Skocz do zawartości
Gordon

Ulubiony redaktor Z CD-Action

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrobiłem go ja. Napisałem: Tekst Kosa. PSX-Extreme, nr 94 (Czerwiec 2005), strona 17. Chcialem pokazać, ze oni nie leją wody i oszczedzaja miejsce, chcąc zmieścić dużo materiału, a nie obrazków otoczonych tekstem z duża czcionką, aby jakoś miejsce na stronie wypełnić.

 

 

>>>Cos sciemniasz ale nie bede cie juz tu dreczyl :). Nie jestem taki wredny jak udaje :)

 

 

A BTW. Rok czy dwa lata temu, odpowiedzialeś na list nazywając go "Extream'alnie powazni". Chodziło o zarzucenie CDA przez jakąś gazete konsolową, ze jesteście poważni. Dlaczego aluzja do PSX-Extreame? Jakoś oni o Was sie nigdy i nigdzie nie wypowiadali na łamach pisma?

 

>>>Oj, jakis czytelnik sie czepil, cos tam namieszal, stara sprawa. Dla zasady nigdy nie czepiam sie konkurencji (o ile oni nie zaczna), a do PSX nic naprawde nie mam, chocby z tego powodu, ze to pismo na konsole. Niektorzy zarzucaj IM, ze zrzynaja klimat z AR (brednia!), albo nam, ze sie na nich wzorujem (tez brednia), chyba z nudow, by jakis dym zrobic.

 

Ogolnie mamy te jedna przewage na PSX, ze po prostu mamy ciut wiecej stron i po prostu MOZEMY pobawic sie bardziej forma, walnac jakies fajne arty itd. I prosze mi tu nie kontrowac, ze w tym miejscu zmiesilby sie jakis drugi tekst. Na pewno.

A jakby wywalic screeny to jeszcze i trzeci. Ale jak juz pisalem wyzej - CDA ma takze WYGLADAC efektownie, wiec jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zdajesz sobie ile mam numerów CDA i które przeczytałem bardzo dokładnie. I jest to z przestrzeni dobrych kilku lat. Mam nieodparte wrażenie, ze jest gorzej. Zaczołem kiedyś kupować CDA i było niezłe, listy w AR jakie sensowne, teksty rzetelne, mniej screenów, albo mniejsze zbedne obrazki, potem sie zaczeły jakieś zmiany, w AR ciagle to samo itp itd, wieksza czcionka tekstów, wiecej screenów no i dalej masz już cała historie w tym topicu. :)

A tekst (news) juz napisałem, jest wyżej 0_o

1523989[/snapback]

Ja zaczynalem od Top Secret (jesli nie liczyc Bajtka). Kupowalem prawie wszystko co sie na rynku ukazywalo (Secret Service, Gambler CS, PCG PL, Reset, itd). W pewnym momencie prawie kazdy z miesiecznikow mial taki problem, czesc z niego wyszlo (Gambler), a czesc nie (Top Secret, Secret Service). Co do Resetu to nie wiem bo go za krotko kupowalem (caly czas mi sie podobal). A reszte raczej sporadycznie. Nie wiem czy to autorzy sie wypalili czy tez ja sie zmienilem (stawiam na to drugie).

 

Sadze, ze wiekszosc gazet wytlukly ceny (nie tylko druku i papieru) i internet. W pewnym momencie musialem wybierac co kupic i skupilem sie na 2-3 tytulach. CDA bylo wtedy na rynku najlepsze wiec zostalo. Reszta czy mi sie to podoba czy nie zniknela.

 

Dzisiaj do polki z CDA probuje dolaczyc Gamestar. Za wczesnie aby stwierdzic czy mu sie to uda. Na razie mi sie podoba (przed zawieszeniem byl slaby). Tak na oko jest skierowany do troche starszego czytelnika niz CDA.

 

Co do CDA, AR i chamskich odpowiedzi to czytelnicy je lubia. To jest chyba glowny powod dla ktorego AR urosl do 4 stron. Kiedys AR mi sie podobal teraz go nie czytam.

 

Zapowiedzi i ich obietosc. Stety/niestety jest to standard. Proponuje kupic PCG. Wazne zapowiedzi potrafia zajac 4 strony.

 

Reklamy sa ok. Mnie w nich denerwuje brak cen, ale to standard dla europy.

