Skocz do zawartości
konio68

Mój Lcd 5,7" 320x240 Ocencie Sami..........

Rekomendowane odpowiedzi

hosideny to złom, po co ktoś kupuje to za 70zł :lol

jak działające sharpy można dostać na allegro za 100-120zł

 

ile może kosztować wykonanie przez kogoś takich płytek do sterownika

jeśli zamawiałbym podwójnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno czesci do plytek to nie problem ... gorzej z ich wykonaniem - magicy juz drugi tydzien glowkuja jak uzdatnic epsona w ukladzie ;/ nozki sa tak blisko siebie ze nawet goracym powietrzem sobie chlopaki nie moga poradzic ;/

 

chyba sie dolacze do pytania Maniakalnego

le może kosztować wykonanie przez kogoś takich płytek do sterownika

jeśli zamawiałbym podwójnie ??

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska, nie wiem czemu to działa tylko w ten sposób, ale grunt, że działa

zamiast klikac w:

http://members.lycos.co.uk/ennes/konio/LCD_controler.rar

skopiujcie sobie ten link do paska adresu przeglądarki, walcie po Enterze i powinno pojsc - przynajmniej u mnie wlasnie ladnie sie dokumentacja sciagnela

 

pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja, udało mi się to ściągnąć :-) Ale mam jeszcze jedno pytanko do tu obecnych i nie tylko - skąd można ściągnąć schematy S1D13305F00A i B które możnaby wykożystać w EAGLE`u ? (chciałbym zaprojektować troszkę inną płytke pod inny wyświetlacz, no i jak zacząłem sam robić schemat tego scalaka to stwierdziłem, że to nie ma sensu...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze z innej beczki: czy ktos z uzytkownkow lcd_studio na takim displayu moze powiedziec ile pamieci systemowej toto zjada? Poniewaz slyszalem (i czytalem), jakoby bardzo obciazalo system, ale to pewnie zalezy glownie od wyswietlanego obrazka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA PIERDZIELE ALE SUPER!!!

CZLOWIEKU GRATULUJE CI TEGO!!

 

Sam myslalem zeby zrobic jakis ekranik lcd, ale z powodu mojego niskiego wieku (16 -.- ) i malej wiedzy na temat lcd poprostu zniechecilem sie do tego........

Ciekaw jestem jak ty to zrobiles, a jak zamontowales na front panelu?

Sam dorabiales plastik?

 

PS. A robisz takie rzeczy na zamówienia? :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio nie wiem czy jeszcze lookaszna ten temat ale powiedz mi czy ten lcd to taki z jakiego Ty zrobiłeś te CuDo!! :)

aha jeszcze jedn mozesz mi na poczte posłać te całe opracowanie tego kontrolera bo z tripoda sie nie da tego zassać!!

z góry dzięki ( oto moja poczta gori2@o2.pl ) jeszcze raz z góry dzięki

 

a oto ten LCD :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81211907

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gRaBaRz.oS

Dzisiaj dołączyłeś, a nawet Ci się poczytać tematu nie chciało, i to pierwszej strony! Wstyd :mur:!!!

Bazuje on na Wyświetlaczu Hosidena 320x240 wersja Negative.

A o ściąganiu z Tripoda też było wiele razy, wklej ten url w pasek adresu, a nie wchodź tam przez kliknięcie w link i ściągniesz na 100%. Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem matryce SHARP LM32P07 jednak nie moge przyporzadkowac pinow wyswietlacza z pinami kontrolera otoz:

 

post-17637-1138104840_thumb.jpg

i tak:

 

LCD --- kontroler

1------------13

2------------14

3------------4

4------------3

5------------2

6------------1

7------------??

8------------15

9------------12

10-----------6 (?)

11-----------7 (?)

12-----------??

 

co do dwoch pinow nie jestem pewny a dwoch nie moge wogole przyporzadkowac. czy moglby mi ktos pomoc w tej kwesti??

Edytowane przez maarchewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

Mam w planie zbudowanie tego kontorolera dla LCD z Tshiby T1000 (jeszcze bez podswietlenia ale nie jest to wiekszym problemem....duzo miejsca pod blachą :D) model troche cięzki do rozszyfrowania bo opisana jest jako:

 

MDK311V-0

TLY-933

ZQ8093-311

 

ma 15 pinowe wyjscie a pinout jest w załaczniku...mam podobny problem co kolega wyżej :D mianowicie nie do końca wszystkie wyjscia skomparowane :D oto jak to wygląda:

 

Wyjscie: | pin na controlerze | Pin w LCD

MD0 1 -> 9

MD1 2 -> 10

MD2 3 -> 11

MD3 4 -> 12

XECL 5 -> ?

