Skocz do zawartości
Rativel

Amd Vs Intel Ponownie

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie czytalismy i nie widzimy gdzie to amd niszczy intela......

1551162[/snapback]

no wiem ze ciezko dopuscic do siebie prawde, szczegolnie jesli sie tyle kasy wydalo na cos co tylko w testach szybko dziala, ale prosze bardzo masz link:

http://pclab.pl/art14865.html

w testach w ktore sa specjalnie pisane pod Intela dostaje on w wiekszosci po tylku od AMD, tylko w nielicznych jest w stanie jeszcze cos powiedziec, o tym co by sie dzialo gdyby testowano to na sofcie optymalizowanym pod AMD to nawet nie bede pisal.

 

a nie zapominajmy ze dwurdzeniowce to proce ktore maja domyslnie pracowac na 64 bitach, a te u intelach sa .... pewnie tez nie wiesz jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zostałem przekabacony na amd i wiem ze go kupie z mobo dfi nf4 tylko teraz jakie pamiatki do tego??

jak narazie wzialem pod uwage 2x TwinMOS 512MB Dual costam 220zł za sztuke

do tego dysk tak jak koledzy radza Samsunga 160GB jakiegos tam 300zł

i zasilacz Tagan 480W 400zł

(ceny wg www.pcprojekt.pl)

no i teraz najwiekszy problem czyli karta graficzna:

mam na oku narazie Leadtek GF 6800Ultra GDDR3 PCIEx16 489$

no szukam jakiegos konkurenta wśród ATI

moze SAPPHIRE Radeon X800XL 512MB GDDR3 PCI Express x16 za cene 379$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Zetto

 

To że Intel ostatnio nieco daje d**y to wiadomo to że AMD wypuściło dobry procesor (A64) też wiadomo ale gatki że HT nic nie daje raczej mnie bawią!!

Mam i wiem że daje !!

Skoro jesteś „szalonym” fanem AMD to podziel się swoimi spostrzeżeniami z innymi entuzjastami tej marki na platformie AMD!!

Wypowiedzi KGB są rzeczowe i tym samym przemawiające do rozsądku... ba ja nawet podzielam jego zdanie !! Natomiast twoje wypowiedzi są szalenie tendencyjne, mają formę prowokacji w związku z tym zabieraj swoje 4 litery na platformę AMD bo tu nikt Cię nie chce !!

 

Edit:

-> Rativel

 

Rozbij sobie swoje pytanie/a zamieszczając je w odpowiednich działach forum.

To naprawdę nie miejsce na gatki o kartach graficznych :]

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze ciezko dopuscic do siebie prawde, szczegolnie jesli sie tyle kasy wydalo na cos co tylko w testach szybko dziala, ale prosze bardzo masz link:

1551172[/snapback]

szkoda ze wyniki tam przedstawione roznia sie od tych tutaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym teraz AMD643000+ oraz jakies dobre pamieci min. DDR500 lub nawet DDR600.

1. Zaoszczędzisz sporo na procesorze i na płycie głównej i zapewne zasilaczu.

2. Za poł roku możesz wymienić AMD64 3000+ na Dual Core AMD64 jak oczywiście się bardziej upowszechnią i spadną ceny.

3. AMD3000+ Venice kręcą się spokojnie na 2500Mhz a wiele sztuk nawet do 2800Mhz.

4. Na dzisiaj w grach i programach lepszy bedzie podkrecony a nawet nie podkręcony AMD niż Intel DC 2800mhz, ponieważ nie ma w tej chwili jeszcze gier a w szczególności programów przystosowanych do pracy wieloprocesorowej. (Możesz je napewno policzyć na palcach jednej reki i to w szczególności są zapewne jeszcze benchmarki :)) Programy te będą może dopiero w przyszłym roku więc procesor INTEL DC bedzie pracował jako zwykły pojedyńczy 2800 Mhz. To tak samo jak z 64BITAMI juz sie kupuje ale i tak programów 64bit w tej chwili jest jak na lekarstwo. Niekórzy maja już procki AMD64 od roku i wydali na nie o wiele wieksze pieniądze niż dziś a z 64bit jeszcze napewno nie korzystają. Podobnie jest i bedzie w tej chwili z Dual Core.

5. Procesora Intela nie podkrecisz. Zapewne uda Ci się podnieść mu taktowanie o 200mhz nie sądze by szło wiącej ze względu na wydzielaną moc 130W. AMD64 DC wydzielają tylko 90W a zwykły AMD64 3000+ 67W.

6. W przypadku Intela musisz zabezpieczyć się w zasilacz min 500W (Chociaż w PC WORLD pisali, ze Intel 840HT powinien mieć zasilacz 650W i to oczywiście markowy).

7. Procesor Intela 820 i 830 nie maja HT. Może to i dobrze (wszystkie firmy DELL, HP, COMPAQ wyłączaja funkcje HT w swoich serwerach gdyż zamiast przyspieszać działanie programów w 80% programów spowalnia je).

8. Zaoszczędzone pieniądze lepiej zainwestować w RAID5 lub RAID1+0. Potrzebne są do tego odpowiednio 3 lub 4 takie same dyski twarde najlepiej na SATA. (Na tam rozwiązaniu zyskasz wiele wiecej niż na najszybszym nawt procku skoro i tak dysk twardy bedzie zawsze pietą achillesową i to on najbardziej spowalnia komputer. Dla przykładu podam Tobie, że dysk pojedynczy ma transfer odczyt/zapis średnio na poziomie 45MB/s a maksymalnie ma 60MB/s. 2 Dyski w RAID 0 beda miały juz średnio 87MB/s a maksymalnie 110MB/s. Wszystko bedzie się ładowało (np. SYSTEM) oraz instalowało 2 razy szybciej niż przy wykorzystaniu pojedyńczego dysku przy objetnie jakim procesorze.

