Skocz do zawartości
metal

Studia...

Rekomendowane odpowiedzi

Informatyka i ekonometria, czy ktoś na forum wybiera się lub już studiuje taki kierunek?

 

;d wiem że już trochę późno na wybór studiów ale jednak chyba się wybiorę gdzieś :] i takie coś wpadło mi do łba ;d hehe, oczywiście są to płatne studia :[ bo na państwowe to raczej nie mam szans, eeeh, trzeba było się uczyć ;d

Ja studiowalem informatyke w stanie illinois

 

5 lat temu tutaj bylo durzo pracy i dobrze platnych. teraz jusz nie ma

 

wszystkie prace poszly do chin albo indi gdzie to robia za marna cene.

 

po studiach zeszlo mnie pare miesiecy aby znalesc pracy. I to moj kolega ktory nie chodzil na studia ma lepsza prace. lepiej platna

a ja zplacam dlugi

 

studia w Polsce to wielka rzecz. tutaj w usa to nic

 

2 kolegow skonczyli lepsze studia i zarabiaja 9 na godzine. to w usa marne pieniadze gdzie malutki kondominium kosztuje z 200,000 dolarow. a podatek co rok na kondominium to z 3,000 dolarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest podobna sytuacja wielu wykwalifikowancy mlodych ludzi nie moze znalezc pracy :(

 

Trzeba miec sporo szczescia by znalesc dobra prace (albo dobre uklady - Polska :( )

 

EDIT: kondominium to rozumiem mieszkanie ?

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnie, nie wiem na co sie szykujesz na MEiL, ale kumpel tam studiujacy mowi, ze Lotnictwo w nazwie jest tylko po to, zeby bylo bardziej medialnie i ktos tam jednak papiery skladal, a wydzial to w duzej mierze energetyka (choc nie tylko).

 

Ale za to maja wycieczki po roznych elektrowniach (w tym Czarnobyl :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie pochwale ze studiuje na WA(T)cie i jak sie ktos wybiera na informatyke po liceum to bedzie mial duzy problem z elektronika, bardzo... oraz niezaleznie od ukonczonej szkoly z fizyka :)

Edytowane przez paprotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może głupie, ale co mi tam, licze na to że znajdzie się ktoś kto może znać chociaż przybliżone dane (z autopsji czy tam od znajomych- bez różnicy).

Jaki trzeba było mieć w zeszłym roku wynik z matury z ang oraz matmy, żeby dostać się na Ekonomię lub Informatykę i Ekonometrię na Uniwersytecie Warszawskim, bądź na Akademii Ekonomicznej w Krakowie? Na obu uczelniach interesują mnie tylko te dwa kierunki.

Być może mam za wysokie ambicje, ale dodatkowa wiedza na ten temat nie zaszkodzi. Lepiej wiedzieć już teraz, żeby ostudzić zapał niż potem mieć głupie rozczarowanie. Tak więc, prosiłbym o pomoc osoby, które mają takie informacje lub mogą je zdobyć od znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja od siebie dodam dla tych co sie boja isc na informe bo nie potrafia matmy ;)

Nie ma sie czego bac !

Sam jestem po kierunku humanistycznym w liceum, potem 5cio letnia politologia (zostalem mgr), i z matma zawsze bylem na bakier.

Od tego roku rozpoczalem informe i okazalo sie ze nie taka matma straszna jak ja maluja - jak ktos uczciwie siedzi i sie uczy to da rade.

Ja calki pierwszy raz na oczy zobaczylem na studiach, a mimo to bylem jedna z 4 osob ktore zaliczyly matme w pierwszym terminie :D

Aktualnie mam algebre liniowa zmatmy i tez nie przewiduje zadnych problemow :)

A co do politologii - studia ciekawe ale perspektyw brak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO ja mam pytanie - mam przed sobą wybór profilu liceum. Zastanawiam się miedzy mat-inf a mat-fiz. Co według was bardziej się przydaje na studiach informatycznych i ułatwia dostanie się na AGH??

Z fizyką jestem trochę zapóźniony (bo nauczyciel przychodzi na co 3 lekcję). Myślałem nad mat-infem ale jak dowiedziałem się że będe miał przez 2 lata godzinę tygodniowo, a w 3 roku 2 godz. to zwątpiłem. Ja w ciągu doby w domu przesiędze na kompie więcej niż w szkole!!]

 

Na informatyczne starczy majza, czy konieczna jest jeszcze fiza lub infa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to, żeby iść na dobre studia informatyczne potrzebujesz jeszcze jeden przedmiot oprócz matematyki- najcelniejszym wyborem jest fizyka.

