Skocz do zawartości
Robert B.

Kolejny Temat W Stylu C++ A Może Już Pora Na C#

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewne zastanowiania zwiazane z C# a c++ coraz czesciej słysze ze C++ już za kilka lat odejdzie a na jego miejsce wejdzie C# to samo tyczy sie WINAPI nowo powstajace technologie zastepuja stare pytanie tylko czy warto wykówać i uczyć sie wciaż c++ i winpai czy może zainwestować w C# i winforms zastanawiam sie i prosze o wypowiedzi co wy sadzicie o odejściu c++ do histori jako ze wszystko kiedyś musi odejść i jesli to nastapi jak sadzicie za ile jaki czas?? czy może zostanie wciaż jako znakomity i ulepszany jezyk. Z góry dziekuje za wypowiedzi. POZDRAWIAM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na dzisiejszych komputerach nie ma roznicy w czym piszesz swoje aplikacje. Gry i aplikacje biurowe napisane w delphi czy innym jezyku wcale nie odbiegaja od tych napisanych w c/c++. Kazdy uzywa tego w czym mu wygodnie, lub tego do czego znajdzie lepszego helpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za to różnica pod jaki system programujesz, uważam że języki wieloplatformowe jak "java" stanowią przyszłość programowania (nie musi to być koniecznie java) A co do uczenia się języków - czym ich więcej znasz tym większym Stajesz się Profesjonalistą. Można to porównać w pewnym sensie z nauką języków obcych , trzeba ich opanować kilka aby być cenionym Poliglotą.

Edytowane przez Contrast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ty wież i ufaj w to co mówią , szczególnie jeśli chodzi o plany Microshitu i ich technologie.

Zasada jest taka , nie rozmawiajmy w kwestji języka jako takiego ( jakkolwiek wysoko poziomowy i slimaczo wolny by nie był ), tylko uczmy sie algorytmów , bo opanowanie składni języka to kwestja krótkiego czasu, a logicznego myślenia i rozumienia to już lata nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ty wież i ufaj w to co mówią , szczególnie jeśli chodzi o plany Microshitu i ich technologie.

Zasada jest taka , nie rozmawiajmy w kwestji języka jako takiego ( jakkolwiek wysoko poziomowy i slimaczo wolny by nie był ), tylko uczmy sie algorytmów , bo opanowanie składni języka to kwestja krótkiego czasu, a logicznego myślenia i rozumienia to już lata nauki.

1586799[/snapback]

Najciężej jest opanować pierwszy język. Każdy kolejny będzie w czymś podobny(może oprócz ASM'a czy kilku "egzotycznych"). Moja wędrówka wyglądała tak:

BASIC -> C# -> Object Pascal(Delphi) -> PHP -> BASH -> PHP&MYSQL

Miałem do czynienia(czyli krótka nauka, coś co trwało krótko :D) z:

Perlem, Assemblerem ;)

 

dałem też MySQL bo to było dla mnie duże odkrycie ważne zaznaczenia ;) A żeby było miło powiem że programuje gdzieś od około 7 czy 8 roku życia. Mam lat 16. I stwierdzam że dużo postępów nie robie, ale znam jako-tako kilka języków(najbardziej chyba Delphi) że "przyjemnie" mi się tworzy ;)

 

Kórde :D Post brzmi jak CV :D Ale mam nadzieje że przyda się w zobrazowaniu ;)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam nauke kilku jezykow za glupote. Jak cos jest do wszystkiego, to jest do .... . Co mi z tego, ze znam basic, assemblera, c/c++, pascala, html, php, sql-syntax, ostatnio bawie sie java, a i jeszcze pare by sie znalazlo, jak wiekszosc z nich po lebkach bez zaglebiania sie. I mowiac "po lebkach" nie mam na mysli Hello world, tylko bardziej zaawansowane zagadnienia :wink: . Ale wciaz nie bedace gleboko w mozliwosciach jezyka. Rok temu powiedzialem sobie, ze to o d*.* rozbic, trzeba sobie wyrobic specjalizacje i tyle. I teraz tylko PHP + pgSQL . No i C/C++ w stopniu pozwajacym mi pisac programy na 6 na studiach i zarabiac na tym (a co tam, pochwale sie ;]). Licza sie specjalisci, czlowiek po technikum o wiele latwiej znajdzie prace niz po liceum (chociaz oczywiscie, ze srednim wyksztalceniem i tak obaj maja nikle szanse :mur: ). I nie porownojcie jezykow programowania z jezykami mowionymi, bo jest to zupelnie nie trafione.

