Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Centy każdy wie że masz MSI i będziesz się o nią wykłucał. Ale trzeba mówić jak jest realnie. DFI będzie lepsza od MSI kiedy tylko wyjdzie do niej bios. Czy ty się z tym zgadzasz czy nie to MSI będzie gorsze a właściwie już jest. Wiele osób miało z nią problemy i uciekło choćby na Gigashita. Wymieniali 3 razy mobo i każde miało tą samą wade co wcześniejsze.( Może oni wcale niewymieniali??)

MSI jest gorsze i tyle ale wkońcu co tu się dziwić liczy sobie sporo więcej czasu jak DFI. A co wychodzi później jest zawsze lepsze. Centy wiem że zaraz będziesz się wykłucał ale niemasz o co :wink:

 

1542968[/snapback]

Nie będę się wykłucał bo i nie ma o co tylko dziwi mnie to co piszesz na temat tej płyty jeżeli jej nawet nie miałeś. Nigdy i nigdzie nie napisałem że MSI jest lepsze od DFI. A jeżeli ktoś nie potrafi ustawić sobie biosu (w większości przypadków tak jest)to najlepiej zwalić na mobo.

Co do DFI to sam miałem ochotę kupić ją sobie ale nie ma sensu bo ze swoją nie mam żadnych problemów. Pamięci mam na TCCD dlatego to co daje MSI na pamięci zupełnie mi wystarcza.

Jeżeli miałbym kupować teraz płytę to i tak wziołbym DFI, mam nadzieję że nowsze biosy rozwiążą wszystkie bolączki tej płyty czego życzę wszystkim posiadaczom.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przyznaje się troche się zabardzo rzucałem ale nielinczujcie.

Sor centy.

 

A co do czy miałem MSI powiem że niemiałem ale miałem okazje bawić się w OC u kumpla. :D

Wiem że kumpel uzyskał na niej 290 fsb(HTT) na CPU czy jak to tam się nzaywa.

 

 

A co do zworek to niewiem czy trzeba je będzie samemu ustawiać. Bo nigdy tego nierobułem. I pytam czy w standardzie jest już ustawione. A naprzykład mam takie pytanko jak w standardzie niesą ustawione zworki i jak ja xle ustawie to mobo niewstanie z PC czy wstanie a niebędzie coś działać np. Audio??

Dzieki za pomoc. Ja niejestem jakiś znawca płyt żebym wsio wiedział. Właśnie teraz prubuje się od was dowiedzieć ale nikt nierazczy odpisać. KAżdy woli napisać jakaś głupote o gospodyniach niż napisac konkretna odpowiedz. :mad:

Mobo kupie w pcp albo esc ale wydaje mi się coś że w tym drugim sklepie czyli esc a teraz mam taki mały dylemacik. Bo Musze przecież kupić gdzieś CPU i niewiem czy kupić na allegro. Są tam tanie bo po 475zł najtaniej. Ale boje się że one się słabo bedą kręcić. Ale za 480zł są serie jakieś 0521. Piszą że się dobrze kręcą. Moim zdaniem jakby się dobrze@ to niebyłby by po 480zł. Seria może dobra ale procki się słabo będą kręciły pewno te egzemplarze. Więc mówie że na 4speed widziałem Venice 3000 też z serii 0521 sa po 529zł więc nietak drogo a w sklepie to zawsze w sklepie. Więc albo kupie zwykłego Venice za 515zł albo tego z numerkiem 0521 tylko niewiem czy one się dobrze kręcą mógłby mi ktoś z tego forum podpowiedzieć?? Bo już niechce zakładać innych topiców ani pisac w innych wątkach. Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...yyy....khm...khm....

Przypominam sie ze swoim pytaniem :P Czy dziala u Was wlasciciele tej plyty HTT x5 na nominalnej magistrali procka 200MHz?? Czy musicie zejsc do HTT x4?! :?

 

Z gory dzieki

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...yyy....khm...khm....

Przypominam sie ze swoim pytaniem :P Czy dziala u Was wlasciciele tej plyty HTT x5 na nominalnej magistrali procka 200MHz?? Czy musicie zejsc do HTT x4?! :?

 

Z gory dzieki

Pozdrawiam ;)

1543356[/snapback]

Wlasnie sprawdzilem i dziala bez problemu!

