Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

To ja już nie wiem, mam jakiegoś walniętego, bo ja mam do 47 - 48 na takim samym Freezerze, ale na 1.4V :(:( i dotego z otwartą obudową... Jak myślicie, nic się nie stanie mojemu Sempronowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a propo pytan co do chlodzenia, to zalmek 7k-cu jak juz kilka razy pisalem, ale do liczenia pi komp stoii przy otwartym oknie, a co za tym idzie ma temperaturke do max. 30 stopni ( przy 1,78v a nie 1,7v - IHS off :D )!!

 

Na codzien chodzi przy troszke innych ustawieniach oczywiscie! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem, mam jakiegoś walniętego, bo ja mam do 47 - 48 na takim samym Freezerze, ale na 1.4V :(:( i dotego z otwartą obudową... Jak myślicie, nic się nie stanie mojemu Sempronowi?

no to faktycznie temperatury bardzo wysokie, ja mialem tyle ale na boxie. Na freezerze przy 2200mhz i 1.4v mam 38-39c. Pewnie masz krzywego IHSa :( , zresztą ja tez mam, bo moje temperaturki tez są troszke za wysokie...a moze po prostu u Ciebie jest zle załozony cooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw sie S&M... :D

 

Potrafi wygrzac proca kilka stopni wyzej niz prime!

 

Dokładnie jakbyś mógł napisac jakiej uzywasz wersji i wrzucic screena na serwer jak ci akurat S&M przeprowadza testy to byłbym bardzo wdzieczny :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jakbyś mógł napisac jakiej uzywasz wersji i wrzucic screena na serwer jak ci akurat S&M przeprowadza testy to byłbym bardzo wdzieczny :D :D

Z przyjemnoscia bym wrzucil ale moj komp z configiem z siga mam w w innym miescie niz aktualnnie jestem <_<

 

Numerku wersji tera nie pamietam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie temperatury bardzo wysokie, ja mialem tyle ale na boxie. Na freezerze przy 2200mhz i 1.4v mam 38-39c. Pewnie masz krzywego IHSa :( , zresztą ja tez mam, bo moje temperaturki tez są troszke za wysokie...a moze po prostu u Ciebie jest zle załozony cooler?

Nie sądze, żeby to była wina coolera, bo na boksowym miałem praktycznie tyle samo... Po kupieniu Freezer'a temperatura spadła o jakieś 2 - max 4 stopnie :( Ale faktycznie mam jakoś dziwnie założony, bo styka się on prawie z kartą graficzną (przy okazji ją trochę chłodzi, ale przez to chyba więcej ciepła na procesor idzie?). Ja sam niestety nic na to nie poradzę, bo nawet nie umiałem wyjąć boxowego wentylatora z procesora :wink:

Edit: Zapomniałem się spytać, czy jak mi padnie procesor od np. zbyt wysokiej temperatur to przyjmą mi na gwarancji? Bo przecież chyba nie mogą sprawdzić, czy był podkręcany...

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to oki, puściłem go teraz na 2345mhz / pamięć na 2.5/ 214 mhz (a to są tylko Elixiry!) i przeszedł SuperPi 16M - po połowie (jak już zamknąłem okno :P) biedaczek miał 47 stopni, ale tej temperatury już nie przekroczył, więc chyba go na takich ustawieniach już zostawię :) Swoją drogą to ciekawe, bo jak dotknąłem radiatora to takiej temperatury nie odczułem... Znaczy było tak jakbym np. biurka dotykał :wink: tylko taki lekko ciepły był i tyle... Czy przy blisko 50 stopniach nie powinien być radiator już mocno ciepły?

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ja na freezerze przy 2,5 ghz 1,55V mam 34 w stresie (obudowa otwarta), do 40 nigdy mi sie jeszcze nie udalo dobic

Ja na freezerze 64pro na 1.44V mam mniej więcej maxymalnie 35*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to oki, puściłem go teraz na 2345mhz / pamięć na 2.5/ 214 mhz (a to są tylko Elixiry!) i przeszedł SuperPi 16M - po połowie (jak już zamknąłem okno :P) biedaczek miał 47 stopni, ale tej temperatury już nie przekroczył, więc chyba go na takich ustawieniach już zostawię :) Swoją drogą to ciekawe, bo jak dotknąłem radiatora to takiej temperatury nie odczułem... Znaczy było tak jakbym np. biurka dotykał :wink: tylko taki lekko ciepły był i tyle... Czy przy blisko 50 stopniach nie powinien być radiator już mocno ciepły?

 

cos mi sie wydaje ze masz zle zlozonego tego coolerka, ew shim krzywy ale to juz extrymalne przypadki

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko słuchajcie czytam te wszystkie posty i chyba tez przejde na 64 bity. Mam do was pytanko jakiego sempka ja 754 kupic który sie opłaca ? Bo jak czytam wasze wypowiedzi to w sumie 2600 i 2800 ma najlepsze opinie. To co polecacie tak zeby poszło z niego ok 2,5 Ghz. Płytke sie tez pomyśli myslałem na MSI K8N NEO I GIGABYTE K8NS. To co byście polecili.

