Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez ten program jest darmowy. Ja tylko sciagnalem go ze strony i sie zarejestrowalem - po co od razu kupowac gazete ? :blink:

darmowy? skąd ten pomysł? no chyba że nie rozumiesz słowa trial

dostępna jest darmowa wersja dla placówek edukacyjnych (szkół)

w normalnym wypadku kosztuje $19.99

 

Po prawie 6 miesięcznym oczekiwaniu dotarła do mnie paczka z Vistą ale nie z ModusLink'a tylko z Microsoft Polska :damage_wall:

 

Jestem taki happy, że hej :D

 

A tak prezentuje się sama Vista po rozpakowaniu, tylko nie wiem czy mam to traktkować jako Upgrade czy BOX :?: Może dali mi BOX'a w ramach rekompensaty :wink:

:D

z tego co wiem to MS w ramach rozwiązywania reklamacji często przysyła pełnowartościowe boxowe produkty (FPP) - nic prostszego niż słuchawka do ręki i 801 308 801, a po numerach listu przewozowego i danych dotyczących reklamacji dowiesz się czy to tylko upgrade czy też FPP :)

na mój wzrok to pełnowartościowa boxowa wersja

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ktorejs aktywacji przez net trzeba aktywowac telefonicznie. Limit jest na automatyczne.

Jak sobie dokupisz druga licencje to można.

Chodzilo mi o fizyczna mozliwosc aktywacji na ten sam serial 2 komputerow. Wersja BOX. :) Na razie nie wspominam nic o legalnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większosci istniejących cracków tez jeszcze działaja, poza tym do aktualizacji nie potrzeba WU...

 

Zresztą jak juz pisalem. Bedzie to pirat. Zawsze mozesz sobie kupic. W koncu to tylko ~350zł. Mniej niz nowy cpu czy karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większosci istniejących cracków tez jeszcze działaja...

No ok ale np wezmy za przyklad XP. Teraz cracki srednio dzialaja... z reszta jestem przeciwny crackom.... a na ten sam serial mozna do tej pory miec z puktu widzenia microsoftu legalnego windowsa (nie mowie o prawnym punkcie widzenia, a zabezpieczeniach WGA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale np wezmy za przyklad XP. Teraz cracki srednio dzialaja...

Ale jaki przykład XP?

Na xp aktualizacje działają na wszystkich nielegalnych kopiach bez zadnych cracków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki przykład XP?

Na xp aktualizacje działają na wszystkich nielegalnych kopiach bez zadnych cracków.

Wlasnie ze nie na wszystkich... bo na tych serialach co sa wykorzystywane wiele razy (uznanych za publiczne) nie dzialaja.

W zasadzie moje pytanie brzmi czy w Viscie bedzie tak samo... ze bedzie mozna bez problemu nielegalnie go uzywac majac jedna legalna wersje na kilku komputerach.

 

Bo w zasadzie to czym sie rozni box od oem? niczym. Tylko tym ze tutaj trzeba miec naklejke a tutaj boxa, zeby udowodnic ze jest legalny. Jest to troche zenujace jak dla mnie biorac pod uwage ze box kosztuje 3-4 razy wiecej.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze nie na wszystkich... bo na tych serialach co sa wykorzystywane wiele razy (uznanych za publiczne) nie dzialaja.

Słyszałes o czyms takim jak aktualizacje automatyczne? Tych nikomu MS nie blokuje.

 

Bo w zasadzie to czym sie rozni box od oem? niczym.

Licencją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałes o czyms takim jak aktualizacje automatyczne? Tych nikomu MS nie blokuje.

Nie prawda. Wpieprza sie WGACheck i wylacza aktualizacje automatyczne po sprawdzeniu (nie)legalnosci.

 

 

Licencją...

No ale czym dokladnie w tej licencji? Jaka jest praktyczna roznica? Bo z tego co wiem to nie ma zadnej poza sposobem przedstawienia legalnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Wpieprza sie WGACheck i wylacza aktualizacje automatyczne po sprawdzeniu (nie)legalnosci.

Ta, tylko ze ta 'aktualizacja' wymaga instalacji przez uzytkownika, i wystarczy pare klikniec zeby nie byla instalowana.

 

No ale czym dokladnie w tej licencji? Jaka jest praktyczna roznica? Bo z tego co wiem to nie ma zadnej poza sposobem przedstawienia legalnosci...

Od dzisiaj jestes na forum? Chyba nie. A ja nie mam zamiaru pisac o czyms co na forum bylo wyjasniane setki razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tylko ze ta 'aktualizacja' wymaga instalacji przez uzytkownika, i wystarczy pare klikniec zeby nie byla instalowana.

Tylko bez instalowania tej 'aktualizacji' nie mozesz zainstalowac nastepnych...

 

Od dzisiaj jestes na forum? Chyba nie. A ja nie mam zamiaru pisac o czyms co na forum bylo wyjasniane setki razy.

Czytalem i nie widze roznicy poza cena.

Placisz 3 razy wiecej a dostajesz dodatkowo:

 

- 90 dni darmowego supportu ze strony microsoftu (w polskim microsofcie przy wersji oem tez dostaniesz support)

- Niemoznosc zmiany plyty glownej w komputerze (wystarczy powiedziec ze plyta padla i juz masz nowa licencje)

 

Wiecej powaznych pseudo-zalet brak.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez instalowania tej 'aktualizacji' nie mozesz zainstalowac nastepnych...