9. Nie bedziesz miał problemów z hałasem wentylatora i wysokimi temperaturami w obudowie (wszak 130W zamienione na ciepło musi sie w obudowie jakoś rozproszyć). Wiec możesz mieć problemy z zawieszaniem lub niestabilną pracą jesli wentylator zajdzie kurzem badź bedzie wysoka temperatura w pomieszczeniu (rzedu 28-32 stopni) itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zostałem przekabacony na amd i wiem ze go kupie z mobo dfi nf4 tylko teraz jakie pamiatki do tego??

jak narazie wzialem pod uwage 2x TwinMOS 512MB Dual costam 220zł za sztuke

do tego dysk tak jak koledzy radza Samsunga 160GB jakiegos tam 300zł

i zasilacz Tagan 480W 400zł

(ceny wg www.pcprojekt.pl)

no i teraz najwiekszy problem czyli karta graficzna:

mam na oku narazie Leadtek GF 6800Ultra GDDR3 PCIEx16 489$

no szukam jakiegos konkurenta wśród ATI

moze SAPPHIRE Radeon X800XL 512MB GDDR3 PCI Express x16 za cene 379$

1551175[/snapback]

Lepiej kup sobie karte GF 7800 niż 6800Ultra. Przecież są w podobnych cenach. A wydajność sporo wieksza na korzyść nowej GF7800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym teraz AMD643000+ oraz jakies dobre pamieci min. DDR500 lub nawet DDR600.

1. Zaoszczędzisz sporo na procesorze i na płycie głównej i zapewne zasilaczu.

2. Za poł roku możesz wymienić AMD64 3000+ na Dual Core AMD64 jak oczywiście się bardziej upowszechnią i spadną ceny.

3. AMD3000+ Venice kręcą się spokojnie na 2500Mhz a wiele sztuk nawet do 2800Mhz.

4. Na dzisiaj w grach i programach lepszy bedzie podkrecony a nawet nie podkręcony AMD niż Intel DC 2800mhz, ponieważ nie ma w tej chwili jeszcze gier a w szczególności programów przystosowanych do pracy wieloprocesorowej. (Możesz je napewno policzyć na palcach jednej reki i to w szczególności są zapewne jeszcze benchmarki :)) Programy te będą może dopiero w przyszłym roku więc procesor INTEL DC bedzie pracował jako zwykły pojedyńczy 2800 Mhz. To tak samo jak z 64BITAMI juz sie kupuje ale i tak programów 64bit w tej chwili jest jak na lekarstwo. Niekórzy maja już procki AMD64 od roku i wydali na nie o wiele wieksze pieniądze niż dziś a z 64bit jeszcze napewno nie korzystają. Podobnie jest i bedzie w tej chwili z Dual Core.

5. Procesora Intela nie podkrecisz. Zapewne uda Ci się podnieść mu taktowanie o 200mhz nie sądze by szło wiącej ze względu na wydzielaną moc 130W. AMD64 DC wydzielają tylko 90W a zwykły AMD64 3000+ 67W.

6. W przypadku Intela musisz zabezpieczyć się w zasilacz min 500W (Chociaż w PC WORLD pisali, ze Intel 840HT powinien mieć zasilacz 650W i to oczywiście markowy).

7. Procesor Intela 820 i 830 nie maja HT. Może to i dobrze (wszystkie firmy DELL, HP, COMPAQ wyłączaja funkcje HT w swoich serwerach gdyż zamiast przyspieszać działanie programów w 80% programów spowalnia je). 

8. Zaoszczędzone pieniądze lepiej zainwestować w RAID5 lub RAID1+0. Potrzebne są do tego odpowiednio 3 lub 4 takie same dyski twarde najlepiej na SATA. (Na tam rozwiązaniu zyskasz wiele wiecej niż na najszybszym nawt procku skoro i tak dysk twardy bedzie zawsze pietą achillesową i to on najbardziej spowalnia komputer. Dla przykładu podam Tobie, że dysk pojedynczy ma transfer odczyt/zapis średnio na poziomie 45MB/s a maksymalnie ma 60MB/s. 2 Dyski w RAID 0 beda miały juz średnio 87MB/s a maksymalnie 110MB/s. Wszystko bedzie się ładowało (np. SYSTEM) oraz instalowało 2 razy szybciej niż przy wykorzystaniu pojedyńczego dysku przy objetnie jakim procesorze. 

9. Nie bedziesz miał problemów z hałasem wentylatora i wysokimi temperaturami w obudowie (wszak 130W zamienione na ciepło musi sie w obudowie jakoś rozproszyć). Wiec możesz mieć problemy z zawieszaniem lub niestabilną pracą jesli wentylator zajdzie kurzem badź bedzie wysoka temperatura w pomieszczeniu (rzedu 28-32 stopni) itd.

1551253[/snapback]

AD1. taniej bedzie -zgoda - ale czy lepiej - na pewno nie

ad2. byc moze - ale ceny X2 nie spadną szybko - nie liczyłbym na to

ad3. i co z tego??? dc820 równiez doskonale sie kreci

ad4. oczywiscie ze a64 bedzie wydajniejszy w grach niz dc - tyle ze kolega grac wiele nie chce a po drugie róznice sa zupełnie do przełknięcia

ad5. pisałem juz o tym - z wydzielanym ciepłem mozna sobie tanim kosztem poradzic montujac jedn z kilku wybranych coolerów (temp po oc w dual prime nie przekroczy 55st)

ad6. nieprawda - ten który wybrał wystarczy spokojnie

ad7. nie maja HT bo sa 2jajowe - to ze w serwereach HT jest wyłaczane jest w pełni zrozumiałe- w koncu to serwer -

HT pracy nie zwalnia - polega to na czyms zuypełnie innym -poczytaj o wielowątkowosci

ad8. raid zawsze przypiesza pracę srodowiska dyskowego niezaleznie od platformy

ad9. kolejny juz dawno obalomy mit -pisałem kilka linijek wyzej

 

do autora wątku - kup co tam uwazasz za stosowne

piszesz nie pracowałes nigdy na platformie a64 i intelu chocby z HT -nie mówiąc juz o DUAl COre - roznica w komforcie pracy jest olbrzymia a to jest chyba najwazniejsze

skoro łatwo dajesz sie przekabacić dzieki postom osób (jak sadze którzy nie mieli okazji bezposrednich porównan obu platform a wiec teoretyzują) to juz Twoja sprawa

