Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

na tym mi nie zależy , komp składam od 0...więc wszystko podporzątdkuje pod  płyte

 

k8ne ma nf 4 k8ns ma nf3

ktora lepsza do o/c :?:

1691056[/snapback]

Plyty na nf4 osiagaja wyzsze czestotliwosci htt , dzieki mnoznikom 2,5x czy 2x

jesli jednak kupisz procesor z odblokowanym mnoznikiem procesora, praktycznie nie bedzie roznicy.

Mialem k8ns, obecnie k8ne na obydwu procesory krecily sie bardzo podobnie. Roznica w cenie miedzy tymi plytami to 17zl natomiast cena kart graficznych PCI-E znacznie nizsza niz AGP. Pozatym PCI-E osiagaja one nieznacznie lepsza wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czy jest sens ustawienia HT Frequency na x2? mam cos opernego tego sempa bo do 260 dojezdzam z napieciem 1.55 nie wiem czy jeszcze trzeba cos zmienic, bios mam F6. zmieniłem na x2 i nic nadal nie moge na 300 uruchomic, czy moze to być wina standardowego chłodzenia boxowego noi standardowego chłodzenia płyty? temperatura procka w pozadku ok.34 stopnie wiec chyba nie bardzo. czy moze tu trzeba jakies mocniejsze chłodzenie płyty? czy macie pozakładane jakies lepsze chłodzenia zeby osiagnac takie fsb??

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma potrzeby ustawiania mnoznika HT 3x, gdyz HT wyzsze niz ~650 (nie pamietam dokladnie ile, ale wyczytalem, ze gdzies kolo tego) nic praktycznie nie daje, wydajnosc na HT 650-1000 jest taka sama, a ja osoboscie jade na HT 2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co teraz napiszę nie jest potwierdozne przez nikogo i opieram sie na dość prymitywnych badaniach :)

 

Mając DFI nF4 SLI-D postanowiłem zbadać co ma wpływ na temperaturę chipsetu. Zrobiłem zatem cztery testy:

 

200x10 pamięci na dzielniku 200 MHz (200 MHz w rzeczywistości) HTx4

400x5 pamięci na dzielniku 100 MHz (200 MHz w rzeczywistości) HTx2

 

Różnicy w temperaturze chipsetu nie zaobserwowałem

 

zrobiłem jeszcze inny test:

 

200x10 pamięci na dzielniku 200 MHz (200 MHz w rzeczywistości) HTx5

200x10 pamięci na dzielniku 200 MHz (200 MHz w rzeczywistości) HTx2

 

Tutaj różnica temperuatury wynosiła 2 stopnie

 

2 stopnie to zbyt mało by ze 100% pewnością potwierdził moją tezę, ale.......

 

HTT to nie jest szyna czy magistrala - to jest sam zegar - nią nie są przesyłane żadne dane. To względem niej taktowany jest procesor, a co za tym idzie pamięć, oraz szyna HT. Generator zegara w przypadku chipsetów nVidii znajduje się w chipsecie, jednak jego wielkość prawdopodobnie jest taka mała, że nie ma on praktycznie żadnego wpływu na pobór mocy.

 

Za to szyna HT (HyperTransport) to jest już pełnowartościowa magistrala po której przesyłane są dane. I różnica w taktowaniu odbiła się nie tylko na wydajności ale i na temperaturze chipsetu.

 

Na 100% różne części chipsetu są różnie taktowane i byćmoże znaczniejszą część stanowi HyperTransport. Przypuszczam też, że gdyby PCI-E nie było zablokowane różnice w temperaturze obserwowalibyśmy dużo większe.

 

Ale jak mówię to wszystko jest takie badanie "na oko" - nie należy tego traktować jako pomiar naukokwy :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie juz jak ominać tę blokade w biosie na HT 327 ??

I mam drugie pytanie jak podnosze taktowanie HT Clock Genem o 0.7 Mhz zatwierdzam i tak tak w kolko osiagam HT w okolicach 350 natomiast jak odrazu dam chociazby 335 to momnetalny res windy ;)

może ktoś zna jakiś sposob na to ew, coś innego co pozwoli mi podniesć HT spod windy (esy tune odpada bo tez sie wywala powyzej 327 Mhz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie juz jak ominać tę blokade w biosie na HT 327 ??