PS.DZis zamontowalem (zamiast wyjca) na chipsecie niebieskiego zalmana (47J) i jest wkoncu CISZA i wydajnosc bo temperatury sa takie same :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie zbadałem sprawę i na 100% ten Zalman nie zmieści sie pod VGA Silencerem :( Ale nie dałem za wygraną, ściągnąłem wyjca zostawiając ten niewielki radiator i puściłem na niego nawiew powietrza z Arctic Fan PRO TC 80x80 przyczepionego do ściany obudowy. Co o tym myślicie? Czy temeratura System pokazywana w nVIDIA Monitorview to jest temperatura chipsetu?

 

EDIT: Jednak lipa, chipset się strasznie grzeje, parzy trochę jak przykładam palec. no i chyba na razie założe na powrót ten oryginalny ale coś trzeba będzie z tym zrobić na dniach...

Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wielkie dzieki za info... :D Z tego wynika ze nie jest zle z ta plyta....ale panowie na DFI Street maja jakies zastrzezenia ktore nie sa wyssane z palca.....no nic....nie bede ocenial bo nie mam jeszcze tej plytki :) ....

 

Dzieki

Pozdrawiam

 

P.S. Oczywiscie bede sledzil caly czas temat i wasze opinie o tej plytce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zastanawiam sie nad ta plyta, wlasnie jestem po lekturze watku (tylko kilku ostatnich stron) na dfi-street i kurcze niezle sie zamieszanie zrobilo. Podobno DFI bedzie wypuszczac nowe rev plyty juz po 3 tyg od wydania pierwszej :o Chyba bede musial poczekac z zakupem az sie sprawy wyjasnia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 3 tygodnie to spoko :D Mam jeszcze czas. Do końca wakacji mam czas. Najlepiej żeby na początku było już wiadomo co i jak. Bo później szkoła :mur: i niebędzie czasu na OC tylko musze mieć czas na zakuwanie żeby do dobrego liceum iść :D

 

A tak powracając do Płyty dałem propozycje na WGK jaka płytka tam mi naprzykład odradzają ją,. :? Jeden z kolesi miał i oddał ją do sklepa wzioł jakas inna. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak powracając do Płyty dałem propozycje na WGK jaka płytka tam mi naprzykład odradzają ją,. :?  Jeden z kolesi miał i oddał ją do sklepa wzioł jakas inna. :?

1544120[/snapback]

 

Na wgk to sa naprawde sprytne chłopaki :?

 

Może kilka osób coś wie o kompach, ale jak kiedys tam zajrzałem to po prostu załamka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy tej mobo:

 

Porównajcie temperatury procka w programach:

-Speed fan

-Everest

-NVIDIA Monitor

 

Bo u mnie speed fan i everest pokazuja ta sama temp, a NVIDIA monitor o 10*C nizsza! A wydaje mi sie ze ta z NVIDIA Monitor jest prawdziwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy tej mobo:

 

Porównajcie temperatury procka w programach:

-Speed fan

-Everest

-NVIDIA Monitor

 

Bo u mnie speed fan i everest pokazuja ta sama temp, a NVIDIA monitor o 10*C nizsza! A wydaje mi sie ze ta z NVIDIA Monitor jest prawdziwa...

1544386[/snapback]

U mnie temeperatury się zgadzają tzn. SpeedFan i NVIDIA pokazują to samo.

Mam trochę lamerskie pytanie ;) Czy da sie programo ograniczność prędkość tego wiatraka na chipsecie? Jeśli tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co tego mobo niemam ale podejrzewam że nieda się ograniczyć przez bios. Może przez program jak ty mówisz programowo może się da. Wiem że na 3x3pin da się regulować prędkości wiatraka.

Wiem że ja malutki cooler firmowy który teraz chodzi na moim mobo i jest podłanczany pod Molexa chodzi na 5V jest niesłyszalny. Naprawde fajna sprawa. Może troche większy niż ten na DFI ale ja go przykręce choćby na 1śróbke aby się tylko trzymał i nieodpadł a chłodził będzie napewno dobrze.

Raczej zalman mi nie wejdzie ponieważ mam 6600GT+VF700Cu to moim zdaniem będzie przeszkadzał. A pozatym mam mostek HIS :cry:

 

Jak ktoś by znalazł dobre tanie i nieprzeszkadzające niczemu chłodzenie to prosze się podzielić info.

