Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Nic a nic,. karta nie ma najmniejszych sladow uszkodzenia,. poprostu zaczela artami walic najpierw w windzie potem przy bocie biosa a przy nastepnym rebocie nie wstala :/. Nie ma sladow spalanie i nie smierdzi spalonym krzemem,..

Choć wenytylatorek dlalej kreci jak sie ja podlaczy, i dioda sygnalizacyjna rowniez dziala,..

Edytowane przez 64BitInside-User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh..ja już nie wiem po prostu..nowy systemik z SP2 + nforce 5.10 + najnowsze 78.01 z nvidia.com...odblokowalem potoki + PODKRECILEM na 380/850 , ODKRĘCIŁĘM PROCKA na def. a pamięciom dałem dzielnik 100 (czyli mają 133MHz)...no i ku...a ŚMIGA!!!! bez freezów..z 3h w project snowblind...no to czego wina tych freezow?? pamięci na mniejszy jescze dzilenik dać?? bo procek full stable 9H w prime na 2700MHz..ja juz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz pamieci? bo ja mialem na 6600 freezy, a konkretniej zwisy...

ramki w kompie mam 2x256 i 512 ... zawsze jak wyjmowalem 2x256 to komp chodzil bezproblemowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mialem drobne problemy z freezami i 6800GT. Do rzeczy:

zamarzal mi co ok 1-2minuty na 2-3sec gdy gralem w WoW-a i Lineage II, karta przetaktowana do 426/1186 (smarki przeszla bez bolu i artow itp: przechodzila nawet na wyzszych taktowaniach bezblednie).  Smieszna sprawa kombinowalem troche ze sterownikami, tzn mialem 2 rozne jak wystepowaly freezy to przeinstalowywalem inne ,. wsio ok przez 2-3dni znowu freezy to powrot do starszych sterow, i tak ciagnelo to sie przez miesiac, pewnego dnia wystapily w naprawde niodpowiednim momencie,. totez postanowilem cos z tym zrobic, obnizylem taktowania do jedynie 400/1000 i wszystko bylo dobrze, az pewnego dnia cos mnie pokusilo zeby podtaktowac go do 426/1186 znowu,. i  przez 2 miechy gralem bez freezow i problemow,. az nagle zmarla mi 2 dni temu :/  :mur:

Wszystko na sprzecie z podpisu.

Czy ktos ma pojecie czego to mogla byc wina? I o co wlasciwie chodzi?

1641203[/snapback]

jakie miales chlodzenie?;] moze trafiles na felerny egzemplarz, moze napiecie skakalo - zasilacz nie wyrabial...powodow moze byc duzo;] jeden jest pewny:P pecha masz i tyle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh..ja już nie wiem po prostu..nowy systemik z SP2 + nforce 5.10 + najnowsze 78.01 z nvidia.com...odblokowalem potoki + PODKRECILEM na 380/850 , ODKRĘCIŁĘM PROCKA na def. a pamięciom dałem dzielnik 100 (czyli mają 133MHz)...no i ku...a ŚMIGA!!!! bez freezów..z 3h w project snowblind...no to czego wina tych freezow?? pamięci na mniejszy jescze dzilenik dać?? bo procek full stable 9H w prime na 2700MHz..ja juz nie wiem...

1641693[/snapback]

Lukk,ten sposob prawie,ze zadzialal.Tzn ja zawsze mialem dzielnik na 166,zmienilem go na 133Mhz [czyli po podkreceniu spowrotem na 200mhz] (dotychczas byl na 166 czyli lacznie 230) i teraz moge podkrecic na 4200+ czyli 2.7Ghz (300 x 9) i dziala stabilnie a freezy wystepuja juz okazyjnie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukk,ten sposob prawie,ze zadzialal.Tzn ja zawsze mialem dzielnik na 166,zmienilem go na 133Mhz [czyli po podkreceniu spowrotem na 200mhz] (dotychczas byl na 166 czyli lacznie 230) i teraz moge podkrecic na 4200+ czyli 2.7Ghz (300 x 9) i dziala stabilnie a freezy wystepuja juz okazyjnie :))

1642303[/snapback]

 

nie now wiesz stary, ja nie wiem co Wy rozumiecie pod pojęciem freezy..bo czytałem wiele przypadków że ludki nawet w Farcrya nie mogą WOGOLE pograc :? bo co kilka sekund freezy..

 

ja też mam okazjonalne..raz na dwie godziny np...ale dla mnie to freez :? niestety..jestem wymagający i mnie to wkurza niesamowicie

 

i teraz nadal bede mial dylemat:? POWIEDZMY ze nie mam juz freezow (pogram dzis dluzej to powiem co i jak)..ale czy NADAL SPRZEDAWAĆ tą kartę?? kurcze mam być może dwóch kupców...AGP sie konczy niestety:?może wykorzystać okazje i jescze za WZGĘDNIE małe pieniądze przeskoczyć na PCIE?? no i wtedy bym wziął 6800GT 256DDR3 więc lepiej niż teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt z podpisu i freezów nie mam. na starych sterownikach były taki na jedna milisekunde co jakis czas.. ale stery od serii 7x.xx naprawily to.. a moze mam farta?

