Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Problemów z Vistą ciąg dalszy.... Otóż, niekiedy przeglądarki (czy to ie czy ff) lubią przestać działać, a dokładniej mówiąc - nie wyświetlają stron, tak jakby nie było połączenia z internetem, a w tym samym czasie normalnie działa GG, torrenty i inne programy korzystające z połączenia, które w rzeczywistości jest, ale przeglądarki go jakby nie wykrywają. Co do torrentów, to zauważyłem, że właśnie podczas ich używania najczęściej występuje owy problem, nie pomaga ich wyłączenie, trzeba restartować system aby znowu postawić wszystko na nogi. Co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzienniku znalazłem taki komunikat:

Zapora systemu Windows nie może powiadomić użytkownika, że zablokowała aplikacji możliwość akceptowania połączeń przychodzących z sieci.Kod błędu:	2
Wygląda, jakby chodziło o to, wyłączyłem zaporę i zobaczymy jak to będzie.

 

No i znowu następny problem (chyba wrócę do XP :mur:). Mam na dysku pozostałości po starej Viście (windows, program files, dokumenty etc...) i choć mam uprawnienia administratora (przynajmniej tak wynika z rodzaju mojego konta), to za cholerę nie mogę wywalić tego badziewia, które zajmuje mi 8 GB miejsca ( :mur: ), bo nie mam uprawnień administratora :blink:

 

Już nic nie rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, działa :*

 

Czy wy też niekiedy macie problem z aeroglass? Bo mi niekiedy lubi się wysypać, a dokładniej to zanikają przyciski, pasek zadań cały się sypie i ogólnie powstaje burdel na ekranie :/ Szukałem jakiego aeroglass patcha, ale niestety nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam VISTY juz jakies 3 tygodnie. I od kad sa nowe stery NV to wszystko dziala poprawnie czasem zdazy sie jakis drobny kiks ale to przeciez windows ;-) W kazdym razie jest stabilny system bynajmniej u mnie , uzywajcie najnowszych programow i sterownikow a problemy znikna.

 

P.S Czy ktos zna jakis programik w ktorym moge wymusic odswierzanie monitora bo w niektorych grach mam 60 HZ i w grze nie ma opcji zmiany. Na xp wystarczyl CoolBits ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

jako, ze w dniu wczorajszym wyjąłem ze skrzynki przesyłkę z moduslinka (kurcze ze nikt jej nie otworzył i nie "pożyczył" sobie to mnie zszokowało)

z W Vista Bussines 32 bit tak czytam te kolejne str tematu (notabene od tylu co by od razu mondrym ;) być) i w sumie sie zastanawiam instalować czy tez nie...

w sumie upgrade był przy xp to zamówiłem, ale xp chodzi mi ok wiec pytanie czy jest sens ulepszać? a może "ulepszać"?

korci mnie sprawdzić/spróbować i tu nasuwa się kilka pytań, instalować na czystą partycję czy istniejącą instalację xp?

w sumie mam w zasadzie system + office'a + avasta home + kilka komunikatorów na partycji systemowej reszta softu jest na innej...

czy ta reszta z innej będzie wymagała przeinstalowania czy powinna pójść z marszu? no i co radzicie, już czy się jeszcze wstrzymać?

 

dzięki za info i pzdr Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wgrałem Viste i nie ma AERO, mam 4Ti więc to rozumiem bo nie ma DX9.

 

Chcem kupić 9600XT, on ma DX9, pytanei tylko czy będzie działał AERO i czy bedzie w normalnej prędkości?

 

Z góry dzięki za odp.:)

 

PS. To ma być tylko do Visty, netu i edytoru teksu, nie do gier, więc nie proponujcie innych kart:)

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to może głupie pytanie ale zamierzam kupić system operacyjny, i raczej postawie na viste gdyż w xp to raczej nie ma co się pchać jak na tą chwile. I mam pytanie czy jak kupie np Vista Home Premium OEM to czy ono będzie w jakimś ładnym pudełku ? Czy tylko wersja Box ma takie fajne zielone ? A druga sprawa jak to jest z tą licencją oem ? Bo nie rozumiem tego, czy jeśli zainstaluje system na 1pc a potem np zmienię w nim płytę główną i procek czy nadal mogę na ten 1pc instalować Viste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten temat był juz wiele razy poruszany, a w topicu jest szukajka :idea: zresztą jest infolinia od takich wątpliwości 0 801 308 801

OK nie to nie, szukać nie będę bo chwilowo na modemie jestem :/ Raptem 2 słowa odpowiedzi wystarczyło a nie infolinie. Heh jak zwykle lepiej pouczyć niż pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukać nie będę

wrzuć sobie w szukajkę słowo "licencja" zamiast odpowiadać. jak nie masz kasy na połączenia modemowe to zadzwoń na infolinię - jest za darmo i sama mówi :arrow: nie trzeba pisać, czytać, szukać, śmiecić topic :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to może głupie pytanie ale zamierzam kupić system operacyjny, i raczej postawie na viste gdyż w xp to raczej nie ma co się pchać jak na tą chwile. I mam pytanie czy jak kupie np Vista Home Premium OEM to czy ono będzie w jakimś ładnym pudełku ? Czy tylko wersja Box ma takie fajne zielone ? A druga sprawa jak to jest z tą licencją oem ? Bo nie rozumiem tego, czy jeśli zainstaluje system na 1pc a potem np zmienię w nim płytę główną i procek czy nadal mogę na ten 1pc instalować Viste ?

1. Plastikowe, bez wstążki :P

2. Nie wiem.

3. Tak będziesz mógł. Aktywacja wtedy przez telefon a nie internet.

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Plastikowe, bez wstążki :P

2. Nie wiem.

3. Tak będziesz mógł. Aktywacja wtedy przez telefon a nie internet.

hm... po zmianie płyty głównej? chyba nie... o ile to nie jest wymiana serwisowa to OEM na to NIE pozwala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) jak to jest z pomoca techniczna dla windows? trzeba za to placic? myslalem ze jak sie ma oryginalny system to jest to za free, a tu takie cos

 

2) wczoraj wieczorem wlaczylem windows update, pokazala sie jedna opcjonalna aktualizacja dla "nvidia nforce 4 serial ata controller", zainstalowalem ja, a dzisiaj z rana pokazal sie dymek, ze zainstalowalem nowy sprzet i zostaly 3 dni do aktywacji systemu!!! o co chodzi? czy ja nie moge nawet nowych sterownikow instalowac, bo zaraz bedzie sie system plul zeby zrobic aktywacje (ktora nawiasem mowiac nie chce sie zrobic, bo dostaje informacje ze dany klucz jest juz aktywowany), wczesniej jak zmienialem sterowniki od grafy czy od dzwieku to tego nie bylo, a tu sterownik z windows update i takie schodki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez pewien czas masz a free - ja tez sie zdziwilem jak to zobaczylem - ale widać nowa polityka

 

A co do punktu drugiego to skorzystj z przywracania systemu - moze po aktualizacji system wykryl jakies dodatkowe funkcje - i to mu nie pasi - zeby wiedziec na pewno powinienes zadzwonic na infolinie microsoftu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym przywracaniem systemu to akurat wylaczam te funkcje bo mnie denerwuje, ale po prostu przywrocilem poprzednie sterowniki w menedzerze urzadzen i jest ok, ale rzecz w tym ze mi sie to nie podoba ze nie moge zaktualizowac sterownika, a tym bardziej mnie to dziwi, bo wczesniej rowniez byla opcjonalna aktualizacja dla "NVIDIA - system - nForce4 PCI-Express Root Port" i po niej jakos nie bylo zadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...