Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

michal_aniol zgadzam sie z Toba w 100%!!! Najbardziej panikuja te osoby które widzialy ta mobo na pułce w sklepie:P A co do samej plyty to po wgraniu biosu 705 nie ma najmniejszego problemu z plytka! Wszystko stabilnie chodzi, dziala bez problemu 1T, nie trzeba kombinowac z wylaczaniem i wlaczaniem poprzez reset! Poprostu gucio :D Ludzie wiecej zaufania do tej mobo wkoncu to DFI!

PS.Pytanie do posiadaczy tej plyty:Zakladal ktos niebieskiego zalmana na nb? Bez problemu pasuje? Przylega na caly chipset?

1541968[/snapback]

Hmm.....jak wszystko u Ciebie dziala to ok ;) ...ale mam do Cieibe prosbe....ja bedziesz mial czas to looknij na plyte i zobacz czy masz ( lub czy nie masz) tego rezystora R716 zaznaczonego na zdjeciu w podanym linku: http://www.dfi-street.com/forum/showthread...&page=151&pp=15

Looknij na fotke i sprawdz......ponoc nie powinno go byc...

 

Jakie masz pamieci, w ktorych slotach dzialaja u Ciebie i przy jakich ustawieniach i magistrali?? A jak procek...podkrecony czy nominalnie ustawiony?

 

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.....jak wszystko u Ciebie dziala to ok ;) ...ale mam do Cieibe prosbe....ja bedziesz mial czas to looknij na plyte i zobacz czy masz ( lub czy nie masz) tego rezystora R716 zaznaczonego na zdjeciu w podanym linku: 1542251[/snapback]

Sprawdziłem, u mnie jest ten rezystor... wygląda to jak ten obok R717.

Jeśli chodzi o jakieś nie wstawanie płyty, to nie zauważyłem, wszystko w normie. Oczywiście po bawieniu się w podkręcanie i ustawieniu zbyt wyżyłowanych ustawień płyta nie wstaje, ale to norma. Ze starszym sprzętem miałem identycznie! Potrzebny reset CMOS no i wtedy gubią sie ustawienia biosu, LAN, Audio - no ale to oczywiste.

U mnie pamięci takie jak w podpisie, na razie bez oc spokojnie działają na 2-2-2-5 2.6V 1T. Procek też na defaulcie leci obecnie, bo i tak nie potrzeba mi większej szybkości na razie ;) Ale oczywiście sprawdzałem OC i procek wyciągnie ok. 2500, może trochę więcej - niestety seria chyba do bani... a pamięc pewnie szła około 230Mhz przy tych timingach, ale ze zwiększonym napięciem do ok 3V. Lekki zapas jeszcze był. No własnie, napięcie, gdy dałem 3V to po włączeniu SP2004 i testu pamięci zaczęły "świerczeć" komponenty płyty głównej - nie wiem które - elektronikiem nie jestem. Czy to bezpieczne i normalne? W końcu płyta pozwala ustawić 3,2V więc to nie był jeszcze max.

Pamięci mam 2x512 w dwóch slotach pomarańczowych czyli w Channel A wg instrukcji do płyty, ale chodzą w Dualu...

I wg mnie nowy bios 705 pomógł sporo, oby kolejne były róznież takim krokiem do przodu ;)

Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA teraz czytając te wypowiedzi jednak zrezygnowałbym z tej DFI. Miało być dobrze niejest :cry: Póki co. I podobno ma wyjść nowy rev. płyty bo te biosy nic nie zdziałają. Płyta u nie których jest stabilna a u niektórych nie ;( Poco komu taka loteria?? :blink:

 

Narazie dobre i stabilne płytki to EPOX 9nda3+ oraz Abit AV8

Tylko że na abicie słabsze oc. NA epox jest lepiej. MSI k8 neo 2 plat wcale nieprzyrównuje do DFI. MSI jest bardzo felerne. Można przeczytac o tym wszędzie. Ludzie się wkurzają i przesiadają na Gigabyte'a co tylko niema napisu MSI. Więc jeśli ktoś potrzebuje stabilności OC na poziomie DFI troche mniejszym ale też niezłym to polecam tego Epox'a. Jeśli Stabilność bardzo mało problemów OC praktycznie się nieliczy to ABIT będzie doskonałym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA teraz czytając te wypowiedzi jednak zrezygnowałbym z tej DFI. Miało być dobrze niejest :cry:  Póki co. I podobno ma wyjść nowy rev. płyty bo te biosy nic nie zdziałają. Płyta u nie których jest stabilna a u niektórych nie ;( Poco komu taka loteria?? :blink:

