Skocz do zawartości
teges

Thermaltake Big Typhoon

Rekomendowane odpowiedzi

Adasi ty nie wierz w bajki o 25 st C w idle - bo to ściema - albo komuś odczyty przekłamują ,albo ktoś sobie humor chce poprawić :P

Takich temperatur to ludzie na Thermalright 120 Ultra Extreme nie mają - a o TT Big T nie wspomnę.

Mi najniżej na Noctua 120 udało się uzyskać 34 st C jak w pokoju było w miarę chłodno - około 20 st C.

A teraz po zmianie wentyli w budzie i ustawieniu ich na 800 RPM, włącznie z tym na procku na 900 RPM mam 43 stC w Idle i 56 w stresie (orthos).

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na X2 na napięciu 1.15V i 2,0GHz chłodzonego Ultrą120 w idle jest możliwe 24-25 stopni przy 21 w pokoju? Oczywiście w otwartej obudowie i wentylatorach na maxa.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale raczej chodziło mi o C2D bo takowy kolega posiada :) I takie temp na nim są nie możliwe na takim chłodzeniu.

A co do otwartej budy - to na co dzień masz otwartą?Ja bym tak nie mógł bo po to jest buda, żeby była zamknięta :)

A jeśli zamknięta to po co podawać temperatury przy otwartej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale raczej chodziło mi o C2D bo takowy kolega posiada :) I takie temp na nim są nie możliwe na takim chłodzeniu.

OK, ok, ale ja chciałem tak przy okazji tylko spytać :oops:

A co do otwartej budy - to na co dzień masz otwartą?Ja bym tak nie mógł bo po to jest buda, żeby była zamknięta :)

Obudowa otwarta, bo chciałem sprawdzić jak niskie temperatury jestem w stanie na tym chłodzeniu uzyskać. Normalnie jest zamknięta oczywiście.

A jeśli zamknięta to po co podawać temperatury przy otwartej?

Bo chociażby każdy ma inaczej rozplanowaną wentylację, a zatem i inne są temperatury nawet na tym samym chłodzeniu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dużo zależy od rozplanowanego chłodzenia w budzie i od zastosowanych wentyli.

Sam doświadczyłem, bo po zmianie wentyli na Noctua 120 jest dużo ciszej, ale niestety odbiło się to na wzroście temperatur.A o temperaturach po wyłączeniu wszystkich wentli nie wspomnę bo załamać się można :P

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Przed chwilą dotarł do mnie wymarzony papier ścierny :)

Czy przed całym zabiegiem powinienem lekko go zmoczyć >??

 

BTW; czy mógłby ktoś mi wysłać core temp 0.94 na emaila: igorzasty@gmail.com

Dzięki

Edytowane przez igorzasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dubla, chcę odświeżyć temat

 

Temp. po polerce spadła mi o około 2 stopnie (z zmatowionego radiatora z czarną smugą osiągnąłem lustro).

Więc za dużo nie zyskałem na tym, ale za to zyskałem dodatkowych kilkanaście stopni mniej (z 53 na 40 w stresie) dzięki programowi core temp 0.94. Wersja 0.95 dla procka E4300 nieźle przekłamuje.... Ten błąd występuje zapewne nie tylko u mnie, ale do większości lub u wszystkich userów posiadających c2d e4300.

 

Dołączam link z wersją core temp 0.94.

--->core temp 0.94<---

 

sprawdźcie u siebie !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy instalowal ktos ten cooler na socket 775(plyta to evga 650i) , wydaje mi sie ze mam maly problem spowodowany tylna blaszka stanowiaca podstawe kontrukcji od spodu plyty glownej , czy to mozliwe zeby luty przebijaly sie przez tekturke i te gumke i powodowaly jakies zwarcia w zwiazku z czym plyta nie chce wstac ?

