Skocz do zawartości
WoofeR

Migotanie Lcd - Radio, Wieża Czy Co Innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie posiadam LG L1730B i grafikę FX5600 (chyba no name). Pracowałem dosyć długo na podłączeniu DVI ale, że grafa niezbyt chciała współpracować i zawieszała monitor przy zmianie rozdzielczości przestawiłem na D-SUB (od razu Wam mówie, że nie widzę różnicy w jakości wyświetlanego obrazu) ale tu pojawił się kłopot.

Mianowicie obok mojego monitora stoi dosyć duża wieża i jest do niej podłaczony kabel od osiedlowej kablówki w celu słuchania stacji radiowych. Kabel ten lezy praktycznie obok kabli od monitora. Monitor obecnie pracuje na 60Hz i gdy podepnę kabel z osiedlówki do wieży i włącze radio obraz na LCD bardzo wyraźnie migocze (gorzej niz na starym LG Studioworks 775C) gdy natomiast przestawię odświezanie na 75Hz migotanie ustepuje (podczas właczonego radia). Jednak wolę pracować w odświezaniu nominalnym 60Hz i tu pytanie do Was? Czy przyczyną migotania jest ogólnie kabel od sieci TV osiedlowej czy może kabel zasilający czy może sama wieza. Co mam zrobić? (ps. od razu mówię, że przemeblowanie nie wchodzi w grę bo dopiero co to zrobiłem)

 

Dziękuje za wszelkie rady.

Pozdrawiam

WoofeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel od kablówki to nawet porządny sygnał podawany przez DVD lub Video VHS, może zakłócić, to są niestety fale elektromagnetyczne. Przy 75hz zakłocenia beda mniejsze. (mniejsze sprzężenie częstotliwości). Podłączenie monitora przez DVI myślę że rozwiązałoby problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam też problem z obrazem. Widać to zwykle na ciemnym tle, w grach lub filmach. Jest to coś jakby falowanie. Tzn. geometria obrazu jest ok, ale przesuwają mi się góra-dół po ekranie takie jaśniejsze pasma obrazu. Mam nowego kompa z kartą z chipsetem Radeona 4890. Wcześniej na CRT nie było tego problemu, ale teraz na moim LCDeku jest. Monitor mam podłączony kablem vga, ale ponieważ karta ma tylko wyjście dvi, to musiałem zastosować przejściówkę. Czy to możliwe, że to jest źródłem problemu? Zastanawiam się co jeszcze mogłoby być i do głowy przychodzi mi tylko kabel sieciowy, no ale tego to ja nie odłączę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam też problem z obrazem. Widać to zwykle na ciemnym tle, w grach lub filmach. Jest to coś jakby falowanie. Tzn. geometria obrazu jest ok, ale przesuwają mi się góra-dół po ekranie takie jaśniejsze pasma obrazu. Mam nowego kompa z kartą z chipsetem Radeona 4890. Wcześniej na CRT nie było tego problemu, ale teraz na moim LCDeku jest. Monitor mam podłączony kablem vga, ale ponieważ karta ma tylko wyjście dvi, to musiałem zastosować przejściówkę. Czy to możliwe, że to jest źródłem problemu? Zastanawiam się co jeszcze mogłoby być i do głowy przychodzi mi tylko kabel sieciowy, no ale tego to ja nie odłączę :)

Podłącz przez DVI. Jak monitor nie ma DVI, to warto taki zakupić. Przyszłym użytkownikom LCD radzę po prostu dla świętego spokoju, omijać szerokim łukiem modele bez cyfrowego wejścia. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz przez DVI. Jak monitor nie ma DVI, to warto taki zakupić. Przyszłym użytkownikom LCD radzę po prostu dla świętego spokoju, omijać szerokim łukiem modele bez cyfrowego wejścia.

A jaki kabel DVI warto kupić? Czy zobaczę jakąś różnicę w obrazie przy droższym kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dałem ciała; kupiłem se kabel DVI, ale że nie chciało mi się zagłębiać w temat, to oczywiście wybrałem zły :) Kabel to DVI-I i dopiero po kilku próbach wsadzenia go na siłę do monitora zdałem sobie sprawę, że gniazdo w monitorze to coś innego. Część winy zwalam na producenta, bo na pudełku nie napisał że to DVI-I, a tylko DVI. Skąd zatem miałem wiedzieć, że DVI-D i DVI to nie to samo? :) No ale do rzeczy. Otóż jest rozbieżność pomiędzy moją kartą a monitorem, bo karta ma złącza DVI-I. Błagam, niech mi ktoś podpowie, czy wtyczka DVI-D wejdzie i będzie działać w DVI-I? Czy może trzeba tu zastosować przejściówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...