Skocz do zawartości
freez

Jaka Grafa Do Takiego Sprzętu - Amd 1600+?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć, na fali ostatnich trendów postanowiłem sobie zmienic grafe :)

Wiadomo nowe gierki.

 

Sprzęt:

- AMD Athlon XP, 1400 MHz (10.5 x 133) 1600+

- Asus A7V133 (5 PCI, 1 AGP Pro, 1 AMR, 3 SDR DIMM)

- 512 MB (SDRAM)

- zasialcz Chieftec 420 W

- obecnie NVIDIA GeForce4 MX 440 (64 MB)

 

Narazie ceny nie ograniczam z góry, ale wiadomo że najnowszego sprzętu nie ma po co wrzucać bo reszta kompa będz go blokować.

Co polecacie?

Najlepiej prezentującego sie w kategori możliwości a cena?

A na płycie mam AGP 4x.

Zastanawiałem sie nad Radkiem 9800Pro, ale to raczej za mocna karta do tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli tanio wyrwiesz to czemu nie? :wink:

ale osobiscie przy tej konfiguracji (SDRAM!!!!) bralbym karty pokroju ti4200. ten radek moze wlasnie sie ograniczac na slabym trio cpu.ram.mobo

1524145[/snapback]

Ale jak wymieni reszte sprzętu to bedzie żałował ze kupił dziadka pokroju Ti4200. Jezeli chcesz mieć tanią dosyć wydajną grafe to pozostaje kupić nowego radka 9550 albo jakiś uzywany 9500, na allegro powinny byc do 350zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie napisal ze bedzie rozbudowywac obecna platforme. w innym wypadku zgodzilbym sie z toba. oplacaloby sie kupowac karte z dx9. ale zostajac przy tym konfigu... :?

1524176[/snapback]

No dokładnie tej platformy to nie bede rozbudowywał w najbliższym czasie.

Pozatm jakbym kupoował nowę cześći to napewno już na płycie byłaby PCI eXpress, więc tej karty na AGP nie przełoże tam.

 

A ti4200 raczej już nigdzie nie złapie, a pozatym ne wiem czy sie opłaca ten zakup bo nie ma DX9.

 

Uważacie, że nie pakować tam nic szybszego niz radek 9500 czy 9550?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłke wymieniłem bo w starej napięcie 12V mi skakało. Tylko jednak te 2 wentyle troche hałasuja :?

 

Dobra a co do 9800, to jestęsie pewni zę sprzęt wyrobi z nim?

A co do Medionów to nie jestem pewnien, na allegro jest teraz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56365437 tylko cos dziwnie tanio.

Pozatym podobno są one gorszej jakosci od standartowych i bardziej awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten sprzedawca to raczej nie jest zbyt pewny,

gorsza jakosc hmm sa troszke słabiej taktowane ale nadrabiaja zajebistym o/c

awaryjnosc tu ludzie roznie mowia ja mam juz z pół roku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co Ci do tego sprzetu 9800pro, przeciez i tak tego na tym nie wykorzystasz. A jak sam wyzej pisales ze jak bedziesz zmienial sprzet to na Pciex, gdybym mial taki jak ty dylemat to wziol bym sobie jakiegos 9550 i go krecil bo masz spox zasilke i do tego na nowke sztuke radka masz 2-3lata gwary a jak kupisz GF4 Ti z allegro bez gwary moze sie okazac ze to taka sama padaka jak moje Ti4600 i tylko wydasz niepotrzebnie kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co Ci do tego sprzetu 9800pro, przeciez i tak tego na tym nie wykorzystasz.

Włąsnie chodziło mi o konkretną odpowiedź jak ta, właśnie się obawaiłem że np. na 9800 i 9550 bedzie taka sama wydajnośc, bo komp blokuje.

 

Mógłby jeszcz ktoś to potwierdzić co ma zbliżony sprzęt i próbował mocniejszą grafike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Dobrą alternatywą dla twojego konfiga bedzie jednak Radeon 9550 (Szafirki obecnie dobrze się kręcą ;)). Przy R9800PRO ten sprzęt wysiądze na pierwszym zakręcie... za mocna karta. Albo GF 6200 - też są fajne do oc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to juz chyba mniej wiecej wiemco mam kupic i widze że dużo to nei bedzie kosztować:)

 

A moze lepiej kupic 9600Pro.

http://www.proline.pl/shop.php?kat=Karty+graficzne

Gigabyte ATI Rad.9600Pro 128MB 128bit - 309zł

Sapphire R9600Pro 128MB 128 1024-9C29-0A - 419zł

Sapphire R9600Pro 256MB 128bit - 409zł

Sapphire R9600Pro 256MB 128bit Advantage - 379zł

 

9550

Sapphire R9550 128MB 128 1024-KC20-FD-SA - 219zł

Gigabyte ATI Rad.9550 128MB 128bit -219zł

Abit Radeon 9550 GURU - 339zł

Abit Radeon 9550 XTurboGURU - 399zł

 

Dobra teraz pytanie czym te wersje Szafirka 9600pro sie różnią oprócz ceną, bo np. 2 pierwsze z wieksza pamiecia tanszy, a 3 wogóle najtanszy z nich.

 

A co do 9550 to opłaca sie kupowac Szafira i Gigabyta i je ostro krećić czy moze dołożyć stuwacza do Abita Guru?

Jak ma sie wydajnośc ich w stosunku do Guru?

