Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

@Smol__ar- owszem mdf jest lepszym materialem do budowy skrzyni( pazdziez ma wzsza czestotliwosc rezonansowa, co przy zbyt luzno ustawionym LP prowadzi do dudnienai przy czesttliwosci ~100hz, ale subwofery powinny zaczac dizlac tak od ok. ~80hz, wiec nie jest to wielki probleme) oraz jest ponoc wytrzmalszy.

Moim zdaniem przemysalna obudowa z pzdziezu tez sie sprawdzi, musisz przy budowie uwazac na nastepujace sprawy:

- musisz solidnie(wkretami)laczyc scianki, po polaczeniu uszczelnij czym od wewnatrz(silikon)

- przy wiekszej obudowie zastosuj wewnetrzne wzmocnienia

- pochyl przednia lub tylana scianke, co zredukuje fale stojace

- DOKLADNIE i OBFICIE wytlum(gruba gabka) wnetrze obudowy

- nie wlaoz go do za duzej obudowy, przy niskaich czestotliwosciach (40hz>) i duzej mocy, mozesz szybko "zalatwic" go mechanicznie

- tak z czystej formalnosci wspomne ze w obudowia zamknieta nadaje sie dla Qts 0,35 w gore :)

 

jak go skoczysz rzuc jaies foty.

 

 

Czy ktos mi powie co ludzie widza w tych Pioneerach, jak dlamnie maja choinkowy desigin(dzapanijski taki) i najmocniejsze koncowki mocy generujace przy tym najwiecej znieksztalcen.

 

@giecek-Ja radze w tym przedziale cos z oferty Clariona, a gdzy sluchasz glownie radia- Balupunkt

W tej cenie wypas, bierz poki jeszcze sa :D TO

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smol__ar- owszem mdf jest lepszym materialem do budowy skrzyni(ma wzsza czestotliwosc rezonansowa, co przy zbyt luzno ustawionym LP prowadzi do dudnienai przy czesttliwosci ~100hz, ale subwofery powinny zaczac dizlac tak od ok. ~80hz, wiec nie jest to wielki probleme) oraz jest ponoc wytrzmalszy.

Moim zdaniem przemysalna obudowa z pzdziezu tez sie sprawdzi, musisz przy budowie uwazac na nastepujace sprawy:

- musisz solidnie(wkretami)laczyc scianki, po polaczeniu uszczelnij czym od wewnatrz(silikon)

- przy wiekszej obudowie zastosuj wewnetrzne wzmocnienia

- pochyl przednia lub tylana scianke, co zredukuje fale stojace

- DOKLADNIE i OBFICIE wytlum(gruba gabka) wnetrze obudowy

- nie wlaoz go do za duzej obudowy, przy niskaich czestotliwosciach (40hz>) i duzej mocy, mozesz szybko "zalatwic" go mechanicznie

- tak z czystej formalnosci wspomne ze w obudowia zamknieta nadaje sie dal Qts 0,35 w gore :)

 

jak go skoczysz rzuc jaies foty.

Czy ktos mi powie co ludzie widza w tych Pioneerach, jak dlamnie maja choinkowy desigin(dzapanijski taki) i najmocniejsze koncowki mocy generujace przy tym najwiecej znieksztalcen.

Ok dzięki za odpowiedz. To co napisałeś jest mi już znane bo robiłem kolumny do mieszkania ale wielki + za taką wypowiedz. Chodziło mi właśnie o materiał do suba który będzie w samochodzie. MDF nadal nigdzie nie mogę dostać. Fotki wrzucę po zakończonej pracy ale nie nastąpi to szybko bo właśnie do dziś zmienił mi się grafik w pracy i jestem zawalony robotą przez cały lipiec, a w sierpniu wyjeżdżam. Fotki będą obiecuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperalem po necie i ludzie polecaja te modele:

1) Pioneer DEH-3900MP

2) Pioneer DEH-40MP

3) JVC KD-G631

4) Clarion DXZ-368

5) Alpine CDE-9870R

6) Alpine CDE-9871R

7) Kenwood KDC-W4047A

8 ) Kenwood KDC-W3037G

 

co do glosnikow to dalej nie wiem co i jak :/ mam zagwozdke :/

Edytowane przez giecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xan02 Prosiłeś o fotki o to i one, skromne ale są.

