Skocz do zawartości
crusader

Andrzej Izydorczyk

Rekomendowane odpowiedzi

czegoś tu nie rozumiem

 

odezwał sie do Ciebie ktoś na gg i zaproponował spredaż grafy?

i tak po prostu wysłąłeś mu kasę?

 

a wystawienie na allegro w celu zapewnienia bezpieczeństwa?

albo trzeba było odebrać osobiście

 

jeżeli było tak jak napisałem to sam się prosiłeś o bycie oszukanym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co piszecie czy sprzet byl sprawny czy zepsuty... :| mniejsza z tym

co do mojej decyzji

gosc wydal sie baardzo ale to bardzo wiarygodny (moze wlasnie az za :() podal mi swoje dane, doslismy do porozumienia co do ceny i mu wyslalem kase

zapytalem go o allegro ale nie mial tam konta, karta byla mi na gwalt potrzebna

tu wlasnie moja glupota sie ujawnila.. ale coz stalo sie i trzeba jakos powalczyc zeby ta glupota nie miaja złych konsekwencji :( ale wiem ze nauczke mam do konca zycia teraz nawet od SS'a jak bede kupuywal na allegro to bede go sprawdzal dokladnie

no i wlasnie

zamiast szybko bede (jesli w ogole) mial kase badz karte za miesiac - zreszta niewiem ile to wszystko trwa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym. Jeśli gość wydawał się naprawdę wiarygodny, to chyba nie twoja wina. Zgłoś sprawę na policję (jeśli tego nie zrobiłeś, to idź jutro! Jeśli nie jesteś pełnoletni, weź ze sobą rodzica.) Kasę odzyskasz na 99%! BTW. Pytałeś mnie na pw ile czekałem. Czekałem ok 2 miesiące od począku trwania spawy. Dodam, że pieniądze wypłacono mi przed zakończeniem procesu. Pozdrawiam i życzę szybkiego odzyskania kasy i u[gluteus maximus]nia oszusta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pff... sysak nie wszyscy oszusci sa skonczonymi kretynami... moim zdaniem ani kolesia ani kasy juz nie zobaczysz, dokumenty da sie podrobic, a konto na ktore wplacales jest prawie ze anonimowe... wystarczy ze na podrobione dokumenty zalozyl. Jeden %#^&* robil akcje z samochodami - wzial zaliczke od kilku osob (w tym od mojego starszego) po 1k zl po czym porwali go kosmici a policja nie mogla zrobic NIC

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pff... sysak nie wszyscy oszusci sa skonczonymi kretynami... moim zdaniem ani kolesia ani kasy juz nie zobaczysz, dokumenty da sie podrobic, a konto na ktore wplacales jest prawie ze anonimowe... wystarczy ze na podrobione dokumenty zalozyl. Jeden %#^&* robil akcje z samochodami - wzial zaliczke od kilku osob (w tym od mojego starszego) po 1k zl po czym porwali go kosmici a policja nie mogla zrobic NIC

1489473[/snapback]

 

Tylko ze jak orżnął kilka osobów na pare tysięcy to mu sie opłacało zrobić lewe papiery a tutaj koleś papiery chyba by sobie przy pomocy drukarki i skanera zrobił :lol:

 

Oszusci którzy robią ludzi na małe kwoty nie przejmują sie bo wychodzą z załozenia ze przy małej sumie poszkodowany oleje sprawe i jakoś przełknie strate bo nie chce mu się włóczyc po komisariatach, prokuraturach itd, na plus oszusta działa również podejscie wielu z naszych funkcjonariuszy, nie chce im sie po prostu takiego zgłoszenia przyjmowac, walą kity ze koleś jest nie do złapania itd

 

Kolega któy pisał wyżej spotkał sie z ludzmi chetnymi do działania więc sprawe załatwił a jak trafimy na urzędasa popijącego ciagle kawe i tylko grzejącego stołek to nic nie zdziałamy, owszem wymusimy przyjęcie zgłoszenia ( każdy wydział ma naczelnika i do niego pójdziemy ) ale nasza sprawa ponieważ my bylismy "upierdliwi" i przeszkadzali podczas ważnych zajec, wyląduje w efekcie na dnie archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

