Skocz do zawartości
Slow

Wydajnosc, Funcjonalnosc, Czy Komfort Uzytkowania

na co stawiasz skladajac/ulepszajac komputer ?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. na co stawiasz skladajac/ulepszajac komputer ?

    • wydajnosc
      17
    • funkcjonalnosc
      4
    • komfort uzytkowania
      6
    • staram sie polaczyc wszystkie 3
      33


Rekomendowane odpowiedzi

cena  od niej zalezy w jakim stopniu połacze  reszte

1565901[/snapback]

wlasnie o to chodzi.. co jest wazniejsze cpu/gpu itp czy peryferia typu klawiatura, glosniki itp.

 

Mozna tutaj isc tokiem myslenia: teraz dobre mobo, fajny procek i wypasiona karta graficzne a za jakis czas wymienie najtansza myche i klawiature na cos lepszego. Tyle ze potem sie okazuje ze znowu trzeba zmodernizowac kompa i znowu do wymiany ida podzespoly odpowiedzialne za wydajnosc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest roznica miedzy wydajnoscia\funkcjonalnoscia? :|

1565935[/snapback]

komputer z procesorem athlon 4800+ x2 bedzie wydajny nastomiast komputer z karta telewizyjna, dvd, czytnikiem kart pamieci, drukarka, skanerem, internetem itp bedzie funkcjonalny (spelnial wiele funkcji)

 

btw. wszystkiego najlepszego :wink:

Edytowane przez QuicksilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos bezsensu mi tutaj to wyglada.

Mi wystarczy wydajnosc i mam wszystkie 3 cechy.

 

Funkcjonalnosc - ktory komputer nie jest funkcjonalny ?

Komfort - jezeli jest wydajny to jak moze byc nie komfortowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfort - jezeli jest wydajny to jak moze byc nie komfortowo ?

1565947[/snapback]

Może. Monitor 15' crt. do tego najtańsza klawiatura, mycha, głośne wiatraki, niewyciszona obudowa itp. Pełen komfort <_< :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyba jednak maximum komfortu za jak najniższą cene. Oczywiście komfort to nie tylko panel LCD, wygodny fotel i cisza (tego ostatniego ciągle mi brakuje), ale i >30 FPS w grach, stabilna praca aplikacji (jak wywali mi się całonocny prime to cały dzień chodzę struty) itp. więc dostateczna wydajność też go stważa.

Co do funkcjonalności, to tylko to co jest na bierząco potrzebne, niczego na wyrost, a bo może kiedyś się przyda, nie oznacza że mam tylko jednostkę centralną ekran i klawę, np. bardzo komfortowym rozwiązaniem w samochodówkach jest kierownica, a przy smarowaniu referatów na uczelnię skaner.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja moze po ludzku odpowiem ;)

 

1. Ma byc cichy (zeby hulał w nocy :D)

2. Ma miec duzy hdd, co by miejsca nie braklo ;)

3. Ma miec podzespoly wystarczajaco wydajne do tego co potrzebuje :P (to co mam w podpisie wystarcza mi w 100% do grzebania w sieci, grania w GTA:SA, kupowania na allegro, odrabiania zadan domowych ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfort - tzn. wygodnie robi się na nim to, co się chce robić (czyli jest przyjazny, wystarczająco szybki i funkcjonalny). BTW, funkcjonalność nie oznacza posiadania wielu funkcji, tylko skuteczne spełnianie funkcji, które coś miało spełniać :D

 

edit: zapomniałbym... i ergonomiczny :-P

Edytowane przez grzmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie to jest też kwestia "owczego pędu" - jak ktoś tam ma najnowszą kartę grafiki to inni też ;)

Najważniejsze, to dobrać kompa odpowiednio do potrzeb i zostawić sobie furtkę na tanią rozbudowę. Ja w ciągu 3 lat jedynie dokupiłem pamięci, wrzuciłem nowy dysk (20 GB to było jednak mało) i kupiłem nową mysz, głośniki i pen-drive'a i jakoś nie widzę potrzeby zmiany kompa (do moich zastosowań wystarczy a nie jestem jakimś tam super namiętnym graczem).

Reasumując - wiedząc jak będziemy wykorzystywać komputer (pomijam overclockerów z powołania i namiętnych graczy) można połączyć te 3 czynniki za normalne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...