Skocz do zawartości
Sparrov

Gsm W Uk - Co I Jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić by mozna było utrzymać kontakt z rodzinką w Polsce z Anglii. Mając fajny telefon na gwarancji zdejmowanie simlocka odpada. Jest to tez dłuższy wyjazd więc sam nie wiem. Co zrobić? Kupić nowy telefon z aktywacją tam? Wogóle czy sa tam prepaidy i ile to kosztuje dzwoniac do PL. I czy sprzedają zestawy telefonów + prepaid a jeśli tak to za ile i co za telefony. Napiszcie co najlepiej zrobić i jak cała sprawa się przedstawia. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest tam masa prepaidów, a niektóre z nich mają rozmowy podczas weekendów do Polski za absurdalnie niskie ceny (10p za minutę), więc nie masz się czego obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak zdobyć tam telefon tanio. Są zestawy z takimi prepaidami że kupujesz telefon z simlockiem na siec bez zobowiazan, a jak tak to ile to kosztuje?

1517704[/snapback]

Ja w Londynie kupilem NEC'a E313 z 15 lub 20 funtow na koncie (juz nie pamietam dokladnie) za 45 funtow wiec ceny nie sa chyba zbyt wygurowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Londynie kupilem NEC'a E313 z 15 lub 20 funtow na koncie (juz nie pamietam dokladnie) za 45 funtow wiec ceny nie sa chyba zbyt wygurowane ;)

1517728[/snapback]

 

Najlepiej jest brac karty operatora O2(rozmowy w weekend sa naprawde bardzo tanie, juz nie pamietam ile za minute, ale moj braciak zawsze dzwoni do domu w niedziele i rozmawia z nami conajmniej 30min i dluzej). Co do telefonow to polecam znajdujace sie w Londynie "pchlie targi", tam mozna kupic tanio praktycznie nowy telefon.

 

Na dniach bede gadał z bratem to sie o to go wypytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest brac karty operatora O2(rozmowy w weekend sa naprawde bardzo tanie, juz nie pamietam ile za minute, ale moj braciak zawsze dzwoni do domu w niedziele i rozmawia z nami conajmniej 30min i dluzej).

1517736[/snapback]

Chyba wszyscy w Polacy mają (przynajmniej do używania w weekend) kartę sim z O2. :D

Minuta rozmowy z Polską kosztuje 2p (pomimo tego, że przed rozmową informują, że 5p), czyli godzina rozmowy to ~1,2 funta. Dzwonisz do Polski przez specjalny numer 08445660660 , jak się odezwie operator to 0048dwucyfrowy_numer_kierunkowy_województwa_i_numer_telefonu# .

Tak niska cena obowiązuje tylko w sobotę i niedzielę.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było jak by ktoś kto używał telefonu na karte w UK napisał jak kupić/gdzie/i za ile nowy telefon z aktywacją w sieci bez zadnych zobowiązań, tak zeby po powrocie do kraju można było go zabrać do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do operatora ze swojej strony polecam o2 (w oknach mają niebieskie plakaty z bąbelkami jak byś nie mógł znaleźć ;) ) i prosisz o telefon na kartę czyli (Pay & go), płacisz ok.50 funtów dostajesz telefon z kartą i gotowe ;)

 

Kiedyś używałem w UK telefonu na kartę w angielskiej sieci, za samą kartę zapłaciłem 10 funtów, ale z tego co się rientuję to można też za 5 funtów kupić. Teraz mam na abonament ponieważ moim zdaniem to lepsze rozwiązanie dla kogoś kto chce dłużej zostać (abonament 20 funtów na miesiąc i w tym masz 1000minut [weekendy oraz poza szczytem i bank holidaye ] i 100 sms - ów) przez pierwsze 3 miesiące masz to podwójne czyli 2000mnut i 200sms - ów. Tylko że kontrakt podpisujesz na rok i musisz mieć konto w banku co by mogli Cię kasować ;)

Edytowane przez Mysterio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Orange była ciekawa oferta na Nokię 3xxx (nie pamiętam modelu) kumpel dość tanio kupił (pay & go oczywiście). Ze zdjęciem simlocka nie ma tu problemu (5 funtów).

Kartę pay & go O2 można nawet za 3 funty kupić.

Doładowanie karty - również bez problemu - wszędzie gdzie zobaczysz takie logo Dołączona grafika Minimum 10 funtów.

 

Telefon na kontrakt można wziąć też na 18 miesięcy, wtedy oferta jest jeszcze ciekawsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze pisze wlasnie z biblioteki w UK;] Ja kontaktuje sie tutaj z rodzina za pomoca kompa (w szkole i bibliotece internet mam za darmo), ale mozesz tez kupic specjalne karty do komorek... Teraz nie pamietam po ile one stoja, bo osoboscie w ogole komorki nie uzywam. W kazdym razie nie sa bardzo drogie... Moge sie zapytac dokladnie i jutro napisze, jesli pytanie jest wciaz aktualne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

widze ze paulo ma aktualne info, dodam jeszcze ze najbezpieczniej kupowac m.in na poczcie takie karty, mozna taniej, ale podobno czasem moze trafic sie pusta...

przy okazji pytanie do paula, czy orientujesz sie na temat cis card temporary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulo skoro odpowiadasz na pytanka, to i ja chetnie poprosze o info/pomoc.

Czy w UK (w sumie to bede w Irlandii, ale powiedzmy ze mozna sie doszukac podobienstwa ;) ) komisy/serwisy z telefonai komorkowymi sa tak samo rozpowszechnione jak u nas? Oraz czy zdjecie simlock'a jest tansze niz u nas w kraju? Konkretnie mi chodzi o zdjecie simlock'a z Nokii 6630. Bo mysle nad zakupem tego tam na miejscu, ale w PL zdjecie bloakdy kosztuje 250zl, wiec raczej gra niewarta swieczki. I dlatego poszukuje info nt zdjecia tego simlock'a na miejscu. Wiec bede Ci bardzo wdzieczny za jakeis informacje, poniewaz jzu w wielu miejscach szukalem i naprawde trudno cokolwiek sie dowiedziec.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...