 

Obudowa w stanie surowym.

26L zamknięta.

 

Pod głośnik Magnat xpress 10''

# średnica 250 mm (10")

# moc nominalna - 150 W

# moc maksymalna - 300 W

# pasmo przenoszenia 22 - 1500 Hz

# impedancja - 4 Ohm

# skuteczność - 92 dB

# Re - 3,3 Ohm

# Fs - 29

# Vas - 77

# Qts - 0,45

# Qes - 0,51

# Qms - 3,9

# Xmax - 10

 

 

http://img129.imageshack.us/my.php?image=30209909gi9.jpg

http://img510.imageshack.us/my.php?image=img3066ue5.jpg

http://img178.imageshack.us/my.php?image=img3068jb0.jpg

http://img443.imageshack.us/my.php?image=img3072pe0.jpg

(głośnik na zdjęciu tylko do przymiarki, stary EW100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smol__ar- wielkie dzieki za fotki :)

Widze ze wykonanie staranne, teraz tylko wikol i gotowe :wink: .

 

Bardzo dobrze dobrales objetosc, dobry kompromios miedzy zejsciem, wytrzyamloscia mechaniczna oraz dobrym impulsem.

Czekam na kolejna porcje zdjec.

 

Pozdro..

 

Kurcze, zebym sie dorobil jakiejs furny w przyszlym roku, to bym sam cos pomodzil, bo w 190 ojca niestety nie mam uprawnien do glebszych modyfikacji:)

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktualnie posiadam Renault Clio '96 chcialem sobie wsiadzic do niego jakies porzadne radyjko i jak narazie glosniki tylko do przednich drzwi, w pozniejszym czasie cos na polke + moze jakas tuba. Jak narazie wybralem takie radio KENWOOD KDC-W4537UA i do tego takie glosniki JBL CS 2104 lub INFINITY REF 4022, HERTZ ECX 100, JBL GTO 427 zastanawiam sie czy to bedzie dobry wybor ? moze macie jakies inne propozycje ? chcialbym zmiescic sie w 1000zł wraz z montazem, prosze o pomoc bo jestem w tej dziedzienie zielony, a chce zeby gralo naprawde szałowo :)

 

ps. osobisce mysle nad tymi glosnikami hertz lub jbl gto ale prosze jeszcze was o rade.

Edytowane przez heryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głośników 100mm nie możesz spodziewać sie szałowego grania. Osobiście wybrał bym radio Alpine CDE-9871RR i głośniki JBL CS. Pozatym to co będziesz chciał włożyć do bagażnika to nie "tuba" tylko głośnik w obudowie walcowej ( Tuba to rodzaj obudowy estradowej). Bardziej polecał bym skrzynie basową i to najlepiej własnej konstrukcji na przykład taką jak ja w tej chwili wykonuje (posty wyżej). Głośnik Magnata wiele potrafi a do tego nie potrzebuje mocnego wzmacniacza. Jeszcze jedna sprawa to to że wsadź 2xJBL CS 2104 w drzwi +maty, na półkę 2x JBL CS 2165 (dobrze ją usztywnij), do bagażnika skrzynia + wzmak BLAUPUNKT GTA 2 Special Mk II. Będziesz zadowolony.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale pewnie beda graly te 100mm niz te ktore aktualnie mam :D napewno bedzie lepszy basik ;) narazie radio i glosniki w drzwi pozniej polka, jeszcze pozniej "skrzynia basowa" i wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez polecam radio alpine 9871.sam je kupilem pare dni temu i sam nawet je zalozylem :D

 

na dniach tez bede kupowac glosnikina przod 100mm i moj wybor prawdopodobnie padnie na hertz'e dcx 100 za ok160zl

w drozsze nie ma sensu pakowac bo i tak duzo z nich nie wyciagniesz.na tyl tak samo wezme hertze tyle ze rozmiar 130 za ok 200zl i na tym poprzestane.mysle ze i tak bedzie dobrze grac jak na taki zestaw :)

 

choc ciagle sie zastanawiam czy jest sens ladowania glosnikow na tyl na polke bo rozne opinie sie slyszy.niektorzy mowia ze to zbytek inni zachwalaja wiec sam nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to chyba wezme tez te hertz'e z tym ze na tyl wrzuce rozmiar 165, a co do radia to zostane przy tym KENWOODzie

