Skocz do zawartości
Snorii

Kupuje Kompa -szybko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojutrze kupuje prawie całego kompa (bez napędów i monitora).

-DFI LanParty NF4 SLI-DR

-Patriot Extreme DDR 2GB/400 PC3200 CL2 (5-3-2)

-AMD Athlon 64 3200+ BOX (Socket 939) Venice

-Zasilacz Be-quiet Blackline P5-470W ATX 2.1

-SAPPHIRE X800XL PCI-E DDR3 256MB 256BIT TV DVI Full

 

Jak by ktoś mógł przejrzeć tą konfigurację i ewentualnie cos doradzić bądź skorygować. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po mobo nastawaisz sie na podkrecanie. Wiec po co Ci Venice 3200+, jak lpeiej zaoszczedzic i kupic 3000. Zreszta poczytaj topic o Venice, mzoe sam dojdziesz do jakichs wnioskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po mobo nastawaisz sie na podkrecanie. Wiec po co Ci Venice 3200+, jak lpeiej zaoszczedzic i kupic 3000. Zreszta poczytaj topic o Venice, mzoe sam dojdziesz do jakichs wnioskow.

1448050[/snapback]

Zgadzam się z przedmówcą

Chyba że nie będziesz podkręcał to weź se płyte Gigabyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po mobo nastawaisz sie na podkrecanie. Wiec po co Ci Venice 3200+, jak lpeiej zaoszczedzic i kupic 3000. Zreszta poczytaj topic o Venice, mzoe sam dojdziesz do jakichs wnioskow.

1448050[/snapback]

 

Nowłaśnie z tego co zauważyłem to te Venice to nic takiego wspaniałego. Obecnir myślę nad prockiem WIni 3500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co, a po co. Jezu !! Chłopak wybrał dobry sprzęt. Prcoesor jednak 3000+ w esc są ponoć dobre serie i już paru userów podciągła je na 28xx. Mobo może być, chociaż jeżeli nie nastawiasz sie na SLI to lepij kup dfi nf4 ultra xx. Pamiątki no poszukałbym jakiś lepszych do oc. 1gb powinno w zupełności wystarczyć. Zasiłka zmieniłbym na jakiegoś enermaxa :) reszta może byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co, a po co. Jezu !! Chłopak wybrał dobry sprzęt. Prcoesor jednak 3000+ w esc są ponoć dobre serie i już paru userów podciągła je na 28xx. Mobo może być, chociaż jeżeli nie nastawiasz sie na SLI to lepij kup dfi nf4 ultra xx. Pamiątki no poszukałbym jakiś lepszych do oc. 1gb powinno w zupełności wystarczyć. Zasiłka zmieniłbym na jakiegoś enermaxa :) reszta może byc

1450053[/snapback]

Wybral niezly sprzet z tym sie zgodze tylko kupujac DFI Lan Party UT NF4 Ultra-D zaoszczedzi 150-200 zl w zaleznosci ktora plyte chcial kupic (DFI Lan Party NF4 SLI-D czy DFI Lan Party NF4 SLI-DR) i biorac Radka technologii SLI nie wykorzysta wiec po co przeplacac. Co do zasilki to BeQuiet jest na pewno wart swojej ceny chociaz w tym przedziale cenowym mozna sie zastanawiac co zakupic. Ten Tagan tez bedzie lux wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie. czy jak ati wprowadzi swoj sposob laczenia dwoch kart(a slyszalem ze bedzie to sie odbywalo za pomoca jakiegos kabla i przez stery) to czy dwa radki bedzie dzialaly na ultra-d ?? jesli tak to nie ma sensu brac sli-d ale jesli nie bedzie dzilalac na ultrze to wg oplaca sie brac sli bo potem sobie dolozysz drugiego radka. tak wiec powiedzcie jak to jest w koncu? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu tylko 3000+ 0.09um

Przepraszam a Venice to niby w jakim procesie technologicznym ?