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD1. taniej bedzie -zgoda - ale czy lepiej - na pewno nie

ad2. byc moze - ale ceny X2 nie spadną szybko - nie liczyłbym na to

ad3. i co z tego??? dc820 równiez doskonale sie kreci

ad4. oczywiscie ze a64 bedzie wydajniejszy w grach niz dc - tyle ze kolega grac wiele nie chce a po drugie róznice sa zupełnie do przełknięcia

ad5. pisałem juz o tym - z wydzielanym ciepłem mozna sobie tanim kosztem poradzic montujac jedn z kilku wybranych coolerów (temp po oc w dual prime nie przekroczy 55st)

ad6. nieprawda - ten który wybrał wystarczy spokojnie

ad7. nie maja HT bo sa 2jajowe - to ze w serwereach HT jest wyłaczane jest w  pełni zrozumiałe- w koncu to serwer -

HT pracy nie zwalnia - polega to na czyms zuypełnie innym -poczytaj o wielowątkowosci

ad8. raid zawsze przypiesza pracę srodowiska dyskowego niezaleznie od platformy

ad9. kolejny juz dawno obalomy mit -pisałem kilka linijek wyzej

 

Zeby nie być gołosłownym, miałem Intela 3000HT Prescotta. Teraz mam AMD64 3000+ więc moge sobie jakoś porównać te 2 procesory.

Według mnie AMD64 bedzie lepszym wyborem już z wspomnianych przezemnie argumentów (podaj mi przykłady 5 programów które dziś wykorzystują DUAL CORE? Wiec po co kupować tak drogo coś czego sie nie wykorzysta. Można przecież rozbudować inne elementy komputera (A sam procesor to nie wszytsko).

Ja czytałem testy, że DC Intela i po załozeniu wentylatora temp oscyluje w granicach 60-70 stopni. (moze piszesz o WC). Do tego mój P4 miał bardzo hałasliwy wentylator BoX wiec nie gadaj ze z glosnoscia jest podobnie INTEL ok 40db a AMD 30db. Róznica jest kolosalna.

Zgodzę się, że zasilacz 480W wystarczy do planowanej konfiguracji. Jednak gdyby z czasem planował rozbudowe do 2 kart w SLI to juz to jest zdecydowanie za mało. 

"HT jak wspomniałem wykorzytawana jest tylko w programach przystosowanych do obsługi wielowątkowości  i tu owszem wydajność wzrasta nawet o 30% ale funkcja ta wykorzytywana jest tylko w przypadku aplikacji intensywnie korzystających z wątków, a nie całego systemu. Okazuje się, że w większości systemów wykorzytujacych mieszankę procesów i wątków HyperThreading może obniżać wydajność. Przeglądając wyniki benchmarków SPEC, można zauważyć, że większość producentów serwerów z procesorami XEON wyłącza wielowątkowość, żeby uzyskać lepszą wydajność.

Jeśli program nie jest napisany pod kątem obsługi HT to wątki mogą korzytać z tych samych zasobów, co sprawia, że niedbałe posługiwanie sie nimi staje się głównym powodem niestabilności oprogramowania a co za tym idzie spada znacząco wydajność całego systemu". Cytowane z PC WORLD KOMPUTER nr 7-2005. Artykuł "Prawie dwa w jednym" strona 35.

1551273[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztuje x800xt ? ,powinien i tak byc tanszy od gf6800ultra

a moze wez tego x800xl (sory nie pamietam czy ma 16 czy 12 potokow)

a roznice 100$ dorzuc do pamieci - bedziesz mogl kupic najlepsze pamieci dostepne jeszcze na rynku czyli A-data Viviesta DDR600 lub ewentualnie DDR566

 

bartezjusz

siedzialem ostatnio troche na P4 z HT i jakos nie odczulem super komfortu pracy ,moze sa jakies roznice ,ale to niuanse

dodatkowo te cale HT jakos dziala (czyli nie przymula kompa) dopiero na winXP z SP2 - ktory wiadomo ze jest dziurawy jak ser szwajcarski i jak sie wysypie (co mu sie czesto zdaza) to nic sie odpalic nie da i co ciekawe po wylaczeniu HT da sie pracowac (tzn. siedziec w necie i muzyki sluchac ,a nawet film obejzec :] )

niestety ale OSy M$ nie potrafia jeszcze dobrze obslugiwac dwoch procow ,a co dopiero pseudoprockow

a win2k to na HT sypie bluscreen'ami co jakis czas ,a dwa procki obsluguje lepiej niz winXP

tak wiec dwa jadra powinny byc dobrze obslugiwane - pozotaje tylko kwestia wydajnosci

ale o HT to mi nie wspominaj ,bo to przez ostatnie dwa lata jedyny argument Intelowcow ,tylko w praktyce sie kiepawo sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznica jest wyczówalna natychmiast w bezposrednim porównaniu (mowa o własnym sysie , własnych aplikacjach itp -tak aby było obiektywnie

 

sp2 dziurawe i sie sypie??

pierwsze słyszę -siedze na nim niecały rok i nie miałem zadnego najmniejszego problemu z winda

 

o HT to mi nie wspominaj ,bo to przez ostatnie dwa lata jedyny argument Intelowcow ,tylko w praktyce sie kiepawo sprawdza

no widzisz - cała masa kumpli majacych bezposrednie porównania p4vs a64 (Turzol, Vip,Lagier i moja skromna osoba ) jest zupełnie odmniennego zdania

 

gmt- tego cytatu z pcworlda komentowac nie bedę co nawet osoba nie specjalnie majaca pojecie czuje smród bzdetów bijacy z niego- "Jeśli program nie jest napisany pod kątem obsługi HT to wątki mogą korzytać z tych samych zasobów, co sprawia, że niedbałe posługiwanie sie nimi staje się głównym powodem niestabilności oprogramowania a co za tym idzie spada znacząco wydajność całego systemu". :mur: :mur:

 

Do tego mój P4 miał bardzo hałasliwy wentylator BoX wiec nie gadaj ze z glosnoscia jest podobnie INTEL ok 40db a AMD 30db. Róznica jest kolosalna.

a gdzie ja napisałem cos o boxowych coolerkach ?? Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miravo

wierzysz w to ze jakikolwiek durdzeniowiec dobrze sie kreci? w ciaglej pracy to potrzebuje praktycznie dwa razy wiecej zasilania ,a tu juz zasilacz i plyta glowna moga stroich fochy (zasilacz zawsze mozna kupic za 1000pln :D  ,ale plyte z jej przetwornica ciezko przeskoczyc)

