Skocz do zawartości
neno

Neostrada I Dsl

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam takie pytanie czy neostrada i DSL działają na tej samej zasadzie? (od strony technicznej).

 

Tzn. czy może być sytuacja że centrala pozwala na założenie neostrady a na przykład DSLa już nie?. Czy też jeśli działa neostrada to będzie działał i DSL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie czy neostrada i DSL działają na tej samej zasadzie? (od strony technicznej).

 

Tzn. czy może być sytuacja że centrala pozwala na założenie neostrady a na przykład DSLa już nie?. Czy też jeśli działa neostrada to będzie działał i DSL?

1517669[/snapback]

tak neostrada i dsl to to samo, adsl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Neo i DSL się bardzo różnią...

 

neo chodzi na ADSL'u czyli na łączu asynchronicznym, upraszczając, download jest różny od uploadu.

 

DSL jest łączem synchronicznym, czyli, też upraszczając, taki sam UL jak DL.

 

Pozatym neo jest na łączu telefonicznym a dsl'ke trza montować, ja na przykład nie mogę mieć DSL'ki, bo cośtam nie można okablować bloku... grrr ale mogę mieć za to neo... i je mam... opcji innej nie mam niż to neo... narazie do 14 lipca 640, a później niewiem... może 2mb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSL jest łączem synchronicznym, czyli, też upraszczając, taki sam UL jak DL.

Nie jestem super obryty w tych sprawach ale tak samo jak Lucas uwazam ze DSL a Neoshit to dokladnie to samo...oba asymetryczne! Pokaz mi w ofercie TP symetrycznego DSL'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Zarowno NEo jak i DSl jest laczem asynchronicznym i zarowno Neo jak I Dsl działa na zwykym kablu telefonicznym. Moze tylko jakies warunki na centrali musze byc inne w przyadku neo i dsl i dlatego nie mozesz go zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DSL!

 

Jest asynchroniczne i na osobnym kablu, mozna je leganie rozdzielac na inne kompy. Przy zakałdaniu podpisuje sie umowe na rok (tak jak przy baraniu telefonu komorkowego na abonament), jesli sie ja zerwie placi sie surową karę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u to coś mi się potentegowało....

 

a tak chciałem mieć TPSA'owskie DSL... myslalem ze inne niz neo.. a to tylko dzielic mozna...

 

zostaje przy neo(shitcie) - nie mam niestety innej opcji...

 

a jakie łącze jest synchoroniczne i można je mieć samemu w domku za nie za dużą cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś różnica musi być, chodźby coś inaczej na centrali czy nie wiem co; Neo wali się jak chce, a DSL jest stabilny i nie ma z nim żadnych problemów. Każdy kto miał neo i DSL może to potwierdzić, wystarczy poczytać na neostrada.info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo wcale sie nie wali i ktos hyba bredni naopowiadal. fakt faktem ze uzytkoników neo jest 10x wiecej niz dsl'a i z racji tej jest wiecej problemów.

A takto dsl od neo rozni sie tylko i wylacznie mozliwoscia podzialu lacza poza lokal i niczym innym. Pingi te same, przepustowosc w sumie podobna.

 

Xionc jak chcesz miec dobre lacze synchro w Polsce to musisz miec troszke pieniazków. Dla przykladu popatrz sobie na ceny Polpaka 2Mbit lub wiecej. Tylko ze tego nie zaklada sie na 1 osobe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie NYNY, czy mozesz sie podeprzec regulaminem i wkleic mi punkt regulaminu, ktory rzekomo zezwala dzielic DSL poza lokal?

 

ps. No ja to jednak uwazam, ze roznic jest duzo pomiedzy DSL a ADSL (nostrada)

Edytowane przez pan_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo wcale sie nie wali i ktos hyba bredni naopowiadal. fakt faktem ze uzytkoników neo jest 10x wiecej niz dsl'a i z racji tej jest wiecej problemów.

A

1527573[/snapback]

lol? :blink: Wejdź sobie na neostrada.info -> forum i zacznij czytać.