 

P.S Patrzyłem na stronce DFI to są 4biosy. 2Maja jednakową datę a 2 też inną ale jednkową. Dwa sa z 7.5.05r. Jeden jest większy drugi mniejszy czym to się ma?? Może mi ktoś wytłumaczyć?? Może tylko 1 to bios drugi to jakiś pach?? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temeperatury się zgadzają tzn. SpeedFan i NVIDIA pokazują to samo.

Mam trochę lamerskie pytanie ;) Czy da sie programo ograniczność prędkość tego wiatraka na chipsecie? Jeśli tak to jak?

1544425[/snapback]

A na ktora temperature w speed fanie patrzysz? temp1 czy temp3? A co do wiatraczka to mozna go spowolnic np.speed fanem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ktora temperature w speed fanie patrzysz? temp1 czy temp3? A co do wiatraczka to mozna go spowolnic np.speed fanem!

1544679[/snapback]

SpeedFan Temp1=36, Temp2=40, Temp3=39

NVIDIA CPU=36 System=40

 

To że SpeedFanem można spowolnić to się spodziewam, tylko jak? Bo jakoś nie mogę tego ustawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeedFan Temp1=36, Temp2=40, Temp3=39

NVIDIA  CPU=36 System=40

 

To że SpeedFanem można spowolnić to się spodziewam, tylko jak? Bo jakoś nie mogę tego ustawić...

1544723[/snapback]

acha juz sie polapalem,temp3 w socket A odpowiadala za temperature procka :mur: dlatego sie zamieszalem z tymi temperaturami!

U mnie: SpeedFan Temp1=37, temp2=36, temp3=48

NVIDIA Monitor CPU=37, System=36

PS.To co wtedy oznacza temp3?

PS1.Pewnie w nowym speedFanie masz Speed01=0%?! Jak tak to zainstaluj np.speedFana 4.17 i wtedy sprobuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha juz sie polapalem,temp3 w socket A odpowiadala za temperature procka :mur: dlatego sie zamieszalem z tymi temperaturami!

U mnie: SpeedFan Temp1=37, temp2=36, temp3=48

NVIDIA Monitor CPU=37, System=36

PS.To co wtedy oznacza temp3?

PS1.Pewnie w nowym speedFanie masz Speed01=0%?! Jak tak to zainstaluj np.speedFana 4.17 i wtedy sprobuj!

1544749[/snapback]

Z moich doswiadczen z speedfanem: Speedfan rozroznia wszystkie czujniki w mobo jakie sa zainstalowane....nie podpisuje ich ktory od czego...tylko numeruje (jak widac zreszta) a sprawa temp procka to wasza (nasza-uzytkownika) broszka... Poprostu sprawdzacie w biosie jaka macie temp np po godzinie dzialania kompa i pozniej szukacie takiej samej w speedfanie.... Mi np po zamontowaniu GF6800Gt speedfan wykryl czujniki tej karty :lol:

Wiec Panowie...dzialajcie i sprawdzajcie ktora to temp proca ;)

 

P.S Patrzyłem na stronce DFI to są 4biosy. 2Maja jednakową datę a 2 też inną ale jednkową. Dwa sa z 7.5.05r. Jeden jest większy drugi mniejszy czym to się ma?? Może mi ktoś wytłumaczyć?? Może tylko 1 to bios drugi to jakiś pach??

Co do tych biosow to bez urazy ale naprawde lamerskie pytanie :) Są to dwa biosy: wersja pierwsza to wydanie pierwsze biosu oraz wersja druga to najnowsza jaka jest (patrz na daty)...tylko ze sa w dwoch rodzajach...jedna (zip) gotowa do skopiowania na dyskietke...a druga wersja(exe) to rodzaj samoinstalki (uruchamiasz, otrzymujesz komende wlozenia czystej czy jakiejstam dyskietki itd.)... :razz:

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko THX za informacje.

Skąd ja mogłem to wiedzieć. Nierozumiem "lamerskie pytanie" przeciez jakbym wiedział to bym niepytał moim zdaniem forum jest od zadawania lamerskich pytań.

Jakbym niebył lamerem to bym niewchodził na forum bo bym wszystko wiedział. Ja jestem lamerem w porównaniu do pana x ty jesteś lamerem w porównaniu do pana z. I taki łańcuszek można ciągnąc w nieskończoność. Każdy będzie umiał cos więcej od kogoś. :huh:

Więc forum jest poto żeby ci niewiedzący się doedukowali niesądzisz?? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko THX za informacje.

