Skocz do zawartości
westsajd

Stenes Site

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym wam zaprezentować moją stronke domową: http://www.stenesite.prv.pl. Proszę o ocenę ;) Od razu mówie że nie jestem zaawansowanym grafikiem ani programistą html/php :)

 

Mam mały problemik: stronka jest pisana w html z małą domieszką PHP. Gdy wejdziecie w jakiś długi dział np. mod-fotki to rozsuwają się wszystkie kolumny - newsy i menu. Jak zrobić żeby rozsuwała się tylko kolumna newsów bez menu?

 

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wejdziecie w jakiś długi dział np. mod-fotki to rozsuwają się wszystkie kolumny - newsy i menu. Jak zrobić żeby rozsuwała się tylko kolumna newsów bez menu?

Nie wiem o co Ci chodzi. Może daj jakieś skriny ( :) ).

co do grafiki- nie wypowiadam się. Do całości strony pasuje. Jeżeli nie jest twoja, to podaj źródło pochodzenia. Nie bardzo podobają mi się boczne marginesy- dla mnie są za małe (chociaż może to wina foxa ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewe menu za małe, przecież napisy są dłuższe niż szerokość menu. Kiepsko to wygląda, a tak pozatym to może być.

 

Co do grafiki to napisz skąd brałeś to logo, bo niewypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej wygląda?

 

Nic na niej nie ma bo to jest stronka domowa która niedawno powstała

 

PS

 

oglądajcie w IE bo w firefoxie to sie jakoś lipnie wyświetla :/

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądajcie w IE bo w firefoxie to sie jakoś lipnie wyświetla :/

To dopracuj :twisted:

 

I zmień ten skrypt z datą i czasem, bo mnie śmieszy godzina 9:3 <- niech dopisuje zero w minutach, albo zrób sobie to w php (echo date("H:m:s");).

Tym bardziej że w foxie widać tylko dzień słownie i miesiąć. Poza tym miesiąc pisze się w dopełniaczu przy takim wyświetlaniu danych...

Chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtorek, 7 czerwiec 105r. 9:57 (opera)

hmmm, wtedy to chyba nie było jeszcze komputerów.....

 

 

Tak to już jest jak sie skopiuje pierwszy lepszy skrypt z sieci i się nawet nie wie jak on działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas i data poprawione.

 

@sgj: gdzie ty widziałeś 105r. ?  :blink:

1485933[/snapback]

Nie poprawione. Zrób sobie to w php, i będziesz miał święty spokój z różnymi przeglądarkami.

podpowiedź:

PHP

<?

$m= date("m");

$d= date("w");

//te 2 switche sluza do spolszczenia daty i dnia

switch($m){

case 1 : $mm= "stycznia"; break;

//

// wypelnij miesiace

//

case 12: $mm="grudnia"; break;

 

}

 

switch ($d){

case 0 : $dd= "Poniedziałek"; break;

//

// wypelnij dni

//

case 6 : $dd= "Niedziela"; break;

}

//to jest wypisanie calego tekstu

echo "$dd,".date("j")." $mm ".date("Y, H:m:s");

?>

 

Jak coś źle napisałem, to niech ktoś uczynny poprawi ;)

W js szkoda się moim zdaniem bawić w twoim przypadku, bo na róźnych przeglądarkach różnie to wygląda, i trzeba mocno kombinować. O ile dobry programista sobie poradzi, o tyle zwykły człek, który ściągnął jakiś skrypt, może mieć z tym niezły problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ;)

Php nie jest trudne, szczególnie kiedy ma się gotowe funkcje, i wystarczy skorzystać z manuala (po części spolszczonego) żeby wiedzieć jak je zastosować. Tym bardziej że lycos pozwala na korzystanie z php, więc szkoda z niego nie korzystać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...