Skocz do zawartości
igomako

Czemu Nikt Nie Wpadł Jeszcze Na Taki Pomysł?!

Rekomendowane odpowiedzi

zaraz zaraz - gdzie powiedziałem że mam na to 5000? kase mam, jak już mówiłem.

 

"Nie ma gier - tak jak kaset - z licencją do wyporzyczania."

zaraz zaraz - to wtedy na jakiej zasadzie działaja wyprożczalnie kaset wideo?

wy naprawde myślicie że np. szedłbym do empiku i 'poprosze 20 halflajfów2'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ilu ludzi ma konsole, hoho ;)

W Polsce chyba nie ma sensu otwierać takiej wypożyczalnie dla nie-PC, bo zbyt mało ludzi posiada konsole - chyba, że w większych miastach, ale to i tak nieporównywalnie mniej w stosunku do PC-tów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, czytalem kiedys w CDA o tym i napisali ze to po prostu - nielegalne. Nie ma gier - tak jak kaset - z licencją do wyporzyczania. Czytał ktoś z was kiedyś tą umowę, przy ktorej odruchowo klika się Dalej? Tam jest napisane, że nie można wypożyczać. Kropka.

 

Swoją drogą, chcesz założyć własną firmę za 5000zł? :lol: życzę powodzenia :D

1470381[/snapback]

w cda jak zwykle gufno wiedzą i piszą

bo w takim razie na jakiej zasadzie działa to?

http://www.planeta11.pl/

to jest jedna z wielu na swiecie bibliotek multimedialnych z ktorych mozna wyporzyczac płyty z np grami,muzyką filmami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma gier - tak jak kaset - z licencją do wyporzyczania."

zdaje mi sie, ze mu chodzilo o to, ze nie mozna wypozyczac gier, tak jak to sie robi z kasetami video [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no, nie robcie ze mnie idioty.

 

Idzcie do sklepu. Wezcie kasete za powiedzmy 50zl. Z tylu napisane jest: do uzytku domowego, czasem "bez licencji na wypożyczanie".

 

Teraz idzcie do jakiejs hurtowni, albo po prostu do wypożyczalni kaset. Z tylu na ich kasetach jest "Kaseta z licencją na wypożyczanie". Taka kaseta kosztuje coś ok 200zł o ile pamiętam.

 

Rozumiecie? Wlasnie na takiej zasadzie dzialaja wypożyczalnie kaset. Mają tam specjalne egzemplarze z licencją, odpowiednio droższe od zwykłych.

 

Możliwe że są też takie płyty z muzyką.

 

A NIE MA gier z licencją na wypożyczanie.

 

Nie wiem Grobel niestety jak działa ta planeta11 bo ich strona nie jest zrobiona dla normalnych ludzi :)

 

Edit:

 

proszę, kaseta z licencją - 170zł:

 

http://www.wideo.com.pl/index.php?pid=8825&cid=80

 

i taka sama bez licencji (inny sklep bo szukałem na googlach) - 40zł :

 

http://www.twojefilmy.pl/product_info.php/products_id/16679

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz idzcie do jakiejs hurtowni, albo po prostu do wypożyczalni kaset. Z tylu na ich kasetach jest "Kaseta z licencją na wypożyczanie". Taka kaseta kosztuje coś ok 200zł o ile pamiętam.

bardzo dobrze pamiętasz

Możliwe że są też takie płyty z muzyką.

sęk w tym że nie ma takich płyt z muzyką.. przynajmniej niczego nie znalazłem

A NIE MA gier z licencją na wypożyczanie.

no nie ma, tu sie też zgodze

Nie wiem Grobel niestety jak działa ta planeta11 bo ich strona nie jest zrobiona dla normalnych ludzi :)

cała ta biblioteka nei jest dla ludzi normalnych [[[[; jak czytam na ich forum jak to jednemu klientowi spodobała sie pani zza lady i prosi o jej mejla :blink: aczkolwiek ta biblioteka dziala legalnie bo ma poparcie jakichs tam urzędasów z sejmu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stanach w wypozyczalniach video/dvd masz mozliwosc wypozyczenia gierek zarowno na PS, DC, N i pc, wiec moze musisz szukac czegos takiego w stanach. Znaczy tam kupic/zamowic zeby przyszlali gry z licencja na wyporzyczanie????

Tak mi sie wydaje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot]Znajdziesz, znajdziesz..tyle że nie odpalisz :) , chyba że coś się w ostatnich dniach zminiło...ja kupiłem oryginał i jestem z niiego zadowolony [/ot]

A co do tej wypozyczalni.... wątpię żeby był na to popyt...