XSCL 6 -> 3

LP 7 -> 6

WF 8 -> 8

YDIS 9 -> 4 ??

YD 10 -> 5

YSCL 11 -> ?

+5V 12 -> 1

contrast 13 -> (14) ??

-22V 14 -> 13

GND 15 -> 15 , 7 i (2???)

 

Tak to ma wygladac? i co z tymi gdzie sa znaki zapytania????

 

Kolejna spawa zakup S1D to 47zł ale trzeba wziąś dwie sztuki...i czy ktos by się pisał zeby kupić na pół? tzn kupie dwa a on odemnie weźmnie ten drugi chip :D? Jacyś chętni?:D napewno obaj oszczędzimy na tym :D

post-133045-1139846649_thumb.jpg

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie dowiedziec co daje to wydrukowanie a potem naprasowanie tego schematu na tym laminacie bo ja nic kompletnie nie rozumiem a bardzo bym chcial cos takiego sobie sklecic. A jak by mi sie nie udało to czy jak bym to zaniosl do jakies zwyklego elektronika zaniosl to zrobilby mi to? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordek Robiłeś kiedys własna płytke drukowaną? To naprasowanie ma zapewnic maskowanie miedzianej powieszchni płytki....gdy to naprasujesz i oderwiesz papier wytrawiasz cała płytke w chlorku zelaza albo ekstremalie w kwasie (z takimi sciezkami drobnymi to nie najlepszy pomysł :D:P) i gdy wyżre cała miedz poza tym co naprasowałes zmazujesz ten toner.....całejego zadanie to zamaskowanie miedzi która ma nie byc wytrawiona przez środek trawiący :D tk to mniejwięcej wygląda niemniej jak juz wiele razy widziałem na wielu forachze jezeli nie wiesz podstawowych rzeczy na ten temat (tzn nie umiesz trawić, lutować (smd niejest łatwe :]) tudziesz posługiwac sie różnymi narzedziami i logicznie mysleć) nie ma sensu za to się brac bo zapewne sam tego nie zrobisz a stracisz kase inwestując w częsci które troche kosztują.....oczywiscie możesz spróbować i może Ci się udać ( "W cuda nie mozna wierzyc na cudach trzeba polegać" :D z praw Murphiego)

 

Pozdro i mam nadzieje ze pomogłem Ci troche :D

 

Co do elektronika to jezeli jest jakis w miare pożadny i podejmnie się tego to mysle że tak :D (jezeli juz ktoś siebie nazywa elektronikiem ...to teoretycznie ma podstawy by tak twierdzic i zrobi Ci to bez wiekszego problemu .... komercyjnie za opłata lub po znajomosci :D)

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeh moze i troche zrozumialem z twojej wypowiedzi ale niestety zrozumialem tez ze to jest dla mnie raczej niewykonalne no coz nie wszyscy maja dane miec taki umysł scisly :) i taki wyswietlacz pozostanie w sferze moich marzen :D. dzieki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeh moze i troche zrozumialem z twojej wypowiedzi ale niestety zrozumialem tez ze to jest dla mnie raczej niewykonalne no coz nie wszyscy maja dane miec taki umysł scisly :) i taki wyswietlacz pozostanie w sferze moich marzen :D. dzieki

pozdro

 

Wiesz to wcale nie powiedziane umysł scisły...ale napewno odrazu się tego nie da zrobic...jezeli sie tym zainteresujesz to może nie zrobisz taiego wyswietlacza ale zaczniesz powoli od małych projekcików....najpierw naucz sie lutowac :D najlepiej na jakis małych tanich prostych zestawach układzikach ( jezeli chcesz to LCD do kompa kup sobie taki połgotowy z allegro za 30 zł np 2x16 albo 4x20 i go podepnij do kompa, to wcale trudne nie jest....a internet pełen protych schemacików) potem sukcesywnie powoli do coraz trudniejszych układów...zazniesz może sam projektowac..np kontroler predkosci mała płytke zrobisz... :D i za kilka lat bedziesz juz wiedział więcej i być moze spróbujesz zrobic cos takiego jak ten LCD z przepisu kolegi :D. ja mam troche podstaw szkolnych do elektroniki plus zamiłowanie :D pierwszy raz zaczołem sie bawić w 97 roku :D i może jakis genialnym konstrutorem nie jestem ale zazwyczaj cos tam wiem :D :D wiec powoli sukcesywnie mozesz poszezać swoja wiedze co może zarówno pomóc Ci w zabawie jak i w codzienym życiu gdy trzeba cos naprawić czy sprawdzic :D Jedyne co moge powiedziec to zyczyc powodzenia w zdobywaniu nauk i wiedzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje najpierw sproboje zaczac od czegos mniejszego. Przede wszystkim od nauki lutowania:). A potem

moze cos tam sobie zlutuje na powaznie :) w koncu od razu nie mozna wszystko umieć. Dzieki