I jeszcze że z neo nie ma problemów :lol: :mur: . Sam mam neo ale zdaję sobie sprawę jakie mam szczęście bo tylko raz robiła problemy, a jakbym miał używać programu z TP do neo to tego posta bym nie napisał bo by neo nie pozwalała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza w dsl-u jest obsługa klienta, dzwonisz do nich rano że nie działa i jeszcze w ten sam dzień ktoś się pojawia, dzwonisz po południu i już następnego dnia do południa ktoś przyjeżdza do ciebie żeby naprawić, ja przez ponad rok czasu miałem dwie awarie łącza pierwasz u nich coś się sknociło, za drugim razem padł modem i trzeba było go wymienić, łącze 1mb podzielone na dziewięć osób i smiga aż miło, 36zł. na miech to nie dużo jak za neta na wysokim poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLS > Neostrada

 

Szybsze [choc drozsze] i z etgo co slychac - mniej problemow. Ale ze wzgledu na ceny raczej skierowane do firm / szkol niz do prywatnego odbiorcy. I tacy zwykle takie lacze kupuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o IMHO najważniejszym, DSL ma stałe IP (lub kilka, zależnie od wybranej opcji). Jest to idealne łącze na mały domowy serwerek ftp i sieć np. w bloku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie NYNY, czy mozesz sie podeprzec regulaminem i wkleic mi punkt regulaminu, ktory rzekomo zezwala dzielic DSL poza lokal?

 

ps. No ja to jednak uwazam, ze roznic jest duzo pomiedzy DSL a ADSL (nostrada)

1527586[/snapback]

Czyzbys uwazał ze wszyscy sciemniamy?? nikt ci tu nie bedzie regulaminów wyszukiwał. Jesli nie wierzysz zadzwon sobie do tpsa, albo zobacz na ich stronie. Mam to i dziele na lewo i prawo. IP przydziela tpsa, wyboru nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Mam pytanie NYNY, czy mozesz sie podeprzec regulaminem i wkleic mi punkt regulaminu, ktory rzekomo zezwala dzielic DSL poza lokal?

1527586[/snapback]

http://www.internetdsl.pl/

http://www.internetdsl.pl/pages/regulamin.php

W odróżnieniu od umowy na Neostradę / SDI umowa usługi "Dostęp do Internetu DSL TP" nie zawiera klauzuli ZABRANIAJĄCEJ udostępniania połączenia poza lokal (podobnie było w starych umowach SDI, i pierwszej wersji umowy "Neostrada Plus" - zmiany wporowadzono dopiero póżniej).

Wszystko co nie jest w umowie zabronione jest dozwolone ... tepsa w ten sposób wymusiła migrację sieci "blokowych" opartych na SDI do InternetDSL (dużo droższej).

Jak zadzwonisz na partyline tepsy to na pytanie "jakie łącze mozna udostepniać poza lokal?" dostaniesz odpowiedź ... oczywiście jesli masz sporo czasu, odpowiedzi na to pytanie nie ma w zestawie podręcznym i konsultant ... będzie się musiał "konsultować" :lol:

 

http://www.internetdsl.pl/pages/pytania.php

14. Jestem osobą prywatną czy jeśli będzie taka możliwość mogę założyć usługę dostępu do Internetu DSL TP czy muszę posiadać firmę ? Jeśli posiadam SDI (siec lokalna 7osob) a chciałbym przejść na DSL czy mógłbym udostępnić połączenie internetowe dla komputerów sieci lokalnej?Jeśli tak czy jest to płatne?

 

Nie ma wymogów prowadzenia działalności gospodarczej (posiadania REGON) przy zakupie usługi dostęp do Internetu DSL TP.

Łącze dostępu do Internetu DSL TP jest gotowe do podłączenia sieci lokalnej bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Nie ma się co spierać czy Neo czy DSL są stabilniejsze, lepsze itd. Sa to dwie usługi skierowane do różnych odbiorców.

Neo dla szaraka - wiadomo że będą się mniej przykładać.

DSL dla firm - wiadomo że będą sie bardziej przykładać.

 

Pytanie topicu brzmiało:

ja mam takie pytanie czy neostrada i DSL działają na tej samej zasadzie? (od strony technicznej).