1551064[/snapback]

co prawda nie miałem okazji podkręcać dwujajowca :cry: ale na XS mozna znalezc wiele screenow, gdzie X2 4200+ poszedl na 2,7 GHz na defaul Vcore ;) i to na chlodzeniu konwencjonalnym :lol: '

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznica jest wyczówalna natychmiast w bezposrednim porównaniu (mowa o własnym sysie , własnych aplikacjach itp -tak aby było obiektywnie

 

sp2 dziurawe i sie sypie??

pierwsze słyszę -siedze na nim niecały rok i nie miałem zadnego najmniejszego problemu z winda

no widzisz - cała masa kumpli majacych bezposrednie porównania p4vs a64 (Turzol, Vip,Lagier i moja skromna osoba ) jest zupełnie odmniennego zdania

 

gmt- tego cytatu z pcworlda komentowac nie bedę co nawet osoba nie specjalnie majaca pojecie czuje smród bzdetów bijacy z niego- "Jeśli program nie jest napisany pod kątem obsługi HT to wątki mogą korzytać z tych samych zasobów, co sprawia, że niedbałe posługiwanie sie nimi staje się głównym powodem niestabilności oprogramowania a co za tym idzie spada znacząco wydajność całego systemu".  :mur:  :mur:

a gdzie ja napisałem cos o boxowych coolerkach ??

1551378[/snapback]

 

Sorry ale nie wiem na ile Ty jestes wiarygodny!!! Może masz jakieś kwalifikacje lub pracujesz w branzy testowania sprzętu komputerowgo. Pochwal sie nam wszystkim. Wtedy uznam Twoje racje.

 

Artykuł ten napisał Tom Yager (szef działu technicznego laboratorium Info World Test Center wiec chyba człowiek kompetentny) a tekst na j. polski przełożył Rafał Janus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o coolerki. Procek za ok 1400 + jeszcze za 200zł wentylator. W Amd 64 Box jest cichy i wystarczajacy nawet do OC, bez dodatkowych zbytecznych zakupów (za tą kase możesz już miec 1 dysk twadry 80GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie wiem na ile Ty jestes wiarygodny!!! Może masz jakieś kwalifikacje lub pracujesz w branzy testowania sprzętu komputerowgo. Pochwal sie nam wszystkim. Wtedy uznam Twoje racje.

1551408[/snapback]

 

a co to ma do rzeczy- czym sie zajmuje itp?

 

pisze o własnych i kilku znajmoych odczuciach z uzytkowania obu platform

 

a co do cytatu z pcworlda wydaje mi sie naciaganym i niewiele wartym bełkotem

niedbałe posługiwanie sie nimi staje się głównym powodem niestabilności oprogramowania a co za tym idzie spada znacząco wydajność całego systemu

co znacza niedbałe posługiwanie sie nim??? kopanie z buta , wylewanie kawy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to ma do rzeczy- czym sie zajmuje itp?

 

pisze o własnych i kilku znajmoych odczuciach z uzytkowania obu platform

 

a co do cytatu z pcworlda wydaje mi sie  naciaganym i niewiele wartym bełkotem

co znacza niedbałe posługiwanie sie nim??? kopanie z buta , wylewanie kawy ???

1551426[/snapback]

Twoje odczucia mnie nie interesują. Na odczucia nic nie zmierzysz.

 

"a co do cytatu z pcworlda wydaje mi sie naciaganym i niewiele wartym bełkotem

co znacza niedbałe posługiwanie sie nim??? kopanie z buta , wylewanie kawy ???"

 

Myślałem, że jesteś bardziej inteligentny. Niedbałe posługiwanie sie nim znaczy tyle, że wątek jakgdyby się zapętla tzn wchodzi jakiś rozkaz i za raz za nim wchodzi taki sam gdyż procesor nie wie nic o wątkach pobocznych a o tym informuje go specjalistycznie napisany program obsługujacy wielowatkowość. Najprosciej mówiąc chodzi tu o to by procesor nie zgłupiał dlatego programy pisane pod HT informują go o kolejności wykonywana watków itd. W innym przypadku moze byc tak że jeden główny watek już rozpoczęty i za raz za nim wątek poboczny chcą się odnieść do tej samej instrukcji czy też kodu w tym samym czasie i to własnie powoduje niestabilność. Sam na tym sie za bardzo nie znam ale z tego co tam napisali to tak to własnie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miravo

screen mozna zrobic ,procek jest w nowych stepingach to sie podkreca ,ale ja mowie o ciaglej pracy na takim systemie

ile to pradu i ile ciepla zwlaszcza w przypadku Intela ,bo w A64 jest fajny mechanizm obnizania taktowania podczas spoczynku

ale nie wierze w ciagla prace pod obciazeniem dwujajowcow podkreconych czy to ze stajni Intela czy AMD - moje glowne obawy to zasilanie

a przeciez podkrecamy zeby zwiekszyc wydajnosc a nie cieszych sie MHz'ami :wink: ,wiec przydaloby sie wykorzystywac ta wydajnosc

 

 

bartezjusz

no widzisz ,ty czujesz roznice ,JA nie czuje i proponuje zakonczyc dyskusje o HT bo przerodzi sie w wojne

zwlaszcza ze nie ma podstaw by o HT wogole wspominac ,bo ani jeden procek z tematu go nie posiada (na szczescie :P )

a ze swojej strony :P moge dodac tyle ze z HT jest jak z Magnetyzerem - kto ma pieniadze powinien sobie kupic jak mu to poprawi samopoczucie ,a kogo na to nie stac nie ma co zalowac i ma problem z glowy ,bo jak wykazaly testy to poprawia tylko czystosc spalin ,a osiagi i zuzycie paliwa sie nie zmienia (zreszta czego mozna bylo sie spodziewac po wynalazku z USA :] )

 

P.S.

skoro winXP to taki super system to zainstaluj na nim Kyro :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje odczucia mnie nie interesują

i słusznie - pewnie sa niewiele warte , tak jak i Twoje

ale wiedziec powinienes ze są faktycznie rzeczy niezmierzalne których zaden test na www nie odda

 

Sam na tym sie za bardzo nie znam ale z tego co tam napisali to tak to własnie rozumiem

i dobrze zrozumiales - widac z Twą inteligencja cos nie teges skoro nie zauwazyłes ironii w mym poście