 

Ktos stwierdzil, ze powinna byc wydawana gazeta bez cd. Takie cos zrobil SGK. Istnieje jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak spytam. Nadal do CDA dają zawirusowane CD? :lol:

1524101[/snapback]

 

To ja sie CIEBIE zapytam

 

Czy NADAL sprzedajesz sie na Dworcu Glownym panom? :)

 

 

Jak widzisz odpowiednie sformulowanie pytania sprawia, ze czego bys nie odpowiedzial, masz przesrane.

 

Jedyny w historii CDA wirus na plytce byl w 1999 r. i tylko dlatego, ze wtym czasie po prostu nie bylo antywirusa, ktory by go rozpoznawal. W efekcie pojawi sie na wielu coverach w wielu krajach swiata. Wszystkie inne alarmy nie zostaly nigdy potwierdzone, zwykle byly efektem ego, ze czesto np. dawalismy trialowe antywiry na CD, a ludzie skanujac je swoimi antywirusami, majacymi czesto wlaczony skan heurystyczny na najwyzszym poziomie wpadali w panike na widok komunikatu w stylu "to moze byc wirus" albo "program zawiera podejrzane procedury". A co niby maja zawierac fragmenty wiursow w bazie danych antywirusa bedacego na CD?

Czesto tez podobne alarmy podnosza sie przy trainerach...

 

Kazdy program zanim trafi na plytke jest instalowany i testowany co najmniej dwoma renomowanymi i na biezaco uaktualnymi antywirusami, zas nagrana plytka przechodzi kilkustopniowa kontrole przed poslaniem do tloczni. Tam zreszta tez ja testuja, tak na wszelki wypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>Cos sciemniasz ale nie bede cie juz tu dreczyl :). Nie jestem taki wredny jak udaje :)

Moge Ci dać skan  :lol:

 

Ogolnie mamy te jedna przewage na PSX, ze po prostu mamy ciut wiecej stron i po prostu MOZEMY pobawic sie bardziej forma, walnac jakies fajne arty itd. I prosze mi tu nie kontrowac, ze w tym miejscu zmiesilby sie jakis drugi tekst. Na pewno.

A jakby wywalic screeny to jeszcze i trzeci. Ale jak juz pisalem wyzej - CDA ma takze WYGLADAC efektownie, wiec jest jak jest.

1524138[/snapback]

No tak, ale chwalicie sie ze macie tyle stron (gdy ktoś Wam zarzuci ze cena duża), a przecież sam przyznałes, że można to samo mieć na mniejszej ilosci stron. Nikt nie każe usówać tekstów, ale już samo zmniejszenie czcionki czy wyrzucenie obrazków niepotrzebnych (np lala z recki playboya) to juz jest miejsce. I po co ta zasada, że jedna gra=jedna recenzja= jedna strona? I potem jest to sztuczne rozciąganie, aby ładnie całą strone zapełnić, a wiadomo, ze gra ta jest tak genialna, ze 1/3 strony aby dla niej poswiecić to i tak akt miłosierdzia dla jej twórców. Zamiast tego mozecie wrzucać fanowskie teksty. Po co ma być w recenzji poruszana kwestia gąsienic czołgu w danej grze? Nie musi, ale może być przecież później dział, np Real czy jakoś tak (nazwe na poczekaniu wymysliłem :P brzmi jak nazwa hipermarketu :D) gdzie właśnie takim porownywaniem gier do real life jakiś fan czy redaktor by prowadził. Albo strony z opisem przejscia, z sekretami do odkrycia (zdajecie sobie sprawe ile sekretów i ester eggów jest w San Andreas do odkrycia, tak samo ja w VC) to wszystko mozna by opisywać w dziale poradnik. Napewno dało by sie zapełnić te strony jakoś sensownie, a gadanie "ze sie by zmiesciło, ale mamy tą przewagę". No dobra, to żadna przewaga. PSX-E też moze dać kilkadziesiat stron wiecej, podniesc cene itd. Sztuka wlasnie polega na tym, aby przekazać jaknajwiecej jak najlepiej i najmniejszym kosztem.

