Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś doszedł do mnie semp na 939 :D

Seria:

LBBWE 0541BPFW

Z822917J51874

 

Ciekawe jak się będzie kręcił :rolleyes: Pomęcze go dopiero w poniedziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te 2600+ co na def lecialy na 2600MHz to byly boxy ?

Teraz już nie ma OEMów, na pewno BOXy...a tak swoją drogą, bede miał jutro 2-3 procki do testów :) to napisze jakie serie i jak się kręciły ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra komp sie juz wlacza, ale jak tylko zapisze cos w biosie to potem po restarcie znow zwis i trzeba czyscic cmosa, wiec jak wgrac dobrego biosa skoro musze floopa pierwszego ustawic zrobic resa, a potem sie robi zwis :(

hmm we wszystkich kompach co mialem stycznosc floop standartowo zawsze był I wiec poprostu nic nie rob i uruchom flashera z floopka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie ma OEMów, na pewno BOXy...a tak swoją drogą, bede miał jutro 2-3 procki do testów :) to napisze jakie serie i jak się kręciły ;]

Na pewno nie ma ? W kilku sklepach netowych są procki oem i są one dostępne. Ale czy są naprawde dostępne tego nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamowilem 2800+ BOX i chyba zle zrobilem bo tak czytam to jednak 2600+ chyba lepiej lataja <_< no ale zobaczymy, zawsze moge pozostac przy tym z siga, selekt to to nie jest ale w miare idzie B)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra komp sie juz wlacza, ale jak tylko zapisze cos w biosie to potem po restarcie znow zwis i trzeba czyscic cmosa, wiec jak wgrac dobrego biosa skoro musze floopa pierwszego ustawic zrobic resa, a potem sie robi zwis :(

już Ci pisałem...zmień HT na 4 lub 3 i będzie wsio działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Chciałem się pochwalić swoim wynikiem :D

Sprawdziłem wreście jak się podkręca mój procesor gdy nie blokują go pamięci i doszedł do 2.4ghz lecz po pół godziny testowania zasilacz nie wyrobił i zrestartował komputer :(

Co mnie najbardziej zszokowało to że płyta wytrzymała fsb 342 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już Ci pisałem...zmień HT na 4 lub 3 i będzie wsio działać

Jestem zielony, mozecie powiedziec gdzie zmienia sie to HT, bios, plyta moze, przegladam forum, szukam i nic znalezc nie moge...Jak tylko to zrobie i bedzie dzialac obiecuje dac wam spokoj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4ghz to nic nadzwyczajnego, każdy sempron tyle robi :>

Na def Vcore do tego:P

 

ja zamowilem 2800+ BOX i chyba zle zrobilem bo tak czytam to jednak 2600+ chyba lepiej lataja dry.gif no ale zobaczymy, zawsze moge pozostac przy tym z siga, selekt to to nie jest ale w miare idzie cool.gif

Tu nie ma żadnej reguły. Kazdy sem kreci sie inaczej nie zależnie od tego czy 2600 2800 i takze 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, mam tego semprona 2800+ tak sie przedstawia seria

 

Dołączona grafika

 

 

na def vcore zrobilem na spoko 2500MHz (fajna ma temperaturke wg płyty ale faktycznie zimny jest na dotyk - frezzer64pro)

 

Dołączona grafika

 

 

jestem ciekawy jak wasze semprony lataja na default V ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli proc średniak :P ostatnio miałem 0601 3000+ to robił 2610MHz @ 1.475v, ten co Ty masz, skaluje sie z napięciem dziwnie, bo masz wielką dziure napięciową :P (ps-> te Gigabyte'y jakies słabe są, 324htt max? moj EPoX robi 375 bez najmniejszych problemow...)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli proc średniak :P ostatnio miałem 0601 3000+ to robił 2610MHz @ 1.475v, ten co Ty masz, skaluje sie z napięciem dziwnie, bo masz wielką dziure napięciową :P (ps-> te Gigabyte'y jakies słabe są, 324htt max? moj EPoX robi 375 bez najmniejszych problemow...)

testowalismy tego proca z kumplem i na luzie mial stabilne 2700 przy 1,55v (na innej plycie)

co do tego gb to mi sie slaba sztuka trafila ale przyczyna moze byc przegzewajacy sie chipset bo radiator jest zimny, musze go sciagnaci poprawic docik i paste zmianic to zobaczymy ja poleci

no tobie sie ladny ten 3000+ tarfil, jakie max oc na nim zrobiles ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony, mozecie powiedziec gdzie zmienia sie to HT, bios, plyta moze, przegladam forum, szukam i nic znalezc nie moge...Jak tylko to zrobie i bedzie dzialac obiecuje dac wam spokoj :D

ehh no właśnie widać jak szukałeś i czytałeś...wiec szukaj dalej i czytaj dalej aż się dowiesz...