 

co do "wykonywania, realizacji wątków" - w tym kontekscie zgoda tyle ze mowa o niestabilnosci systemu jest naduzyciem i nieprawdą

 

dodam od siebie cytat autorstwa Lancera który jak powszechnie wiadomo zna sie na CPU jak mało kto , a pod cyctatem moge sie tylko podpisac obiema rękami

 

mały wycinek recki

który daje poglad sytuacji na temat wielowątkowosci -ale nie o tym gdyz wposmnany przez autora DC jest pozbawiony HT a posiada "prawdziwe 2jajca"

 

bardzo dobrze oddaje sytuacje równiez podsumowanie Piły w tej recce

klik

 

tyle od siebie - wiecej głosu nie zabieram bo najlepiej bedzie jak kolo sam sobie podejmie decyzję

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i słusznie - pewnie sa niewiele warte , tak jak i Twoje

ale wiedziec powinienes ze są faktycznie rzeczy niezmierzalne których zaden test na www nie odda

i dobrze zrozumiales - widac z Twą inteligencja cos nie teges skoro nie zauwazyłes ironii w mym poście

 

co do "wykonywania, realizacji wątków" - w tym kontekscie zgoda tyle ze mowa o niestabilnosci systemu jest naduzyciem i nieprawdą

1551470[/snapback]

Jeśli mowie, że sie nie znam to wiem co mówie - HT jest tak skomplikowaną implementacją, że żeby ci to wyjaśnić i żeby ją całkowicie poznać potrzeba by sięgnąć do specyfikacji Intela i dokładnie się jej przyjrzeć. Ja tego nie zrobiłem chociaż jakieś podstawy wiem w przeciwieństwie do Ciebie.

Wcześniej napisałes ze nie wiesz o co w tym chodzi cytuje "co znacza niedbałe posługiwanie sie nim??? kopanie z buta , wylewanie kawy ???"

wiec teraz nie obracaj kota ogonem i nie pisz ze to o jakąś ironie chodzi. Według mnie chodzi wyłącznie o Twoja niewiedze. Piszesz o czymś o czym nie masz pojecia.

Co do linków do testów które podałeś, to rzeczywiście Intel jest szybszy ale to tylko w programach INTENSYWNIE KORZYSTAJACYCH Z WIELOWĄTKOWIŚCI PROGRAMÓW DO TEGO PRZYSTOSOWANYCH w innych przypadkach jest WOLNIEJSZY.

Jeśli pracujesz tylko w Systemie WinXp i cały czas bawisz sie grami to moze nie powoduje to jakiejś niestabilności. :)

Ja miałem na serwerze Win XP + NOVEL problemy przy włączonym HT (Blue Screeny) Dopiero po wyłączeniu tej funkcji nie zarzyło mi sie to ani razu. Byc może potrebna jest nowsza wersja Novela lub innego używanego programu ale fakt faktem, że nie chodziło to jak powinno.

 

Jeśli nie sugerujesz sie testami sprzetu a tylko odczuciami to powiem Ci, że w opini mojego 3 letniego chrześniaka dobrym komputerem jest Commodore 64. Może powinieneś również na takim sprzęcie pozostać.

Edytowane przez gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowie, że sie nie znam to wiem co mówie - HT jest tak skomplikowaną implementacją, że żeby ci to wyjaśnić i żeby ją całkowicie poznać potrzeba by sięgnąć do specyfikacji Intela i dokładnie się jej przyjrzeć. Ja tego nie zrobiłem chociaż jakieś podstawy wiem w przeciwieństwie do Ciebie.

Wcześniej napisałes ze nie wiesz o co w tym chodzi cytuje "co znacza niedbałe posługiwanie sie nim??? kopanie z buta , wylewanie kawy ???"

wiec teraz nie obracaj kota ogonem i nie pisz ze to o jakąś ironie chodzi. Według mnie chodzi wyłącznie o Twoja niewiedze. Piszesz o czymś o czym nie masz pojecia.

 

Jeśli pracujesz tylko w Systemie WinXp i cały czas bawisz sie grami to moze nie powoduje to jakiejś niestabilności. :)

Ja miałem na serwerze Win XP + NOVEL problemy przy włączonym HT (Blue Screeny) Dopiero po wyłączeniu tej funkcji nie zarzyło mi sie to ani razu. Byc może potrebna jest nowsza wersja Novela lub innego używanego programu ale fakt faktem, że nie chodziło to jak powinno.

 

Jeśli nie sugerujesz sie testami sprzetu a tylko odczuciami to powiem Ci, że w opini mojego 3 letniego chrześniaka dobrym komputerem jest Commodore 64. Może powinieneś również na takim sprzęcie pozostać.

1551522[/snapback]

 

stary - zaczołes mnie z lekka qrwiac

 

czy autor watku pisze ze bedzie stawiał serwer i o to mu chodzi????

nie sugeruje sie testami - daja poglad sytuacji a nie obraz - opieram sie wyłacznie na własnych doswiadczeniach - a ze sprzetu mam duzo cały czas w obrocie to mam ten plus ze odpalam sobie 2platformy

co do commodore 64 - 3latek ma 100% racje

 

ty stary tylko teoretyzujesz, posługujesz sie jedynie netowymi cytatami - wiec ze swym mizernym "obrazem wyzszoscie jednego nad drugim i odwrotnie" przekaz to wspomnianemu chrzesniakowi- moze bedzie podatny na tego typu techniki

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary - zaczołes sie z lekka qrwiac

 

czy autor watku pisze ze bedzie stawiał serwer i o to mu chodzi????

nie sugeruje sie testami - daja poglad sytuacji a nie obraz - opieram sie wyłacznie na własnych doswiadczeniach - a ze sprzetu mam duzo cały czas w obrocie to mam ten plus ze odpalam sobie 2platformy

co do commodore 64 - 3latek ma 100% racje

 

ty stary tylko teoretyzujesz,  posługujesz sie jedynie netowymi cytatami - wiec ze swym mizernym "obrazem wyzszoscie jednego nad drugim i odwrotnie" przekaz to wspomnianemu chrzesniakowi- moze bedzie podatny na tego typu techniki

1551548[/snapback]

I gadaj tu człowieku z romantykiem o komputerach :mur: Dla Ciebie ważniejsze jest słowo kolegi od przeprowadzonego specjalistycznego i niezbicie udowodnionego testu hmmmm nie bede juz tego komentował.