RAM OCZ

Tutaj się zgodzę ;] Zamiast 2gb, można wsadzić 2x512 porządnych OCZek etc : >

GEFORCE 6800U

hehe, a sorki ile on ma siana :>? W sumie to chyba sie nie doczytalem ile, w takim razie 2x6800U ;]]] Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a Venice to niby w jakim procesie technologicznym ?

no 0.09um nei czepiaj sie :) nei chcialo mi sie pisac Venic......... to machnolem 0.09 :) kazdy wie ze 3000+ lepiej sie kreci od 3200+ chociaz nie ma reguly :P

 

 

hehe, a sorki ile on ma siana :>? W sumie to chyba sie nie doczytalem ile, w takim razie  2x6800U ;]]]

jeden 6800U mu styknie zamiast tego radzia dziadzia ;) fakt faktem ale ten gef bedzie lepszy :] kaska z ramow mu zostanei bo 2GB mu nei trzeba :D chyba ze obrobke grafiki ebdzie robil ;]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Snorii

A po co ci plyta SLI jak kupujesz X800XL ?? :mur:

1450036[/snapback]

Ati Multirendering

 

a ja mam takie pytanie. czy jak ati wprowadzi swoj sposob laczenia dwoch kart(a slyszalem ze bedzie to sie odbywalo za pomoca jakiegos kabla i przez stery) to czy dwa radki bedzie dzialaly na ultra-d ?? jesli tak to nie ma sensu brac sli-d ale jesli nie bedzie dzilalac na ultrze to wg oplaca sie brac sli bo potem sobie dolozysz drugiego radka. tak wiec powiedzcie jak to jest w koncu? :wink:

1450297[/snapback]

prawda

 

W tej generacji kart atiego będzie niemożliwe.

1450446[/snapback]

co i jak będzie możliwe to dopuki się nie okaże w praktyce to nikt nie wie ...

 

sam czytałem w necie gdzieś, ze ATI Multirendering bedzie chodził na każdej płycie głownej wyposażonej w odpowiednie złacza PCIExp .... ważne bedzie tylko to, żeby karta master była wyposażona w funkcje zarządzajace pracą układu ATI Multi ... więc nawet na mobo z chipem nVidii powinno pójść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Multirendering

prawda

co i jak będzie możliwe to dopuki się nie okaże w praktyce to nikt nie wie ...

 

sam czytałem w necie gdzieś, ze ATI Multirendering bedzie chodził na każdej płycie głownej wyposażonej w odpowiednie złacza PCIExp ....  ważne bedzie tylko to, żeby karta master była wyposażona w funkcje zarządzajace pracą układu ATI Multi ... więc nawet na mobo z chipem nVidii powinno pójść :)

1450551[/snapback]

No nie wiem czy z kazda plyta bedzie wspolpracowal. Informacji na ten temat nie jest za duzo i wiekszosc ma charakter nieoficjalny. Z ponizszego infa wynika jasno, ze do pracy w trybie AMR potrzebne bedzie mobo na chipsecie od ATI.

Przygotowywany przez ATi chipset dla Pentium 4 i Pentium D o oznaczeniu RD400 charakteryzuje się niecodzienną funkcją AMR (ATI Multi Rendering). Ma ona zapewniać możliwość współpracy dwóch różnych kart przy generowaniu jednego obrazu, bez potrzeby stosowania dodatkowego połaczenia między kartami w rodzaju SLI Bridge. Układ współpracuje z pamięciami DDR2-667 i może pracować z szyną FSB 1066 MHz, co czyni go zdolnym do obsługi Pentium Extreme Edition. Jako southbridge przewidziany jest układ ULi M1573, z sześcioma portami SATA RAID i obsługą Azalia Audio.Wszystko wskazuje na to, że RD400 debiutuje już w maju. Nieco później ma pojawić się układ o podobnych właściwościach, przeznaczony dla procesorów AMD64, RD480, zaś w drugiej połowie roku wersja RD400 z wbudowaną grafiką. W przypadku tego chipsetu wbudowany GPU będzie zdolny do współpracy z ewentualnie użytą kartą graficzną PCI Express w trybie AMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...