 

edit: Jezu, napisalem porownywac, przez 'u' - analfabetyzm wtorny chyba, wszystko przez to, ze przez ostatnie kilka lat, moim slowem czytanym, jest praktycznie angielszczyzna (manuale ;])

 

jeszcze jeden edit, bo tak naprawde nie odpowiedzialem na temat: tak, warto sie uczyc C#, ale nalezy pamietac o wstecznej zgodnosci, chociazby po to, zeby sobie nie wyrobic zlych nawykow. Ja przez dlugi czas, byle pure C mastah (w cudzyslowie oczywiscie :wink: ), i uwazalem C++ i OOP za najgorsze dziadostwo na swiecie, argumentujac to tym (i slusznie), ze kod w C wykonuje sie n razy szybciej. Jest to prawda, ale w przypadku projektow pisanych w kilka osob, bez klas zyc sie nie da. I chociaz zarzekalem sie, ze w zyciu nie przekonam sie do klas, to jednak musze obiektywnie stwierdzic - wymiataja :mrgreen: . Szczegolnie w php. Podsumowujac - nowe rozwiazania - tak, ale dopiero jak sa sprawdzone i przyjete :-P Bardzo madrze pisze tez razor.

Edytowane przez ajgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie porownojcie jezykow programowania z jezykami mowionymi, bo jest to zupelnie nie trafione.

Moim jednak zdaniem biorąc pod uwagę dydaktyczny harakter postu , porównanie jest dość trafne , a pozatym przegapione zostało przez ciebie szanowny kolego pewne słowo w moim poście:

Można to porównać w pewnym sensie z nauką języków obcych

"W pewnym sensie" zmienia postać żeczy , przewidziałem kontrowersje wynikające z porównania i się włąśnie tymi kilkoma słówkami zabezpieczyłem.

 

A co do klas , wydajności C++ i java...

 

pamientajmy że najprawdopodobniej obowiązuje nas tgz prawo Morre'a ekonomicznie optymalna liczba tranzystorów w układzie scalonym podwaja się co 18 miesięcy. Obserwację tę przypisuje się Gordonowi Moore, jednemu z założycieli firmy Intel. (wikipedia.pl) a popularniej moc obliczeniowa kompów podwaja się co 18 miesięcy więc program napisany dziś dość niewydajny , za pół roku będzie już " śmigać " a nie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez dlugi czas, byle pure C mastah (w cudzyslowie oczywiscie :wink: ), i uwazalem C++ i OOP za najgorsze dziadostwo na swiecie, argumentujac to tym (i slusznie), ze kod w C wykonuje sie n razy szybciej. Jest to prawda, ale w przypadku projektow pisanych w kilka osob, bez klas zyc sie nie da. I chociaz zarzekalem sie, ze w zyciu nie przekonam sie do klas, to jednak musze obiektywnie stwierdzic - wymiataja :mrgreen: . Szczegolnie w php. Podsumowujac - nowe rozwiazania - tak, ale dopiero jak sa sprawdzone i przyjete  :-P Bardzo madrze pisze tez razor.

1610401[/snapback]

Jeżeli w C++ nie umiesz napisać szybkiego kodu to oznacza tylko że nie umiesz programować w C++. Tak się składa że to właśnie w C++ jest prościej napisać szybszy program (funkcje inline, szablony itp) niż w C.

 

Wracając do tematu. C++ bedzie jeszcze przez długi czas popularny więc nie warto z niego rezygnować. Nie znaczy to jednak że nie można nauczyć się C#, który też ma dużo zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w C++ nie umiesz napisać szybkiego kodu to oznacza tylko że nie umiesz programować w C++. Tak się składa że to właśnie w C++ jest prościej napisać szybszy program (funkcje inline, szablony itp) niż w C.