1517669[/snapback]

I na to pytanie jest jedna słuszna odpowiedź. TAK. Są to dwie uslugi oparte na technologii ADSL.

Co tu więcej mozna gadać. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o fizyczny sposob dostarczania to Neo i DSL to to samo... natomiast sposob w jaki tepsa rozwiazala autentyfikacje do systemu jest ZUPEŁNIE INNY !

 

w skrocie za kazdym razem kiedy logujemy sie w neo musimy podac login i pass - wtedy ustanawiane jest polaczenie z serwerem autentyfikacji i potem juz dalej w swiat - poniewaz do DSL daja nieco inne modemy oraz stala podsiec adresow mozna powiazac IP->MAC i zadna autentyfikacja dodatkowa (PPPoA czy PPPoE) nie ejst potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Neo i DSL się bardzo różnią...

 

neo chodzi na ADSL'u czyli na łączu asynchronicznym, upraszczając, download jest różny od uploadu.

 

DSL jest łączem synchronicznym, czyli, też upraszczając, taki sam UL jak DL.

 

Pozatym neo jest na łączu telefonicznym a dsl'ke trza montować, ja na przykład nie mogę mieć DSL'ki, bo cośtam nie można okablować bloku... grrr ale mogę mieć za to neo... i je mam... opcji innej nie mam niż to neo... narazie do 14 lipca 640, a później niewiem... może 2mb....

1518333[/snapback]

Co ty za przeproszeniem pieprzysz? Nawet skrótu nie potrafisz rozwinąć!

NIE ASYNCHRONICZNE TYLKO ASYMETRYCZNE. TO DWIE RÓŻNE RZECZY.

Jeśli chodzi o iDSL od tpsa nie, nie jest on łączem symetrycznym. Jest asymetryczny.

iDSL TEŻ SIĘ MONTUJE NA KABLU TELEFONICZNYM. TYM SAMYM CO NEO MOŻNA PUŚCIĆ.

Dostępność zależy przeważnie od ilości urządzeń dostępowych na centrali.

 

 

DSL jest oparty chyba o technologie SDSL [synchronic DSL], A nesotrada o ADSL [Asynchronic DSL]... W obu jest DSL ale po prostu predkosc wyjscia sie rozni...

1531738[/snapback]

iDSL jest oparty na ADSL'u. Tak samo neostrada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam troche temat, ale zmigrowalem z neo 640 na dsl 1000 i jest duzo wieksza roznica.

 

Stabilnosc [upload chodzi na maxa a i tak wszystko dziala szybko, wyobrazcie sobie neo i max upload to wtedy nic nie chodzi]

 

Brak rozlaczania i stale IP -> tu nie musze komentowac

 

Obsluga -> Jak neo mi sie popsulo to instalatorzy 6h sie spoznili, potem nie odnotowali, ze byli i jeszcze raz musialem ich wzywac i 2tyg netu nie mialem. Jak zamowilem DSL'a to zanim przyszedlem do domu juz 2 monterow czekalo przed drzwiami.

 

Awarie -> Neo 2-3 razy mi sie zepsulo, ale po ostatnim razie 2tyg czekalem na wznowienie. DSL jeszcze chyba sie nawet nie rozlaczyl od miesiaca...

 

DSL i neo to niby ADSL a jednak nie to samo. Przez dluzszy czas nie moglem miec DSL'a, ale neo moglem sobie i 2Mbit/s zalozyc ... "warunki techniczne", ale raz tylko mi odmowiono. Za drugim juz zalozyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Odgrzewam troche temat, ale zmigrowalem z neo 640 na dsl 1000 i jest duzo wieksza roznica.

 

Stabilnosc [upload chodzi na maxa a i tak wszystko dziala szybko, wyobrazcie sobie neo i max upload to wtedy nic nie chodzi]

 

Brak rozlaczania i stale IP -> tu nie musze komentowac

 

Obsluga -> Jak neo mi sie popsulo to instalatorzy 6h sie spoznili, potem nie odnotowali, ze byli i jeszcze raz musialem ich wzywac i 2tyg netu nie mialem. Jak zamowilem DSL'a to zanim przyszedlem do domu juz 2 monterow czekalo przed drzwiami.