 

Tylko nie stary- mam dopiero 27 lat. Powiedzmy, że do starości jeszcze mi sporo zostało.

 

Sorry ale obsługuje 3 gminy jako informatyk. Do tego codziennie moge w pracy popracować na ponad 80 róznych komputerach od Celerona 700 do P4 530 i AMD od 1000mhz do AMD 64 3200+. Serwer w jednej z gmin jest postawiony na XEONIE 3,06GHZ wiec nawet Xeon nie jest dla mnie tajemnicą.

W składanie kompów też sie bawiłem więc wiem o co w tym wszystkim chodzi. Pracowałem swego czasu w serwisie Optimusa. A i obecny domowy komputer sam sobie złożyłem.

 

Co do teoretyzowania. Na argumenty się lepiej rozmawia niż na Epitety w Twoim przypadku i odczucia kilku Twoich kolegów. Nie musisz sie zgadzać z opiniami innych i mozesz ja podważyć ale lepiej jak to udowodnisz lub poprzesz jakimś artykułem. Moje odczucia są zgoła inne. Wejdz na forum paltformy AMD64 i zobacz czy tam znajdziesz fanów INTELA i zapytaj jakie tam maja odczucia. Nie pisze, że słuszne. Według mnie Intel miał najbardziej udany procesor na jadrze northwood z HT i do dzisiaj jest bardzo dobry. Jednak Prescott nie należy do udanych.

 

Nie pisze ze dwurdzeniowy Intel jest gorszy od AMD 64 3000+.

Tylko staram sie udowodnić, ze na dzisiaj jest to jeszcze zbyt drogi procesor. 2 krotnie drozszy od AMD64 3000+ (równie dobrze można zaproponowac dwukrotnie drozszy od Intela D820- AMD64 X2 4200+) a wykorzystanie jego potencjału bedzie widoczne dopiero w przyszłym roku jak wejdzie odpowiednia liczba programów korzystajączych z dwóch jąder jednocześnie i wielowatkowo. A w tym czasie ma wejść bardziej ekonomiczna linia procesorów AMD64 DC która być moze bedzie sporo szybasza a może i tańsza. Wystarczy wtedy tylko wymiana procka na DUAL CORE.

Jest jeszcze jeden problem z Intelem D820. Nie współpracuje on z chipsetem NFORCE 4 INTEL EDITION . Tzn działa tylko jedno jądro. O dziwo z Intelem D830 na tym chipsecie jest juz wszystko wporządku.

Jeśli chodzi o 3dmaxa 7 to ja pracowałem z nim na duronie 850mhz z zintegrowana karta graf i 128 mb ram. I można też na takim wynalazku pracować. Chociaż nie należy to do przyjemności. Między AMD podkrconym a Dual core intela w tym programie według mnie nie bedzie zauwazalnej róznicy a napewno nie takiej by oplacalo sie wydac 2 razy wiecej pieniedzy na procesor i drozsza plyte głowna.

 

A co do załozyciela wątku napisał on, że komputer ma mu służyc w 75% do pracy a tylko w 25% do gier. Nie wiem co miał na mysli pisząc do pracy. Może i jako serwer ale czy to ma jakies znaczenie?

Edytowane przez gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartezjusz&gmt

Panowie wyluzujecie troche i piszcie na temat, a nie wyglaszacie swoje racje na tematy nie zwiazane z topikiem. PEACE

 

@Rativel

Jezeli juz zdecydowales sie na Venice to kup jakiegos selekcjonowanego proca, ktory bedzie gwarantowal dobre O/C przynajmniej na poziomie 2700-2900MHz. Sam napisales, ze sie na O/C nie znasz i jestes laikiem w tym temacie wiec lepiej sie zabezbieczyc zeby w 100% wykorzystac DFI LanPartyUT nForce4 Ultra-D i jakies wyczesane pamieci stworzone do podkrecania. Doplacasz co prawda ok 100zl do proca, ale masz gwarancje ze bedzie chodzic tak jak powinien. Na forum PITer zajmuje sie selekcjonowaniem Venice'ow wiec najlepiej do niego sie zglos na priva i pogadaj co i jak. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze na chwile poszedłem spać a tu sie o mało nie pobili o to co lepsze i pozatym mało związane z wątkiem zwłaszcza potym ze juz zdecydowałem ze wezme A64 ze wzgledów finansowych i reszte dołoze sobie do karty graficznej która bardziej sie przyda przy programach typu 3ds max :rolleyes:

 

@Rafael Santi czy PITer jest dobrym źródłem?? bo niechciałbym zeby przez moja nie wiedze wcisnoł mi jakis kit i jeszcze drozej zebym zapłacił pozatym nie bardzo interesuje mnie wyciskanie wszystkich soków z procka bo nie jestem overclockerem

pozatym jakie to sa "wyczesane pamieci stworzone do podkrecania" ?? :blink:

 

pozatym niewiem jak działa ten cały RAID i jak to łączyc wiec raczej nie chce eksperymentowac do czasu az nie załapie o co w tym chodzi pozatym zostawiam sobie jeszcze stary dysk Sigejta 40GB z przed 4lat który nie wiem teraz czy juz nawet go podepne do tego kompa :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Miravo

jak z Magnetyzerem - kto ma pieniadze powinien sobie kupic jak mu to poprawi samopoczucie ,a kogo na to nie stac nie ma co zalowac i ma problem z glowy ,bo jak wykazaly testy to poprawia tylko czystosc spalin ,a osiagi i zuzycie paliwa sie nie zmienia (zreszta czego mozna bylo sie spodziewac po wynalazku z USA :]  )

 

1551464[/snapback]

i własnie dlatego, że poprawia czystoś spalin powinno być obowiązkowo instalowane we wszystkich samochodach jeżdżących po drogach - w których da się go zamontować :)

 

ABSOLUTNIE OBOWIAZKOWO - i nie ważne ile by to i kogo kosztowało - chcesz wozić dupe wózkiem i truć - płać :)

 

sam jako nałogowy rowerzysta nikogo nie truję i mój rower nie jest dla nikogo uciążliwy ... samochodem jeźdxić nie lubie - jeśłi ktoś mi truje moje otoczenie niech płaci

 

tego typu rozwiazania już dawno przyjeto np. w Londyńskim City9co prawda dotyczące innej dziedziny życia ale oddające ideę) - tam nie można np. używać otwartych palenisk do ogrzewania a jedynie piece olejowe lub gazowe (lub inne ale z zamkniętymi paleniskami + dopalacze spalin na ujściach kominowych) - zupełnie zlikwidowało to problem smogu ...