Chce jezdzić z żoną do pracy. Kupuje mały samochód co pali 5l i mało kosztuje utrzymanie, czy ciężarówkę STAR paliwo-żerną? Po to, żeby mówić, że mam przewage nad sąsiadem jeżdzącym ekonomicznym VW? Bo jestem wiekszy i

a) moge go zmieść masą z drogi

b ) moge przewieźć wiecej niż on, mimo, ze i tak materiału w STARze woże tyle, co by sie spokojnie w VW zmieściło, albo i mniej.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie jeszcze a może znajdziemy się w AR [;

 

Powiem tak. CDA jest jedynym pismem o grach wartym uwagi. Dlatego je prenumeruje. Te wszystkie SS etc. BYŁY i ich już nie ma. Więc nie można ciągle pisać że SS jest lepsze od CDA. Bo wtedy ludzie wkładali więcej serca w to co robią. Wydaje mi się że w CDA też ludzie lubią swoją robote. Jedyne co mnie razi do GameWalker i teksty ze na fx5200 na high chodziło cut, mjut i ożerzgi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zas nagrana plytka przechodzi kilkustopniowa kontrole przed poslaniem do tloczni.  Tam zreszta tez ja testuja, tak na wszelki wypadek...

1524150[/snapback]

A mi sie przypomnial gostek, ktory kiedys was wysmial, bo myslal ze kazda z 200tys. plytek skanujecie :)

Przynajmniej jest z czego sie posmiac w AR.

 

 

 

A co do AR, wyglada tak bo tak wyglada, tresc ma taka jaka ma, bo wlasnie tego chcieli czytelnicy CDA! od czego niby byly publikowane raz na jakis czas Ankiety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie przypomnial gostek, ktory kiedys was wysmial, bo myslal ze kazda z 200tys. plytek skanujecie :)

Przynajmniej jest z czego sie posmiac w AR.

A co do AR, wyglada tak bo tak wyglada, tresc ma taka jaka ma, bo wlasnie tego chcieli czytelnicy CDA! od czego niby byly publikowane raz na jakis czas Ankiety?

1524223[/snapback]

To sobie zadaj pytanie, czy jakby były zmiany jakie dla przykladu ja proponuje, czy CDA straciłaby czytelników? Czy coś z tego wyszło by na złe? IMO właśnie przybyło by kilku(set/tysiecy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisze do Crosisa (sorry, Cro gdzies gg zgubilem Twe ;] )

 

Pisałeś o tematyce reklam w CDA. Że nie nawiązują do tematu gier i komputerów. A teraz czas spojrzeć na górną część forum. I co widzimy... reklame biura podrozy ;]

 

Swego czasu byla reklama bielizny. Kto pamięta?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze niektorzy ukarza sie w "schwytane w sieci".

Bedzie pieknie :]

W życiu bym nie pomyslal ze Smuggler bedzie bronic CDA na tweak.pl

Widac ze i tu dobre i miłe rzeczy sie czasem dzieja :D

Zostan z nami dluzej :D

I zmiencie nazwe tematu na CDA? Albo kochamy CDA, bo niektoryym nie pasuje ze sobie tu piszemy to i owo.

 

Ja pamietam te reklamy...

 

Poca za tego bota nie zyjesz...

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDA ładnie wygląda. To nie grzech, szczególnie w czasach gdy cywilizacja obrazkowa triumfuje, a towar kupuje się oczyma.

1522693[/snapback]

Ok zgoda. CDA ładnie wygląda. Mi osobiście się ta szata graficzna nie podoba, pewnie dlatego, iż "nie kupuję towaru oczyma".

 

Mnie jeden obraz z Far Cry (w duzej rodzielczosci) przekonal do zakupu tej gry - nawet nie musialem czytac dluuugiej informacji o gierce, bo juz wiedzialem, ze ja kupie.

1522693[/snapback]

Czy to oznacza, że w wyborze gier kierujesz się głównie grafiką :?: Widocznie kierujemy się innymi kryteriami przy wyborze gier.

 

Ma byc pieknie, ma byc fajnie, ma byc w miare fachowo. Podkreslam slowo W MIARE, gdyz CDA nie jest adresowany do hardkoreowcow i maniakow, a po prostu zwyklych graczy

1522693[/snapback]

Wielu czytając to, dowiedziało się, iż są niezwykłymi graczami. Sam przyznajesz, że "ma być w miarę fachowo" i to dużo tłumaczy. Kierunek - masowy odbiorca.