 

ps- teraz mnie wzielo na pionka DEH 3900 MP i chyba weze te glosniki jbl gto

Edytowane przez heryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Alpine 9870R. W sumie więcej niż to co oferuje nie wykorzystam. Moje pytanie - jakie głośniki pod to. Nie mogą byc większe niż 100 mm i w cenie ok. 100 zeta. Myslałem o tych : http://allegro.pl/item212876968__najtaniej...gwarancji_.html

 

Co wy na to? Mogą być inne, minimalnie ponad 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez polecam radio alpine 9871.sam je kupilem pare dni temu i sam nawet je zalozylem :D

 

na dniach tez bede kupowac glosnikina przod 100mm i moj wybor prawdopodobnie padnie na hertz'e dcx 100 za ok160zl

w drozsze nie ma sensu pakowac bo i tak duzo z nich nie wyciagniesz.na tyl tak samo wezme hertze tyle ze rozmiar 130 za ok 200zl i na tym poprzestane.mysle ze i tak bedzie dobrze grac jak na taki zestaw :)

 

choc ciagle sie zastanawiam czy jest sens ladowania glosnikow na tyl na polke bo rozne opinie sie slyszy.niektorzy mowia ze to zbytek inni zachwalaja wiec sam nie wiem :/

A po kiego ci głośniki z tyłu? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to chyba wezmę tez te hertz'e z tym ze na tyl wrzuce rozmiar 165, a co do radia to zostane przy tym KENWOODzie

 

ps- teraz mnie wzielo na pionka DEH 3900 MP i chyba weze te glosniki jbl gto

tego pioniera tez mialem brac ale jednak opierajac sie na poradach i internecie kupilem alpine.

jbl jakos mnie nie pociaga,fakt faktem znana i dobra firma ale tez sie naczytalem ze to nie to co kiedys :/

 

Przymierzam się do zakupu Alpine 9870R. W sumie więcej niż to co oferuje nie wykorzystam. Moje pytanie - jakie głośniki pod to. Nie mogą byc większe niż 100 mm i w cenie ok. 100 zeta. Myslałem o tych : 2678775[/snapback]

A po kiego ci głośniki z tyłu? :|
no wlasnie o tym mowie :) ze ciagle zadaje sobie pytanie czy brac czy nie i nie moge sie zdecydowac :/

 

No chyba mi nie powiesz, że nie słyszysz RÓŻNICY?

rozni ludzie roznie mowia tak jak mowilem.

ogolnie z tego co czytalem to masz sobie zrobic super przod a na tyl wlozyc skrzynie + wzmak i koniec :)

Edytowane przez giecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie "znawcy kar-ałudio" To nie napisy na sprzęcie grają.

 

Ja zawsze polecam to z czym miałem do czynienia i uważam że jest dobre oarz godne polecenia, a jestem wybrednym człowiekiem ;]. Przede wszystkim liczy się opinia użytkowników.

 

Co do głośników na tyle to faktycznie jest różnie ale różnica w jakości dźwięku jest słyszalna od razu. Ja osobiście miałem w półce 2x 25cm i je wywaliłem. W swoim aucie mam ten bajer że mam miejsce na 2x13cm w tylnych słupkach co jest genialne i takowe głośniki niedługo tam się znajdą.

 

Z opinii i doświadczenia zgadzam się z użytkownikami że głośniki na przodzie i z tyłu są podstawowym elementem zestawu audio lecz powinny odtwarzać dźwięki wysokie\średnie, a nadaniem soczystości i polotu powinien zająć się subwoofer w bagażniku. Często bywa tak że przód i tył jest katowany poprzez podkręcanie gałki "Bas". Bardzo dużo osób myli zastosowanie poszczególnych głośników.

 

Jest również różnica pomiędzy czystym dźwiękiem wysoko tonowym i szybkim oraz głębokim basem, a charczeniem głośników na przodzie i wyciem pseudo tuby w bagażniku . Niestety częściej słyszy sie to drugie. No ale każdy lubi co innego.