 

to samo powinno się zrobic w Polsce - zakazac używania otwartych palenisk powodujących duze zapylenie i zanieczyszczenie powietrza na wszelkich terenach miejskich - a jak kogoś nie stać to niech marznie - bo ci co ich stać nie muszą wcale wdychać syfu produkowanego przez tych co ich nie stać :) zakazać jeżdżenia po drogach pojazdom bez katalizatorów - co więcej - robić okresowe kontrole produkcji przez silniki spalin i kasować wózki które emisje przekraczają ... zmusic automobilistów do montowania magnetyzerów ... itp. itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze na chwile poszedłem spać a tu sie o mało nie pobili o to co lepsze i pozatym mało związane z wątkiem zwłaszcza potym ze juz zdecydowałem ze wezme A64 ze wzgledów finansowych i reszte dołoze sobie do karty graficznej która bardziej sie przyda  przy programach typu 3ds max  :rolleyes:

 

@Rafael Santi czy PITer jest dobrym źródłem?? bo niechciałbym zeby przez moja nie wiedze wcisnoł mi jakis kit i jeszcze drozej zebym zapłacił pozatym nie bardzo interesuje mnie wyciskanie wszystkich soków z procka bo nie jestem overclockerem

pozatym jakie to sa "wyczesane pamieci stworzone do podkrecania" ??  :blink:

 

pozatym niewiem jak działa ten cały RAID i jak to łączyc wiec raczej nie chce eksperymentowac do czasu az nie załapie o co w tym chodzi pozatym zostawiam sobie jeszcze stary dysk Sigejta 40GB z przed 4lat który nie wiem teraz czy juz nawet go podepne do tego kompa  :mellow:

1551748[/snapback]

Seagate napewno podepniesz o nowego kompa bo wszystkie dyski ATA33/66/100/133 sa kompatybilne z kontrolerem ATA 100 lub ATA 133. Wiec bez problemu.

Do Raidu potrzebne sa co najmniej 2 dyski. Raid 0 jest to zapis naprzemienny danych raz na jednym dysku raz na drugim. Powoduje to, że jak na jednym zapisywana jest np 1 to na drugim od razu w tym samym momencie jest zapisywana 2. Przez takie rozwiazanie masz juz mozliwosc zapisywania np 3 na dysku pierwszym. (1,2,3 - to powiedzmy jeden plik podzielony na 3 czesci). Jak jeden dysk sie uszkodzi to stracisz wszystkie dane (na drugim dysku beda połowiczne dane i zeby je odczyatć potrzbne sa 2 dyski). RAID 0 powoduje to, ze dysk masz jakkgdyby 2 razy szybszy a pojemnośc dysku w RAID 0 bedzie sumą jednego i drugiego.

 

Pamieci wyczesane do podkrecania to najlepiej na dobrych kosciach (takich jak Winbond BH5) lub po prostu nie DDR400 tylko jakies wyższe jak DDR500, DDR533, DDR566 lub DDR600.

Ponieważ AMD 64 ma odblokowany mnożnik w dół możesz dowolnie konfigurować ustawienie magistrali procesora i pamieci. A najlepsza wydajności jest oczywiście jak masz magistrala do pamieci w stosunku 1:1. Przykładowo na procesorze AMD 64 3000+ możesz na pamieciach DDR600 ustawić magistrale na 300x9=2700mhz wtedy pamieci beda pracowały równo z magistrala procesora czyli w stosunku 1:1

Wydajność pamieci bedzie niesamowita.

Na moim procesorze AMD64 3000+ na pamieciach DDR500 i przy ustawieniu 9x250=2250mhz (1:1) w programie Everest Home Edition mam odczyt=6560MB/s, Zapis=2686MB/s, dostęp 44,5ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gmt nie chodziło mi czy maja byc pamiec na Winbondach bo to juz slyszalem ze dobre i czy DDR400,500 czy moze 1800 nie wiem bo sie nie znam chodziło mi zeby ktos podał jakis konkretną firme i konkretny rodzaj bo naprawde nie wiem które sa na winbondach a które nie to o tych DDR to żart bo to akurat pisze na kazdych :D

 

po drugie jak dla mnie RAID nie jest najlepszym rozwiazaniem bo jak padnie 1 dysk to tak (przynajmniej tak zrozumiałem) jakby padły obydwa i wtedy to sie mozna isc powiesic chociaz to ze jest to 2x szybsze to naprawde zacheca wiec jeszcze przemysle :rolleyes:

 

@Parówkowy_Skrytożerca chciałbym zauważyc ze to nie watek o czystosci powietrza i o tym co sie dzieje w londynie bo sadzac po tym co mówia w wiadomosciac to ostatnio tam było wiecej dymu niz kiedykolwiek :D (wiem to nie jest smieszne wybaczcie)

Edytowane przez Rativel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wyluzujcie troche :D

 

w moim uzytkowaniu nigdy mi sie nie zdarzylo bym musial wylaczyc HT zeby program zadzialal :lol: wiec chyba to z deka naciagane... :wink:

 

zreszta... powiadasz, ze HT jest tak "skomplikowana architektura"?? :> heh wcale nie skomplikowaną, tylko NetBurst jest dość z[ciach!]ą architekturą i występuje czasami zjawisko walki o zasoby proca przez oba wątki :lol: szczególnie widocznie jest to w dwujajowcach :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gmt nie chodziło mi czy maja byc pamiec na Winbondach bo to juz slyszalem ze dobre i czy DDR400,500 czy moze 1800 nie wiem bo sie nie znam chodziło mi zeby ktos podał jakis konkretną firme i konkretny rodzaj bo naprawde nie wiem które sa na winbondach a które nie to o tych DDR to żart bo to akurat pisze na kazdych :D

 

po drugie jak dla mnie RAID nie jest najlepszym rozwiazaniem bo jak padnie 1 dysk to tak (przynajmniej tak zrozumiałem) jakby padły obydwa i wtedy to sie mozna isc powiesic chociaz to ze jest to 2x szybsze to naprawde zacheca wiec jeszcze przemysle  :rolleyes:

 

@Parówkowy_Skrytożerca chciałbym zauważyc ze to nie watek o czystosci powietrza i o tym co sie dzieje w londynie bo sadzac po tym co mówia w wiadomosciac to ostatnio tam było wiecej dymu niz kiedykolwiek :D (wiem to nie jest smieszne wybaczcie)

1551810[/snapback]

A co za różnica czy kupisz 160GB czy 2x80GB ??

