Skocz do zawartości
Nicko13

Nowy Komp Z Pentium D (dwa Rdzenie)

Rekomendowane odpowiedzi

normalnie nie moge z dymi amdkowskimi fanatykami.......... przy ostatniej klotni sie wstrzymalem ale normalnie nie moge.....!

 

Wyjazd na swoje forum i tyle jak macie tu krzywa propagande siac! Koles chce Intela bo tak chce i jego brocha! Samo to ze zamiescil tu posta powinno byc jednoznacze i wara od tego do cholery! A wy wszystkich musicie na sile nawracac....... Idzcie do dzialu CO KUPIC z waszymi niezbitymi dowodami na wyzszosc amd ponad wszystko. Tam macie pelno zagubionych owieczek ktore mozecie naprowadzic na droge jakosci, wydajnosci i najnizszych cen jakie to oferuje wasze wspaniale AMD!

 

Tu juz wszystkim to zbrzydło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się wesoło, co do Intela to każdy z nas kojarzy filmik o temacie "A co będzie jak z proca zdejmiemy chłodzenie czyli AMD vs. Intel".

Wydajności wydajnościami, dwujajowiec Intela dobra rzecz, choć droga, ale jego moc wykorzystują dwie aplikacje głównie do renderu 3D więc moc raczej przez dłuższy czas będzie drzemiąca. Grafika, full wypas ale też do grania, bo grafik i tak kupi FX quadro, SLI technologia też raczej przeznaczona do gierek, 2GB ramu, no to ja tu widzę serwer. Szkoda pieniędzy na taką zabójczą kombinację, 6,5 tyś PLN wydać na jednostkę centralną to nie lada kwota i uważam, że powinno być wyraźnie podane przeznaczenie zestawu. Bez tego nie ma co dywagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sir_ice: spokojnie, to tacy świadkowie jechowy komputerowi. zapewniam ze nie wszyscy są tacy, ba nawet z tymi ludzmi jak pogadasz to sie okazuje ze są w miare rozsadni.

 

a co do przeznaczenia kompa... pytacie czemu dulacore? a nie pytacie sie, czemu 64bit jak ktoś kupuje nowego kompa a bedzie kozystał z aplikacji 32bitowych? czy po co kupować markową płytę głowną jeśli nie ma zamiaru krecić? - przykłady mozna mnożyć

 

człowiek chce dualcore (z jakis przycznyn, moze nawet osobistych - chce zaimponowac kumplom/dziewczynie - czy coś takiego) a tutaj jednak intel ma lepsze 'bang for a buck'

 

pozatym odbiegamy od tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic intela...bo zawsze mialem intela...kumplom radze kupowac amd'ki ale intel zawsze goscil w moim domu...zmieniam kompa co 2-3 lata...i zawsze chce jak najwydajniejeszej maszynki...te 2 lata temu co mam tego kompa kosztowal on cos kolo 7k i wcale to nie bylo dla mnie duzo...bo jak go przywiezli do domu i go zlozylem...czulem sie zajebiscie...zaden moj kumpel nie mial SATA...takiej grafy ani nawet procka...a o ramie to nie wspomne :) Korzystam z kompa do wszystkiego...potrzebna mi wydajna machina...i jesli juz kupuje to dlaczego nie pentium d skoro to najnowsze dziecie...intela ?? w grafach to fakt lubie ATI bardziej...ale obecne testy wykazuja ze GF jest lepszy...2gb ram ??dlatego ze teraz mam 1gb i jakos czasami to czuje....dysk 160gb bo teraz mam 80gb...nagrywara dvd bo teraz mam zwykla...zasilacz 550w??...dlatego ze teraz mam 330w ktos jeszcze ma jakies pytania?? w A i wiecie ktory czipset jest bardziej na o/c podatny 955x czy nf4 IE...w testach nf4 wypada zazwyczaj lepiej więc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że chcesz Intela twoja sprawa !!

To że chcesz wziąć 160GB 2GB RAM itd... też twoja sprawa !!

Ale na to Ci nie styknie kasy, twoje aspiracje są za wysokie...

Możesz np. kupić 2GB syfowego ramu ale po co ??

Nie lepiej kupić 1 GB np. Geila a potem ewentualnie dorzucić...

Tak czy inaczej albo dokładasz kasy albo luzujesz aspiracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  No to fajnie że chcesz Intela twoja sprawa !!