I mam drugie pytanie jak podnosze taktowanie HT Clock Genem o 0.7 Mhz zatwierdzam i tak tak w kolko osiagam HT w okolicach 350 natomiast jak odrazu dam chociazby 335 to momnetalny res windy ;)

może ktoś zna jakiś sposob na to ew, coś innego co pozwoli mi podniesć HT spod windy (esy tune odpada bo tez sie wywala powyzej 327 Mhz )

1692485[/snapback]

To jest chyba cecha wszystkich płyt na nForce4. Wiele płyt na tym chipsecie miałem i praktycznie każda wieszała się przy dużych manipulacjach clockgenem - jest to bardzo nieprzyjemna sprawa, ale co zrobić. A może spróbuj ustawić by clocgen podkręcał ci procesor zaraz na starcie windowsa - może tak będzie oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak, to znaczy ustawię sobie np. 250, czy 300 czy 320, system załaduje się, testy przechodzi. Potem wyłączam komputer, włączam i komunikat CPU is overclock i wisi tak. Tak jest za każdym razem, obojętnie o ile podkręcę. Po wyłączeniu komputera nawet 250 to dla niego za dużo, nawet 225 i wisi. Nie rozumiem tego, jak już wejdę do biosu i ustawię, to po resecie dużo potrafi, a jak tylko wyłączę, to ten komunikat i wisi zamiast iść dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki macie soft zainstlowany do tej płyty chodzi mi generalnie o sterowniki do cchipsetu itp. bo odpaliłem HDtech i Burst 32 MB! to tragedia na nf2 miałem 110! sprawdzie u siebie, mam dysk IDE 133 samsunga

 

PS. FOCUS TWOJE ARTY NA EGELDZIE SĄ NAPRAWDE REWELKA! ABY TAK DALEJ

 

update: zainstlowałem najnosze sterowniki do nf ze strony nvidi i nadal burst 32.6 MB ciagle ta sama wartosc, jak to jest u was?

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update: zainstlowałem najnosze sterowniki do nf ze strony nvidi i nadal burst 32.6 MB ciagle ta sama wartosc, jak to jest u was?

1693996[/snapback]

49,5MB/s - dobrze czy zle?:) bios F6, nForce drivers 6.66

 

edit: aha dysk WD Caviar XL 80 GB 2MB cache

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w 110MB wynik nie chce mi sie wierzyć Dyski po prostu nie osiagaja takich prędkości. Generalnie wynik w okolicach 50MB (odczyt/zapis) można użnać za średni opieram sie tu wynikami jakie uzyskali w najnowszym chipie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w 110MB wynik nie chce mi sie wierzyć Dyski po prostu nie osiagaja takich prędkości. Generalnie wynik w okolicach 50MB (odczyt/zapis) można użnać za średni opieram sie tu wynikami jakie uzyskali w najnowszym chipie.

1694208[/snapback]

przeciez nie przewalam, miałem na bank kolo 100 moze nie 110 ale 100 była na 100% dlatego cos nie dobrze z naszymi wynikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie przewalam, miałem na bank kolo 100  moze nie 110 ale 100 była na 100% dlatego cos nie dobrze z naszymi wynikami

1694216[/snapback]

no nie wiem, w tym programie sa podane srednie wyniki i moj dysk osiagal 40,3MB/s, wiec moje 49 jest lepsze :D ~100MB osiagaly tylko dyski na raid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, w tym programie sa podane srednie wyniki i moj dysk osiagal 40,3MB/s, wiec moje 49 jest lepsze :D ~100MB osiagaly tylko dyski na raid

1694220[/snapback]

Sam zauwaz ze obok na wykresie masz pokazane SATA 150, RAID........ na dniach sie przejde do kumpla i sprawdze on tez miał coś sporo, i wam udowodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że płyta nie znosi gwałtownego podnoszenia fsb, więc dlatego nie wstaje przetaktowana zaraz po uruchomieniu. W windowsie programem Easy tune 5 idzie spokojnie przetaktować zmniejszając uprzednio w biosie dzielnik pamięci i mnożnik HT, bo tego nie ma w programie, Nie ma zwisów przy stopniowym podkręcaniu, tak o 100mhz aż do 320 fsb, natomiast przy wczytaniu z 1600 na 2400 za jednym zamachem jest zwis.

 

Tyle moich spostrzeżeń odnośnie kapryśnej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kolejny raz testowalem proca i plyte na pozyczonych ramach i zasilce (nie ryzykowalem z moja 300W)... HTT 372MHz i 1400@2604 :D

 

HTT 373 = reset kompa

 

plytka genialna :) szkoda tylko, ze w biosie jest ta magiczna granica, bo plytka ma ogromne mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem też o Epoxie 8NPA7I. Trochę przerażała mnie kapryśność k8ne... Ale po głębszym przemyśleniu postanowiłem, że gb będzie lepszym rozwiązaaniem, bo głównie chodzi mi oo o/c a z tym u epoxa gorzej niż u gb... Mam nadzieję, że producent wreszcie wyda stabilny bios i nareszcie zostanie zażegnany problem humorów tej mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek chce kupić tą płyte ?

 

 

Martwi mnie ten mostek, który się tak grzeje. Chce dokupić karte Gigabyte 6600 pci-e. No i nie wiem czy jest jakaś możliwośc wsadzenie wentyla na ten mostek ???

 

Prawdopobonie kupie Semprona 2600+ 64. I puszcze (nie chce dużo) na 2000mhz z tych 1600 mhz !!! Jak mam najlepiej HTT puścić. Bo jakoś nic nie kumam z tych przetaktowań !

