klientów (w tym 383 tys. postpaid) – których było 30.06.2004 r. 6,090 mln (5,083 mln w 2Q2003 r.) – co stanowi o 1,007 mln więcej niż przed rokiem. Zwiększył się także udział abonentów w całej bazie klientów, których na koniec pierwszego półrocza 2004 r. było 2,903 mln (2,029 mln w 2Q2003 r.), a użytkowników ofert prepaid w Idei - 3,186 mln (3,054 mln w 2Q2003 r.). Idea zwiększyła do 34,1 proc swój udział w rynku ofert abonamentowych.

 

Rzeczywiscie 260 milionow netto w pol roku w stosunku do 250 milionow netto plusa w rok to malo :lol:

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...