To że chcesz wziąć 160GB 2GB RAM itd... też twoja sprawa !!

Ale na to Ci nie styknie kasy, twoje aspiracje są za wysokie...

Możesz np. kupić 2GB syfowego ramu ale po co ??

Nie lepiej kupić 1 GB np. Geila a potem ewentualnie dorzucić...

Tak czy inaczej albo dokładasz kasy albo luzujesz aspiracje.

a co ty sie tak wsciekasz, hehe, chlopak zaradny jest, zna sie, pierwszego kompa nie sklada :-P no a poza tym widac ze zaplecze finansowe ma tez w porzadku. :D

 

Fajna maszyna z tego bedzie... Nicko13... dasz karniaka, coo? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no luzzz...

Po prostu tak mniej więcej podliczyłem i wychodzi mało kasy na to wszystko (znaczy budżet jest konkretny bo jak dla mnie 6k zł to naprawdę spora suma jak na kompa!! )...

W potencjał wiedzy jak i finansowy Nicko13 też nie wątpię, ale jak na moje oko to nie da rady tego sprzętu złożyć za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vtg

na samochodach sie znam dlatego nie polecam Audi

 

Ganeon

to audi nie jest najszybsze bo:

a) proba na odcinku 400m to zamalo zeby uzyskac taki tytul

B) nie zawsze wygrywa ,wlasciwie to tylko kilka razy wygral

c) tam wszystkim steruje komputer - uchyla przepustnice,rozdziela naped i nawet biegi wrzuca - to ze caly ten system siedzi w skorupie audi to przypadek ,rownie dobrze moglby byc to Poloznez,Syrena,BMW,Mercedea,Nissan czy Yugo :]

pomijajac juz fakt,ze nie ma to nic wspolnego z wspolzawodnictwem miedzy ludzmi

 

Turzol

ciekawe te linki ktore podales

o ile ja umim czytac wykresy i o ile +xx% to lepszy wynik to w wiekszosci prowadzi A64

ale i tak test M$ office mnie rozwalil :lol:

co do programow grajacych na dwa jajka to nie bylo A64 X2 do porownania

 

 

 

Nicko13

jak ty 2 lata temu miales Vivieste ddr500 to JA jestem prezesem Intela :mur:

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vtg

na samochodach sie znam dlatego nie polecam Audi

 

Ganeon

to audi nie jest najszybsze bo:

a) proba na odcinku 400m to zamalo zeby uzyskac taki tytul

B) nie zawsze wygrywa ,wlasciwie to tylko kilka razy wygral

c) tam wszystkim steruje komputer - uchyla przepustnice,rozdziela naped i nawet biegi wrzuca - to ze caly ten system siedzi w skorupie audi to przypadek ,rownie dobrze moglby byc to Poloznez,Syrena,BMW,Mercedea,Nissan czy Yugo :]

pomijajac juz fakt,ze nie ma to nic wspolnego z wspolzawodnictwem miedzy ludzmi

Weź ty zostaw w spokoju to Audi B)

Bardzo fajna fura :) fakt nie najszybsza na 400m ale za to jest to najszybsze Audi w Polsce (o ile już czegoś nowego nie zmontowali).

A Intel to jak Supra 1000km niby najmocniejsza a po d*p*e lubi dostać... :D

 

Ps

Nieco zbaczamy z tematu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbaczamy jak nic

ale znowu padlo to slowo "najszybsze w..."

ze jakie najszybsze ? na jakim torze (torach) uzyskalo najkrotszy czas ?

to ze jedzie prosto to nie znaczy ze potrafi skrecac :mur:

 

nie wiem czy ktos slyszal ze odcinki proste sa tylko lacznikami miedzy zakretami :D

ogolnie fascynacja 400m mnie irytuje - tak jakos brzydko mi sie kojazy z odmozdzonymi amerykanami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Czy tu kogos juz nie po*e*a*o?!Intel-przeciez on go kupuje po to zeby zaszpanowac ze ''Ja mam kase,jestem lepszy''Kazdy normalny człek kupiłby athlona 64 i wsio.Kompa wymienia co 2 lata...no to jak sobie kupisz amd athlona 64 + 2gb ramu + geforca 7800 albo 2x6800GT w sli i nie wiem czy powstanie teraz gra co takiego ''czegos'' potrzebuje.Watpie.athlon 64 3000+(venice) 1 gb ramu i 6600GT moim zdaniem to juz dobry komputer.Do wszystkiego jak narazie.Ale twoja sprawa...kup co chcesz.gratuluje podjecia niesłusznej decyzji w sprawie intela.narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niv

wiemy ze on to kupuje dla szpanu dlatego zmienilismy temat - zeby mu tego nie mowic bo w sumie troche glupio :blink:

 

P.S.

zapomniales o tym ze 7800 tez mozna puscic w SLI B) - cos dla wytrawnych bananowcow :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbaczamy jak nic

ale znowu padlo to slowo "najszybsze w..."

ze jakie najszybsze ? na jakim torze (torach) uzyskalo najkrotszy czas ?

to ze jedzie prosto to nie znaczy ze potrafi skrecac  :mur:

 

nie wiem czy ktos slyszal ze odcinki proste sa tylko lacznikami miedzy zakretami :D

ogolnie fascynacja 400m mnie irytuje - tak jakos brzydko mi sie kojazy z odmozdzonymi amerykanami

1559506[/snapback]

TAK zgadzam się z tobą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeżdzic tylko po prostej to lipa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale to nie zmienia faktu że jest to najszybsze Audi w Polsce na 400m

czy tego chcesz czy nie, czy ci się to podoba czy nie !!

 

I znów nie na temat :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK zgadzam się z tobą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeżdzic tylko po prostej to lipa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale to nie zmienia faktu że jest to najszybsze Audi w Polsce na 400m

czy tego chcesz czy nie, czy ci się to podoba czy nie !!

 

I znów nie na temat  :-|

1559534[/snapback]

wlasciwie to mi to lotto ,bo juz pisalem ze nie lubie 400m

najszybsze czy nie to tylko do czasu az ktos sciagnie Skayline @1200KM sobie do Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Czy tu kogos juz nie po*e*a*o?!Intel-przeciez on go kupuje po to zeby zaszpanowac ze ''Ja mam kase,jestem lepszy''Kazdy normalny człek kupiłby athlona 64 i wsio.Kompa wymienia co 2 lata...no to jak sobie kupisz amd athlona 64 + 2gb ramu + geforca 7800 albo 2x6800GT w sli i nie wiem czy powstanie teraz gra co takiego ''czegos'' potrzebuje.Watpie.athlon 64 3000+(venice) 1 gb ramu i 6600GT moim zdaniem to juz dobry komputer.Do wszystkiego jak narazie.Ale twoja sprawa...kup co chcesz.gratuluje podjecia niesłusznej decyzji w sprawie intela.narazie

1559512[/snapback]

Nikt tu nie kwestionuje wyboru Nicko13 chce i będzie miał, proste !!

Jego sprawa wiec dajcie już k***a spokój !!

 

 

wlasciwie to mi to lotto ,bo juz pisalem ze nie lubie 400m

najszybsze czy nie to tylko do czasu az ktos sciagnie Skayline @1200KM sobie do Polski

1559545[/snapback]

NC :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz: udajesz niewiadomo jak madrego, ale twoje wypowiedzi z wypowiedziamy ludzi rozumnych maja niewiele wspolnego, nie potrafisz dostrzec podstawowych rzeczy i wyciagnac porpawnych wnioskow, nawet tych najbardziej oczywistych.

Panie bartezjusz, ludzie ktorzy mu polecali AMD dobrze wiedza ze ta karte graficzna lepiej mu obsluzy nawet najtanszy AMD(k8 of coz) niz ta super wypasiona dwurdzeniowka Intela. To sie wlasnie nazywa konkretna, KOMPETENTNA i rzeczowa odpowiedz ze znajomoscia tematu i ogolnie uzyciem chodz odrobiny inteligencji ktorej u ciebie widac brakuje.

 

Odnosnie zakupu ktorego chce dokonca tworca tego watku. Daruj sobie bo tylko wyrzucisz na smieci swoje pieniadze.

Dlaczego ?

Juz wyjasniam, zakupiony przec ciebei procesor bedzie gorszy od tego co masz aktualnie jesli chodzi o wydajnosc w aplikacjach ktore nie robia uzytku z wielowatkowosci, czyli wszystkie gry i 98-99% procent programow uzytkowych.

Obency twoj sprzecik masz tak wykrecony ze watpie zeby tym dualcore udalo ci sie chodz dogonic. A tak zaraz intelowcy beda tutaj skomlec ze nei prawda bo jak odpalisz kilka takich programow to bedzie szybciej, zgadza sie tylko ze tak ludzie na codzien nie pracuja na kompach, chyba ze chcca na sile cos tam pokazac.

