Skocz do zawartości
roofman

Dźwięk Z Sb Audigy

Rekomendowane odpowiedzi

Hi!

 

Ostatnio miałem możliwość przesłuchać kartę SB Audigy 1 (tą z FireWire na śledziu).

Tak się zastanawiam... Czy moje uszy przyzwyczaiły się do innego brzmienia?

Na codzień słucham muzyki na karcie Terratec DMX Xfire 1024.

Czy Terratec ma może jakieś lepsze przetworniki?

Dźwięk z Audigy był jakiś spłaszczony, brakowało mu głębi i polotu.

Sprawdzane na tym samym "materiale dźwiękowym".

Miał ktoś też kiedyś możliwość takiego porównania? Mogę poznać

opinię? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na innych głośnikach porównywałeś :P

Karty Terratec DMX Xfire 1024 nawet na oczy nie widziałem więc nie moge sie podzielić doświadczeniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na innych głośnikach porównywałeś :P

Karty Terratec DMX Xfire 1024 nawet na oczy nie widziałem więc nie moge sie podzielić doświadczeniami ;)

1442239[/snapback]

Nie, obie karty przesłuchane na tych samych słuchawkach

Sennheiser HD437 oraz na głośnikach TEAC 2+1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy ( 1, 2, ZS )ma oryginalnie włączony chorus i reverb w sterach i dźwięk dzięki temu jest pozbawiony precyzji (takie nastawienie pod publikę). Jeśli chcesz mieć naprawdę wysoką jakość to, to powyłączaj. Na początku też dźwięk audigy mi się nie podobał, ale jak powyłączałem fajerwerki było poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy ( 1, 2, ZS )ma oryginalnie włączony chorus i reverb w sterach i dźwięk dzięki temu jest pozbawiony precyzji (takie nastawienie pod publikę). Jeśli chcesz mieć naprawdę wysoką jakość to, to powyłączaj. Na początku też dźwięk audigy mi się nie podobał, ale jak powyłączałem fajerwerki było poprawnie.

1446131[/snapback]

Możesz napisąć w takim razie jak na "bank" wyłączyć te fajerwerki, czym i gdzie ;) Byłbym stokrotnie wdzięczny :D :wink:

 

Bo w Eax Console mam wyłączone wszysko Audio Effects - Off, CMSS 3D - off, Clean-up - off, Time Scaling - off. Chyba już więcej wyłączyć się nie da :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za opcja w EAX console: "Enable bit accurate playback" ? Dlaczego po jej włączeniu mam dźwięk tylko "na przodzie" ?

ps. Podpisuje się pod pytaniem Rafoo.

 

edit:

w sumie to ja działam z włączonym CMSS2 zauważyłem że jak go wył. to mam dźwięk tylko w przednich głośnikach :| coś źle podłączyłem?

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy ( 1, 2, ZS )ma oryginalnie włączony chorus i reverb w sterach i dźwięk dzięki temu jest pozbawiony precyzji (takie nastawienie pod publikę). Jeśli chcesz mieć naprawdę wysoką jakość to, to powyłączaj. Na początku też dźwięk audigy mi się nie podobał, ale jak powyłączałem fajerwerki było poprawnie.

1446131[/snapback]

Aaaa... :mur: To bardzo możliwe rozwiązanie. Teraz już nieprędko będę miał znowu

możliwość porównania. Ale wydawało mi się, że wtedy pobieżnie opcje przeglądałem

i powyłączałem wszystko w zakładce AudioHQ. Jeśli gdzieś coś było ukryte to

może po prostu przeoczyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Terrateca i SB Audigy2 i dżwięk z terrateka na słuchawkach Sennheisera HD iej o niebo lepszy od SB na którym wyłączone wszystkie ulepszacze wyłączone.Ale to co usłyszałem na słuchawkowym lampowym wzmacniaczu powala.Kupiłem już lampy na allegro czekam na przesyłke i zacznę robić taki wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za opcja w EAX console: "Enable bit accurate playback" ? Dlaczego po jej włączeniu mam dźwięk tylko "na przodzie" ?

ps. Podpisuje się pod pytaniem Rafoo.

 

edit:

w sumie to ja działam z włączonym CMSS2 zauważyłem że jak go wył. to mam dźwięk tylko w przednich głośnikach :| coś źle podłączyłem?

1446460[/snapback]

Zna ktoś może odpowiedź ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z opcją Enable bit accurate playback?

1450461[/snapback]

Wydaje mi się, że ta opcja dotyczy tylko wyjścia cyfrowego i umożliwia przekazywanie sygnału stereo bez żadnych zniekształceń powodowanych konwersją częstotliwości próbkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...