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pasty to podobno podstawa, ale ja zauważyłem ze to sciema zmieniłem pastę i co, temp taka sama radiator się tak samo grzeje a na dodatek strasznie niestabilny się zrobił rusza się strasznie. Po tym musiałem już zainwestować w niebieskiego zalmana który trzyma się b. dobrze.

 

PS przy zdejmowaniu chłodzenia ukruszyłem mojego nforce4 o_O ale śmiga petarda :)a temp jakimkolwiek sofcie jest z kosmosu mimo założonego aktywnego chłodzenia i letnim radiatorze temp wynosiła nadal 70 stopni.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek chce kupić tą płyte ?

Martwi mnie ten mostek, który się tak grzeje. Chce dokupić karte Gigabyte 6600 pci-e. No i nie wiem czy jest jakaś możliwośc wsadzenie wentyla na ten mostek ???

 

Prawdopobonie kupie Semprona 2600+ 64. I puszcze (nie chce dużo) na 2000mhz z tych 1600 mhz !!! Jak mam najlepiej HTT puścić. Bo jakoś nic nie kumam z tych przetaktowań !

1696225[/snapback]

2 h i załapiesz :) tez nic nie umiałem i wszedłem do biosa
co to kur... jest
kilka minut i zaczalem kumać :) ale nadal wszystkiego nie wiem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jestem w kropce...mam zamiar wymienic k graf...no i klania sie tez wyminana na mogo z pci-x. wybor pada na gigabyte z racji mojej k8ns, ale widze ze z ta plyta jest wiele klopotow.przyznam ze z moja bylo podobnie lae gigabyte sukcesywnie wypuszczal biosy i jakos wyszedl na prosta z ta plyta. powiem ze teraz nie mam co narzekac. plyty bym nie zmienil gdyby miala pci-x :), a le trza zmienic. troche sie boje bo widze ze do tej plyty biosy tak sukcesywnie sie nie pojawiaja, wiec nie wiem czy nie ma wielu userow tej plyty albo poprosty plyta nieudana i firma przestaje sie nia interesowac(ostatnio wyszedl bios f6 ale juz go nie ma na serwerach wiec pewnie im sie nie udal ;()

jestem w kropce a wymiana plyty coraz blizsza

srednie oc mnie nie bawi i dlatego zastanawiam sie nad asusem ktory na egieldzie zebral wiecej pozytywnej opinii niz gius ale z drugiej strony sentymeny di gigusia(przedtem radeonik 9550 pieknej serii teraz ten k8ns;)0hmmm

userzy tej plytki pomozcie!!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odczyt w evereście jako temperatura procesora to na pewno jest chipset, a nie jakaś wymyślona wartość?

Pytam się, bo dałem na radiator wentylator 60mm 4500obr. i dalej jest 70 stopni, w związku z tym widzę dwie wersje:

1. te 70 stopni to z księżyca wzięte

2. fabryczna pasta niedbale nałożona i trzeba ją zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odczyt w evereście jako temperatura procesora to na pewno jest chipset, a nie jakaś wymyślona wartość?

Pytam się, bo dałem na radiator wentylator 60mm 4500obr. i dalej jest 70 stopni, w związku z tym widzę dwie wersje:

1. te 70 stopni to z księżyca wzięte

2. fabryczna pasta niedbale nałożona i trzeba ją zmienić

1698436[/snapback]

ad.1 bardzo mozliwe... ostatnio po "zalozeniu" wentylatora 50x50 temp spadla do 65, ale... teraz dalem wentylator 80x80 ze starego athlona, smiga 3500obr/min i radiator jest zimny :| zmierzylem temperature najzwyklejsym termometrem i wynosila ona 29 stopni, a w windowsie 71

 

przez ten zabieg procek stal sie o wiele bardziej stabilny, z moimi pamieciami 333 uzyskalem HTT 360 i prime przez 2h nie wysypal bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odczyt w evereście jako temperatura procesora to na pewno jest chipset, a nie jakaś wymyślona wartość?

Pytam się, bo dałem na radiator wentylator 60mm 4500obr. i dalej jest 70 stopni, w związku z tym widzę dwie wersje:

1. te 70 stopni to z księżyca wzięte

2. fabryczna pasta niedbale nałożona i trzeba ją zmienić

1698436[/snapback]

Mam tak samo. Zauważyłem, że w evereście temperature chipsetu podaje

zaraz po włączeniu kompa 70 stopni ( u mnie w zresztą w evereście zamieniony

chipset z procesorem). Na radiator dałem więc czujnik temperatury, wartości rosną

przez około 10min. do 59 stopni.

Mam inny problem: jak podnoszę FSB automatycznie rośnie mi vcore!

W biosie pokazuje 1,4V a Everest i Esy Tune5 1,6V.

Może w biosie ( F4 ) w opcji CPU Voltage Control zamiast - Normal , ustawić 1,4v?

Co o tym myślicie?

 

Pozdro.

Edytowane przez szymek66a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...