Mylisz kolego dwa pojecia - w C++ jest latwiej napisac szybciej program, a nie szybszy. Kod w C, jest szybszy, kompiluje sie szybciej i zajmuje mniej miejsca. OOP przyjelo sie tylko i wylacznie ze wzgledu na wygode programistow i co za tym idzie zmniejeszenie kosztow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze troche z doswiadczenia, bo pracuje w duzej firmie (ponad 400 osob), w pionie .NETowym i programuje w C#, Windows Forms i kilku innych bardziej zaawansowanych technologiach. Na projekcie w ktorym jestem pracuje teraz ok. 30 osob (analitycy, testerzy, i developerzy) gdyby nie C# i zastosowanie odpowiednich wzorcow i standardow to juz dawno bysmy polegli. Projekt rozrosl sie do ogromnych rozmiarow, kompilacja calego solution na standardowej stacji developera (P4 2.5ghz, 1GB ram dual) zajmuje ponad 40 minut. Razem z dllkami, referencjami, dependencies, pdb i calym debugiem cale solution zajmuje ok. 5GB. Pisanie w C++ aktualnie odchodzi do lamusa, firmy przechodza na nowe technologie, ktore daja ogromne mozliwosci. Takie duze i powazne projekty nie maja szansy powstac w C++ poniewaz skladnia tego jezyka jest fatalna i bardzo nieczytelna. C# na platformie windows jest obecnie jedynym sensownym rozwiazaniem i wiekszosc firm idzie lub juz podarza tym kierunkiem. Mam duza przeszlosc w czystym C, C++ oraz WinApi32, MFC ale do tych technolgii juz nie wroce bo to muzeum. Wyraznie widac co M$ daje do zrozumienia, calkowite przejscie na platforme dotNET i kod zarzadzany, z czasem zostawia C++ calkowicie w tyle. Jezeli ktos mysli powaznie o platformie Windows to obecnie tylko C# i dotNET, cala reszta to zabawa dla amatorow, lacznie z Java.

 

edit:

A jeszcze slow kilka w kwestii algorytmow. To nieprawda, ze dobry soft to tylko jezyk i algorytmy. Jakikolwiek wiekszy soft niz kalkulator (i to taki malo skomplikowany) to nie tylko jezyk i algorytmy ale rowniez architektura. Architektura to obecnie szkielet i podstawa dobrego softu, dopiero na koncu gdzies tam dochodza te algorytmy. Wiekszosc z Was miala pewnie jakis kontakt z programowanie, ale byl to kontakt taki raczej amatorski, projekty w skali mikro, jedno, czy dwu osobowe, kilka klas (jezeli wogole jakies byly). Natomiast takie firmy jak M$ na ktorego tak bardzo psiocza niektorzy to zupelnie inna skala, inne podejscie. Projekt pisany przez 30, czy 50 osob, to juz nie to co sobie niektorzy wyobrazaja i nie jest tak milo jak zabawa w jedna czy dwie osoby.

Edytowane przez yasin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz kolego dwa pojecia - w C++ jest latwiej napisac szybciej program, a nie szybszy. Kod w C, jest szybszy, kompiluje sie szybciej i zajmuje mniej miejsca. OOP przyjelo sie tylko i wylacznie ze wzgledu na wygode programistow i co za tym idzie zmniejeszenie kosztow.

1611487[/snapback]

W jednym masz racje, kod napisany w C szybciej się kompiluje, niestety reszta to same bzdury. Mam wrażenie że bardzo mało programowałeś w C++ i za bardzo nie wiesz jak kompilatory sobie radzą z takimi programikami. Po pierwsze C++ to nie tylko OOP. W porównaniu do C ma takie rzeczy jak funkcje inline czy szablony. Chyba nie musze mówić że służy to do pisania szybkich programów. Samo OOP nie spowalnia programu. Radze się przyjrzeć kodowi asm, który generuje kompilator (W Visualu Ctrl+Alt+D podczas debugowania) będziesz zdzwiony jak kompilator potrafi zoptymalizować program.

W C++ łatwiej napisać szybszy kod w C i robi się to szybciej niż w C. Niestety żeby umieć wykorzystać możliwości C++ trzeba się go nauczyć co jest zdecydowanie trudniejsze od nauki C.