Jesli nie kodujesz filmow czy nie pracujesz w 3d sudio max, a co najwazniejsze nie kodujesz i nie pracujesz w 3d maxie jednoczesnie ewentualnie jeszcze grasz, to kupno tego proca bedize najwieksza glupota w twoim zyciu.

Jak juz wspomnialem ten proce bedize gorszy od tego co masz obecie, wiec kupowanie karty lepszej od tej ktora masz to bezzsens, zwlaszcza ze nawet tej obecnej nie bedize w stanie pewnie obsluzyc w pelni a co dopiero tego potwora ktorego sobie tam wymarzyles.

Wydasz tyle kasy zeby ta karta chodzila ci na pol gwizdka ??, to wlasnie glupota ktora tutaj prezentuja osoby glownie zwiazane z intelem. Zobacz sobie porownanie Extremalnego Intela z najnowszym dzieckiem AMD i zobaczysz ile proce intela sa warte z ta karta, i uwzglednij fak ze twoj proc z extremalnym intelem bedzie mial tyle wspolnego co moj pierd z tornadem na florydzie.

 

Kupowatnie tego sprzeta do pracy to tez strata kasy, bo to co masz to ci wystarczy na jeszcze wiele lat,sprzet do pracy juz teraz masz idealny, to nie gry i nie wymagaja sprzetu extremalnego.

Rozumiem jak bys sie przesiadal z sprzetu poprzedniej generacji, P3, czy stare AMD'ki, wtedy to warto bylo by dolozyc odrazu na cos lepszego ale ty to nawet nie przesiadziesz sie teraz na cos szybszego no z jednym malym wyjatkiem moze bedziesz lubil grac w Domma3 i Halflifa2 jednoczesnie,wtedy AMD wymieknie bez tego dodatkowego rdzenia. Intelowcy ostatnio proboja wmawiac ludzia ze wlasnei takie cos nam jest niezbedne do codziennej pracy i ogolnie do zycia:).

Ale polecam przecyztanie newsa na glownej strone o amd tak wiec i to juz jest wlasiwie przeszlosc w co pan bartezjusz o malym rozumku probowal watpic w innym watku. Tak jak by mial problemy z czytaniem rowniez, to powiem ze tani dwurdzeniowiedz amd incoming.

 

Jedynym rozumnym kupnem przy tej karcie jest albo jakis wypasiony dwurdzeniowiec(topowe) czy tez extremalny intel, albo selekcjonowany amd 3000+ ktory podkrecony ma wydajnoscc taka same jak te z tych najnowszych porownan extrelnych inteli kotnra extremalne amd.

Edytowane przez Zetto_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz: udajesz niewiadomo jak madrego, ale twoje wypowiedzi z wypowiedziamy ludzi rozumnych maja niewiele wspolnego, nie potrafisz dostrzec podstawowych rzeczy i wyciagnac porpawnych wnioskow, nawet tych najbardziej oczywistych.

Panie bartezjusz, ludzie ktorzy mu polecali AMD dobrze wiedza ze ta karte graficzna lepiej mu obsluzy nawet najtanszy AMD(k8 of coz) niz ta super wypasiona dwurdzeniowka Intela. To sie wlasnie nazywa konkretna, KOMPETENTNA i rzeczowa odpowiedz ze znajomoscia tematu i ogolnie uzyciem chodz odrobiny inteligencji ktorej u ciebie widac brakuje.

 

Odnosnie zakupu ktorego chce dokonca tworca tego watku. Daruj sobie bo tylko wyrzucisz na smieci swoje pieniadze.

Dlaczego ?

Juz wyjasniam, zakupiony przec ciebei procesor bedzie gorszy od tego co masz aktualnie jesli chodzi o wydajnosc w aplikacjach ktore nie robia uzytku z wielowatkowosci, czyli wszystkie gry i 98-99% procent programow uzytkowych.

Obency twoj sprzecik masz tak wykrecony ze watpie zeby tym dualcore udalo ci sie  chodz dogonic. A tak zaraz intelowcy beda tutaj skomlec ze nei prawda bo jak odpalisz kilka takich programow to bedzie szybciej, zgadza sie tylko ze tak ludzie na codzien nie pracuja na kompach, chyba ze chcca na sile cos tam pokazac.