1642407[/snapback]

nie masz się czym chwalić :lol: :lol: :razz: :razz: ja na Abicie NF7 (nforce 2) tez nie mialem freezow na 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w końcu kondzior-moda. Pamięć poszła z 500Mhz na 875Mhz co w 3dmark03 daje 12126pkt. Black screen'y całkowicie znikły we wszystkich grach :)

Użyłem elektrolityczny kondensator Jackcon 3300uF, 10V, 105st. Celsiusza, LowESR (w sklepach sprzedawcy mówią, że klienci biorą je do płyt głównych).

Wsadziłem tylko nóżki w TP10 (plus) i TP9 (minus) i przykleiłem klejem na gorąco - w razie RMA nie ma najmniejszego śladu, bo nic nie lutowałem. Banalny mod a ile radości :) Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh..ja już nie wiem po prostu..nowy systemik z SP2 + nforce 5.10 + najnowsze 78.01 z nvidia.com...odblokowalem potoki + PODKRECILEM na 380/850 , ODKRĘCIŁĘM PROCKA na def. a pamięciom dałem dzielnik 100 (czyli mają 133MHz)...no i ku...a ŚMIGA!!!! bez freezów..z 3h w project snowblind...no to czego wina tych freezow?? pamięci na mniejszy jescze dzilenik dać?? bo procek full stable 9H w prime na 2700MHz..ja juz nie wiem...

1641693[/snapback]

tak z ciekawosci, mocno spadla wydajnosc grafiki ?? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w końcu kondzior-moda. Pamięć poszła z 500Mhz na 875Mhz co w 3dmark03  daje 12126pkt. Black screen'y całkowicie znikły we wszystkich grach :)

Użyłem elektrolityczny kondensator Jackcon 3300uF, 10V, 105st. Celsiusza, LowESR (w sklepach sprzedawcy mówią, że klienci biorą je do płyt głównych).

Wsadziłem tylko nóżki w TP10 (plus) i TP9 (minus) i przykleiłem klejem na gorąco - w razie RMA nie ma najmniejszego śladu, bo nic nie lutowałem. Banalny mod a ile radości :) Polecam!

1642683[/snapback]

mozesz zapodac jakies fotki dokladniejszy opis co i jak?;]

moze u mnie tez by dalo rade zrobic cos takiego bo az sie prosi puscic te pamiatki na 1ghz;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zapodac jakies fotki dokladniejszy opis co i jak?;]

moze u mnie tez by dalo rade zrobic cos takiego bo az sie prosi puscic te pamiatki na 1ghz;]

1643004[/snapback]

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1617869

Polecam przedostatni link w poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie..od wczoraj nie mialem ANI JEDNEGO FREEZA (2xgra mi wyszla do windy ale to wina raczej gry..bo pojawil sie jakis błąd w okienku "growym" a nie "windowsowym")..nie wiem czy to komus pomoze ale niech będzie:

 

Windows XP z SP2

 

Direct X 9.0C z demka FEAR (aktualizuje wersje kwietniową??)

 

Nforce 5.10 z nvidia.com (instalowalem wszytsko (no oprocz dzwiekówki i ethernetu) NAWET IDE SW!! (nigdy tego nie robilem gdyz te stery zawsze mi nie pozwalaly nagrywac plytek, ale teraz śmiga)

 

Forceware 78.01!!! (a ponoc na sterach 7*.** gry freezuja??)

 

Potoki odblokowane

 

Grafa PODKRĘCONA!! na 380/850

 

WW. czynności wykonane przy użyciu Riva Tuner 15.7 (najnowszy)

 

PCI Latency ustawione na 64

 

dodatkowo podbiłem napiecie na CPU o 0,025V

 

i śmiga..grałem w Project Snowblind (własnie skonczyłem gierke) i ZERO freezow..no naprawde nie wiem..moze jesli komus bedzie sie chcialo niech zrobi to co ja..zobaczymy..a nuż któraj opcja pomaga??

 

i teraz naprawde mam dylemat czy zmieniac na NF4 i 6800GT..kurcze no mam kupca..ale bedzie mnie to kosztowalo 500 zeta (plyta + nowa grafa)..ale bede mial PCIE już..i zero problemow pewnie..no nie wiem kurde no :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarszam pytanko, czy mocno straciłes na wydanosci...?

1643207[/snapback]

ale na czym mialem stracic??

 

sugerujesz sie tym ze ODKRECILEM PROCKA i dalem PAMIĘCIOM dzielnik 100?? jesli tak to to juz nieaktualne, poniewaz procka puściłem spowrotem na 2700MHz i pamieci na dzielnik 133 :D (tylko + 0,025V wiecej na procku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie instalowales garta tak? tylko zostawiles tego windowsowego? wydawało mi sie ze to powoduje spadek wydajnosci , i dlatego chce sie dowiedziec wiecej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie now wiesz stary, ja nie wiem co Wy rozumiecie pod pojęciem freezy..bo czytałem wiele przypadków że ludki nawet w Farcrya nie mogą WOGOLE pograc :? bo co kilka sekund freezy..

