Skocz do zawartości
dr.cox

Amiga I Fpp

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zwolennikiem fpp na amigę.Uwielbiam alien breed 3d(wszystkie cześci),przeszedłem całego glooma co jest nie lada osiągnięciem.Z innych tytułów polecam breathless i nemac IV.Są jacyś fani podobnej rozrywki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fears - tez swietne :D

 

(glooma tez przeszedlem :D :D :D :D najlepsza byla plansza predator pit, czy jakos tak :D albo velociraptor pit. Zauwazcie, ze w gloom byly sciany nie tylko pod katem prostym ! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie miałem jeszcze PC przeszedłem quake'a 1 na amidze- były to czasy raczkowania kart turbo z PowerPC- engine to była jakaś amigowa samoróbka pod PPC właśnie. Słabo zoptymalizowana niestety bo grałem w okienku 150X100 poxeli :-).

 

Pracowano wtedy nad typowo amigowym tytułem "Enforcer"- jeszcze pod procki 030, 040, 060... Miałem gdzieś demko nawet (techdemo). Zdaje się, że prace zarzucono (jak wszystko co związane z amigą niestety)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na Ami w Cytadele, Alien Breed 2 TKG (ale cieńko mi chodził) i w DOOMA 1 i 2 (chodziło całkiem nieźle)

 

UPDATE: Obrazki z enforcera 0.2. Mozna troche pochodzic, ale nic poza tym. Screenshoty z WinUAE.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie dwa screeny,jeden z alien breed 3d 2 killing grounds i jeden z breathless.Gry do ściągnięcia legalnie z http://www.planetemu.net/ .Później dam więcej fotek i może z glooma deluxe i nemaca. Dołączona grafikaDołączona grafika Trzeba przyznać,że alien bardzo wciąga,oferuje ponadto free look, i dobrze rozwiniętą inteligencję przeciwników nawt jak na dzisiejsze czasy.Jeden z popularniejszych przeciwników "czerwony pies" kiedy jest sam nie zaatakuje Cię ale pobiegnie po innych aby zrobić na Ciebie zasadzkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemac 4D

Osobiście na swojej Amidze grałem tylko w demko które było zamieszczone w jednym z numerów ACS.

 

Gra ma całkiem niezłą grafikę i co ciekawe można było wybrać sobie tryb graficzny w którym będzie gra pracować. A więc miała mozliwość pracy na kartach graficznych.

 

Ja porobiłem screenshoty na WinUAE w rozdzielczości 320x256, bo w trybie kart graf. nie wyświetlało mi obrazu.

Ale pamiętam, że na Amithlonie udało mi się odpalić gierkę w 1024x768 i to dopiero wyglądało :D

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Genetic Species

 

Stosunkowo świeża gra w dodatku została udostepniona za darmo.

 

Pracuje zarówno na kościach AGA w rozdzielczości do 320x256 jak i na kartach graficznych w rozdz. do 640x480. Ale podbicie rozdzielczości nie pomaga grafice, która nie wygląda najlepiej. Zresztą sami zobaczcie. Moim zdaniem starszy Nemac 4D wyglada lepiej. W GS są różne efekty oświetleniowe, ale same textury to zbitek różnokolorowych plam :?

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heretica ;] zagrajcie ;] lub descenta ;] a inne gry też Zdrajca ;) Legion ..... ;]

1583860[/snapback]

Ale heretic i descent to porty z PC, a póki co pokazujemy tu rdzennie (chyba) Amigowe gierki z czasów kiedy grzybiarze mówili, że na Amidze to nie możliwe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie wymieniliście ;] (ja nie pamiętam więcej zapewne coś się znajdzie jeszcze coś musiał bym starsze gazety przeczytać :) heh wstępniaki M.P B) ) Ps na Ami wiele jest możliwe ;] od latexa itd ....... :D

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu wspominano coś o przekonwertowaniu HalfLife na PPC... Ale zdaje się że pomysł upadł.

 

Ciekawe czy znajdzie się jakiś zdolny amigowiec który zrobi amigowy port Quake'a 3 którego źródło zostało ostatnio udostępnione za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znajdzie się jakiś zdolny amigowiec który zrobi amigowy port Quake'a 3 którego źródło zostało ostatnio udostępnione za free.

1619281[/snapback]

I juz jest. Powstał kilka godzin po uwolnieniu zrodel.

http://www.morphos-news.de/index.php?nid=1141&si=1

Filmik 6MB

Edytowane przez Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...