Jesli nie kodujesz filmow czy nie pracujesz w 3d sudio max, a co najwazniejsze nie kodujesz i nie pracujesz w 3d maxie jednoczesnie ewentualnie jeszcze grasz,  to kupno tego proca bedize najwieksza glupota w twoim zyciu.

Jak juz wspomnialem ten proce bedize gorszy od tego co masz obecie, wiec kupowanie karty lepszej od tej ktora masz to bezzsens, zwlaszcza ze nawet tej obecnej nie bedize w stanie pewnie obsluzyc w pelni a co dopiero tego potwora ktorego sobie tam wymarzyles.

Wydasz tyle kasy zeby ta karta chodzila ci na pol gwizdka ??, to wlasnie glupota ktora tutaj prezentuja osoby glownie zwiazane z intelem. Zobacz sobie porownanie Extremalnego Intela z najnowszym dzieckiem AMD i zobaczysz ile proce intela sa warte  z ta karta, i uwzglednij fak ze twoj proc z extremalnym intelem bedzie mial tyle wspolnego co moj pierd z tornadem na florydzie.

 

Kupowatnie tego sprzeta do pracy to tez strata kasy, bo to co masz to ci wystarczy na jeszcze wiele lat,sprzet do pracy juz teraz masz idealny, to nie gry i nie wymagaja sprzetu extremalnego.

Rozumiem jak bys sie przesiadal z sprzetu poprzedniej generacji, P3, czy stare AMD'ki, wtedy to warto bylo by dolozyc odrazu na cos lepszego ale ty to nawet nie przesiadziesz sie teraz na cos szybszego no z jednym malym wyjatkiem moze bedziesz lubil grac w Domma3 i Halflifa2 jednoczesnie,wtedy AMD wymieknie bez tego dodatkowego rdzenia. Intelowcy ostatnio proboja wmawiac ludzia ze wlasnei takie cos nam jest niezbedne do codziennej pracy i ogolnie do zycia:).

Ale polecam przecyztanie newsa na glownej strone o amd tak wiec i to juz jest wlasiwie przeszlosc w co pan bartezjusz o malym rozumku  probowal watpic w innym watku. Tak jak by mial problemy z czytaniem rowniez, to powiem ze tani dwurdzeniowiedz amd incoming.

 

Jedynym rozumnym kupnem przy tej karcie jest albo jakis wypasiony dwurdzeniowiec czy tez extremalny intel, albo selekcjonowany amd 3000+ ktory podkrecony ma wydajnoscc taka same jak te z tych najnowszych porownan extrelnych inteli kotnra extremalne amd.

1559792[/snapback]

nie komentuje tego co piszesz - bo duzo tego i głupio zarazem

ale chamstwa pod swym adresem nie zdzierże wiec powiem Ci tyle:

 

pęć matole bo pojecia o tym co w esejsku swym popelniłes za bardzo nie masz i widać niewiele z wypowiedzi zrozumiales

przeczytaj chlopie jeszcze raz topic a moze cosik dotrze do łepetyny

 

a jesli masz zamiar mnie lub kogokolwiek obrazac to wal na PW lub osobiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz: udajesz niewiadomo jak madrego, ale twoje wypowiedzi z wypowiedziamy ludzi rozumnych maja niewiele wspolnego, nie potrafisz dostrzec podstawowych rzeczy i wyciagnac porpawnych wnioskow, nawet tych najbardziej oczywistych.

Panie bartezjusz, ludzie ktorzy mu polecali AMD dobrze wiedza ze ta karte graficzna lepiej mu obsluzy nawet najtanszy AMD(k8 of coz) niz ta super wypasiona dwurdzeniowka Intela. To sie wlasnie nazywa konkretna, KOMPETENTNA i rzeczowa odpowiedz ze znajomoscia tematu i ogolnie uzyciem chodz odrobiny inteligencji ktorej u ciebie widac brakuje.

 

Odnosnie zakupu ktorego chce dokonca tworca tego watku. Daruj sobie bo tylko wyrzucisz na smieci swoje pieniadze.

Dlaczego ?

Juz wyjasniam, zakupiony przec ciebei procesor bedzie gorszy od tego co masz aktualnie jesli chodzi o wydajnosc w aplikacjach ktore nie robia uzytku z wielowatkowosci, czyli wszystkie gry i 98-99% procent programow uzytkowych.