Tak to jest tylko na windows update. Z aktualizacjami automatycznymi nie ma zadnych ograniczeń!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest tylko na windows update. Z aktualizacjami automatycznymi nie ma zadnych ograniczeń!

Nie rozumiem... szczerze mowiac to ja nie uzywam w ogole XP i nigdy nie uzywalem, ale w 2003 jest tak ze nie wybierasz co zainstalowac z automatycznych a wiec chyba WGACheck w XP sie sila rzeczy wwala przy automatycznych? Kiedys u kolezanki na szybko probowalem sie tego pozbyc i sie nie dalo... wystarczylo zamienic plik na inny (to wgacheck.exe czy co to tam bylo) i odrazu przy automatycznych aktualizacjach sobie aktualizowal go na oryginalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by sie zainteresowac jakie opcje są dostepne w aktualizacjach automatycznych, bo w 2 z 4(z czego jedna to calkowite wylaczenie) dają wybór aktualizacji, a nawet na stałe zaznaczenie zeby nie były instalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na płycie widze napis Upgrade, a jak jest płyta upgrade to razem z nią klucz do upgrade.

nawet płytki z wersji FPP BOX ULTIMATE mają nadruk "Includes Windows Anytime Upgrade" i jeśli o tym napisie mowa to nie ma to nic wspólnego z licencją - nadal myślę, że to full box :)

płytki z wersji upgrade mają w górnej części nośnika dopisek "Uaktualnienie"

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba ze. Zresztą jak wiadomo wersja visty zalezy tylko od dołaczonego klucz, bo na wszystkich nosnikach jest to samo.

 

Edit.

Fakt, na normalnym upgrade jest dodatkowy napis ze to uaktualnienie, na tej płycie go nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to MS w ramach rozwiązywania reklamacji często przysyła pełnowartościowe boxowe produkty (FPP) - nic prostszego niż słuchawka do ręki i 801 308 801, a po numerach listu przewozowego i danych dotyczących reklamacji dowiesz się czy to tylko upgrade czy też FPP :)

na mój wzrok to pełnowartościowa boxowa wersja

Tak , sprawdziłem na infolinii i to jest BOX :D

 

Na płycie jest napis - "Includes Windows Anytime Upgrade" :wink:

 

Jest też dołączona ulotka z informacją o możliwości zamówienia dodatkowych nośników dla wersji 64bit - http://www.microsoft.com/windowsvista/1045...pl/default.mspx

 

 

Co do antywira to polecam: F-Secure Client Security for Windows Vista, version 7.1 beta - wersja testowa na 180 dni :) Pomimo tego, że pisze na początku 30 dni, to na następnych stronach otrzymujemy key'a, który uprawnia do korzystania z F-Secure przez 180 dni :)

 

http://www.f-secure.com/small_businesses/evaluations/

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by sie zainteresowac jakie opcje są dostepne w aktualizacjach automatycznych, bo w 2 z 4(z czego jedna to calkowite wylaczenie) dają wybór aktualizacji, a nawet na stałe zaznaczenie zeby nie były instalowane.

Tak... najlepiej zaznaczyc zeby nie instalowal SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa na co dzień ReadyBoost'a :?: Mam 1,5GB RAM, ale wolałbym aby Vista mniej rzeźbiła po dysku.

 

Czy widać jakiś widoczny wzrost wydajności tzn. chodzi mi o to czy Vista gdy korzysta z pendrive'a rzadziej odwołuje się do swapa :?:

 

Z tego co wyczytałem to teoretycznie powinien być wzrost wydajności gdyż na pendrive'a są kopiowane małe pliki, które sąnastępnie znacznie szybciej odczytywane z flasha niż hdd.

 

http://www.microsoft.com/poland/technet/article/art025.mspx

 

I ostatnie pytanko, czy Kingston DataTraveller http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Pen...pelny,id,16960/ na 100% będzie prawidłowo działał, spotykam się z różnymi sprzecznymi informacjami. Ale większość twierdzi, że działa ok.

 

Bardzo mi się podoba ten: http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Pen...pelny,id,18813/ - mam akurat wersję 128MB i działa rewelacyjnie nawet pomimo przypadkowej kąpieli w jeziorze :lol: Niestety na listach kompatybilnych flash'y widnieje jako incompatible. A może ktoś akurat go ma i jednak działa :?:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem o tym, trzeba poprawić kilka wartości w rejestrze, ale taki "incompatible" pendrive zamiast podwyższyć wydajność może ją pogorszyć :wink:

 

Oki, postaram się zakupić i przetestować przynajmniej tego Kingston'a :) Cena w miarę atrakcyjna, wydajność taka sobie, coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

mam problem.

2 lapy na krosie i strasznie wolny transfer mimo ze na polaczeniu widnieje ze sieciowki chodza na max przepustowosci. Czyzby jakis babol w systemie? Jaki wpis?... Gdzies?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem u siebie podobne objawy przy kopiowaniu "po crossie" pomiędzy lapkiem z XP a kompem z Vistą ( kopiowanie z poziomu Visty). Pliki do głównie obrazy dysków i duze multimedia, więc nie ma mowy fragmetacji kopiowanego materiału.... Ktos tu juz kiedys wspominał o jakiejś poprawce odnośnie kopiowania po SMB o ile mnie pamięc nie myli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...