Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez uwazalbym na ta aukcje -dowiadywalem sie i faktycznie same problemy gosciu robi -tak jakby laske wogole ze sprzedaje , chce wplate na konto najlepiej bez aukcji itp. jakby ktos byl od niego z miasta (najlepiej jakis sprawdzony uzytkownik -bo nowicjusz moze byc dany specjalnie dla podpuchy ) i zobaczyl sam te procki itp to mozna byloby sie skusic -a tak szkoda ryzykowac takie pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN - ja też odrobiłem prace domową :)

 

X2 4400+ @2.6GHz; X1900XTX; Catalist 6.7

post-12477-1155083256_thumb.jpgpost-12477-1155083301_thumb.jpgpost-12477-1155083285_thumb.jpgpost-12477-1155073505_thumb.jpg

 

Nie zapomnij o PCMarku2005.

 

 

EDIT

Jeszcze raz zrobiłem testy w 3D żeby pokazać detale. Teraz za każdym razem uruchamiałem ponownie kompa przed kolejnym testem co dało nieznaczny wzrost punktów.

 

 

Tutaj testy AndyN

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, nie bądź "miętki" :) Czaisz się z tym 3 Ghz jak podlotek w Walentynki... Jakieś nam tu 2,9 zaprezentowałeś i co? Masz niezłe WC ,więc po co marnować czas na jakieś pośredniki na małych napieciach. Na to przyjdzie pora, a teraz ludzie mocy są spragnieni :)

Ja z niecierpliwoscia czekam na te 3.0Ghz AndyN'iego :)

 

PS.

 

I lepiej wypadl x2 4400 :)

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zdziwiony ponieważ nie widać żadnej różnicy w 05 i 06.

 

Różnica tych 30 marków pomiędzy AndyN a Rafa wynika z taktowania pamięci AndyN - 236 a Rafa - 260 MHz.

 

Przynajmniej w markach cache nie robi różnicy. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby lepiej ale brak tu szczegolow z 3d marka, wtedy widac by bylo jak to przeklada sie na fps-y.

Jakoś przeoczyłem to na początku a potem jak o tym pomyślałem już nie miałem czasu powtórzyć testów. Teraz testy są w pełni szczegółowe i można porównać fps'y.

 

 

@RomF - AndyN ma za to ostrzejsze timingi 2.5-3-3-6. Moje 3-4-3-8. Niestety nie mam takiego dzielnika żeby było identycznie ale robiłem z ciekawości testy w Cinebench'u (CPU 2.6GHz) przy pamięciach na 216MHz i 2.5-3-3-6 - nie ma wielkiej różnicy.

 

A to screen z tego testu:

post-12477-1155081263_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahahahaha.. ale ze mnie LOL!

 

wsadzilem wlasnie procka... wchodze do biosu.. patrze.. HTT 311... no mowie spoko akurat bedzie 2,8 Ghz... daje DEF vcore... zwiechy.. mowie kurcze.. dam troche wiecej.. dalem 1,45... zwiechy.. mowie kurcze :/ padaka czy co?... mowie dam 1,45 i dam HTT 300... dobra.. wlazlo do windy.. no spoko wszystko.. wlaczam CPU-Z wlasnie... A TUTAJ MNOZNIK 10 LOL! :D przyzwyczajenia z Venice haha :D czyli 3 Ghz wchodzi do windy na 1,45 w biosie OMG :D

 

ej... codename Manchester?! :D stare CPU-z pewnie.. :P

post-23870-1155103978_thumb.jpg

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tylko jedno.

Wszyscy sie tak podniecaja po przesiadce z Venica na X2 a ja......

 

od wczoraj siedze na P 200MMX + 170MB ramu i powiem wam, że dopiero porownanie takiego sprzetu (na ktorym filmy nie chodza plynnie) a X2 pokazuje kolosalna roznice w wydajnosci miedzy single a dual core :]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade tym Orthosem na 2 rdzenie... 2,8 Ghz @ 1,4 w biosie i nawet moj Chieftec 420 tak nie kleka... 12.17V i trzyma =) temp 46 na jednym rdzeniu i 42 na drugim czytane tym core temp :] w smart guardzie pisze 41 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj późnym wieczorem spróbowałem 3GHz @ 1,4 +3,3% vcore (1,446?) mem 2,5-3-3-6 250MHz

 

Po około 20 minutach twardy freez, musiałem resetować kompa resetem z obudowy.