 

@yasin:

Sorki ale ja tu widze tylko przechwalanie się. Najważniejsze to dobrać odpowiednie narzędzie do swojego problemu. Nie wątpie że w waszym przypadku C# jest najlepszym rozwiązaniem ale jest pełno innych rzeczy do których C# się nie nadaje przynajmniej na razie dlatego przestań pisać że reszta to amatorszczyzna bo nie masz pojęcia ile projektów powstaje w C++ czy Javie. Póki co C++ się trzyma bardzo dobrze i przez jakiś czas na pewno nie przejdzie do lamusa. Popatrz na Visual C++ 2005, kolejne optymalizacje kompilatora, ciągłe zbliżanie się do standartu C++, wprowadzenie rozszerzenia C++/CLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Megabyte

Nie wiem czy zauwazyles ale pisalem w kontekscie platformy Windows. Przeciez Java to dobra technologia ale nie pod winde. Pod winde, komercyjne oprogramowanie z utrzymaniem aktualnych standardow zmierza tylko w kierunku C#. Znajdz mi oferte duzej firmy poszukujacej programisty C++ .NET :) nie ma takich i nie bedzie. C++ pod winda trzyma jeszcze jako taki COM i DCOM, do ktorych niektore firmy sa przywiazane do czasu zmiany calej architeORT: ORT: ORT: ktury, no i galaz rozrywki - gry i multimedia. Ale rowniez i to sie zmienia, DirectX 9 i wsparcie dla C#.

Sam tworzylem przez kilka lat w C++ w WinApi32, MFC, COM pod winde, ale w porownaniu do dotNETa i C# to porazka na maxa. Jak teraz patrze na kod C++ to dziwie jak mozna w tym pisac. Moze i w visual studio 2005 jest C++, ale wez pod uwage w czym pisza profi, w czym jest napisany dotNET framework (w C#) czy tez inne juz wewnatrz firmowe frameworki (tez C#). Nie chce nikogo przekonywac na sile, kazdy tworzy w tym co lubi, mialem chwile czasu to napisalem kilka luznych przemyslen, napewno nie odbieraj tego jako atak na C++, bo sam sie z niego wywodze i kiedys zaciekle go bronilem ale te czasy juz minely :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C# to porazka na maxa.

W pełni sie zgadzam , ślimaczo wolne , najeżone wyjątkami i zabezpieczeniami a i tak sie sypie jak cholera, ( już nie wspominam że przy otwieraniu programu wychodzą z niego bebechy )

Yasin otwierałeś program C# na słabszym kompie powiedzmy Athlon 700 , 128 ram ? Bo ja tak i czekanie mnie znudziło - (w cudzysłowiu mówie)

 

Hmmm jakie .net i co w nim jest takiego komercyjnego , jaki duzy program jest napisany w .NET , biurowy , uzytkowy , jakiś antyvirus , może graficzny lub inny taki spory bysior który kosztuje w h....ja kasy ???

 

Bo ja sie z takim nie zetknąlem jeszcze, jedyne co widze to strony napisane w ASP na serwerach sql microshitu ( drogie , ślimaczo wolne w porównaniu do php czy perla , ograniczone do jednego systemu i całkowicie nie przenośne " tu mi chodzi o całość baze , skrypt , serwer ms sql ", a i wsparcie płatne , ale niestety także h.u.jowe - wiem z doświadczenia, dlatego firma robi tylko w perl/php+mysql/po.+apache )

 

Net jest od kilku lat jak technologia i jak na razie to w sumie narazie żaden poważny program uzytkowy w stylu autocad, 3d studio, ( !!! bosze poratuj bo na .net to będzie się godzine wczytywać !!! :lol: ), photoshop.

 

Jezeli ktos mysli powaznie o platformie Windows to obecnie tylko C# i dotNET, cala reszta to zabawa dla amatorow, lacznie z Java.

Muahaha , tak jasne tylko miszczowie piszą na .net, reszta ( ci co nie piszą ) to amatorzy, słabeusze, czyli wg ciebie ponad 90% obecnego poważnego softu robią amatorzy.