 

Jeśli mamy ograniczony budżet na zestaw car-audio warto zainteresować się radiem z regulacją nie tylko wysokich oraz niskich tonów ale również średnich. Radia te zazwyczaj posiadają tez ustawiania pod dowolnych rozmiar głośników i pozwalają na dopasowaniu ilości dawanej mocy przy maxmalnym Vol. na poszczególny głośnik.

W ten sposób posiadając głośniki z niższej półki możemy wyciągnąć z nich o wiele więcej zachowując dobra jakość odtwarzanej i słyszanej przez nas muzyki.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz jestem przyzwyczajony ze zanim cos kupie to poswiecam ok 2 tyg na szukaniu info w sieci itp :E i wiem ze nie kupie byle czego :]

 

u mnie niestety nie bedzie skrzyni i wzmaka wiec musze brac glosniki ktore odtwarzaja cale pasmo,a ze lubie "czus bass" to nie mam wyjscia i bede musial katowac te male glosniki :P

 

co do tylu to wlasnie ja czytalem ze glosniki nie,tylko skrzynia i wzmak,a przod zrobic jak najlepiej sie da :)

 

co do ustawiania w radiu wys/sre/nis dzwiekow to polecam te moje (alpine 9871) naprawde na radio za te pieniadze mozna niezle konfigurowac.

na starym radiu ze standardowych glosnikow poglem wyciagnac 1/4 mocy moze nawet mniej.teraz na nowym jak bym sie postaral to nawet 1/2 wyciagne :]

 

narazie kupie glosniki na przod i poprowadze sobie odrazu kable na tyl,jesli przod mi nie styknie walne tez cos na tyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chopcy,

ostatnio ialem taki numer, iz 3W RMS jednodrozne kolumienki komputerowe marki Primax pobily jakoscia dzwieku pierdziawki zamontowane w pasku (wstawilem pomiedzy fotel a drzwi, przez przejsciowke z zapalniczki zasiliem glosniki, podlaczylem discmana thomson pdp 2060)

 

 

http://tinyurl.com/2klu5c

Tu jest info dot. mozliwych glosnikow

Zamontowane mam pozycje A oraz E. Za naped tych glosnikow odpowiada http://tinyurl.com/377fsu

takie radyjko.

 

Plan i prosba do Was jest taka: potrzebuje 4 glosnikow (albo i 2) jak najlepszej jakosci, impreze bez wzmacniaczy planuje zamknac w kwocie 300PLN.

Moj pomysl to wyprowadzenie sygnalu liniowego z radia, nastepnie rozdzielic go na 2 linie (lewa i prawa) i rownolegle podlaczyc wzmacniacze operacyjne burr-brown opa2604 o mocy 2x15W zmostkowane. Wymagaja stabilizowanych 15V. Cos w tym stylu

Dołączona grafika

 

wzmak:

http://focus.ti.com/docs/prod/folders/print/opa2604.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to opa2604 nie uzyje ;)

co w takim przypadku polecicie? 2/4 glosniki na podszybie oraz jesli sie da to rowniez na tyl, za siedzenia.

vp passat 1994 kombi.

mocy nie musi miec duzo, oby bylo slychac glosniki przy zamknietym aucie jak je myje ;)

impreza do 300pln na wzmaki i glosniki, jezeli bedzie trzeba to poszukam czegos ciekawego na wroclawskich szrotach ;)

 

linka do specyfikacji auta dalem w postach wyzej. radia tez ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na allegro były fajne Blaupunkty 2x50W za... 50zł - polecam Ci poszukać właśnie takich smakołyków. To na pewno zagra lepiej niż to co zrobiłbyś w tej cenie. Szukaj różnych "dziwnych" firm, poszukaj fotek na ampgnuts (czy jakoś tak, fotki z wnętrzami), wtedy wiesz czy kupujesz porządną elektronikę czy chłam na kilku kostkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Mam problem. Nabyłem kenWooda kmd-ps970r na mini dyski bardzo podobny do tego http://www.allegro.pl/item214354860_kenwoo..._mala_kase.html . Problem jest taki że po podłaczeniu zasilania panel się odwróci a jak coś chcemy wprowadzić itp to nic nie działa tylko przycisk do howania panelu. Chodzi o to że tak jakby działał tylko przycisk od howania panelu. Czy to radio jest zakodowane? Chyba nie bo nawet na otwartym panelu po wciśnieciu liczb nic się nie wyświetla. Co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nabyłem kenWooda kmd-ps970r na mini dyski bardzo podobny do tego 2682890[/snapback]

@kamil2201-Czy podlaczyles pod zasilanie kabel REM(remonte)?