Edytowane przez domans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy instalowal ktos ten cooler na socket 775(plyta to evga 650i) , wydaje mi sie ze mam maly problem spowodowany tylna blaszka stanowiaca podstawe kontrukcji od spodu plyty glownej , czy to mozliwe zeby luty przebijaly sie przez tekturke i te gumke i powodowaly jakies zwarcia w zwiazku z czym plyta nie chce wstac ?

Miałem to samo: http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...t&p=2602388

I parę stron wcześniej w tym topicu zobaczysz jak ja i inny sobie poradzili z tym problemem, gdyby ta standardowa tektura i guma sie nie nadawała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie dzisiaj tego coolerka dla e4300, wszytsko ladnie zamontowalem trzyma sie jak powinien posmarowalem pasta tylko ze mam tempy wieksze niz na boxie. Pozatym core temp i speed fan pokazuja temp okolo 55 C na niekreconym procku a za to inteal thermal analysis tool pokazuje 70 C wiec czemu powinienem bardziej ufac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Thermaltake Big Typhoon od jakiegoś roku działa wyśmienicie i bezproblemowo jak do tej pory :)

Mam Presscota czyli "grzałkę" :) kręconego na 3,75GHZ (patrz sygnatura). Czytam sobie ten temat i nie mogę sobie wyobrazić jak wy na tych niegrzejących się CD2 macie po 50-60 w Idle na BT:) Wiem dokładnie, że BT jest bardzo trudny w założeniu. Pamietam jak sam go zakładałem pierwszy raz to ściągałem i zakładałem go chyba ze 3 razy żeby wkońcu był idealnie zamontowany:) Problem polegał na tym, że bałem się przykręcić go zbyt mocno żeby czegoś nie uszkodzić :) Moja rada dla tych co maja za wysokie temp. na BT a powinni mieć mniejsze to przede wszystkim złe dopasowany i założony radiator (mówicie ze jest dobrze, tez tak myślałem ale okazywało sie ze można lepiej to zrobić:)) Dokręćcie dobrze ta blaszke z gąbka z tylu płyty (to byl jeden z głownych problemów u mnie ze temp byłly wieksze niz na chłodzeniu boxowym) no i oczywiscie MOCNO dokrecony radiator do procesora:) Idealne przymocowanie BT dopiero zagwarantuje jego prawidlowa prace, także jesli ktos ma za wysokie temperatury to jestep pewny ze zle dokrecony radiator do plyty (pamietac o tej blaszce z tylu bo jak bedzie za slabo dokrecona i dokrecicie do niej radiator do sie zrobi luz ktory jest malo odczuwalny i bedzie powodem zlych temp.) Troche chaotycznie ale kto chce to zrozumie:P Mam juz spore doswiadczenie z BT i wiem ze najwiecej problemow sprawia zalozenie go nawet jesli wyglada ze jest poprawnie zalozony:) Trzeba dokrecic az bedzie "chrupalo" :)

 

hmmm...

 

Adasi ty nie wierz w bajki o 25 st C w idle - bo to ściema - albo komuś odczyty przekłamują ,albo ktoś sobie humor chce poprawić :P

Takich temperatur to ludzie na Thermalright 120 Ultra Extreme nie mają - a o TT Big T nie wspomnę.

Mi najniżej na Noctua 120 udało się uzyskać 34 st C jak w pokoju było w miarę chłodno - około 20 st C.

A teraz po zmianie wentyli w budzie i ustawieniu ich na 800 RPM, włącznie z tym na procku na 900 RPM mam 43 stC w Idle i 56 w stresie (orthos).

Nudzilo mi sie w nocy i zrobilem sobie kilka testow odnosnie tych temp...