Obency twoj sprzecik masz tak wykrecony ze watpie zeby tym dualcore udalo ci sie  chodz dogonic. A tak zaraz intelowcy beda tutaj skomlec ze nei prawda bo jak odpalisz kilka takich programow to bedzie szybciej, zgadza sie tylko ze tak ludzie na codzien nie pracuja na kompach, chyba ze chcca na sile cos tam pokazac.

Jesli nie kodujesz filmow czy nie pracujesz w 3d sudio max, a co najwazniejsze nie kodujesz i nie pracujesz w 3d maxie jednoczesnie ewentualnie jeszcze grasz,  to kupno tego proca bedize najwieksza glupota w twoim zyciu.

Jak juz wspomnialem ten proce bedize gorszy od tego co masz obecie, wiec kupowanie karty lepszej od tej ktora masz to bezzsens, zwlaszcza ze nawet tej obecnej nie bedize w stanie pewnie obsluzyc w pelni a co dopiero tego potwora ktorego sobie tam wymarzyles.

Wydasz tyle kasy zeby ta karta chodzila ci na pol gwizdka ??, to wlasnie glupota ktora tutaj prezentuja osoby glownie zwiazane z intelem. Zobacz sobie porownanie Extremalnego Intela z najnowszym dzieckiem AMD i zobaczysz ile proce intela sa warte  z ta karta, i uwzglednij fak ze twoj proc z extremalnym intelem bedzie mial tyle wspolnego co moj pierd z tornadem na florydzie.

 

Kupowatnie tego sprzeta do pracy to tez strata kasy, bo to co masz to ci wystarczy na jeszcze wiele lat,sprzet do pracy juz teraz masz idealny, to nie gry i nie wymagaja sprzetu extremalnego.

Rozumiem jak bys sie przesiadal z sprzetu poprzedniej generacji, P3, czy stare AMD'ki, wtedy to warto bylo by dolozyc odrazu na cos lepszego ale ty to nawet nie przesiadziesz sie teraz na cos szybszego no z jednym malym wyjatkiem moze bedziesz lubil grac w Domma3 i Halflifa2 jednoczesnie,wtedy AMD wymieknie bez tego dodatkowego rdzenia. Intelowcy ostatnio proboja wmawiac ludzia ze wlasnei takie cos nam jest niezbedne do codziennej pracy i ogolnie do zycia:).

Ale polecam przecyztanie newsa na glownej strone o amd tak wiec i to juz jest wlasiwie przeszlosc w co pan bartezjusz o malym rozumku  probowal watpic w innym watku. Tak jak by mial problemy z czytaniem rowniez, to powiem ze tani dwurdzeniowiedz amd incoming.

 

Jedynym rozumnym kupnem przy tej karcie jest albo jakis wypasiony dwurdzeniowiec(topowe) czy tez extremalny intel, albo selekcjonowany amd 3000+ ktory podkrecony ma wydajnoscc taka same jak te z tych najnowszych porownan extrelnych inteli kotnra extremalne amd.

1559792[/snapback]

 

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

moj szczery apel do moderacji aby nie zalowala %, organiczen, czy nawet permanentnych blokow dla pogwalcen regulaminu w tym dziale forum

 

czlowiek juz nie moze sobie spokojnie wejsc na forum intela i nie czytac banialukow jakichs psycholi, fanatykow, "komputerowych swiadkow jechowy" czy innych pokrzywdzonych przez los.....

 

@Zetto

UMIESZ CZYTAC???? ZACZNIJ OD NAZWY DZIALU, A POTEM O TEMATU

jestes nowy na forum, ale to nie zwalnia z myslenia. Jak dotad wypowiedziales sie wlasciwie tylko w idiotycznych watkach amd vs intel. Po to tu przyszedles?

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetto , troche przegiales z tym , ze ten intel nie obsluzy tak dobrze gier jak AMD :lol:

 

no bez przesady :lol:

 

 

Natomiast wracam do tematu , bo wydaje mi sie , ze juz lepiej by bylo znalesc , moze jakiegos EE dla tego Pana ? Z tym , ze jak widze cene na newegg a nasz polska to stwierdzam , ze my jednak bardzo bogatym narodem jestesmy <_<

 

Pentium D 3.0 GHz Bulk 1350zl

Asus P5ND2 SLI Intel Edition 840zl

PDP Patriot XBL 1GB 700MHz 850zl

DVD RW - 200zl

HDD Samsung SATA II NCQ 200gb - 400pln

zasilka BeQuiet P5 470W 399zl

do tego buda,FReezEr7,kilka wiatrakow (ok 200zl)

 

Zostaje jakies 1400zl na X800XL + jakies dobre chlodzenie do niego...