 

Naturalnie, moglbym wybierac do AR glownie listy madre i uczone - ale to by bylo falszerstwo, bo prawda jest taka, ze wiekszosc listow taka jednak NIE jest.

1522693[/snapback]

A później nam młodzież "chamieje i głupieje" jak czyta takie odpowiedzi na listy. Mógłbyś wybierać więcej sensownych listów, może takie działanie "odchamiałoby" i wpływało pozytywnie na czytelników. Pisząc w ten sposób udowadniasz kto czyta CDA i jaki jest poziom tych czytelników.

 

Wlasnie po to, zebys nie musial od razu wrzucac CD do czytnika, jak czegos szukasz.

1522693[/snapback]

Ok, ale czy 4-5 stron to nie za dużo jak na opis co znajduje się na płytach :?: Ja sądzę, że można by zmniejszyć ilość stron przeznaczonych na ten opis. Ale pewnie "ludzie tego chcieli, więc to dostają".

 

oburzajace ale prawdziwe. Nie chcemy pracowac spolecznie.

1522693[/snapback]

Nie mam prze to do was pretensji. Każdy przecież chce dostawać wynagrodzenie za pracę, zresztą jest to jedna z podstawowych zasad prawa pracy, żeby dostawał wynagrodzenie za wykonaną pracę.

 

1. Jak widac nie boje sie dyskutowac z fanami/antyfanami face-to-face.

2. Antyfanom dziekuje w imieniu rubryki "Schwytane w Sieci".

1522693[/snapback]

Pytanie: czy to znacza, że chcesz jakieś posty z tego forum umieścić we wspomnianej rubryce :?: Bo jeśli tak, to dyskusja face-to-face nie ma miejsca. Odpiszesz w rubryce na jakieś posty stąd, a userzy tego forum nie będą mogli odpowiedzieć. Apeluję, żebyś dyskutował z "tweakowcami" na Tweaku, a nie w CDA, dlatego że: po pierwsze - nie będą mieli szans, żeby odpisać, po drugie - będzie to lekko mówiąc zachowanie nieładne.

 

Jesli ktos chce zademonstrowac jak wielkim jest doroslym i mastahem - poprzez zbluzganie CDA - to naturalnie moze.

Ale moim zdaniem dowodzi to zupelnie czegos innego.

1522693[/snapback]

Zgoda co do drugiego zdania. Jeśli sugerujesz, że moim celem w poprzednim poście było zbluzganie CDA, to jesteś w błędzie. Wytykam tylko błędy i to co mi się nie podoba w tym czasopiśmie, może to coś zmieni na lepsze w tym CDA.

 

Sam moge pokazac tekst w np. SS albo SGK ktore SA ORDYNARNYM PLAGIATEM (moich  tekstow z pewnoego zinu).

1522693[/snapback]

Przykro mi, że ktoś wykorzystał Twoje teksty. Ja sam wiem dobrze jak to boli, jak denerwuje. Ktoś kto powiela teksty kogoś innego, jest @#$%^& i dla takich zero szacunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDA po prostu lepiej trafialo do masowego odbiorcy...

1522693[/snapback]

No własnie, do masowego odbiorcy. To co podoba się masowemu odbiorcy nie musi podobać się mnie i innym osobom. Kwestia gustu, a wybór czy kupić CDA, czy nie jest sprawą indywidualną.

 

Zresztą wiekszość czytelników CDA to przeważnie małolaty, nastolatkowie,

To grzech? Jestesmy pismem dla graczy, a kto zwykle w Polsce gra?

1522693[/snapback]

To nie grzech, tylko chciałbym, żebyś zacytował całe moje zdanie (...a ich interesuje głównie grafika i to co jest na płycie, czyli pełne wersje). Nie zaprzeczysz, że tak jest. Jak już wcześniej napisałem, to jest moje zdanie, moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. Mnie grafika za bardzo nie interesuje, bardziej interesują mnie dobre teksty... widać CDA nie jest dla mnie.

 

Jestesmy masowym pismem dla masowego mlodego odbiorcy, a nie sztukmistrzami slowa i artystami recenzji.

1523774[/snapback]

I wszystko jasne. Nie mieszczę się w masie ;)

 

 

chcialem tylko sprostowac brednie o "niemieckim kapitale" i "nielegalnym wydaniu Fallouta"

1523904[/snapback]

Z Falloutem przyznaje się, że przesadziłem. Dzięki za wyjaśnienie tej sytuacji.