1470657[/snapback]

Ja sadze ze bedzie popyt sam bym sobie poszedł pozyczył płytke i miał bym kolejna gierke w kolekcji (płytki bym nie ukradł wiecie co bym zrobił) :blink: :lol: Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony- nie tylko w USA. Także w Niemczech (widziałem i grałem), Austrii (widziałem i grałem) i UK (tylko widziałem) można wypożyczać gry (PC/konsole).

 

W świetle tych faktów, raczej trudno brać wypowiedzi cytowane z CDA na serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli licencja mówi, że w jednym czasie gra może być uruchomiona na 1 kompie to bedzie to legalne ;) bo niewazne kto ma gre, ale ikle kopii za dana kase działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho - pomysł nie ma sensu. Posiadacze oryginałów w tym kraju to niedobitki ( :lol: ), więc spodziewaj się jednego/dwóch klientów na gre, po czym 0 - całe osiedle będzie posiadało x gierke już na stanie :lol:. Sprawa cd-keyów - większość gier posiada tryb MultiPlayer, a przy samej instalacji większości gierek trzeba wpisać serial...

 

Po drugie - jeśli ktoś myśli, że wszyscy wolą wydać 10 ziko by "być legalnym" to jest chyba w ogromnym błędzie. Pamiętajcie, że owa wypożyczalnia byłaby skierowana głównie do młodzieży, a znając realia - ich nie obchodzi 'bycie legalnym", ponieważ blok obok znajomy przegrywa płytki za 2 ziko = taką płytke ma się 4ever = wypożyczalnia nie ma sensu.

 

Jednym słowem - wypożyczalnia tak, ale nie ten kraj...

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igomako, jak masz xxx$ i jestes zdecydowany na rozkrecenie biznesu to wymyśl cos innego, bo na wypozyczalni gier mozesz tylko stracic... :?

A moze by tak zrobic z tego tematu burze mozgow na temat: "Na czym mozna zarobic/jaki biznes ma przyszłosc" ? :) Potem igomako zainwestuje w jeden z pomyslow swoj kapitał, zarobi mase kasy i sie z nami podzieli :lol:

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wypozyczania gierek w naszym kraju: w jednym z salonow Beverly Hills Video w Warszawie (bodajze Nowolipki, jesli kogos interesuje) mozna bylo pozyczyc gry na konsole oraz same konsole. Nie wiem jak jest teraz, ale jakies 3 lata temu byl to niewielki % dzialalnosci wypozyczalni, przynoszacy marginalne zyski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :) jak chcecie :D

co do wypożyczalni - ...jednak zdaje mi sie że byłby popyt - zresztą - gdy skonczy sie mordęga z koncem roku szkolnego to zrobie badanie rynku, i sie zdecyduje...

pozatym - gdyby było tak jak mówicie nie bylo by już wypożyczalni wideo...

"Sprawa cd-keyów - większość gier posiada tryb MultiPlayer, a przy samej instalacji większości gierek trzeba wpisać serial..."

no wiesz, KAŻDA kopia by miała swój cd-key, by było legalnie :) to że były by moje, to inna sprawa (zarejestrowane na mnie, i spokój z rejestracja online przez ludzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pakuj sie w to... Gdyby faktycznie można było na tym zarobić, to wypożyczalnie gier na pc mnożyłyby sie jak grzyby po deszczu - a jakos nie widze takiego zjawiska :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh - lata 70, albo i wcześniej. jeden gość z afro do drugiego gościa z afro:

"wypożyczalnia kaset wideo?! nie ma sensu, to nie ma przyszłości! gdyby miało przyszłość to by już było ich tysiące!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście coś takiego działało kilka lat temu. Masa gier na PS byłą. Na PC było dużo mniej. Pamiętam ,że chyba 7pln/doba :) Ale chyba na 5dni max można było wypożyczać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, chcesz założyć własną firmę za 5000zł? :lol: życzę powodzenia :D

1470381[/snapback]

Hmmm , on nic takiego nie napisał więc nie wiem skąd masz takie informacje '') . :blink:

 

Pozdrawiam

wasiela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszywala tak napisal i mi sie pomylilo, nie czepiajcie sie teraz przez najblizsze 4 strony

 