 

Nie wiem czy zasilacz klęknął (miernik w drodze), czy pamięci nie dają rady (spróbuję inny dzielnik na razie) czy za mały vcore

 

Dzisiaj dorzucę benchmarki na kolejnych taktowaniach (2,7; 2,8 itd) i spróbuję jeszcze raz 3GHz. Pogoda sprzyja takim eksperymentom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zostawilem w domu dual SP2004 2,9 Ghz na 1,45 bios... tak pierwsze lepsze ustawienie.. przeszlo chyba 11 minut i musialem leciec do roboty. Napiecie na linii 12V bylo 12,11V takze spoko :] mam nadzieje ze nic sie nie spali zostawilem to tak bez opieki... jak wroce i bedzie dalej leciec to spoko... 7h SP wystarczy :D jak wroce dalsza walka =]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja tez uwazalbym na ta aukcje -dowiadywalem sie i faktycznie same problemy gosciu robi -tak jakby laske wogole ze sprzedaje , chce wplate na konto najlepiej bez aukcji itp. jakby ktos byl od niego z miasta (najlepiej jakis sprawdzony uzytkownik -bo nowicjusz moze byc dany specjalnie dla podpuchy ) i zobaczyl sam te procki itp to mozna byloby sie skusic -a tak szkoda ryzykowac takie pieniadze

dokładnie- wszyscy doświadczają tego samego

Lepiej złóżmy zbiorowe zamówienie w DE - ja jestem chętny na kilka sztuk. Kto jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie- wszyscy doświadczają tego samego

Lepiej złóżmy zbiorowe zamówienie w DE - ja jestem chętny na kilka sztuk. Kto jeszcze?

Ja bym brał jedną sztuke. Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zostawilem w domu dual SP2004 2,9 Ghz na 1,45 bios... tak pierwsze lepsze ustawienie.. przeszlo chyba 11 minut i musialem leciec do roboty. Napiecie na linii 12V bylo 12,11V takze spoko :] mam nadzieje ze nic sie nie spali zostawilem to tak bez opieki... jak wroce i bedzie dalej leciec to spoko... 7h SP wystarczy :D jak wroce dalsza walka =]]]

Jaką masz mobo? Byś sobie wpisał konfig do siga ;)

 

U mnie max w biosie dla tego proca to 1,4, reszta to procenty: 3,3%, 6,6%, 9,9% Te napięcia to czym mierzone?

 

------------------

dokładnie- wszyscy doświadczają tego samego

Lepiej złóżmy zbiorowe zamówienie w DE - ja jestem chętny na kilka sztuk. Kto jeszcze?

Ja bym brał jedną sztuke.

Wybierzcie przez PW osobę, którs będzie sprawę koordynować i poprzez PW się komunikujcie. Bo tak to OT gigantyczny się zrobi Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahahahaha.. ale ze mnie LOL!

 

wsadzilem wlasnie procka... wchodze do biosu.. patrze.. HTT 311... no mowie spoko akurat bedzie 2,8 Ghz... daje DEF vcore... zwiechy.. mowie kurcze.. dam troche wiecej.. dalem 1,45... zwiechy.. mowie kurcze :/ padaka czy co?... mowie dam 1,45 i dam HTT 300... dobra.. wlazlo do windy.. no spoko wszystko.. wlaczam CPU-Z wlasnie... A TUTAJ MNOZNIK 10 LOL! :D przyzwyczajenia z Venice haha :D czyli 3 Ghz wchodzi do windy na 1,45 w biosie OMG :D

 

ej... codename Manchester?! :D stare CPU-z pewnie.. :P

Jestem w szoku :) Kolejna perelka sie znalazla w x2 3800 :) Na dodatek nie toledo i nie seria CD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku :) Kolejna perelka sie znalazla w x2 3800 :) Na dodatek nie toledo i nie seria CD :P

W tym wypadku to chyba jest wyjątek :D no ale Menche też się kręciły, wszak Arche do dziś ma selekty na 2700 1.45v za 1300 zyli :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku :) Kolejna perelka sie znalazla w x2 3800 :) Na dodatek nie toledo i nie seria CD :P

Czyżby? ;> Właśnie że Toledo i ta sama seria. Czytajcie więcej niż dwie ostatnie strony wątku :?