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

Mam w planie zbudowanie tego kontorolera dla LCD z Tshiby T1000 (jeszcze bez podswietlenia ale nie jest to wiekszym problemem....duzo miejsca pod blachą :D) model troche cięzki do rozszyfrowania bo opisana jest jako:

 

MDK311V-0

TLY-933

ZQ8093-311

 

ma 15 pinowe wyjscie a pinout jest w załaczniku...mam podobny problem co kolega wyżej :D mianowicie nie do końca wszystkie wyjscia skomparowane :D oto jak to wygląda:

 

Wyjscie: | pin na controlerze | Pin w LCD

MD0 1 -> 9

MD1 2 -> 10

MD2 3 -> 11

MD3 4 -> 12

XECL 5 -> ?

XSCL 6 -> 3

LP 7 -> 6

WF 8 -> 8

YDIS 9 -> 4 ??

YD 10 -> 5

YSCL 11 -> ?

+5V 12 -> 1

contrast 13 -> (14) ??

-22V 14 -> 13

GND 15 -> 15 , 7 i (2???)

 

Tak to ma wygladac? i co z tymi gdzie sa znaki zapytania????

 

Kolejna spawa zakup S1D to 47zł ale trzeba wziąś dwie sztuki...i czy ktos by się pisał zeby kupić na pół? tzn kupie dwa a on odemnie weźmnie ten drugi chip :D? Jacyś chętni?:D napewno obaj oszczędzimy na tym :D

Ma być tak:

twoj lcd-------------kontroler

1-------------------------12

2-------------------------15

3-------------------------6

4-------------------------9

5-------------------------10

6-------------------------7

7-------------------------15

8-------------------------8

9-------------------------1

10------------------------2

11------------------------3

12------------------------4

13------------------------14

14------------------------13

15------------------------15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio mało czasu ale wreszcie tu luknołem.

Widze że jest duże zainteresowanie płytkami , lub gotowymi kontrolerami.

Jako że nie mam czasu robić ręcznie płytek , bo dużo z tym zabawy a i koszt robocizny jest duży , bo zmontowany kontroler z przetwornicą musiałbym opychać po 250pln.

Mam gotowy projekt , klisze , itd do produkcji profesjonalnej płytek - cena płytki wynosiłaby ok 30pl na płytce byłby już kontroler z przetwornicą. I w takim wykonaniu kosztowałby ok 200 pln. za uruchomiony komplet , ale jest ale , muszę zamówić przynajmniej 20 płytek co daje ok 600 pln.

Jakby było zainteresowanie kontrolerami to w cenie ok 200pln za szt to dopiero opłaca mi się zrobić zamówienie na laminaty.

Tymbardziej że musiałbym zamówić najpierw 2 płytki pilotażowe do przetestowania za 60pln za sztuke.

Wystarczy mi ok 6 szt po 200 abym zamówił te płytki.

Płytki byłyby profesjonalne , dwustronne , z metalizacją i maską.

pozdrawiam , w razie czego jak nie wiecie jak podpiąć waszego LCD walcie na priva , postaram sie odpowiedzieć w ciągu 2 dni.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc Konio :D

 

Co do tych płytek to mysle że znajdą się osoby które zgodza się na taka cenę (bo w sumie to nie dużo a zastosowanie olbrzymie :D) tym bardziej ze jest to kontroler uniwersalny (wszystko do 640x256 pixeli można podpiąc :D) dla mnie niestety 200zł to za duzo...jeszcze to 100zł wydole (w końcu mam juz LCDeka....) a zmontowanie samemu jaka satysfakcja :D. No chyba że dało by się kupic samą płytke?:D...(chociaż w sumie może samzrobie :D) Jeszcze raz dzięki za opis wyprowadzeń :D

 

acha i można zastosować SED1335 zamiast S1D13305F00A.....wiem bo patrzyłem w noty katalogowe obu układów i różnią się tylko oznaczeniami....jestem jedynie ciekaw jakie sa ceny :D Może się orietujesz Konio albo ktoś inny?