 

Narazie dobre i stabilne płytki to EPOX 9nda3+ oraz Abit AV8

Tylko że na abicie słabsze oc. NA epox jest lepiej. MSI k8 neo 2 plat wcale nieprzyrównuje do DFI. MSI jest bardzo felerne. Można przeczytac o tym wszędzie. Ludzie się wkurzają i przesiadają na Gigabyte'a co tylko niema napisu MSI.  Więc jeśli ktoś potrzebuje stabilności OC na poziomie DFI troche mniejszym ale też niezłym to polecam tego Epox'a. Jeśli Stabilność bardzo mało problemów OC praktycznie się nieliczy to ABIT będzie doskonałym wyborem.

1542435[/snapback]

Nie bierz tego do siebie, ale takie wypowiedzi sieją tylko zamęt... No i ciągle: słyszałem, podobno, zdajsie... przecież to rodzi plotki i niezdrową atmosferę. Naprawdę stonujcie z wypowiedziami że płyta do bani itp. Ludzie! Ona dopiero miesiąc jest na rynku!!! Wyszła jako ostatnia na nf3 ultra, chyba rok po konkurencji. Minie trochę czasu i myślę że problemy miną z nowymi biosami.

A to że niektórzy mają problemy, no cóż... normalna płyta nie ma takich możliwości OC jak DFI, więc problemy muszą oczywiście wystapić.

Pamiętajcie że to nie jest rower skaładający się z kilkundzisięciu części, to "trochę" bardziej skomplikowane urządzenie i zgrać w nim wszystko na pewno nie jest prostą rzeczą.

A ten rezystor służy do wyrównywania napięcia które jest w rzeczywistości i które pokazuje bios. Dla mnie to ten rezystor może być lub może go nie być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! co do pytania o pamieci i procka:mam ustawione 310x9 1.47v , a pamieci (slabe do O/C) na dzielniku 166mhz i timingach 3.0 3 3 6 1T 2.8v mam wlozone w pomaranczowe sloty (channel A) dzialaja w DUAL! Naprawde ludzie wyluzujcie z ta plyta! Naczytacie sie wypowiedzi z DFi-street i odrazu PANIKA! Nie chcecie to nie kupujcie a pozniej bedziecie zalowac :razz: Jak juz ktos dobrze zaznaczyl ze ta plyta to nówka takze kilka bugów na poczatek to normalka, ale i tak bios 705 zalatwil WSZYSTKO!!!

PS.Zaraz zerkne czy mam ten rezystor! (w jakich okolocach on sie znajduje)?

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! co do pytania o pamieci i procka:mam ustawione 310x9 1.47v , a pamieci (slabe do O/C) na dzielniku 166mhz i timingach 3.0 3 3 6 1T 2.8v mam wlozone w pomaranczowe sloty (channel A) dzialaja w DUAL! Naprawde ludzie wyluzujcie z ta plyta! Naczytacie sie wypowiedzi z DFi-street i odrazu PANIKA! Nie chcecie to nie kupujcie a pozniej bedziecie zalowac :razz: Jak juz ktos dobrze zaznaczyl ze ta plyta to nówka takze kilka bugów na poczatek to normalka, ale i tak bios 705 zalatwil WSZYSTKO!!!

PS.Zaraz zerkne czy mam ten kondensator! (w jakich okolocach on sie znajduje)?

1542481[/snapback]

Po lewej stronie od miejsca gdzie wpinasz kable od zasiłki do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie od miejsca gdzie wpinasz kable od zasiłki do płyty.

1542497[/snapback]

Oki,juz znalazlem! Chodzi o to co zaznaczylem kólkiem na zalaczniku? Jezeli tak to mam tam rezystor!

post-102022-1121159614_thumb.jpg

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,juz znalazlem! Chodzi o to co zaznaczylem kólkiem na zalaczniku? Jezeli tak to mam tam rezystor!