 

Hmmm... No fajny konfig , ale i tak "wieksze wrazenie" :lol: (rotfl lmao) by zrobil na kolegach :lol: (rotfl lmao) z 7800GTX... A w tym wypadku juz tylko amd... No ale zrobi jak chce...

 

EDIT: dodam tylko , ze zwrot "a w tym wypadku tylko amd" zwraca sie bezposrednio do zasobu finansowego jakim kolega dysponuje . Dementuje pogloski iz Intel nie obluzy 7800GTX :lol:

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watek bez sensu, autor kupuje komp dla szpanu wiec niech idzie do sklepu i kupi wszysko co najdrozsze i tyle, bez setek postow z doradzaniem co ma kupic.

dyskusja amd vs. intel zalosna.. panowie z amd nie sa w stanie zrozumiec ze ktos nie lubi tej ich marki/przejechal sie kiedys/cokolwiek tylko na sile czynia ludzi szczesliwymi. powiedzmy sobie szczerze jaki proc nie kupic za ten 1k to i tak go nie wykorzysta w najblizszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zaraz intelowcy beda tutaj skomlec ze nei prawda bo jak odpalisz kilka takich programow to bedzie szybciej, zgadza sie tylko ze tak ludzie na codzien nie pracuja na kompach, chyba ze chcca na sile cos tam pokazac.

J

1559792[/snapback]

 

Rozumiem, że cały czas korzystasz z dosa gdzie można uruchomić tylko 1 program?

Bo uzytkownicy normalnych systemów na codzień korzystaja własnie z wielu programów jednoczesnie, z których częsc potrafi mocno obciązyc cpu....

 

 

 

 

-----

A tak w ogóle to o czym jes ten temat? Bo coś chyba trochę poowa jest nie na temat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat: pod 2.8 GHz tak karta bedzie pokaze pewnie kolo 60% swojej mocy, i o to wlasnie chodzi a nie o to ze gierki na tym nie beda chodzic,, lepiej niech sobie kupi sama grafe i bedzie mu na tych 3.5 wykreconych Ghz lepiej chodzic niz na tym co zamierza kupic.

Na na exremalnego intela go nie stac a przy tej kasie co ma to jedyny proc ktory jest w stanie obsuzyc ta karte to AMD, oczywiscie tak zeby pokazala co potrafi a nie tylko zanizala swoje mozliwosci.

 

Sir_ice: jak zauwazyles jestem poczatkujacym, wiec dawanie ostrzezen nie ma sensu, bo zawsze moge sobie zalozyc nowe konto, a cos takiego jak permamentne ograniczenie w dobie dynamiczych ip nie istnieje. Chyba powinienes sie troche zastanowic zanim cos napiszesz, jesli o takich postawowych rzeczach nie masz pojecia to co o reszczie :).

Poza tym to ze tu jest dzial intela to nie znaczy ze nalezy tutaj mowic dobrze o intelu, a to co napisalem jest jak najbardizej prawda chyba ze masz problemy ze zrozumieniem bo nie wszystko wyjasnilem lopatologicznie i w pewnych czesciach mojej wypowiedzi trzeba troche ruszyc glowka.

Tak dla twojego info, obecnie pisze z kompa ktorego sercem jest procesor intela.

 

sqi: W dobie 3Ghz/3000+ minumum maszynach nie jestes w stanie ich wlasciwie obciazyc tak zeby sie nie dalo na tym pracowac. Antywirus, przegladarka, winamp, ftp, dc, torent i wiele innych to za malo zeby takiego proca wykonczyc. W takich zestawach waskim gardlem jest dysk twardy a nie procesor i to on blokuje szybkie dzialanie softu. Powiedz, czym poza kodowaniem filmow, grami jestes w stanie obcayc proca ???, podczas normalnej pracy kompa, tak zebys inne aplikacje zwolnily

Edytowane przez Zetto_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat: pod 2.8 GHz tak karta bedzie pokaze pewnie kolo 60% swojej mocy, i o to wlasnie chodzi a nie o to ze gierki na tym nie beda chodzic,, lepiej niech sobie kupi sama grafe i bedzie mu na tych 3.5 wykreconych Ghz lepiej chodzic niz na tym co zamierza kupic.