Tylko moze wystopic pewien problem, w takiej wypozyczalni vhs, jesli jest popyt, to obroty beda duze i kaseta moze kosztowac te kilka zlotych za dobe. Bo kasety zazwyczaj wypozycza sie na 1-2 dni. A np. taki Morrowind albo Planescape Torment? Na ile bys chcial to wypozyczyc? Miesiac? Jakie bylyby tego koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie coś jest....

planeta11 to sie nazywa, jak wam zalezy to stronke ich w google.pl znajdziecie.

w każdym razei gier jest mało , cały czas są wypożyczone przez jakies 10letnie dzieci, które najwyraźniej zamiast cdromu posiadają gwoździe bo płyty w sumie nie nadaja sie do użytku.

jeden z głupszych pomysłów jakie powstały na tym swiecie

1469911[/snapback]

A co do plyt to chyba mozesz wykonac kopie oryginalu i tylko ja wypozyczac, a oryginal bedziesz mial w wypozyczalni bo wykonania kopii oryginalu do wlasnych potrzeb (czyli w twoim przypadku do wypozyczania) nikt Ci chyba nie zabroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do plyt to chyba mozesz wykonac kopie oryginalu i tylko ja wypozyczac, a oryginal bedziesz mial w wypozyczalni bo wykonania kopii oryginalu do wlasnych potrzeb (czyli w twoim przypadku do wypozyczania) nikt Ci chyba nie zabroni.

1473453[/snapback]

Ale to juz jest kopiowanie w celach zarobkowych, a nie tylko na wlasny uzytek (na wlasny uzytek = korzystam tylko ja z danej kopii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz jest kopiowanie w celach zarobkowych, a nie tylko na wlasny uzytek (na wlasny uzytek = korzystam tylko ja z danej kopii).

1473495[/snapback]

Tak ale jesli kupiles licencje na gre w celu wypozyczenia to masz chyba prawo wykonac kopie tej gry aby np. napalone na HL2 dzieciaki z wrazenia ci płyt nie pogryzly:D. Chodzi o to ze wykonujesz jedna kopie ktora jest na wypadek jakby jakis dzieciak ci polamal plyte, a licencja nie zabrania ci weykonania kopi bezpieczenstwa na wypadek zniszczenia plyty.

 

 

A tak na marginesie wortigern czy w twej sygnaturce przypadkiem nie widnieje fragment utworu 2Pac-a "I ain't mad ast cha"?

Edytowane przez Novus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez MORROWINDA mozna przejsc w 15 minut(taki jest rekord i polecam filmik ) oczywiscie bez cheatoow.

1474134[/snapback]

A Fallouta 2 w 20, tylko co to za granie? Chyba nie o to chodzi, zeby przejsc, tylko zeby sie nacieszyc gra?

 

Swoja droga, moglbys zarzucic jakims linkiem do tego filmiku z Morrowinda? Ciekaw jestem, jak tego dokonali...

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez MORROWINDA mozna przejsc w 15 minut(taki jest rekord i polecam filmik ) oczywiscie bez cheatoow.

1474134[/snapback]

Quake 1 w 11 minut.... ale panowie, kto gra w gry, żeby jak najszybciej je przejść? Nieliczni, albo ci którzy już tą grę ukończyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z taka wypozyczalnia w Niemczech. Koszt wypozyczenia nie byl tak duzy [jakies 2DM na 24h ...]. Ogolnie fajna sprawa. Chcialem sobie popykac w jakies fajne gierki na konsoli to poszedlem i zabralem tego sporo :) Pozniej tylko poprzegrywalem ;) ... Ogolnie pomysl fajny, tylko musialbys rozwiazac wiele problemow, chociazby z tymi uszkodzeniami plyt.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z taka wypozyczalnia w Niemczech. Koszt wypozyczenia nie byl tak duzy [jakies 2DM na 24h ...]. Ogolnie fajna sprawa. Chcialem sobie popykac w jakies fajne gierki na konsoli to poszedlem i zabralem tego sporo :) Pozniej tylko poprzegrywalem ;) ... Ogolnie pomysl fajny, tylko musialbys rozwiazac wiele problemow, chociazby z tymi uszkodzeniami plyt.

Pozdrawiam

1477604[/snapback]

No z uszkodzeniami to jaki problem? Uszkodzisz >> placisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez mozna zawsze wypozyczyc kopie zapasowa. :) i to paru klientom :). a tak serio to mozna czy nie mozna(zakladajac ze ma sie licencje na pozyczanie orginalu)by bylo jednej kopii pozyczac, coby sie orginal nie psul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...