 

 

Nie chce żeby wyszło że się czepiam ale...dlaczego nie zbudowałeś układu na kości S1D13305F00B tylko...F00A? Wersja F00B różni sie jedynie obudową....która jest kwadratowa i ma 15 nóżek na stronę,natomiast F00A jest prostąkątna...pozatym całkowita funkcjonalność układu jest taka sama....no i jest jeszcze jeden element...CENA :D F00A kosztuje w Protonie 48zł z Vat to wiemy ale F00B którego różnicą jest obudowa kosztuje 34.16 z Vat :D....i o co tu chodzi? Nie wiem dlaczego jest różnica w cenie skoro to niby ten sam układ w innej obudowie... no ale i tak jest to w miare atrakcyjne.....z zamawianiem w Protonie jest jeszcze jedna kwestia...jezeli zamówisz na więj niż 100zł "koszty manipulacyjne" są równe 0zł natomiast jezeli zamówimy na sumę między 50 a 100zł trzeba będzie dopłacić 10zł za zamówienie...poniżej 50zł trzeba dodac już 20zł....szkoda gadać...ale wygląda na to ze to jedyne miejsce w Polsce gdzie kupi się tego scalaczka....przechlapane...

 

Znalazłem jeszcze pełny zamiennik S1D13305 (tudzież SED1335 :D bo to tylko zmiana nazwy :D wyżej o tym jeszcze nie wiedziałem :D) nazywa się RA8835 i jest w pełni Chiński :D tylko jedno ale...nie dostępny w Polsce...trza by Ciagnąc ze stanów a i tak nie znam jego ceny :].....

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc Konio :D

 

Co do tych płytek to mysle że znajdą się osoby które zgodza się na taka cenę (bo w sumie to nie dużo a zastosowanie olbrzymie :D) tym bardziej ze jest to kontroler uniwersalny (wszystko do 640x256 pixeli można podpiąc :D) dla mnie niestety 200zł to za duzo...jeszcze to 100zł wydole (w końcu mam juz LCDeka....) a zmontowanie samemu jaka satysfakcja :D. No chyba że dało by się kupic samą płytke?:D...(chociaż w sumie może samzrobie :D) Jeszcze raz dzięki za opis wyprowadzeń :D

 

acha i można zastosować SED1335 zamiast S1D13305F00A.....wiem bo patrzyłem w noty katalogowe obu układów i różnią się tylko oznaczeniami....jestem jedynie ciekaw jakie sa ceny :D Może się orietujesz Konio albo ktoś inny?

Nie chce żeby wyszło że się czepiam ale...dlaczego nie zbudowałeś układu na kości S1D13305F00B tylko...F00A? Wersja F00B różni sie jedynie obudową....która jest kwadratowa i ma 15 nóżek na stronę,natomiast F00A jest prostąkątna...pozatym całkowita funkcjonalność układu jest taka sama....no i jest jeszcze jeden element...CENA :D F00A kosztuje w Protonie 48zł z Vat to wiemy ale F00B którego różnicą jest obudowa kosztuje 34.16 z Vat :D....i o co tu chodzi? Nie wiem dlaczego jest różnica w cenie skoro to niby ten sam układ w innej obudowie... no ale i tak jest to w miare atrakcyjne.....z zamawianiem w Protonie jest jeszcze jedna kwestia...jezeli zamówisz na więj niż 100zł "koszty manipulacyjne" są równe 0zł natomiast jezeli zamówimy na sumę między 50 a 100zł trzeba będzie dopłacić 10zł za zamówienie...poniżej 50zł trzeba dodac już 20zł....szkoda gadać...ale wygląda na to ze to jedyne miejsce w Polsce gdzie kupi się tego scalaczka....przechlapane...

 

Znalazłem jeszcze pełny zamiennik S1D13305 (tudzież SED1335 :D bo to tylko zmiana nazwy :D wyżej o tym jeszcze nie wiedziałem :D) nazywa się RA8835 i jest w pełni Chiński :D tylko jedno ale...nie dostępny w Polsce...trza by Ciagnąc ze stanów a i tak nie znam jego ceny :].....

Zastocować mozna SED1335 , 1330 , S1D13305 - ale seria SED nie jest już produkowana od dłuższego czasu i jest praktycznie nie dostepna S1D jestpoprostu udoskonaloną wersją SED.

Co do rodzaju obudowy wybór padł z dwóch przyczyn:

Po pierwsze jak projektowałem układ dostępna była tylko wersja A i to na zamówienie w Protonie , obecnie proton widząc zainteresowanie [ sam 15 kupiłem ] ma już to we własnym magazynie i nie trzeba czekać jak kiedyś ok 2 tyg .

Druga sprawa płytke projektowalem '' na papierze a nie programem "' a wersja B ma inaczej wyprowadzenia i musiałbym robić płytke 2 stronną a nie tylko przelotki.

Dlatego wybor padł na A.

Natomiast płytke ktorą robiłem w protelu jest już 2 stronna metalizowana , itd , no ale musi przejsć test praktyczny , szczególnie jesli chodzi o prace przetwornicy , aby się nie wzbudzała.Jest mniejsza od tej z projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...