 

ja też mam okazjonalne..raz na dwie godziny np...ale dla mnie to freez :? niestety..jestem wymagający i mnie to wkurza niesamowicie

 

i teraz nadal bede mial dylemat:? POWIEDZMY ze nie mam juz freezow (pogram dzis dluzej to powiem co i jak)..ale czy NADAL SPRZEDAWAĆ tą kartę?? kurcze mam być może dwóch kupców...AGP sie konczy niestety:?może wykorzystać okazje i jescze za WZGĘDNIE małe pieniądze przeskoczyć na PCIE?? no i wtedy bym wziął 6800GT 256DDR3 więc lepiej niż teraz

1642367[/snapback]

Powiem Ci jak u mnie sie one objawiaja.Pierwszy jest nietypowy.Wystarczy wlaczyc 3dmarkula dwa ka jeden es e i....... przechodzi car chase low high cyk,pozniej draghotic,low non problem i teraz uwaga: ma sie zaladowac high tyle ze w tym momencie - freeez - pojawiaja mi sie jakies kropki i zastoj.Po zastoju odrazu test z owiele mniejsza liczba klatek.Pozniej mam takie motywy w high w Lobby i na Nature a pozniej na Advanced Pixel Shader.Po motywie,ktory mi podpowiedziales mam tak tylko sporadycznie na aps i High lobby tylko tym razem klatki nie spadaja :) Zauwazalny jest jeszcze freez w demku feara a dokladniej po intrze.Jesli wlacze load jakis stan to wsio jest ok,ale jesli wlacze intro a zaraz po nim mine scenke, ktora moge minac przez skip this scene pojawia mi sie freez w sensie takim, ze mrugna jakies kropki (podobne do tych z 3dm) i kiedys to wogole mi sie zawieszalo w tym momencie a teraz po zmianie dzielnika laduje sie bez problemu ale po zaladowaniu skacze w samochodzie jak glupie i zeby nie skakalo musze zminimalizowacv gre do windowsa po czym spowrotem do niej wejsc,bezsens jak nic no i potem jest ok.Zapomnialem jeszcze powiedziec o 2 denerwujacych freezach: 1 to wogole czasem w cos gram gram i ngle freeeeeez przez 20 sekund i potem jest ok 9oczywiscie po zmienimalizowaniu gry do windowsa i ponownym wejsciu w nia bo inaczej skacze) chodz nie we wszystkich grach (w fable po freezie slysze tylko dzwiek a gra zastyga).Drugi freez jest to 3dmark 2k5 a dokladniej to ostatni test kiedy to leci sobie sterowiec i w pewnym momencie ostro podskoczy o 10 klatek mniej i pozniej tak sporadycznie skacze przez co mi hamsko zmienia punktacje na koncu.Jak narazie po zmianie dzielnika nie zauwazylem jego w grach czyli niby najwazniejszego,ale jednak nie zniknal on calkowicie.Calkowicie znika tylko wtedy jak mam procka na 3000+ wiec juz sam nie wiem.Dobrze, ze bedzie ta plyta,no chyba, ze sprawdze Twoj ostatni pomysl jednak watpie by cos poskutkowal.Tak czy owak dzieki,ze mam dzieki Tobie mocniejszego proca :)

ale na czym mialem stracic??

sugerujesz sie tym ze ODKRECILEM PROCKA i dalem PAMIĘCIOM dzielnik 100?? jesli tak to to juz nieaktualne, poniewaz procka puściłem spowrotem na 2700MHz i pamieci na dzielnik 133 :D (tylko + 0,025V wiecej na procku)

1643246[/snapback]

Mam tak samo teraz jak Ty 2700 Mhz 300x9 na dzielniku 133 przy 1.5v i tak musi zostac bo na 100 nic nie daje w wydajnosc jest zauwazalna Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem Wam tak: BEZ GARTa nie jest źle!! w SP2 oczywiscie..grałem troszke bez Garta i śmigało..w 3dmarku miale 11,500 punktów ("normalnie" bym mial ok. 12,300) wiec tez oki...

 

ten "config" ostateczny co Wam podalem to jest Z GARTem!! w końcu postanowilem cale stery zainstalowac..no i śmiga..pogralem teras z 15 minutek w Bloodrayne 2 i tez smiga

 

@Hydro 2 - no stary takich jaj to ja nie mam..seryjnie :) 3dmarki mi smigaja az miło..widac są różne "stadia zaawansowania" freezów :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedy wywaliłem garta to wynik w 3dmarku 2003 zmalał do 7100pkt, a gierki zaczely chodzic z oszałamiającą predkoscią ~30 klatek ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ ja bym i tak zmienil ;p

1643358[/snapback]

no niby tak ale 500zeta to troche kasy..kurcze to jest nowa buda!! (STACKER!!)..alno prawie polowa LCD..albo kierownica sportowa do furki :) no kurde nooooo :)

 

a po drugie co z tym gniazdem M2 czy jakos tak..wychodzi to to wogole?? jakie procki bedzie obslugiwało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...