Jak 160 Ci padnie to też tracisz wszystko !!

RAID to BDB rozwiązanie !!

Co do pamięci sądzę że z A-DATA VITESTA będziesz zadowolony (drogie ale fajne :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafael Santi czy PITer jest dobrym źródłem?? bo niechciałbym zeby przez moja nie wiedze wcisnoł mi jakis kit i jeszcze drozej zebym zapłacił pozatym nie bardzo interesuje mnie wyciskanie wszystkich soków z procka bo nie jestem overclockerem

pozatym jakie to sa "wyczesane pamieci stworzone do podkrecania" ??  :blink:

1551748[/snapback]

Jak najbardziej PITer jest wiarygodny. Tutaj masz jego oferte z selekcji. Mysle, ze taki co biega stabilnie na 2700MHz przy napieciu 1,4V w zupelnosci Ci wystarczy (koszt to okolo 600zl) bo nie sadze zeby zalezalo Ci na przejsciu SP16MB przy jak najwyzszym zegarze na CPU ;). Przy okazji mozesz zajrzec do topiku o Venice i poczytac sobie w celu uzupelnienia wiedzy o tym procku :) No moze z tymi wyczesanymi pamieciami troche przesadzilem bo nie wiem jakie masz zamiar kupic, a koszt takich naprawde fajnie sie krecacych to juz kwota 600-800zl za dwa moduly 512MB. Ja bym Ci polecil Twinmos Speedpremium, a o nich tutaj ;) W PC Projekt byly na kostkach Winbond CH5 UTT (1A4T) czyli bardzo dobre do O/C za niewielka cene - link. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gmt nie chodziło mi czy maja byc pamiec na Winbondach bo to juz slyszalem ze dobre i czy DDR400,500 czy moze 1800 nie wiem bo sie nie znam chodziło mi zeby ktos podał jakis konkretną firme i konkretny rodzaj bo naprawde nie wiem które sa na winbondach a które nie to o tych DDR to żart bo to akurat pisze na kazdych :D

 

po drugie jak dla mnie RAID nie jest najlepszym rozwiazaniem bo jak padnie 1 dysk to tak (przynajmniej tak zrozumiałem) jakby padły obydwa i wtedy to sie mozna isc powiesic chociaz to ze jest to 2x szybsze to naprawde zacheca wiec jeszcze przemysle  :rolleyes:

 

1551810[/snapback]

Trudno powiedzieć na jakich kościach są produkowane pamieci które maja załozone radiatory. Mozna to tylko określic na pamieciach które ich nie maja.

Jeśli chodzi o pamieci to na dobrych kosciach musza byc te pamieci które chcesz podkrecac z ddr 400 np na ddr 466 lub wyzej. Jesli chodzi o pamieci DDR 500 i wyzsze tam juz nie maja takiego znaczenia na jakich sa kosciach. Liczy sie równiez jakie maja czasy dostepu i timingi.

tj najlepsze sa gdy maja CL2-2-2-5 (chociaż słyszalem o OCZ chyba CL1,5-2-2-5 ale pewnie cholernie drogie są).

Zawsze jak podkrecasz to do jakiejs granicy beda pracowały stabilnie na domyslnych timingach, pózniej trzeba podwyzszac timingi np z CL2-2-2-5 przy magistrali 200mhz(DDR400) do np CL2,5-3-3-8 przy magistrali 233mhz(DDR466). Pamieci DDR500 i wyzsze maja coraz gorsze timingi jednak rekompensuja dodatkowymi megahercami dlatego całkowita wydajnosc jest wyzsza.

DOBRE PAMIECI TO:

OCZ,GEIL,HYPER-X,CORSAIR,MUSHKIN,PDP,TWINMOS moze inni ci podopwiedza jeszcze jakies.

Z RAIDEM 0 jest tak jak mowisz. Jeden dysk padnie i nie masz nic. Mozna jeszcze zrobic RAID 5 ale potrzbene są 3 dyski i odpowiedni kontroler RAID na plycie głownej (niektóre płyty głowne taki kontroler posiadaja). RAID 5 to jest cos takiego, ze masz 3 dyski (np 3x 80GB) ale pojemność ich jest jakgdybys miał 2 dyski czyli na naszym przykładzie (160GB) ale obojetnie jaki dysk z tej trójki Ci sie uszkodzi to po pierwsze bedziesz o tym poinformowany w programie raid manager a po drugie zawsze na 2 mozna tez dalej pracowac jeszcze i nie tracisz danch. Tylko wtedy pracuja tak jakgdybys mial RAID 0. Gdy dołozysz nowy dysk to macierz sie sama odbuduje i znowu masz wszystko bezpiecznie.

Edytowane przez gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wyluzujcie troche  :D

 

w moim uzytkowaniu nigdy mi sie nie zdarzylo bym musial wylaczyc HT zeby program zadzialal  :lol: wiec chyba to z deka naciagane...  :wink:

 

zreszta... powiadasz, ze HT jest tak "skomplikowana architektura"?? :> heh wcale nie skomplikowaną, tylko NetBurst jest dość z[ciach!]ą architekturą i występuje czasami zjawisko walki o zasoby proca przez oba wątki  :lol:  szczególnie widocznie jest to w dwujajowcach  :-P

1551834[/snapback]

Masz całkowitą rację. Ht jest częścią architektury netburst i zarazem jej usprawnieniem i samoistnie przeciez nie istnieje. Dlatego gdy mysli sie o HT trzeba brac całość architektury pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...