"mojego" oszusta amkneli, ale kasy nie odzyskalem a jest juz pare ladnych lat, sluch o nim zaginal... :/ mam nawet prawomocny wyrok sadu z nakazem komorniczym :|

1490284[/snapback]

czyli jednak nie tak różowo

 

wszystko wskazuje na to, ze i mnie jakiś ****** oszukał.

podbił do mnie na gg i zaproponował (o dziwo) również 9700pro

kupiłem od niego przez ebay- mam jego tel, gg, konto bankowe, konto tweak, ebay, maila od niego mam, więc myślę że ze zlokalizowaniem nie będzie problemu..

wczoraj dzwoniłem bo coś paczka nie przychodzi już prawie tydzień i powiedział, że wyśle skan - ale nie wysłał, a tel zamilkł, na gg też głucho..

 

pojutrze uderzam na komisariat zgłosić- bo 360zł piechotą nie chodzi :-P

 

pozdro

 

BTW: może jakiś miły moderator poda mi jego IP ??(zarzekał sie, że ma stały publiczny adres IP )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

kupiłem od niego przez ebay- mam jego tel, gg, konto bankowe, konto tweak, ebay, maila od niego mam, więc myślę że ze zlokalizowaniem nie będzie problemu..

1499731[/snapback]

Masz wielkie G***O a nie dane. Fon na kartę (zgadłem?), konto w banku na słupa (już wyczyszczone), g-g / login tweak do jednorazowego użytku ... NIC nie masz. IP gostka możesz sobie wydrukować i nad łóżkiem powiesić ... bo jak nie oszukał przynajmniej 20 osób w całym kraju to sprawa idzie do umorzenia po trzech miesiącach (powód - niewykrycie sprawcy). Tylko początkujący albo bardzo głupi oszuści dają się złapać, przeważnie dzieciaki które 2-3 razy próbowały dorobić sobie do "kieszonkowego". Złapali też paru używających "anonimowych" proxy i kafejek ... reszta wie że są inne metody.

 

Ludzię ... czy wy czasem myślicie? a jeśli tak, to o czym?

Jaka była różnica w cenie? ... 30zł? 50? pazerność was gubi, i dlatego oszuści robią bez problemu 50-100K PLN w tydzień, i to z jednego konta na paru aukcjach!

 

Sorry, ale jak widzę takie teksty to mnie coś trafia ... dałeś się przewalić na własną prośbę, tak to wyglada. Napisał bym "jak bezpiecznie kupować", ale to nic nie da:

- oszuści czytają forum tak samo jak porządni i po prostu za miesiąc zmienią metody

- nikt z was nie przeczyta tego przed wtopieniem xxx zł w "świetny" zakup

Bezpieczne sa duże sklepy internetowe (... do pewnego stopnia) i zakupy w "normalnych" sklepach / od znajomego / itp. Chociaż ze sklepami tez różnie bywa, małe często bankrutują ... ale w razie czego jest kogo ścigać.

 

Na Ebay.pl bezpieczeństwo nie istnieje, a na Allegro jest wysoce umowne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Masz wielkie G***O a nie dane. Fon na kartę (zgadłem?), konto w banku na słupa (już wyczyszczone), g-g / login tweak do jednorazowego użytku ... NIC  nie masz. IP gostka możesz sobie wydrukować i nad łóżkiem powiesić

1500196[/snapback]

no to powiedz mi Sz.P. jak można założyć konto w banku na słupa ?? :lol: a że wyczyszczone to nie wątpie- sam bym jeszcze tego samego dnia wyczyścił...

 

BTW: nick z tweaka:

 

lotusseven

 

a to, że oszust to nawet z gadki da się wyczuć- po prostu wogóle sie nie targował- co nie powiedziałem to on od razu mówił- OK! Mój błąd- cóż...

 

ale jak ktoś jest pewny to raczej nie ma problemów, np. już kilka razy kupiłem sprzęt za prawie 1000zł od ludzi z tweaka czy z innych for- tylko na nick i rozmowę gg i raczej nie mam obaw przed robieniem tego dalej...

 

"pieniondze to nie fszystko" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...