 

No szukaj CD.... ja mialem szczescie szybko sie zdecydowalem i sie dla mnie jeden CD ostal w 4speed :D

W tym wypadku to chyba jest wyjątek :D no ale Menche też się kręciły, wszak Arche do dziś ma selekty na 2700 1.45v za 1300 zyli :lol2:

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Wasze 3GHz ? hawkeyefan z XS ma tego samego Toledo co Wy i...

 

I got one yesterday from MicroCenter

 

LBCIE 0618EPMW

batch 0686

 

2800mhz@stock volts 3hrs+ dual prime so far

 

1.575@ 3000mhz core1 craps out ~40 minutes dual prime, Core0 still going strong there

Jemu nie udało sie zrobić 3GHz... btw zasilacz 420W

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie- wszyscy doświadczają tego samego

Lepiej złóżmy zbiorowe zamówienie w DE - ja jestem chętny na kilka sztuk. Kto jeszcze?

A jak to będzie z ewentualną gwarancją,? Bo jak co to też bym się skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN@ - jak dla mnie to jednak proc. Freez od pamięci sie nie pojawia.... Ale i tak proc ładny :)

Ładny, ładny. Juicy wręcz ...

 

Spróbuję dać więcej papu. Ale nawet jak się zbuntuje to i tak będę go kochał .... :lol2: :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max za niego według mnie, to ok 670 zł.

Poza tym, jego oc w stosunku do x2 3800 Toledo, nie jest takie rewelacyjne. Patrz np. procesor AndyN

 

Według Ciebie, może tak, ale według mnie nie. Za ok. 760 zł można mieć e6300, który z palcem w [gluteus maximus] zrobi ok. 3.2GHz i będzie wydajniejszy. Ale to jest moje zdanie. Mam do tego takie prawo. Ty też masz prawo do swojego zdania, szanuję to.

A jednak ktoś dał 850zł za TEGO Opterona. Przynajcie się kto go kupuje? Malik? Ciekaw jestem ile robi na AC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak ktoś dał 850zł za 2264056[/snapback]

Ja dorwalem opterona 165 kreci sie na 3.05Ghz przy 1.55V za 800zl. Koles krecil go dalej i wyskoczylo mu na liczniku 3.1Ghz i spasowal bo temp. byly wysokie. Jade go jutro osobiscie sprawdzic. Jak bedzie oki to chyba bede mial w koncu dwu-jajowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj procek to Toledo oczywiscie... stare CPU-z mialem w nowym juz pokazuje Toledo takze spoko :))) ja mysle ze dual 3 Ghz zrobie... z reszta Znakomity zrobil stabilne na 1,55 :))

 

Andy:

 

Mam Dfi ultra-d... napiecie vcore kiedys mierzylem i zgadza sie z ustawieniami biosu.. Smart guardian pokazuje w miare ok a CPU-z jak zwykle zanizza...

 

co do napiec na linii 12V mierzylem miernikiem dzisiaj. Smart guardian zaniza wartosc i to sporo pozatym jest niedokladny. :D musze napisac do siostry do domu czy moj sprzet jeszcze ducha nie wyzional :D heheh.. jak wroce z roboty o 15:30 to podam wiecej szczegolow i zaatakuje 3 Ghz jak to 2,9 bedzie stable..... dodam ze pasta ktorej uzylem to pasta ZALMAN od zoltego zalmana na chipset :D taka mala gowniana tubka z silikonem tanim :> dorwe AS5 jakos w piatek to moze co nieco temp spadnie :) na szczescie dosc zimno dzisiaj jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że przy 3Ghz @ 1,5 (BIOS) chłodnica jest już BARDZO ciepła, a temperatura rdzeni w okolicach 61C.

Nigdy wcześniej moja chłodnica, się tak nie rozgrzewała. Zastanawiam się nad jej zmianą na większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura rdzeni w okolicach 61C.

Nigdy wcześniej moja chłodnica, się tak nie rozgrzewała.

Uuuu - to jak ja zchłodze moje przyszłe 2x3ghz zwykłym Scythe Ninja ze stu dwudziestką :D Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...