Skąd ja mogłem to wiedzieć. Nierozumiem "lamerskie pytanie" przeciez jakbym wiedział to bym niepytał moim zdaniem forum jest od zadawania lamerskich pytań.

Jakbym niebył lamerem to bym niewchodził na forum  bo bym wszystko wiedział. Ja jestem lamerem w porównaniu do pana x ty jesteś lamerem w porównaniu do pana z. I taki łańcuszek można ciągnąc w nieskończoność. Każdy będzie umiał cos więcej od kogoś. :huh:

Więc forum jest poto żeby ci niewiedzący się doedukowali niesądzisz?? :mellow:

1544938[/snapback]

Wybacz wincento, ale z każdym Twoim postem mam coraz większy ubaw, bez urazy :lol: Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udalo mi sie dotrzec czemu odpowiada temperatura "temp3" w speedFanie!

Według "everest"a" jest to temperatura procka ale to nie mozliwe bo bios pokazuje inna temp. procka! Co moze miec 50*C?! Jak dojdzie do 55*C to wiesza kompa! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w Speedfan: CPU - Socket - Bridge - Case - HDD - GPU - Pamięć na karcie.

Ja znalazłem tyle. Ja stawiam że ta twoja to mostek (bridge ;) ) albo CPU. To by tłumaczyło zwisy.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w Speedfan: CPU - Socket - Bridge  - Case  - HDD - GPU - Pamięć na karcie. 

Ja znalazłem tyle. Ja stawiam że ta twoja to mostek (bridge ;) ) albo CPU. To by tłumaczyło zwisy.

1545032[/snapback]

Raczej nie NB bo na standardowym wyjcu na NB byla taka sama wysoka "temp3" takze to odpada! CPU ma w NVIDIA Monitor i w biosie 36-39*C!!! A bios nie klamie! Tylko aida32 i nowsza wersja aidy "everest" oraz speedFan pokazuja ze to procek! Co dziwniejsze ze jak wylaczylem wentyl na cpu to "temp1" i "temp3" zaczely rosnac takze zgłupialem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udalo mi sie dotrzec czemu odpowiada temperatura "temp3" w speedFanie!

Według "everest"a" jest to temperatura procka ale to nie mozliwe bo bios pokazuje inna temp. procka! Co moze miec 50*C?! Jak dojdzie do 55*C to wiesza kompa! :mur:

1545007[/snapback]

hmm...wg mnie to moze byc temp chipsetu....widze ze zalozyles Zalmana na chipset....moze masz dobrze wyciszonego kompa i nie masz dobrego przeplywu powietrza w budzie dlatego dochodzi do takiej temp i zawiesza system?! :? .... ale to tylko takie moje przypuszczenia :rolleyes: ...sprawdz w biosie jakie masz podane napiecie na chipset...

 

 

Skąd ja mogłem to wiedzieć. Nierozumiem "lamerskie pytanie" przeciez jakbym wiedział to bym niepytał moim zdaniem forum jest od zadawania lamerskich pytań.

Jakbym niebył lamerem to bym niewchodził na forum bo bym wszystko wiedział. Ja jestem lamerem w porównaniu do pana x ty jesteś lamerem w porównaniu do pana z. I taki łańcuszek można ciągnąc w nieskończoność. Każdy będzie umiał cos więcej od kogoś. 

Więc forum jest poto żeby ci niewiedzący się doedukowali niesądzisz??

ok ok .......napisalem bez urazy ...wiec nie musisz sie tak unosic..... ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie NB bo na standardowym wyjcu na NB byla taka sama wysoka "temp3" takze to odpada! CPU ma w NVIDIA Monitor i w biosie 36-39*C!!! A bios nie klamie! Tylko aida32 i nowsza wersja aidy "everest" oraz speedFan pokazuja ze to procek! Co dziwniejsze ze jak wylaczylem wentyl na cpu to "temp1" i "temp3" zaczely rosnac takze zgłupialem :mur:

1545235[/snapback]

 

hmmmm..... <_< ..wiec z tego by wynikalo ze bios podaje podwojnie temp proca (tzn w biosie podaje jedna wartosc....ale inny czujnik jest ukryty dla biosu)......dziwne :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 3 tygodnie to spoko :D Mam jeszcze czas. Do końca wakacji mam czas. Najlepiej żeby na początku było już wiadomo co i jak. Bo później szkoła  :mur:  i niebędzie czasu na OC tylko musze mieć czas na zakuwanie żeby do dobrego liceum iść :D

 

A tak powracając do Płyty dałem propozycje na WGK jaka płytka tam mi naprzykład odradzają ją,. :?  Jeden z kolesi miał i oddał ją do sklepa wzioł jakas inna. :?