 

 

P.S. Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Epoxa na socket 754, Sempron 2800+, jaki masz zasilacz, jeżeli jakiś słaby (w co wątpie patrząc po sigu) to Delte albo Fortona 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co myślicie o zmianie Semprona 2500+(chodzi na 300x7) Na jakiegoś 3100+? Odczuję po takiej zmianie wzrost mocy? Ten 3100+ jest o tyle fajny, że ma możliwość zmiany mnożnika, na 300x9 chyba pójdze, może nawet na 300x10 :D

 

ps. Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co myślicie o zmianie Semprona 2500+(chodzi na 300x7) Na jakiegoś 3100+? Odczuję po takiej zmianie wzrost mocy? Ten 3100+ jest o tyle fajny, że ma możliwość zmiany mnożnika, na 300x9 chyba pójdze, może nawet na 300x10 :D

 

ps. Wesołych Świąt!

ma możliwośc zmiany mnoznika ale tylko w dół więc się tak nie podniecaj :P ;)

hmm czy warto, jeżeli mała dopłata to tak....

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko w dól to słabiutko :/ Bo największe HT jakie mi się udało to tylko 300Mhz, nie wiem czy to wina słabego proca czy płyty.

zajrzyj do temtu o K8NS i zobacz jakie biosy ludzie polecają ;)

 

Niestety ale w każdym A64/S64 mnożnik idzie tylko w dół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skladalem kompa znajomemu i mialem mozliwosc wymiany na"lepszy model" tamten stabilny byl na2400 przy def vcore: chyba cos kolo 37/38 tygodnia

 

dawalem...pi liczy na 2900/1,75v, no ale dzielnik slaby, bo pamieci w okolicach 257 sie koncza, wiec nie ma sensu dalej katowac, a szkoda, bo gdybym mial lepsze pamiatki to kto wie...moze bylbym 50 w rankingu :)

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko w dól to słabiutko :/ Bo największe HT jakie mi się udało to tylko 300Mhz, nie wiem czy to wina słabego proca czy płyty.

plyta powinna pojsc wyzej. moj sempron idzie jak narazie na 325 na tej plycie (bios f17) i mysle, ze to jeszcze nie jest koniec mozliwosci plyty... a tymbardziej proca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta powinna pojsc wyzej. moj sempron idzie jak narazie na 325 na tej plycie (bios f17) i mysle, ze to jeszcze nie jest koniec mozliwosci plyty... a tymbardziej proca :)

Tylko ja mam rev 2.0 :( Przy HT 300 mobo jest super stabilne, natomiast już przy 310 prime95 się wysypuje w pierwszej minucie :( Taki sam efekt końcowy jest przy F17/18, dzielnik pamięci zmniejszałem i nic, wygląda to tak jakby płyta nie dawały rady albo procek :(

 

ps. jest sens brać semprona 3100+ zamiast 3000+? Ten pierwszy ma l2 256kb.

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Tylko ja mam rev 2.0 :( Przy HT 300 mobo jest super stabilne, natomiast już przy 310 prime95 się wysypuje w pierwszej minucie :( Taki sam efekt końcowy jest przy F17/18, dzielnik pamięci zmniejszałem i nic, wygląda to tak jakby płyta nie dawały rady albo procek :(

 

ps. jest sens brać semprona 3100+ zamiast 3000+? Ten pierwszy ma l2 256kb.

a jaki jest sens brać 3000+ ? Lepiej już 2600+ albo 2800+ :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000+ ma mnożnik 9x, natomiast 2800+ mam L2 256KB tylo, że mnożnik 8x :( Maks Ht jakie działa na mojej płycie stabilnie to 300, czyli teoretycznie przy 3100/3000 mogę wyciągnąć 2700Mhz.

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

3000+ ma mnożnik 9x, natomiast 2800+ mam L2 256KB tylo, że mnożnik 8x :( Maks Ht jakie działa na mojej płycie stabilnie to 300, czyli teoretycznie przy 3100/3000 mogę wyciągnąć 2700Mhz.

no tak ale za różnice w cenie między 3000+/3100+ a 2600+ kupiłbyś DFI :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze masz zle zlozonego tego coolerka, ew shim krzywy ale to juz extrymalne przypadki

Teraz jeszcze raz popatrzyłem i ta część radiatora bliżej procesora jest jednak sporo cieplejsza i tam może być faktycznie te 45 - 50 stopni. Może mam nie posmarowany w ogóle pastą termoprzewodzącą radiator? W opisie aukcji pisało, że jest, ale już sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nosze się z zamiarem usunięcia IHSa z mojego procka (A64 Clawhammer 3400+ 1MB L2 cache), ponieważ jest to procek wykonany jeszcze w 0,13um troche się grzeje (chłodzi go Freezer 64 Pro) no i między innymi z tego powodu planuje to zrobić, jednak ktoś już kiedyś zdejmował IHSa z jak dobrze pamietam Sempka chłodzonego Freezerem 64 no i ten montowany na koszyku :mad: nie za dobrze przylegał do proca bo przecież ihs swoją grubość ma (przy okazji: jaką?). Czy ktoś ma jakieś pomysły? Z chłodzenia raczej nie mam zamiaru rezygnować.

 

PS. Jaką wysokość ma rdzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sie dowiedziec na ile moge podkrecic swego sem 2800+

 

na płytce asus k8n4-e na pci -x

 

tak zeby wystarczył boxowy wentylator

 

jak mysliscie moze ktos go podkrecił i chodzi mu na boxowy wentylatorze

 

mysle ze jakies 2200 do uzyskania????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sie dowiedziec na ile moge podkrecic swego sem 2800+

 

na płytce asus k8n4-e na pci -x

 

tak zeby wystarczył boxowy wentylator

 

jak mysliscie moze ktos go podkrecił i chodzi mu na boxowy wentylatorze

 

mysle ze jakies 2200 do uzyskania????

wystarczyło poczytać kilka stron wstecz i juz bys wszystko wiedział...moj sempron 2800+ na boxowym chlodzonku i defaultowym napięciu chodził bez problemów na 2200mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...