1542517[/snapback]

Tak, to miejsce tylko że u mnie wygląda to jak ten rezystor po lewej poniżej. Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt niema co panikowac. :D

I tak zakup 64bitowca w następnym miesiącu. Gdzieś tak w połowie. To jeszcze sobie przeczytam o tej DFI.

Póki co doczytałem się w sieci że Epox też zawiera swoie bugi.

Narazie ciekawa płyta bo stabilna to ABIT AV8. Do OC może nie tak jak DFI ale też się da jechać.

 

Tylko coś mnie zastanawia w tej płycie. A mianowicie jest pod s.939 i ma regulacje napięcia procka od 1.5V-1.85V Troche mnie to dziwi bo z tego co wiem to Venice 3000 ma napięcie 1.4V Więc nierozumiem czemu od 1.5V najmniej ma?? A niepowinno być od 1.4V-1.85V? Czy może jak chce mieć 1.4V to biore auto a jak chce zwiększać to biore minimum 1.5V oto tu chodziło?? :rolleyes: Może mi ktoś to sprostowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to miejsce tylko że u mnie wygląda to jak ten rezystor po lewej poniżej.

1542538[/snapback]

U mnie tez sa bardzo podobne! A to zle?

 

EDIT:Zakladal ktos na chipset niebieskiego zalmana?

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalożyłem niebieskiego Zalmana ponieważ fabryczne chłodzenie strasznie hałasuje (blisko 30db) a mój zestaw nie przekracza 19db, niepo to ładowałem kasę w dobre chłodzenie proca, grafy i dobrą zasilkę, Zalmanik na czipie sprawuje się bardzo dobrze jest ciepły około 47stopni, ale nigdy nie jest gorący. Procek mam podkecony na 9*300 (Venice 3000=). Jednak podczas wymiany chłodzenia trzeba bardzo uważać po wykręceniu wiatraka trzeba sciągnąć radiator a on jest przyklejony chyba na Distalu (przesadzili z tym klejem).

Reasumując gorąco polecam wymianę ulga dla uszy.

Ja za to mam pytanie czy ktoś zmieniał bios a jeżeli tak to na jaki 602 czy 705(trochę dziwnie oznaczony na stronie DFI)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ten Zalman kosztuje i jaki model to jest dokładnie? Czy to to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57097732 ? Chyba też wymienię, bo długo tak nie wytrzymam z tym hałasem... Też mam reszte sprzętu cichutką a tu taki kwiatek.

Zastanawiam się czy to sie zmieści pod VGA Silecera? Montował już ktoś w takim zestawieniu?

Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wgrać 705 z poziomu dosa (AWDFLASH) ale mnie wywala.

Druga sprawa z tego co przeczytałem w poprzednich postach jest problem z uruchomieniem 1T pamięci mi bez problemu udało się to na nominalnym biosie na zwykłych Twinmosach (kości Mtec nie Winbondy) timingi 2 3 3 6 1T na 195mhz płyta chodzi na 9*300 2700mhz (venice 3000+ 0516).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maras3

Ja jade na 705 i jest super! Poczytaj kilka postów w gore bo tam pisalem o biosie 705!

EDIT:Spróbuj WINFLASH'em!

 

@michal_aniol

Model to "Zalman Northbridge Cooler ZM-NB47J" ja dzis go kupuje :D Koniec z halasem!

 

Jeszcze jedna rzecz mnie martwi bo mam caly czas temperature procka 46-49*C a to za duzo (pentagram 100Cu) :cry:

 

Z "niedzialajacym" 1T to tez tylko PANIKA :mur: !

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wgrać 705 z poziomu dosa (AWDFLASH) ale mnie wywala.

Druga sprawa z tego co przeczytałem w poprzednich postach jest problem z uruchomieniem  1T pamięci mi bez problemu udało się to na nominalnym biosie na zwykłych Twinmosach (kości Mtec nie Winbondy) timingi 2 3 3 6 1T na 195mhz płyta chodzi na 9*300 2700mhz (venice 3000+ 0516).