Na na exremalnego intela go nie stac a przy tej kasie co ma to jedyny proc ktory jest w stanie obsuzyc ta karte to AMD, oczywiscie tak zeby pokazala co potrafi a nie tylko zanizala swoje mozliwosci.

 

W jakiej to rozdzialce karta pokaze 60% mocy? W 1024x768? Mozliwe ze tak ale kto kupuje 7800GTX zeby grac w takiej rozdzialce. Przy 1600x1200 z AA i AF procesor na pewno nie bedzie waskim gardlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sir_ice: jak zauwazyles jestem poczatkujacym, wiec dawanie ostrzezen nie ma sensu, bo zawsze moge sobie zalozyc nowe konto, a cos takiego jak permamentne ograniczenie w dobie dynamiczych ip nie istnieje. Chyba powinienes sie troche zastanowic zanim cos napiszesz, jesli o takich postawowych rzeczach nie masz pojecia to co o reszczie :).

Poza tym to ze tu jest dzial intela to nie znaczy ze nalezy tutaj mowic dobrze o intelu, a to co napisalem jest jak najbardizej prawda chyba ze masz problemy ze zrozumieniem bo nie wszystko wyjasnilem lopatologicznie i w pewnych czesciach mojej wypowiedzi trzeba troche ruszyc glowka.

Tak dla twojego info, obecnie pisze z kompa ktorego sercem jest procesor intela.

1560033[/snapback]

nie interesuje mnie z jakiego kompa piszesz. Czy masz dynamiczne czy stale IP - nie sprawdzam tego. To po pierwsze.

 

Po drugie takie zakladanie kont i pomysl jaki zasugerowales ewidentnie swiadczy o twoim wychowaniu i kulturze osobistej i mysle ze nic ci nie da bo poziom wypowiedzi jaki prezentujesz i tak wskaze na autora.... niewielu tu taki "ekspertow".

 

Po trzecie - to ze nie wiem wielu rzeczy nie jest zadna tajemnica, ale w przeciwienstwie do Ciebie jak nie mam nic do powiedzenia to staram sie siedziec cicho i patrze co pisza ludzie madrzejsi ode mnie. I w moim przypadku obejdzie sie bez lopatologii, ale tobie widze trzeba napisac wprost: WYJAZD albo naucz sie kultury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś będzie doradzać że ma sobie wrotki kupić za tą kasę bo będzie się mógł pojeździć !!

Jak chce Intela to co mu na chama pchacie AMD !!

K***A to już się staje nie do zniesienia !!

Ja na jego miejscu brałbym AMD i co z tego ?? ( co nie znaczy że podpisuje się pod [ciach!]łami co niektórzy wypisują)

To nie jest problematyka topiku !!!!!!!!!!!!!

Jak koniecznie chcecie naprawiać świat i nawracać niewiernych to nawracajcie ale w miejscu które jest do tego wyznaczone !! Nawet se możecie robić wyprawy krzyżowe ale nie wwalajcie się na chama do działu Intela !!!

Pff... pff... pff...

 

Pentium D 3.0 GHz Bulk 1350zl

Asus P5ND2 SLI Intel Edition 840zl

PDP Patriot XBL 1GB 700MHz 850zl

DVD RW - 200zl

HDD Samsung SATA II NCQ 200gb - 400pln

zasilka BeQuiet P5 470W 399zl

do tego buda,FReezEr7,kilka wiatrakow (ok 200zl)

Na tego proca to jak na moje oko zdało by się znacznie mocniejsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie grac z max detalami i wlasnie przy 1600x1200+AA i AF...do tego nowego Gfa przemawia..do mnie to wygladzanie...moze warto poczekac na 7800Gt ??w koncu bedzie mialo to wygladzanie,nizsza cene...a i wydajnoscia tez grzeszyc nie bedzie...a jak te pogloski ze bedzie sie dalo odblokowac potoki sie spelnia...to bede mial taka karte za nizsza cene!!Moze warto poczekac ??A moze na nowe ATI ??W sumie to w nowe gierki juz nie moge pograc...w takich rozdzialkach...poza tym proc chodzi na 3,4 caly czas...3,51 tylko do testow...zobaczymy co bedzie bo moze chlodzenie zmienie...tego kompa przeciez nie wyrzuce :) Jeszcze jakis 286 sie u mnie w piwnicy znajduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...