Skocz do zawartości
angel554

Tworzenie Partycji - Logical I Primary

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dysk 250GB - chciałem zrobić sobie partycje np. 20GB na system 100GB na inne i 150GB na mp3 - to taki przykład

 

jak muszę zrobić partycję na tym dysku?

 

gdy włączam artition magica - to do wyboru są partycje primary i logical.

 

1) jaką partycje powinien mieć system (logicaly, primary, czy może logicaly w primary, albo primary w logicaly??)

 

2) jaką partycje muszą mieć pozostałe partycje? (logicaly, primary, czy może logicaly w primary, albo primary w logicaly?)

 

Bardzo prosze o odp - bo co partycjonuje dysk to mam ten sam problem :( :(

 

 

 

- czy 8MB miejsca niezalokowanego które tworzy np. partition magic przy tworzeniu partycji to coś normalnego czy to jakiś błąd ? mam PM 8.05

 

proszę o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. NIe uzywaj do tworzenia partycji partition magica, znacznie lepiej i bezpieczniej skorzystać z instalatora windows + zarządzania dyskami.

2. Pierwsza podstawowa, reszte logiczne na partycji rozszerzonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem partycje partition magicem w windowsie na nowym dysku - i nie wiem teraz czy dobrze zrobiłem?

 

wszystko jest OK - i nie rozumiem dlaczego windowsa miałbym użyć do tworzenia partycji??? prosze o odp.

 

czy PM mi coś pomieszał? :/

 

mam 3 partycje tak jak chcialem - więc co za różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialbys uzyc Windowsa, bo:

1. I tak musisz wlaczyc instalator..

2. Uzycie menedzera z Windows gwarantuje (przy madrym uzywaniu) 100% pewnosc, ze wszystko bedzie zrobione jak nalezy.

 

Jesli jednak zrobiles PM, a Windows sie instaluje i dziala bez problemow, to OK.

 

Jakie masz te 2 pozostale partycje - FAT32 czy NTFS?

Jesli NTFS, to czy wlaczyles kompresje i wylaczyles indeksowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Jesli zalezy Ci na wydajnosci systemu a do wyszukiwania plikow uzywasz Total Commandera (bo jest znacznie szybszy), to WYLACZ INDEKSOWANIE na wszystkich dyskach albo najlepiej cala usluge (jak? zobacz w pomocy)

 

- Jesli zalezy Ci na miejscu na hdd i NIE zalezy na predkosci odczytu/zapisu na dysk (do sluchania mp3 NIE TRZEBA transferow duzych) to WLACZ KOMPRESJE na 2 duzych dyska (na systemowym nie), zaoszczedzisz troche miejsca..

 

Nie wiem dokladnie, jaki jest wplyw kompresji na gry (ich czas ladowania), wiec na partycji gdzie beda zainstalowane gierki to moze nie wlaczaj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...