Imo lepiej iść do klasy mat-fiz, niż mat-inf, bo trafisz tam na większość ludzie którzy nie mają zbyt wiele wspólnego z informatyką i tak też zazwyczaj te kasly są traktowane szkoła, tj. mało godzin informatyki. Większość znajduje się tam przez przypadek- "bo mama kazała". Więc dużo lepszym wyborem iść na profil mat-fiz.

W moim LO- niby jedno z lepszych województwie, najlepsze w mieście, blablabla, kalsy informatyczne traktowane są jak jakaś banda ludzi z rezerwowych list rekrutacyjnych. Za to od lat klasy mat-fiz. mają najlepszych nauczycieli od matmy i fizyki.

Pdobno nie jest to odosobniony przypadek jeśli chodzi o poziom nauczania na poszczególnych profilach.

Choćbyś chciał i miał najlepszego nauczyciela od informatyki, to spotykając się z nim na 45min (w porywach 90) w tygodniu nie ma możliwości, żebyś się nauczył tego przedmiotu. Poza tym póki co to niewiele uczelni uznaję maturę z informatyki, za to z fizyki każda. Więc wybór chyba nasuwa się sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnie, nie wiem na co sie szykujesz na MEiL, ale kumpel tam studiujacy mowi, ze Lotnictwo w nazwie jest tylko po to, zeby bylo bardziej medialnie i ktos tam jednak papiery skladal, a wydzial to w duzej mierze energetyka (choc nie tylko).

 

Ale za to maja wycieczki po roznych elektrowniach (w tym Czarnobyl :) ).

no wlasnie mnie lotnictwo interesuje najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

No starsi koledzy a może coś doradzicie człowiekowi z 2 klasy liceum. Zaczynam się poważnie zastanawiać na temat studiów jak na człowieka w moim wieku jestem w ogóle nie zorientowany co i jak wię sięgam po pomoc. jestem w klasie muzyczne taka ala zwykła tylko mam jeszcze gre i takie tam ale jak to większość na tym forum interesuje się sprzętem. Zastanawiam się co można studiować sądze że mature z chemi albo fizyki zdam i chce z tych przedmiotów nie dla tego że są do czegopotrzebne a raczej, że je zdam :P ale co możecie powiedzieć osobie która jest nie w temacie uczelni może polecicie jakąś strone ze spisem uczelni państwowych z wydziałami albo coś dzięki czemu można się zorientować. z góry dziak. Pisze to jako raczej przeciętny uczeń bez sukcesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kioskach sa takie informatory. taka bardzo gruba ksazka formatu A6 zdaje sie (polowa A5 w kazdym razie)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dzisiaj strasznie w***ilem na strone UW - mniej czytelnie nie mogli jej zrobic:> Potrafi ktos znaleźć na niej informacje o przedmiotach jakie trzeba zdawac na dany kierunek i przeliczniku punktow za nie? Za cholere nie moge tam tego znaleźć :mur:

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotykając się z nim na 45min (w porywach 90) w tygodniu nie ma możliwości, żebyś się nauczył tego przedmiotu.

Heh to wiecie co nam pokazywali na prezentacji profilu?? Kalkultor napisany w Builderze :D Nie żałosne, ja to z książką zrobię w (maks) pół godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie uczę się w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie na kierunku informatyka i ekonometria.

BLANTMEN czy to konkretnie jest "Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu. Wydział Zamiejscowy w Chorzowie" ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz byc ponizanym, obrazanym, wysmiewanym itd to zapraszam na elektryczny. Aha i zapomnij o "zyciu studenckim" Szczerze odradzam.

przez niby kogo?? i uwierz mi lub nie, ale ja nie daje sobie w kasze dmuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, może ktoś się orientuje...

Chodzi o politechnikę warszawską....

Ile punktów w zeszłym roku trzeba było mieć aby dostać się na informatykę na wydziale matematycznym i elektrycznym? Bo wiem, że na elektronicznym najwięcej (coś ok. 140-145/200 - jak dla mnie trochę za dużo). A na tych dwóch pozostałych? I czy wogóle warto tam pójść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad automatyką i robotyką, lub informatyką.

już jestem praktycznie po maturach i nie jestem zdecydowany które z wymienionych kierunków wybrać... Będe studiował w Warszawie prawdopodobnie. Możecie krótko opisać oba te kierunki, który warto wybrać i dlaczego ? Chętnie przeczytam opinie studentów lub absolwentów tych kierunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...