 

A ja tu przytocze ciekawa dyskusje na priv z jednym z forumowiczow. Zarzucil mi, ze nie stosuje quote, przez co moj tekst wyglada NIEESTETYCZNIE. Skontrowalem, ze nie forma sie liczy, a TRESC. On na to, ze tresc - trescia, ale moje posty czyta sie CIEZKO i nie zachecaja tym samym do leORT: ORT: ORT: ktury. I wiecie co - MIAL ABSOLUTNA RACJE. W pelni sie z nim zgadzam.

1523915[/snapback]

Dzięki ;) Żeby jeszcze wyjaśnić to do końca. Dla mnie treść jest bardzo ważna, jednak uważam, że oprócz treści też powinny być obrazki z gier. Mam tylko zastrzeżenie, iż tych screenów jest dla mnie zbyt dużo. Poza tym nie porównuj screenów i treści w czasopismach z cytowaniem na forum. Cytowanie nie jest jakimś bajerem graficznym, tylko powiedzmy coś w stylu akapitu w gazetach/czasopismach. Jakbyś chciał umieścić bajery graficzne, to umieściłbyś jakieś screeny, obrazki itp.

 

Do dzis mi jeszcze niektorzy zarzucaja, ze na tych 200 (!) stronach to mamy jakies glupie porady jak zmienaic tapety itd.

1523972[/snapback]

Domyślam się, że mówisz (piszesz) o mnie, gdyż wcześniej krytykowałem te poradniki :) Proponuję Ci zajrzeć do numeru 11/99, na stronę 132. Jest tam poradnik: Czy potrafisz to naprawić? Jak go przejrzysz, to zrozumiesz o co mi chodziło z tymi poradnikami. Wiem, że dzisiaj CDA nie ma 200 stron, problem w tym, że zaznaczyłem wcześniej, iż chodzi mi o numery początkowe z 200 stronami.

Przyznaj Smuggler, że tekst ten był wepchany na siłe, żeby tylko zapełnić te nowe strony.

 

Pisałeś o tematyce reklam w CDA. Że nie nawiązują do tematu gier i komputerów. A teraz czas spojrzeć na górną część forum. I co widzimy... reklame biura podrozy ;]

1524238[/snapback]

Napisałem tylko, że mnie śmieszą :P

 

Podsumowując nie namawiam nikogo, żeby kupował, albo nie kupował CDA czy też inne czasopisma. To jego własna, indywidualna decyzja. Mój post miał poddać CDA konstruktywnej krytyce, nie było moim zamierzeniem, żeby zbluzgać CDA. Napisałem to, co mi w tym czasopiśmie nie odpowiada. Nie należę do tych, jak to Smuggler określił, zwykłych czytelników. CDA nie jest czasopismem dla mnie, prawdę mówiąc od jakiegoś czasu już nie kupuję czasopism, bo funkcję informacyjną pełni internet. Dla osób, które nie posiadają dostępu do netu jest to na pewno na plus, mogą się dowiedzieć o grach, popatrzeć na screeny itp. Jeśli ktoś chce kupować, to niech kupuje, a jeśli ktoś chce dyskutować dalej w tym topicu, to proszę bardzo. Mam tylko jedną prośbę, róbcie to w sposób kulturalny, bez obrażania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Kiedys czytalem... naewt moj list zostal opublikowany na lamach CDA (w numerze, gdzie byla zapowiedz albo recka (nick piorek) Fronzen Thron [dodatku do W3 :D]) Ogolnie pismo nalpesze w polsce, ale i tak shit. Kiedys czytalem recke jakiesj gry (byla pisana jakims smiesznym wierszem), to myslalem ze walne - koels chcial tak pieknie pokazac siebie w swietle poety, czy chu.j wie czego, ale mi nie wyszlo i mialem beke. Recenzje mogli by pisac obiektywnie, a nie pod wplywem tego, ze gra zostanie dodana do CDA... poza tym, komus sie gra nie podoba, to wystawia ocene jaka mu sie podoba i takie to ocenianie. Pelne wersje to zalet gazety (;p), bo czesto to sa premiery. Ale jakos juz nie czytam tego. Czesto robia bledy rozne. Np. w recenzji San andreas napisali, ze gra dziala pod ME/98 -_- ktos kupuje, a tu benc! Nie dziala! hehe. A smuggler mysli ze jest jakims bogiem i wszystko mu wolno, bluzga jak chce kazdego, ale pewnie oko w oko by nie stanal... moge sie zalozyc, ze to jakis wychudzony student/po studiach i ma okazje w CDA pojezdzic ludzi. Ogolnie nie wiem co moze tam przyciagac, wszystko w necie mozna znalesc, a wydawanie 20 zl na to, aby poczytac AR jest smieszne.