Na nim tez musi byc napiecie, obok kabla zasilajacego, aby radio sie wlaczylo.

 

Dokładnie, musisz podłączyć kabel sterujący do + (do żółtego). W radiach Kenwood oznaczony jest on jako "Zapłon (ACC)" (kabel czerwony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! kupiłem vw golfa i było tam wsadzone radio ALPHA (blaupunkt), niestety jest zakodowane.Nie mam żadnej instrukcji jak je rozkodowac i jaki może byc kod. Miał ktos podobny problem?

pozdrawiam

p.s interesuja mie kazde informacje - co nacisnąc,gdzie i tp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! kupiłem vw golfa i było tam wsadzone radio ALPHA (blaupunkt), niestety jest zakodowane.Nie mam żadnej instrukcji jak je rozkodowac i jaki może byc kod. Miał ktos podobny problem?

pozdrawiam

p.s interesuja mie kazde informacje - co nacisnąc,gdzie i tp.

Zawsze z tymi Blaupunktam są problemy.

 

 

Można rozkodować :

- Często właściciele radi z kodami zapisują je na obudowie, wiec wymontuj i dobrze obejrzyj radyjko.

 

- Jechać do dobrego elekrto-majstra KTÓRY ROBIŁ TO WCZEŚNIEJ i po sprawie ale uprzedzam że mało za to nie biorą więc zazwyczaj sie nie opłaca.

 

- Jechać na giełdę samochodową i tam tez powinni to załatwić oczywiście za opłatą.

 

- Szukaj w necie kalkulatora który wygeneruje Ci ten kod na postawie numerów seryjnych.

 

- Rozkręcasz radyjko, szukasz na jakich jest ono pamięciach, wchodzisz na http://www.elektroda.pl/, szukasz schematu, łączysz odpowiednie ścieżki podług rysunku i kod zdjęty.

 

Osobiście polecam dwie ostatnie opcje.

 

Dodam jeszcze że na http://www.elektroda.pl/ są identyczne tematy dotyczące twojego radia i z łatwością je znajdziesz.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocencie ten zestawik audio do passata 94 kombi:

 

A wiec:

http://tinyurl.com/2klu5c to sa mozliwe uklady glosnikow razem z wymiarami.

 

Glosniki w boki drzwi

http://allegro.pl/item217090807_blaupunkt_...iar_165_mm.html

 

Glosniki na podszybie

http://www.ceneo.pl/398025

 

Wzmak:

http://allegro.pl/item213514467__axton_imp...e_przegap_.html

 

Wzmak laduje pod fotel pasazera, kable ida pomiedzy blacha podlogi a wloknem robiacym za dywaniki. W niedalekiej przyszlosci byc moze wyladuje skrzyneczka basowa do bagaznika, oczywiscie odpinana za pomoca zlocza speakon :P

Dołączona grafika

zlacze kompatybilne z duzym jackiem, ale wyposazone w zatrzask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmak bardzo dobry, musisz dobrze wyczaić bo za małą cenę można kupić dobrą używkę. Ewentualnie możesz się rozejrzeć za nówką firmy CarPower.

 

W drzwi wolał bym o tysiąc razy HERTZ DCX 165, te Blaupunkty pierdzą tym bardziej że zapewne nie kładziesz mat w drzwi.

Na podszybie brał bym głośniki z tej samej serii HERTZ DCX 100, są mocniejsze i są z serii DCX co w połączeniu z drzwiami da pełną dynamikę i brak zakłóceń tym bardziej że wszytko będzie pod wzmacniaczem. Większa wytrzymałość i skuteczność głośników Hertz przyda się po włożeniu skrzyni basowej tym bardziej że to kombi.

 

Dobrze poprowadź okablowanie, jeśli planujesz głośniki na tyle przewody sygnałowe daj prawym progiem, prawym progiem także sygnałowy do wzmacniacza, zasilające do wzmacniacza lewym. Nie zapomnij o dobrym przewodzie zasilającym 16mm2 i bezpieczniku, do tego wzmaka 40A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...