 

Domyslam sie ze te 25 st C Idle miała by byc dla C2D, niestety go nie mam ale mam cos "cieplejszego" Presscota:)

 

Na poczatku zaznacze ze spod radiatora BT był polerowany na idealne lustro pasta polerska (była kiedys w 4max'ie ale teraz jakos juz jej nie widze). przez 45min. Uzyta pasta to nic innego jak Arctic Silver 5. Teraz znow ktos pisal wyzej ze duzo pasty/malo pasty, ziarnko ryżu to za malo:)

po 1 trzeba wyjasnic po co jest pasta termo przewodzaca :) Pasta jest po to aby "weszla" we wszelkie mikro rysy i zaglebienia (dlatego im lepsza powierzchnia radiatora/procesora tym mniej pasty potrzeba) a nie po to zeby pomiedzy procesorem a radiatorem byla na calej powierzchni 1mm warstwa pasty. Zakładalem sporo radiatorów na procesory/chipsety plyty glownej/chlodzenia na karty graficzne itd wiec wiem co najlepiej sie sprawdza. tzw. ziarnko ryzu jest najlepsze:) im lepsza powierzchnia radiatora i im mniej pasty tym lepiej dla wydajnosci. Ziarnko ryzu + docisnac lekko radiatorem i potem dokrecic (pasta sama sie rozejdzie tam gdzie potrzeba). Druga sprawa to.. jak juz zalozycie radiator z pasta to po godzinie nie ma sensu mowic ze cos jest nie tak sciagnac "nasmarowac" pasty na nowo i znow sprawdzac.... wlaściwosci pasty termoprzewodzacej obojetne jakiej zaczynaja dzialac dopiero po kilku set godzinach "pracy" wygrzewania. Róznice moga byc do 3-5 stopni zaraz po zalozeniu i po tygodniu dzialania... wiec sciaganie i nakladanie pasty co chwile nic nie daje:) Zreszta takie informacje sa napisane na stronach producentow.

 

Wracajac do moich tescikow ;P

 

Zalozeniem testu miało byc sprawdzenie czy ta "bajka" jak ktos pisal wyzej nie ma prawa bytu (w normalnych warunkach domowych oczywiscie, zadne wstawianie komputera do lodowki czy wystawianie za okno w zime :):)) Jak pisalem wyzej mam Procesor ktory napewno grzeje sie bardziej niz C2D wiec koncowe temperatury dla tych procesorow mozna minimalnie zmniejszyc, coprawda w 20-25 w idle sam niezbyt wieze wiec chcialem sobie samemu sprawdzic :).

 

 

Uzywane programy do pomiarów to: SpeedFan, CPU-Z, i ABIT uGuru. + termometr rteciowy do pomiaru temp w pokoju.

Wezmy pod uwage ze programy sie nie myla i podaja prawidlowe wyniki:)

 

Test 1: Standardowa temperatura procesora w spoczynku.

 

Moja normalna Temperatura w Idle (wlaczony firefox, i programy do temp.) to 38-40 stopni celcjusza z tym ze w pokoju mam dosyc cieplo okolo 24-26 stopni C.

 

 

Temperatura PC:

Dołączona grafika

 

Temp w pokoju:

Dołączona grafika

 

Wydaje sie ze 40 w Idle to sporo, pamietac ze presscoty to grzalki:). BT maja to do siebie ze dobrze dziala przy "cieplych" procesorach. W stressie sa w stanie utrzymac niskie temperatury nawet gdy temp otoczenia jest ciepla np w lato (chodzi mi ze bardziej utrzymuja podobne temperatury W stressie przy mocno zroznicowanej temp. otoczenia 20 lub 40 to w streesie temp beda podobne ale za to ich temp w Idle czyli jak najnizsze przy duzej roznicy temp otoczenia beda sie znacznie roznic (dlatego 1*C pomieszczenia mniej bedzie jakies 2*C dla BT w Idle. Oczywiscie sa pewne granice :) Troche namieszalem moze z tym o comi chodze ale moze ktos zrozumie;P Ogolnie Stress = Prawie Identyczne temp czy cieplo czy zimno na dworze Idle = spore roznice temp jak jest zimno lub cieplo :P

 

 

Test 2 : Temperatura procesora w Spoczynku w "normalnej" temp pokojowej.

 

W test 1 temperatura u mnie w pokoju jest wieksza niz normalnie (lubie ciepelko:)) w innych pokojach w domu to 19-20 czyli tak jak w wiekszosci mieszkan normalna temperatura.