A XT Guro to chyba nie jest wart swojej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś Radeon 9550 modlowalny na 9600, na takie coś nic lepszego nie polecam... jeśli się już zdecydujesz na radka to proponuje firmy GIGABYTE takie idą po 215 PLN. Dobra grafa za niską cenę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za czysty OT ... ale ciekawy avatar  B)

1525257[/snapback]

OT: Dzięki :) Musiałeś go ściagnąc ode mnie bo ma identyczny rozmiar a sam robiłem mu przezroczystość.

 

A ten radek 9600Pro od Gigabyta za 309zł - cena bardzo niska.

A z tym 9550 Gugabyta to prosto robi sie z niego 9600, czy trzeba cos wiecej robic niz ustawienai w sofcie?

Edytowane przez freez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tego radka 9600pro od gigabyte poleca?

Chodzi mi dokłądnie o ten model co go podałem wyżej.

Bo zastanawiam sie na Abitem 9550 Guru, a tym modelem?

Jeszcze jedno pytanie duża jest różnica po podkręceniu miedzy np. gigabytem czy szafirem 9550, a 9550 od Abita w wersji Guru? Bo zastanawiam sie czy opłaca sie dodawać te 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisali to ma taktowanie 400/400 pamięć więc kiepsko.

Pozatym na zdjęciach wygląda, że sie niczym nie róznią poza radiatorem, więc pewnie pamiątki te same tylko sami juz fabrycznie podkęcili tego 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radek 9600 400/400 to nawet nie jest pro nie oplaca sie go kupowac poniewaz na takie same wartosci bezproblemu wkrecisz 9550, jak juz to poszukaj radka 400/600 od Sapphire badz gigabyte i sproboj zakrecic sie za tymi z pamiatkami 2,8ns bo imo byly jeszcze 3,3ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego od Gigabyte, gdyż ma taktowania 400/400 i do tego ma zwykły radiator. Lepiej kupić szafirka, ale nie kupuj 256MB bo to i tak sie nie przyda a wydzasz tylko kase na darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problemy z kartami AGP8x, przynajmniej mój kumpel na KT133. Kupil se GF 4200 8x i po kilku minutach komp się wyłączał i musial sobie zmienić płyte, a za tym poszły pamięci (tzn podczas gry, 3d marka), wtedy na mojej starej płycie mialem to samo :/

Tylko przedstawiłem moje obserwacje:]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problemy z kartami AGP8x, przynajmniej mój kumpel na KT133. Kupil se GF 4200 8x i po kilku minutach komp się wyłączał i musial sobie zmienić płyte, a za tym poszły pamięci (tzn podczas gry, 3d marka), wtedy na mojej starej płycie mialem to samo :/

Tylko przedstawiłem moje obserwacje:]

Pozdro

1537075[/snapback]

To było by troche kiepskawo :?

Teoretycznie AGPx8 jest kompatybilny z AGPx4.

Miał ktoś z was też problemy na AGPx4?

 

Chyba wezme Guru od Abita, tylko czy to 100zł wiecej(w porównaniu do Gigabyte) opłaca się dołożyć? Aż o tyle jest lepsza wydajność? (chodzi oczywiście po podkręceniu obu kart).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było by troche kiepskawo :?

Teoretycznie AGPx8 jest kompatybilny z AGPx4.

Miał ktoś z was też problemy na AGPx4?

 

Chyba wezme Guru od Abita, tylko czy to 100zł wiecej(w porównaniu do Gigabyte) opłaca się dołożyć? Aż o tyle jest lepsza wydajność? (chodzi oczywiście po podkręceniu obu kart).

1537755[/snapback]

 

W ogole nie wiem nad czym sie zastanawiasz. Jest do kupienia osiopotokoweic, 256bit szyna pamieci za 350zl i nedzne czteropotokowce, ktore juz rok temu nadawaly sie do rozdzielczosci max 800*600 w wiekszosci gier (tu odezwa sie glosy uzytkownikow cudownych radeonow 9550 ktorym doom3 chodzi plannie na ultra, ale wierz mi, nie trafisz na takí egzemplarz;).

 

Kupuj radeona 9800. Co z tego, ze pelna moc karty nie bedzie wykorzystana, skoror i tak bedzie szybsza w kazdej grze od najbardziej podkreconego 9600pro. Po prostu nie rozuimiem dylematu. Czy besziesz sie lepiej czul z 20fps w far cry, wiedzac, ze r9600 jest w pelni wykorzystany, czy z 30fps na 9800, wiedzac, ze karta ma jeszcze spory zapas.

 

pozdrawiam

komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet R9800 nie pomoże w grach jak D3, NFSU2 czy innych z dobrymi (dużymi) teksturami w rozdziałce 1024 i większej na płytce z Kt133a i SDRAM. Sam miałem taki konfig przez 8 miechów: XP 2000+, 512 ram, Soltek 75kav i nie zależnie od grafy (fx5200 czy r9700Pro) i HDD (5400RPM czy 7200RPM 8Mb) obraz się rwie. Średni fps mógł być w okolicach 40-50 klatek na radku, ale co 20-30 s było 2fps bo doczytywał z dysku nawet na pożyczonym ramie (razem było 1gb). Najbardziej widoczne było to w D3 i FarCry: obie 640x480 i wszystko low. Jeśli następna modernizacja to juz na PCI-E najlepiej kup...........i tu ukochany przez wszystkich symbol -9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...