 

Awarie -> Neo 2-3 razy mi sie zepsulo, ale po ostatnim razie 2tyg czekalem na wznowienie. DSL jeszcze chyba sie nawet nie rozlaczyl od miesiaca...

 

DSL i neo to niby ADSL a jednak nie to samo. Przez dluzszy czas nie moglem miec DSL'a, ale neo moglem sobie i 2Mbit/s zalozyc ... "warunki techniczne", ale raz tylko mi odmowiono. Za drugim juz zalozyli.

1568094[/snapback]

Wszystko o czym piszesz to "podejscie do klienta", nie zaś wyznaczniki technologii ADSL.

To że TPsa zlewa klientów wiadomo nie od dziś i twoje słowa to potwierdzają. Powiedziano także że DSL-em opiekuje się kto inny a jest "sprzedawany" przez TPsa.

Wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak rozlaczania i stale IP -> tu nie musze komentowac

Jak dla mnie stałe ip w iDSL ma jedną WIELKĄ POWAŻNĄ WADE :

- Zupełny brak anonimowości w sieci

 

a wygląda to np tak :

 

 

Linux 2.4.31.

root@darkstar:~# whois 80.55.xxx.xx6

% This is the RIPE Whois query server #2.

 

# TU WYCIALEM BO BYŁO ZBĘDNE

 

% Information related to '80.55.xxx.xx4 - 80.55.xxx.xx7'

 

inetnum: 80.55.xx.xx4 - 80.55.xxx.xx7

netname: {W_TYM_MIEJSCU_BEDZIE_NAZWISKO_POSIADACZA_DSLa}{I JEGO MIEJSCOWOSC}

descr: {MIEJSCOWOSC}

descr: POLAND

country: PL

 

# TU WYCIALEM BO BYŁO ZBĘDNE

 

person: {IMIE POSIADACZA DSLa} {I JEGO NAZWISKO}

address: {ORAZ ULICA NA KTÓREJ MIESZKA, BRAK JEDYNIE NR. DOMU}

address: xx-xxx {MIEJSCOWOSC}

address: POLAND

 

# TU WYCIALEM BO BYŁO ZBĘDNE

 

Reszte informacji (nr. domu i telefon) można znaleźć w ksiąźce telefonicznej. Dla firm takie dane to nie problem, ale użytkownik indywidualny np. jak sie posprzecza z kimś na forum, i tamten sie bardzo zgniewa to może być nieprzyjemnie.

 

To tak tylko dla informacji .. w Neostradzie tego nie ma, bynajmniej w ten sposób .. a na zmienne ip polecam dyndns.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

ludzie - różnice poza tymi usługami są proste - poza tymi oczywistymi jak stałe IP w DSLu i o wiele lepsza obsługa klienta :) (no i cena wyższa) :) :

 

DSLa podpina się w mniejszej ilości użytkowników na szafę a poza tym ta usługa ma dużo większy priorytet na serwerkach ustawiony niż NEo - przez co lepiej działa. a z neo jest tak, że TPsa ma w dupce ilu ludzi do szafy podepnie i najczęściej wali na full ile sie zmieści - nie ważne, że szafa jest na kiepskim łączu... (bardziej chodzi o to ilu ludzi do jakiego łacza niz do jakiej szafy bo szafki są podobne, jeśli nie identyczne) tu przykład pogladowy:

 

jeśli w DSLu do szafu (łącza) podłącza się 10 użytkowników to do NEo do szafy o takim samym łączu pewnie z 30 :)

 

dlatego nie dziwcie się że czasem teoretycznie łacze o identycznej przedkości w różnej usłudze chodzi różnie

 

tak samo jest z NEo - im mniej za nie płacisz tym masz większe szanse na gorszy priorytet na serwerze .... a co do IP to np. Neo 128 to już standardowo dostaje IP z puli 83. ... :) w 90% prób połaczeń :)

 

ja takie dostaje mniej wiecej od pół roku inigdy nie było innego - tylko na początku zdarzały mi się IP z puli 80. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...