1544120[/snapback]

 

Kolega "Karas" nie napisal ze za 3 tyg wyjdzie nowa rewizja plyty.....napisal ze DFI po 3 tyg wypuszczenia na rynek rev A planuje wypuscic rev B...ale kiedy to nastapi (czy wogole nastapi) to nie wiadomo.....poczekamy-zobaczymy :huh:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Zapuscilem Prime 95 i rosnie tylko "temp1"! Takze wydaje mi sie ze moj pentagram 100Cu cos owiewa obok socketu (tylko co?!)!

To info z SpeedFan'a, moze ktos cos z tego zrozumie:

Win9x:NO 64Bit:NO GiveIO:YES SpeedFan:YES

I/O properly initialized

Linked ISA BUS at $0290

Linked nVidia nForce3 250 SMBUS at $4C40

Linked nVidia nForce3 250 SMBUS at $4C00

Found nVidia GeForce 6600 GT

Linked nVidiaI2C0 SMBUS at $3D403E3F

Linked nVidiaI2C1 SMBUS at $3D403637

Linked nVidiaI2C2 SMBUS at $3D405051

Scanning ISA BUS at $0290...

IT8712F/IT8705F found on ISA at $290

SuperIO Chip=IT8712F

Scanning nForce2 SMBus at $4C40...

Scanning nForce2 SMBus at $4C00...

Address $15 appears to be WRITE ONLY...

Address $25 appears to be WRITE ONLY...

Address $46 appears to be WRITE ONLY...

GL523SM (please REPORT) (ID=$00) found on SMBus at $4C

Unknown ADM1 Vendor=$DF ID=$00 on SMBus at $4E

Scanning I2CNVidia SMBus at $3D403E3F...

Scanning I2CNVidia SMBus at $3D405051...

SMART Enabled for drive 0

Found WDC WD800JB-00FSA0 (80,0GB)

Found ACPI temperature (39,0C)

End of detection

 

Wydaje mi sie ze te co pogrubilem sa odpowiedzialne za "temp3"! (ale tylko mi sie wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Zapuscilem Prime 95 i rosnie tylko "temp1"! Takze wydaje mi sie ze moj pentagram 100Cu cos owiewa obok socketu (tylko co?!)!

To info z SpeedFan'a, moze ktos cos z tego zrozumie:

Win9x:NO  64Bit:NO  GiveIO:YES  SpeedFan:YES

I/O properly initialized

Linked ISA BUS at $0290

Linked nVidia nForce3 250 SMBUS at $4C40

Linked nVidia nForce3 250 SMBUS at $4C00

Found nVidia GeForce 6600 GT

Linked nVidiaI2C0 SMBUS at $3D403E3F

Linked nVidiaI2C1 SMBUS at $3D403637

Linked nVidiaI2C2 SMBUS at $3D405051

Scanning ISA BUS at $0290...

IT8712F/IT8705F found on ISA at $290

SuperIO Chip=IT8712F

Scanning nForce2 SMBus at $4C40...

Scanning nForce2 SMBus at $4C00...

Address $15 appears to be WRITE ONLY...

Address $25 appears to be WRITE ONLY...

Address $46 appears to be WRITE ONLY...

GL523SM (please REPORT) (ID=$00) found on SMBus at $4C

Unknown ADM1 Vendor=$DF ID=$00 on SMBus at $4E

Scanning I2CNVidia SMBus at $3D403E3F...

Scanning I2CNVidia SMBus at $3D405051...

SMART Enabled for drive 0

Found WDC WD800JB-00FSA0 (80,0GB)

Found ACPI temperature (39,0C)

End of detection

 

Wydaje mi sie ze te co pogrubilem sa odpowiedzialne za "temp3"! (ale tylko mi sie wydaje)

1545296[/snapback]

hmm..dziwne.... :blink:

..a moze to ktorys z elementow zasilania?! :huh: ....sproboj sprawdzic na dotyk co jest cieple obok procka.......chyba jedyne wyjscie to teraz macac i wyczaic co jest cieple :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...