1542692[/snapback]

Flashuj Winflashem. Moje Twinmosy spokojnie chodzą na 2-2-2-5 2.6V 1T 200Mhz. Są na kościach Mteca, model 1A4T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak się kupi to mobo DFI i wsadze już CPU i komp będzie gotowy do odpalenia. To odpalam na jednej kości bo mam 2x512MB flasciach!e biosa na 705 i wsio jest ok?? :? I niemusze kompa z reseta odpalać??

 

Panowie a może coś wiecie o tym czy wyjdzie nowe mobo czy może bios do tego co jest. Żeby to wszystko poprawić?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak się kupi to mobo DFI i wsadze już CPU i komp będzie gotowy do odpalenia. To odpalam na jednej kości bo mam 2x512MB flasciach!e biosa na 705 i wsio jest ok??  :?  I niemusze kompa z reseta odpalać??

 

Panowie a może coś wiecie o tym czy wyjdzie nowe mobo czy może bios do tego co jest. Żeby to wszystko poprawić?? :unsure:

1542735[/snapback]

Ja kupiłem, złożyłem i normalnie odpaliłem (jaki reset???), po ok 10 dniach wgrałem nowy bios. Wszystko chodzi ok. Drugie pytanie kieruj do firmy DFI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz rozumiem. Czytałem o 4 mobach i pomyliło mi się z MSI. To na MSI trzeba wgrać nowy bios i odpalać z 1 kości bo z dwóch mogą być problmey. A z odpaleniem na 1T pamięci niektórzy mają problemy czy nikt niema?? :? Czytałem troche o platrofrmach AMD na tweaku jest opisana ta płyta niema zadnych wad ani zalet. Zdjęcie to też chyba niejej ;(

Ale jednak przekonaliście mnie do DFI. Zbieram kasiurke z całym zapałem. Teraz jeszcze tylko zasilacz jakiś lepszy i new computer is compled :rolleyes:

Może w przyszłości zamiana pamięci na 400. A powiedzcie mi. Pamięci na DFI moge ustawić na 100/133/166/200 tak?? A niemoge naprzykład 156??

Oraz mam takie pytanko jak pamięci ustawie na 133 i będę kręcił CPU HTT(FSB)

to te pamięci zostaną na 133 czy będą się zwiększać?? Jak zwiększać to jak to się oblicza?? Naprzykład HTT będzie 270 pamięci ustawie na 133 to o ile się zwiększą?? Mógłby mi to ktos uczony sprostowac?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wincento101

Skąd ty masz takie rewelancje na temat mobo MSI ja już jade na niej trochę czasu i nigdy nie spotkałem się z takim czymś co tutaj wypisujesz. Wiadomo że każda płyta ma swoje wady i zalety ale moim zdaniem akurat K8N Neo2 ma najmniej wad z możliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz rozumiem. Czytałem o 4 mobach i pomyliło mi się z MSI. To na MSI trzeba wgrać nowy bios i odpalać z 1 kości bo z dwóch mogą być problmey. A z odpaleniem na 1T pamięci niektórzy mają problemy czy nikt niema?? :?  Czytałem troche o platrofrmach AMD na tweaku jest opisana ta płyta niema zadnych wad ani zalet. Zdjęcie to też chyba niejej ;(

Ale jednak przekonaliście mnie do DFI. Zbieram kasiurke z całym zapałem. Teraz jeszcze tylko zasilacz jakiś lepszy i new computer is compled :rolleyes:

Może w przyszłości zamiana pamięci na 400. A powiedzcie mi. Pamięci na DFI moge ustawić na 100/133/166/200 tak?? A niemoge naprzykład 156??

Oraz mam takie pytanko jak pamięci ustawie na 133 i będę kręcił CPU HTT(FSB)

to te pamięci zostaną na 133 czy będą się zwiększać?? Jak zwiększać to jak to się oblicza?? Naprzykład HTT będzie 270 pamięci ustawie na 133 to o ile się zwiększą?? Mógłby mi to ktos uczony sprostowac?? :?