 

No dobra rozpisałem się... alleluja, billowi niech będom dzięki alllleeeluuujaaaaaa.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@razor1

Odczuwam nute goryczy w tym co piszesz, imho zupelnie niepotrzebnie Ja tez siedzialem w C++ i calej reszcie, ale przyszedl czas sie z tym porzegnac. Zdziwilby sie ile tego powaznego softu powstaje na platformie dotNET, ot chocby - Windows Vista :) czy na przyklad Symantec SystemWorks 2005, a myslisz, ze dlaczego wiekszosc softu nie dziala teraz pod Winda98? Nawet pewnie nie wiesz, a na swoim kompie tez masz dotNET frameworka czy wirtualna maszyne javy. Ewolucja to naturalna kolej rzeczy, i nikt jej nie zatrzyma, nawet rozgoryczeni maruderzy, ktorzy nie moga nadarzyc za rynkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot chocby - Windows Vista :)

No tak tylko żeby takie coś mogło istnieć pewna ( pewnie większa niż ms twierdzi ) część systemu musi być w kodzie niezarządznym, aby assembly calls sie komunikować niżej i wogóle to opakowanie jakim jest .net dla win32 mogło działać.

Kod zarządzany to kod zarządzany aby on istniał musi też być kod niezarządzany a i pewnie najważniejsze żeczy znaczy te wymagające szybkosci i wąskie gardła zostały napisane pewnie w kodzie niezażądznym. To be or NET to be.

 

MS daje do zruzumienia że chce żądzić i dzielieć , i tworzy coraz bardziej wysokopoziomowe montowniki.... skoro net jest wrapperem win32 to kiedy net doczeka sie swoje wrappera , tylko czekać, jak glosi wielka przepowiednia stanie sie to wtedy kiedy bill umrze ^^ wtedy wtenczas zrezygnuja też ostatecznie z Basica heheeee :lol:

 

To nie gorycz Yasin , też używam net , ostatnio dostałem paczke z nową betą , ale raczej pytanie co z tego będzie, bo ufać monopoliście i patento jebco-złodziejowi nie można.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwilby sie ile tego powaznego softu powstaje na platformie dotNET, ot chocby - Windows Vista :) czy na przyklad Symantec SystemWorks 2005,

 

Lol, jesli Vista bedzie dzialal tak jak System Works 2005 to ja sie pzresiadam na linuxa w 100%. Boze uchowaj od takiego systemu.

a myslisz, ze dlaczego wiekszosc softu nie dziala teraz pod Winda98?

Chocby dlatego ze zmienila sie znaczaco architektura systemu, system zarzadzania pamiecia i te cale Twoje framewoki nie sa juz dostepne dla tego systemu (i dobrze bo i tak byl kiepski).

Nawet pewnie nie wiesz, a na swoim kompie tez masz dotNET frameworka czy wirtualna maszyne javy.

Wiesz, widze sens w uzywaniy Javy (system w pelni przenosny, niezalezny od platformy spzretowej - i to bylo glownym powodem powstania tego jezyka).

Natomias wtylumacz mi sens twozrenia odpowiednika javy (C#) bedacej implementacja tylko dla platformy windows ? Chec wypelnienia przepasci miedzi kiepskim VB i calkiem udanym VC++?

 

Ewolucja to naturalna kolej rzeczy, i nikt jej nie zatrzyma, nawet rozgoryczeni maruderzy, ktorzy nie moga nadarzyc za rynkiem.

Ta Twoja jak ja nazywasz "ewolucja" jest tylko i wylacznie napedzana kasa z microsoftu. Ile to juz kiepskich technologii wytworzyli (z .ASP na czele, ktorego chyba tylko microsoft uzywa). Ogromne, ciezkie, powolne jak diabli i k...sko niestabilne aplikacje nazywasz ewolucja ?

 

Cale szczescie ze istnieje jeszcze Open Source i ludzie tworza niezalezne standardy, ktorych przydatnosc weryfikuje rynek a nie sa narzucane i uznawane ze jedyne sluszne rozwiazania.

 

 

---------------------------

 

 

Wracajac do tematu, MOIM zdaniem warto uczyc sie C++. Pozwala to na tyle szybko opanowac skladnie i podstawy OOP ze bez problemu nauczysz sie PHP, Javy czy innych jezykow, bo prawdopodobnie ich symantyka bedzie oparta o sprawdzana juz z C++.