 

Trzeba troche wywietrzyc :P Zostawilem Otwarte okno na jakies 30 min i se poszedlem na TV do innego pokoju:P

po 30 min temp na termometrze (wczesniej 24*C) teraz 18-19*C, troche za zimno sie zrobilo wiec zamknolem okno i 5 min pozniej bylo jakies 20*C wiec juz tak jak powinno byc do testu. Dodam ze komp caly czas chodzil wiec troche tez sie ochlodzil do nowej temperatury pokojowej. (zaznacze tu ze po zamknieciu okna poczekalem jakies 5-10 min aby zimne powietrze ktore wlecialo przez okno ocieplilo sie zeby temp. nie byly zbyt zanizone.

 

Wyniki:

 

Temperatura PC:

Dołączona grafika

 

Temperatura w pokoju:

Dołączona grafika

 

 

Rezultat to 31*C w Idle przy temp. otoczenia 20*C czyli wynik jest bardzo dobry biorac pod uwage testwany procesor.

Pod uwage trzeba ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ze temo otoczenia spadla tylko o 4*C a temp Procesora spadla az o 9*C, czyli mniej wiecej to co chcialem napiac wyzej ze temp otoczenia ma spory wplyw na niskie temp. w BT. Temperatury w Stressie były prawie identyczne dla obu testow okolo 52-55*C

 

 

Co miał pokazac test?

25*C w Idle hmm... możliwe czy nie? Napewno nie na Presscocie i nie w 20*C w pokoju. Jak ktos jest zainteresowany moge sprobowac dojsc do 15*C w pokoju i zobaczyc jaka bedzie temp w Idle ale po co bo kto bedzie siedzial w takim zimnie przed kompem:). Teraz sprawa C2D wieże ze 28-30 da sie w 20*C pomieszczniu z tego wzgledu ze to to prcesory napewno zimniejsze od presscotow ale czy 20-25 watpie:) a napewno nie w domowych normalnych warunkach :)

 

Podsumowując:

TT Big Typhoon to napewno bardzo dobre chlodzenie dla kazdego procesora pod warunkiem ze umie sie go zalozyc i wykorzystac jego możliwosci. :) Jego głowna zaleta jest utrzymywanie niskiej temperatury przy obciazonym procesorze. A to czy bedzie mial 30 czy 40 stopni w idle to chyba malo wazne:) Bo w obu przypadkach procesor jest bezpieczny. Najwazniejsze by utrzymywal niskie temp. w Stressie aby zapewnic temp. zblizone do tych z Idle.

 

 

Do tego wszystkego trzeba dodac ze sam TT Big Typhoon nic nie zdziala tak naprawde i u kazdego temp moga byc duzo inne.

Cale chlodzenie komputera (obudowa, wentyle, grafika, chipset na plycie itd) ma wplyw na temp pracy Big Typhoon'a. Wiec zanim ktos napisz ze ma 60stopni w idle niech sie upewni ze pozostale komponenty komputera sa tez odpowiednio chlodzone, bo co nam da taki BT jak buda bedzie szczelnie zamknieta bez zadnych wentyli ? Podstawa jest odpowiedni obieg powietrza w obudowie

 

U mnie mniej wiecej jest tak:

12cm przod (przed dyskami) 8cm przod (miedzy hdd's a nagrywarka) wpuszczaja do obudowy zimne powietrze

Tyl: wentyl 12cm, wysysa powietrze z obudowy + zasilacz z podpisu (ma 2 wentyle 8cm jeden z przodu drugi z tylu zasilacza) ktore wysysaja powietrze z obudowy.