 

HT=HyperTransport - taka mała podpowiedź ;) znajduje się to w biosie...

 

...moj EPoX robi 375 bez najmniejszych problemow...)

We wan't see a screen :D

 

 

@meeron

fajny procek ;) clockgenem tez wyżej nie idzie ?

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wreście jak się podkręca mój procesor gdy nie blokują go pamięci i doszedł do 2.4ghz lecz po pół godziny testowania zasilacz nie wyrobił i zrestartował komputer :(

Co mnie najbardziej zszokowało to że płyta wytrzymała fsb 342 :lol2:

ja z kolei chcialbym sie pozalic: za cholere nie moge przekroczyc 2.5GHz...

wczoraj przy probach pobicia spi 1m osiagnalem 7x356 = 2492MHz (1.4V), na 2499 pochodzil pare sek i restart <_< wieksze napiecia nic nie daja niestety. bede go meczyl dalej ale nie wiem czy cos sie jeszcze uda wskorac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei chcialbym sie pozalic: za cholere nie moge przekroczyc 2.5GHz...

wczoraj przy probach pobicia spi 1m osiagnalem 7x356 = 2492MHz (1.4V), na 2499 pochodzil pare sek i restart <_< wieksze napiecia nic nie daja niestety. bede go meczyl dalej ale nie wiem czy cos sie jeszcze uda wskorac

widocznie to już koniec twoje proca :/ powalcz dalej...może coś sie uda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie puscilem mojego sempa na 2350mhz i jest git. testowalem superpi i w windzie wszysto ok. jaki jeszcze jest dobry program do testowania stabilnosci??

Zapuść 3DMarka2003 - potem zwróć uwagę na 'CPU-test' (jeden i drugi). Mi w Prime i SuperPi wszystko pięknie chodziło, a przy 3DMark2001 i 2003 była gleba.

 

2.4ghz to nic nadzwyczajnego, każdy sempron tyle robi :>

Nie każdy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy :mur:

2400MHz wydaje mi sie nawet najbardziej padlinowaty E6 zrobi na lekko podwyzszonym vcore, po podwyzszeniu timingow alpha musi iśc, nie ma bata :P no chyba ze płytka jakas dziadowska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, nie kazdy robi 2400 i takie uogolnianie moze ludzi potem w kompleksy wprowadzac. :wink: Sam trafilem raz na cienki egzemplarz, ktory mial problemy z 2300 bez zmiany Vcore, a sa i gorsze...

Na aktualnym udalo mi sie odpalic winde przy 8x345 (2760MHz) jednak niestabilnie mimo 1,58V. Do w pelni stabilnej pracy z HTT 325 potrzebuje 1,46V, przy 330 juz o 0,02V wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie to już koniec twoje proca :/ powalcz dalej...może coś sie uda :D

proca..? :blink: procowi jeszcze vcore nie musze podnosic, takze raczej ma zapas.

nie pomyslales raczej o plycie glownej? htt 356 to nie byle co :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze wysokimi HTT chwala sie glownie osoby z A64... polecam zatem wziac w lapy semprona i wyjsc poza 350MHz z zablokowanym mnoznikiem np. na 8. Ciekawe jak czlowiek ma sprawdzic max HTT... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2400MHz wydaje mi sie nawet najbardziej padlinowaty E6 zrobi na lekko podwyzszonym vcore, po podwyzszeniu timingow alpha musi iśc, nie ma bata :P no chyba ze płytka jakas dziadowska.

uwierz nie kazdy :( mój ofszem robi na def ale przy otwartym oknie. max to 2,55ghz potem kontroler pada. zabawa czym kolwiek nic nie daje ;( na codzień w domu max 2,2GHz przy 1,475v. Chłodzenie freezeer 64pro i dobrze wentylowana buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...