 

Poza tym, tak jak ktos napisal wczesniej - warto sie specjalizowac w okreslonych dzedzinach, bu moc w pelni wykorzystac posiadana wiedze, w realizacji projektow. Osobiscie wybralem platforme PHP+SQL, i C++ jednak jesli dla srodowiska Win bedzie to oznaczalo wejscie w bagno zwane .NET (a wszystko na to wskazuje) prawdopodobnie wyboiore platforme UNIX.

Pozostaje jeszcze Java, ale to na razie w fazie planow, bo chwilowo nie mam czasu sie tym zajac (zawodowo pracuje jako programista PHP).

 

Zgodzie sie natomiast co do stwierdzenia ze rynek idzie w kierunku .NET. Widac to wlasnie dobzre po ofertach pracy, jednak osobiscie mam zamiar zachowac swoje zdrowie psychiczne w dobrym stanie ;)

Edytowane przez Wu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C# na platformie windows jest obecnie jedynym sensownym rozwiazaniem (...) obecnie tylko C# i dotNET, cala reszta to zabawa dla amatorow, lacznie z Java.

Tu się z tobą nie zgodzę bo technologią JSP i serwletami (czyli Javą biznesową) zajmują się też powazni programiści (IBM,Oracle) poza tym C# i DotNET przywiązują cię do jednego słusznego systemu operacyjnego i serwera bazy danych MS SQL Server

 

Jakikolwiek wiekszy soft niz kalkulator (i to taki malo skomplikowany) to nie tylko jezyk i algorytmy ale rowniez architektura. Architektura to obecnie szkielet i podstawa dobrego softu(...) Projekt pisany przez 30, czy 50 osob, to juz nie to co sobie niektorzy wyobrazaja i nie jest tak milo jak zabawa w jedna czy dwie osoby.

1612177[/snapback]

Tu masz sporo racji ,.Dla każdego projektu informatycznego jest optymalna liczba programistów , dodanie kolejnego może spowodować tylko wydłużenie realizacji ...

 

Obecnie jest trend na programowania dla WWW , jeśli aplikacja nie działa w sieci to jest beznadziejna :D stąd C#/Java i PHP są językami przyszłości choć w niektórych zastosowaniach znajomosc C++/C czy nawet Assemblera jest niezbędna : programowanie Gier ,sterowników,aplikacji czasu rzeczywistego i wbudowanych (wszędzie tam gdzie wydajność i szybkość przetwarzania jest krytyczna dla działania aplikacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zdziwilby sie ile tego powaznego softu powstaje na platformie dotNET, ot chocby - Windows Vista czy na przyklad Symantec SystemWorks 2005, a myslisz, ze dlaczego wiekszosc softu nie dziala teraz pod Winda98?"

 

" i te cale Twoje framewoki nie sa juz dostepne dla tego systemu"

 

 

Ze się tak spytam. Od kiedy framework nie jest dostepny w win98?

v1.1

Supported Operating Systems: Windows 2000; Windows 98; Windows ME; Windows NT; Windows XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu, MOIM zdaniem warto uczyc sie C++. (...)ze bez problemu nauczysz sie PHP, Javy czy innych jezykow  ich symantyka bedzie oparta o sprawdzana juz z C++.

1615276[/snapback]

Albo naucz się Javy/C# a semantyka Javy,PHP,ASP,C++,C# będzie podobna. B)

 

C++.NET to kolejna hybryda a C# to napisany od nowa język ( podobny do Javy), najpierw wymyślono C++ aby przekonać programistów C do obiektów, a teraz MS wymyslił C++.NET aby przekonać programistów C++ do pisania w .NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki OT: Boze, jak ja sie ciesze, ze nie uzywam windowsa juz od paru lat - ilez to czlowiek ma mniej zmartwien :) Nawet nie wiem co to NET i mi jakos to do szczescia nie jest potrzebne :mrgreen: . A co do ASP - to ktos tego jeszcze uzywa :blink: ? Toc PHP 1.0 jest chyba lepsze od najnowszej wersji tego czegos :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do ASP - to ktos tego jeszcze uzywa  :blink: ? Toc PHP 1.0 jest chyba lepsze od najnowszej wersji tego czegos  :lol:

No teraz to troche przesadziles.. widac, ze niebardzo masz pojecie o ASP.NET (to jest zupelnie co innego niz zwykle stare ASP, z ktorego juz faktycznie nikt raczej nie korzysta). Nawet jeden z ciekawszych frameworkow pod PHP5 zaczerpal wielkimi garsciami wlasnie z ASP.NET, bo jest z czego czerpac.. W ASP.NET jest duzo fajnych pomyslow, a aplikacje pisze sie bardzo prosto. W nowym ASP.NET 2.0 bedzie jeszcze wiecej rzeczy usprawniajacych. Zeby nie bylo.. od kilku lat programuje w PHP i preferuje PHP ponad ASP, ale to nie znaczy, ze jade ASP z blotem.. jestem swiadom jego zalet i wydaje mi sie, ze gdyby nie byl on tak zwiazany z SQL Serverem i dzialal natywnie na apachu to PHP mialoby bardzo powazny problem. Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie tylko podpisac pod tym co napisal FiDO :) dodam, ze tak zupelnie nie jest zwiazany z SQL serwerem. Oracle wypuscil bardzo dobrego providera, a i M$ wyplul swojego, tylko ze nie sa dostarczane z dotNETem by default, a trzeba je dociagnac z netu. Pracuje sie na tym rownie komfortowo z oraclem 9i czy 10g, jak z sql serverem 2000 czy 2k5.

 

btw. FiDO, dalej dzialasz na top coderze :) swego czasu jak tam troche dzialalem to byles troche przedemna w rankingu developerow, ale teraz spadlem bo nie mam czasu na TC :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie tylko podpisac pod tym co napisal FiDO :) dodam, ze tak zupelnie nie jest zwiazany z SQL serwerem. Oracle wypuscil bardzo dobrego providera, a i M$ wyplul swojego, tylko ze nie sa dostarczane z dotNETem by default, a trzeba je dociagnac z netu. Pracuje sie na tym rownie komfortowo z oraclem 9i czy 10g, jak z sql serverem 2000 czy 2k5.

No zupelnie zwiazany to nie jest, ale AFAIK to do innych baz mozna sie laczyc tylko przez OLEDB majac odpowiedni driver, ale to juz nie to samo.

btw. FiDO, dalej dzialasz na top coderze :) swego czasu jak tam troche dzialalem to byles troche przedemna w rankingu developerow, ale teraz spadlem bo nie mam czasu na TC :/

Szkoda, ze ja tam nawet zarejestrowany nie jestem... to nie ja ;) ale fajnie, ze ktos tam broni honoru mojego nicka ;] tez nie mam czasu na takie rzeczy, pozatym cienki jestem w takich zabawach, wiec nawet nie podchodze.. Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ten driver to poprostu dllka :) i tyle, taki sam komponent jak kazdy inny w dotNETcie, zbior klas, method, referencji. Wiec ja bede obstawal (mowie o Oraclu bo z tym mialem kontakt "wlasnoreczny"), ze jest to obsluga taka sama jak sql servera, a nawet lepsza (chociazby te do Oracla od Oracla sa niezle dopakowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tak grzebiecie tego c++ ??? Dopuki nie wymyślą nienadzorowanego języka tak wydajnego jak c++ a przy tym prostszego niż c++ i jednocześnie mającego jednakowe możliwości , to nic nie ma szans być jego następcą, wystarczy realnie pomyśleć, żeby nie mieć wątpliwości.

Java , C# , Pyton , chociaż fajne, proste, nie sa i nigdy nie będą następcą c++ bo nie są one po to stworzone.

A język D no zobaczymy... fajnie sie zapowiada odświeżona składnia i szybkość c++ to może być strzał w 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D? A moze C++0x? Male oczyszczenie skladni, poprawa czasu kompilacji (chociaz z tym generalnie jest niezle, tylko kompilacja c++ templates to juz przegiecie :)) i dodatkowe biblioteki do biblioteki standardowej (sieciowe, gui, tuples) i mi duzo wiecej do szczescia nei bedzie potrzeba...

 

mono jest ciekawe, ostatnio sie tym bawilem...

 

ludzie, posluchajcie samych siebie: porownujecie c do c++, potem rozmowa przechodzi na c# (ok), ale doklejac do tego jeszcze php/asp??? litosci. te jezyki sa przewidywane do innych zastosowan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...