Bok: 92mn wentyl, wpuszcza zimne powietrze bezposrednio na wentylator z BT ( jest mniej wiecej na tej samej wysokosci)

Chlodzenie na k.graf standardowe (zmieniona pasta na Arctic Silver 5), czipset: Pentagram FZ NP-40 Cu +wentyl 4cm (ostatnio jakos za wysokie temp sa :( nie wiem co jest.. ) Cala obudowa wsadzona jest do specjalnego 'miejsca" w biorku, po obu stronach obudowa jest zabudowana konstrukcja biorka czyli mnieszjy przeplyw powietrza. Przod i tyl tylko dosloniety czyli w sumie tak jak powinno byc :)

 

to tyle czyli standart mozna powiedziec;P

 

hmmmm... dlugi ten post;P kto dotarl do konca i nie uwarza go za same bzdury moze cos odpiwiedziec lub spytac jak ma jakies problemy z BT, chlodzeniem i nie tylko :P Ci zo uznaja to za same bzdury niech zachowaja dla siebie chyba ze maja konkretne argumenty moze czegos sie od nich dowiem:P Zaznaczam ze pisalem to bo nie mialem co robic akurat a lubi tego typu rzeczy robic po nocach:):P

 

 

ja mam takie pytanie: odkupilem od kolegi BT, bo on przechodzi na wc, ale nie mial instrukcji ani nic. Moglby ktos podac jakiegos linka albo wytlumaczyc szczegolowa instrukcje montazu?

 

Zrobilem ci na szybko zdjecie instruckji, jakosc slaba ale chyba powinno wystarczyc :)

 

Dołączona grafika

 

 

 

I pamietac dobrze zakladac swoje TT BT :)

Edytowane przez Hornblower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na socket A bym uważał, bo rdzeń proca goły. Ale swego czasu bartka 2500@3200 chłodziłem Typhoonem i było rdzenia nie uwaliłem - więc z wyczuciem dokręcaj.

Edytowane przez flood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

próbował ktoś montować typhona na grafikę?

 

moze da sie jakos tak, zeby blaszki byly nad a nie pod grafą? ale wtedy to by trzeba bylo chyba odlutowywać heatpipey od podstawki i na odwrót lutowac :P

 

a poza tym mam jeszcze jeden pomysł na wykorzystanie takiego używanego Biga tylko nie wiem gdzie wstawic obrazki zeby to nie wymagalo zakladania konta i logowania się ... nie chce mi się :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam niewielki problem z moim TT...

chodzi dokładniej o model BigTyp 120 VX ( http://www.thermaltake.com/product/Cooler/...cl-p0310-01.asp )...

czy wie ktoś, czy można do niego dorwać inne zaczepy do mobo? bo te seryjnie pakowane do środka to o kant d*py obić można :/ wykonanie ich tragiczne, można powiedzieć, że nie trzymają całego wentyla na mobo :/

 

czy ktokolwiek wie, gdzie kupić/jak zrobić/jaki zamiennik mocowania wrzucić, żeby nei było obaw o zamocowanie wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam niewielki problem z moim TT...

chodzi dokładniej o model BigTyp 120 VX ( http://www.thermaltake.com/product/Cooler/...cl-p0310-01.asp )...

czy wie ktoś, czy można do niego dorwać inne zaczepy do mobo? bo te seryjnie pakowane do środka to o kant d*py obić można :/ wykonanie ich tragiczne, można powiedzieć, że nie trzymają całego wentyla na mobo :/

 

czy ktokolwiek wie, gdzie kupić/jak zrobić/jaki zamiennik mocowania wrzucić, żeby nei było obaw o zamocowanie wentylatora?

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;cat=&cat2=

 

Tak to u mnie wyglada...

 

Dołączona grafika

 

Troche sie trzeba nameczyc, zeby to dobrze skrecic... ale warto, bo cooler przylega perfecto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RakleZ a nie ma problemu z dopasowaniem tego mocowania do BTypa? bo jeżeli jest tak jak mówisz, to trzeba będzie się w to zaopatrzyć i przy okazji montażu wentylatrów do budy zrobić tam małą rewolucję ;)

 

dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare uwag i obserwacji odnosnie Big Typa.

Na wstepie chcialem zaznaczyc, ze Big Typ po odpowiednich modyfikacjach dorownuje wydajnoscia TR Ultra 120 eXtreme.

