Skocz do zawartości
d100yec

Komputer Się Dziwnie Zazwiesza

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komp to P4 2.4ghz(2.65ghz), 256 mb ddr ram, gf4 440mx 64 mb, dysk jeden samsung 40 gb drugi no name 10 gb, płyta główna via(modelu niz znam) i mam taki problem. Co jakiś czas mój komp sie zawiesza. Ale nie tak normlanie że zawiesi sie i wszystko prócz tego jest dobrze tylko tak jakby nagle sam przeszedł w stan zatrzymania. Wszystko zaczyna wolniej pracować i musze uruchomić ponownie. Gdy zawiesi się działa tak jakby zabawka w której wysiadły baterie. Ciszej chodzi i wogóle. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Podejrzewam że może tobyć wina zasilacza(Codegen 300W). Kilka tygodni temu podkręciłęm procesor do wartości podanej na początku postu i zmieniłem CPU Vcore Voltage na 1.600 V według wskazówek z jakiegoś nr eksperta z 2004 r. Wszystko zaczęło się jak uruchomiłem edytor map do Open Tibia Server. Czy ktoś może wie dlaczego mój komputer sie tak zawiesza?? Aha. I on zawiesza sie nie tylko na windzie ale i na linuksie i podczas bootowania. Bardzo prosze o pomoc gdyż gram w Tibie i ostatnio musiałem przestać grać bo gdyby komp wysiadł mi akurat wtedy gdy jestem na huncie straciłbym najlepszą postać jaką mam. I sorry jeśli umieściłem ten temat w niewłaściwym dziale ale nie wiedziałem do czego to zakfalifikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz wysiada to czy polecacie jakieś dobre zasilacze?? Nie znam sie na tym za bardzo. Bo jeśli to rzeczywiście zasilacz to jutro musiałbym polecieć i kupić. I w jakiej cenie kupie jakiś dobry zasilacz??

Edytowane przez d100yec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na "odkręconym" też. Kilka dni temu jak tak się "zawieszał" dało się przynajmniej na pół godziny do windy wejść, a teraz zawiesza się gdy komp się uruchamia(jak jest ten ekran gdzie na samej górze pisze Nvidia Ge...). Jestem prawie pewien że to zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z moich kolegów nie chciał pożyczyć mi zasilacza. Ale jestem pewny że to zasilacz. A dysku odłączać mi sie jakoś nie chce ale zobacze. Choć na pewno sie nie uruchomi po zasilacz padł zupełnie. bo kilka dni temu podziałał 20 - 30 min a teraz już przy włączaniu pada. Za kilka dni kupuje tagan 380 W. Powinien przetrzymać taki zestaw.

 

drugi post:

Odłączyłem jeden dysk i jeden cd-rom i nie wyłączył się przy włączaniu ale udało mi się po wielu próbach i resetach wejść w setup biosu(do windy nie moge bo na jednym dysku mam win xp a na drugim lilo i linuksa). I raz prawie udało mi się odpalić slaxa live cd. W każdym razie zamówiłem już zasilacz Tagan 380W z aktywnym pfc. Tylko żeby nie okazało się że to nie przez zasilacz... :D

 

--------------------

EDIT:

staraj się zamieszczać wszystko w jednym poście, jeśli chcesz coś jeszcze dodać to użyj klawisza EDYTUJ i dodaj w swoim poście, rzeczy o których wcześniej zapomniałeś. Pisanie 2 postów jeden pod drugim jest zakazane na tym forum.

Romek - Moderator

Edytowane przez romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już jestem całkowicie pewien że to zasilacz. Udało mi się uruchomić komputer na zasilce ze starego kompa w którym był jeszcze stary pentium III 550mhz. Tylko żeby i to sie nie spaliło bo to 250 W :D Ale teraz już wogóle się nie resetuje. A w środe przyjdzie nowy tagan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już jestem całkowicie pewien że to zasilacz. Udało mi się uruchomić komputer na zasilce ze starego kompa w którym był jeszcze stary pentium III 550mhz. Tylko żeby i to sie nie spaliło bo to 250 W :D Ale teraz już wogóle się nie resetuje. A w środe przyjdzie nowy tagan :)

1422675[/snapback]

 

No to lepiej nie odpalaj kompa zanim tagan u ciebie nie zagosci, bo moga niepotrzebnie wzrosnąć ci koszty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak d100yec, że jak się bierze prądożernego procka i podpina się do niego różnej maści zasilacze LOW END to efekty są dwa:

- zasilacz pracuje ale jego koniec jest bliski

- zasilacz pracuje niestabilnie, zawiesza się, ma zaniżoną którąś linie napięciową, potrafi się spalić w najmniej spodziewanym momencie i dobrze jak nie pociągnie za sobą innych podzespołów.

 

U ciebie może być to wina albo zasilacza albo źle ustawionego komputera, choć objawy wyglądają ewidentnie na zasilacz.

 

Piszesz, że zakupiłeś sobie Tagana TG-380, ten sprzęt będzie działał ci stabilnie i bezpiecznie, nawet jeśli będziesz chciał podkręcać komputer.

 

PS:

Sam się przekonałem jak ważny jest zasilacz jak sfajczył mi się Rubikon 300W i nic nie pociągnął na szczęście za sobą. Teraz jestem zabezpieczony na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...