1542837[/snapback]

Eh... przeszkuja troszkę formu, bo już było na ten temat np. tu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108869 . Chociaż przyznam szczerze że ja to przeczytałem ze 4 razy i nie mogłem tego skumać z poczatku. Dopiero jak w praktyce coś na chybił trafił grzebałem w ustawieniach biosu to skumałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no to spoko jak kazdy z Was nie ma problemow z ta plytą.... :) z tego wynika ze jak tylko wroce z zagranicy z procem AMD X2 i pamiatkami OCZ 2x1GB to jednak kupie DFI :wink:

 

ahaa....panowie...a jak u Was dziala HTT..?? Na jakiej wartosci??

 

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz rozumiem. Czytałem o 4 mobach i pomyliło mi się z MSI. To na MSI trzeba wgrać nowy bios i odpalać z 1 kości bo z dwóch mogą być problmey. A z odpaleniem na 1T pamięci niektórzy mają problemy czy nikt niema?? :?  Czytałem troche o platrofrmach AMD na tweaku jest opisana ta płyta niema zadnych wad ani zalet. Zdjęcie to też chyba niejej ;(

Ale jednak przekonaliście mnie do DFI. Zbieram kasiurke z całym zapałem. Teraz jeszcze tylko zasilacz jakiś lepszy i new computer is compled :rolleyes:

Może w przyszłości zamiana pamięci na 400. A powiedzcie mi. Pamięci na DFI moge ustawić na 100/133/166/200 tak?? A niemoge naprzykład 156??

Oraz mam takie pytanko jak pamięci ustawie na 133 i będę kręcił CPU HTT(FSB)

to te pamięci zostaną na 133 czy będą się zwiększać?? Jak zwiększać to jak to się oblicza?? Naprzykład HTT będzie 270 pamięci ustawie na 133 to o ile się zwiększą?? Mógłby mi to ktos uczony sprostowac?? :?

1542837[/snapback]

 

Co do dzielnika pamieci na A64 to ma sie to tak:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=41595

 

(ponizej w wypowiedziach jest fotka)

 

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki.

 

 

 

A co do płytki MSI to tak bywa bo ona Duala coś nieobsługuje na takich pamięciach które zamierzam kupić. I trzeba włożyć 1 kość zaktualizować bios i następna. Pozatym MSI będzie słabsza do OC to jest oczywiste. :wink:

Centy każdy wie że masz MSI i będziesz się o nią wykłucał. Ale trzeba mówić jak jest realnie. DFI będzie lepsza od MSI kiedy tylko wyjdzie do niej bios. Czy ty się z tym zgadzasz czy nie to MSI będzie gorsze a właściwie już jest. Wiele osób miało z nią problemy i uciekło choćby na Gigashita. Wymieniali 3 razy mobo i każde miało tą samą wade co wcześniejsze.( Może oni wcale niewymieniali??)

MSI jest gorsze i tyle ale wkońcu co tu się dziwić liczy sobie sporo więcej czasu jak DFI. A co wychodzi później jest zawsze lepsze. Centy wiem że zaraz będziesz się wykłucał ale niemasz o co :wink:

 

 

michal_aniol---> Właśnie ja otym mówiłe że to przestudiowałem ale nadal nic nierozumiem. Myślełem że może mi ktoś to wytłumaczy. :unsure:

 

Szczerze mówiąc to czytałem to już 6 razy powolutku. Ale nic niemoge zjarzyć z tego opisu. Już 2 moich kolegów to czytało i też nic z tego nierozumią + michał anioł to znaczy że źle jest to napisane. Źle czty. niezrozumiale. Poprostu jeden piszący ma dar przemawiania drugi nie. Właśnie ten co to pisał chyba niemiał takiego daru bo nic niemogę skumać z tego :?

Jakieś HT jest od 1 do 5. TO nic niedaje ale gdzieniegdzie pisza żeby to zmieniać w dół tam pisze że w góre lepiej. Dalej jakies stosunki 9:9 9:10 9:11 9:12 oco chodzi. Ja się za głowe złapałem jak to zobaczyłem.

 

Tam pisze że na niektórych tylko płytach można ustawić 150 oraz 184 dla pamięci. Standard to 100/133/166/200 a czy na DFI jest jeszcze 150 oraz 184?? :rolleyes:

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki.