Po I nalezy wypolerowac jego spód. Grubosci papierow, ktore uzylem: G500, 800, 1200, 1500, 2000. Po polerce nalezy podstawe bardzo dobrze wytrzec sciereczka nasaczona denaturatem. Spirol salicylowy pozostawia bialy nalot. Nie nadaje sie.

II kwestia to mocowanie. Specjalnie kupilem wersje zwykla, nie VX. Mam mocowanie na sruby (sprzedawca chcial mi wcisnac syfa na VX, ale sie nie dalem). TT dostarcza backplate + blache, ktora dociskamy cooler + dodatkowa blache na montowanie alternatywne na LGA775. Grubosc blachy to 2 mm, ale co sie okazuje jest to niewystarczajace - po mocnym dokreceniu blacha wygina sie i dociska cooler tylko w 4 punktach. Znalazlem rozwiazanie: nalezy uzyc 2 blach do docisku. To juz 4 mm stali. Cooler jest dociskany juz na dluzszym odcinku chociaz i 2 blachy sa troche wygiete.

Do tego AS5 i TR 120 Ultra eXtreme moze sie schowac. Mialem ja temp wyzsze o 1-2 st C. Jednym słowem lepiej TT BigTyp i wlozyc troche pracy (okolo 12 godzin), ale miec satysfakcje i troche wiecej kasy w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare uwag i obserwacji odnosnie Big Typa.

Na wstepie chcialem zaznaczyc, ze Big Typ po odpowiednich modyfikacjach dorownuje wydajnoscia TR Ultra 120 eXtreme.

Po I nalezy wypolerowac jego spód. Grubosci papierow, ktore uzylem: G500, 800, 1200, 1500, 2000. Po polerce nalezy podstawe bardzo dobrze wytrzec sciereczka nasaczona denaturatem. Spirol salicylowy pozostawia bialy nalot. Nie nadaje sie.

II kwestia to mocowanie. Specjalnie kupilem wersje zwykla, nie VX. Mam mocowanie na sruby (sprzedawca chcial mi wcisnac syfa na VX, ale sie nie dalem). TT dostarcza backplate + blache, ktora dociskamy cooler + dodatkowa blache na montowanie alternatywne na LGA775. Grubosc blachy to 2 mm, ale co sie okazuje jest to niewystarczajace - po mocnym dokreceniu blacha wygina sie i dociska cooler tylko w 4 punktach. Znalazlem rozwiazanie: nalezy uzyc 2 blach do docisku. To juz 4 mm stali. Cooler jest dociskany juz na dluzszym odcinku chociaz i 2 blachy sa troche wygiete.

Do tego AS5 i TR 120 Ultra eXtreme moze sie schowac. Mialem ja temp wyzsze o 1-2 st C. Jednym słowem lepiej TT BigTyp i wlozyc troche pracy (okolo 12 godzin), ale miec satysfakcje i troche wiecej kasy w kieszeni.

blachę pod płytę najlepiej wymienić na coś znacznie sztywniejszego np: TU

 

radiator trzyma się znakomicie docisk z każdym punkcie jest doskonały płyta się w końcu nie wygina, na radiator założyłem oryginalną blachę i dokręciłem długimi śrubami dłuższy gwint większe tarcie mniejsze prawdopodobieństwo odkręcenia :wink:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturkami? Czy po zastosowaniu sztywniejszego backplate mozna uzyc standardowych wkretow dostarczonych z BigTypem?

tempertura jak na konfigurację są zadowalająca, wiatrak nigdy nie kreci się szybciej niż 600RPM a procesor rozgrzewa się najwyżej do 50C wnętrznosci ją pasywne grafika itd... wiatraki obudowy kręcą się na stałe ~800RPM wiec przeciągu nie ma, procesor to E6750 na domyślnym taktowaniu

 

śruby pasują wkręca się je w blache, potem sterczące śruby z blachy przewleka sie przez dziurki w płycie i przykręca tymi małymi śrubkami, potem wystarczy dokręcić śruby mocujące radiator na procesorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...