 

 

Ten koles o ksywce smuggler to "Ten" smuggler? Oo bo jakos wierzyc mi sie nie chce. Smugler gnoju! Zawsze chcialem to powiedziec ;DDDDD

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisze do Crosisa (sorry, Cro gdzies gg zgubilem Twe ;] )

 

Pisałeś o tematyce reklam w CDA. Że nie nawiązują do tematu gier i komputerów. A teraz czas spojrzeć na górną część forum. I co widzimy... reklame biura podrozy ;]

 

Swego czasu byla reklama bielizny. Kto pamięta?:>

1524238[/snapback]

 

JA B)

 

Smuggler a autografa dostane (hehe) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze dawno temu byłem zagorzałym czytelnikiem tego pisma pozowole dorzucić sobie coś od siebie.

 

Dlaczego przestałem to kupować ? po prostu zaczołem w tedy czytać fora internetowe bardziej interesować sie hardware niz grami i zaczoł przerażać mnie poziom recenzji w cda.

 

bodajże sysak13 zacytatował tekst o oc radka 9800pro, pozostawiam to bez komentarza.

 

Zmierzam do tego iż pismo głównie kładące nacisk na gry komputerowe nie powinno tak odbiegać poziomem od hardware niz od tego co jest priorytetem ich pracy (gry).

Wiadomo ze aby grać w najnowsze gry cieszyć sie komfortem gry potrzebny jest mocny i dobrze dobrany sprzęt.

Redaktorzy CDA o tym zapominają i traktują recencje hardware jako element mało istotny.

Jesli czytający CDA to głównie młodzi ludzie to tym bardziej powinno sie im uświadamiać na czym polega dobra konfiguracja komputera i poprostu uczyć prawidłowych nawyków w tej dziedzinie a nie zaśmiecać umysł lolowymi tekstami o O/C (o ktorym widocznie nie ma macie zielonego pojęcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damn! Miałem nie kupowac CD-A w tym miesiacu ale ten topic mnie tylko do tego zachęcił :] Zaraz biorę 2 dyszki i śmigam do sklepu :]

1524567[/snapback]

 

Smg uzyl przekazu podprogowego, niemiecki kapital, wiec i jakze niemieckie techniki :lol:

 

lubilem ta gazete :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie nie wiem co moze tam przyciagac, wszystko w necie mozna znalesc, a wydawanie 20 zl na to, aby poczytac AR jest smieszne.

Tak oczywiscie, TY masz net to wszyscy inni rowniez.

 

Smugler gnoju! Zawsze chcialem to powiedziec ;DDDDD

No i widac z kim mamy do czynienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDA buhahhhahah co za shit. Co za pytanie w ogóle. Pożyczył mój brat od kolegi CD z grą Tomb Raider 3, bo chciał sobie na słabszym kompie zagrać. Odpala i... antywirus wykrył trojana, dokładniej download Trojan cośtam. SS to była gazeta, a nie jakiś tam bubel jak CDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDA buhahhhahah co za shit. Co za pytanie w ogóle. Pożyczył mój brat od kolegi CD z grą Tomb Raider 3, bo chciał sobie na słabszym kompie zagrać. Odpala i... antywirus wykrył trojana, dokładniej download Trojan cośtam. SS to była gazeta, a nie jakiś tam bubel jak CDA.

1598411[/snapback]

Apropo wirusow na krazkach CDA - link (zreszta co bardziej rozgarnieci sami moga sie domyslic co jest grane)

 

SS to była gazeta

wlasnie.. BYLA.. :D Nie bronie CDA ani nie atakuje SS - czytalem swego czasu obydwa. Jednak jesli mialbym besztac lub gloryfikowac jedna z nich podalbym jakies argumenty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...