A co do płytki MSI to tak bywa bo ona Duala coś nieobsługuje na takich pamięciach które zamierzam kupić. I trzeba włożyć 1 kość zaktualizować bios i następna. Pozatym MSI będzie słabsza do OC to jest oczywiste. :wink:

Centy każdy wie że masz MSI i będziesz się o nią wykłucał. Ale trzeba mówić jak jest realnie. DFI będzie lepsza od MSI kiedy tylko wyjdzie do niej bios. Czy ty się z tym zgadzasz czy nie to MSI będzie gorsze a właściwie już jest. Wiele osób miało z nią problemy i uciekło choćby na Gigashita. Wymieniali 3 razy mobo i każde miało tą samą wade co wcześniejsze.( Może oni wcale niewymieniali??)

MSI jest gorsze i tyle ale wkońcu co tu się dziwić liczy sobie sporo więcej czasu jak DFI. A co wychodzi później jest zawsze lepsze. Centy wiem że zaraz będziesz się wykłucał ale niemasz o co :wink:

michal_aniol---> Właśnie ja otym mówiłe że to przestudiowałem ale nadal nic nierozumiem. Myślełem że może mi ktoś to wytłumaczy. :unsure:

 

Szczerze mówiąc to czytałem to już 6 razy powolutku. Ale nic niemoge zjarzyć z tego opisu. Już 2 moich kolegów to czytało i też nic z tego nierozumią + michał anioł to znaczy że źle jest to napisane. Źle czty. niezrozumiale. Poprostu jeden piszący ma dar przemawiania drugi nie. Właśnie ten co to pisał chyba niemiał takiego daru bo nic niemogę skumać z tego :?

Jakieś HT jest od 1 do 5. TO nic niedaje ale gdzieniegdzie pisza żeby to zmieniać w dół tam pisze że w góre lepiej. Dalej jakies stosunki 9:9 9:10 9:11 9:12 oco chodzi. Ja się za głowe złapałem jak to zobaczyłem.

 

Tam pisze że na niektórych tylko płytach można ustawić 150 oraz 184 dla pamięci. Standard to 100/133/166/200 a czy na DFI jest jeszcze 150 oraz 184?? :rolleyes:

1542968[/snapback]

wincento101 przystopuj trochę... nie krytykuj wszystkich i wszystkiego bo to bez sensu, nie wnosi nic do dyskusji o DFI. Artykuł jest i bardzo dobrze, ktoś się namęczył i chwała mu za to. Wcale nie jes źle napisany, ze zrozumieniem jest problem bo czasem niektóre funkcje w Biosie sie inaczej nazywają, u mnie jeszcze był taki przypadek że zmieniałem tak pechowo ustwienia w biosie że prędkość pamięci szła razem z prędkością szyny na proca i się zastanawiałem dlaczego.

A to czy DFI jest lepsze od MSI, Gigabyte, Epoxa lub na odwrót to nie dyskutujmy, bo zejdziemy do poziomu pisakownicy i zacznie się obrzucanie błotem (pierwotnie było biosem - napisane nieświadomie :lol: ). Po prostu jeden miał dobre doświadczenia z jednymi płytami, inny złe z tymi samymi i pogódź ich...

Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje :D

A wracając do tematu DFI to możecie powiedzieć gdzie kupiliście??

 

Oraz czy jak się dostaje orginalne mobo to trzeba zmieniać zworki na niej?? Czy standoardowo wszystko jest dobrze powkładane?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje :D

A wracając do tematu DFI to możecie powiedzieć gdzie kupiliście??

 

Oraz czy jak się dostaje orginalne mobo to trzeba zmieniać zworki na niej?? Czy standoardowo wszystko jest dobrze powkładane?? :?

1543067[/snapback]

Kupiłem w PCProjekt w Krakowie.

Twoje pytania coraz bardziej zaczynają mnie irytować... :wink: Jak to sobie wyobrażasz, że producent płyt sprzedaje płytę, dorzuca woreczek zworek i niech klient sam się bawi?? Już wyobrażam sobie te gospodynie domowe grzebiące wewnątrz kompa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...