Skocz do zawartości
gnz

Spirytus

Rekomendowane odpowiedzi

mam literek spirytusu i chce przygotować coś egzotycznego ;]

 

dajcie jakieś przepisy / proporcje / jak przygotowujecie różnego rodzaju pomarańczóweczki, cytrynówki, miodówki itd ;]

 

będe wdzięczny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam literek spirytusu i chce przygotować coś egzotycznego ;]

 

dajcie jakieś przepisy / proporcje / jak przygotowujecie różnego rodzaju pomarańczóweczki, cytrynówki, miodówki itd ;]

 

będe wdzięczny ;]

1579170[/snapback]

dodaj piołunu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poncz, krótko:

dużo świeżych owoców (cytrusy, arbuzy, brzoskwinie...), część może być puszkowana, ale nie dużo - 4-5 puszek

miska 6-8 litrów

kroisz owoce (w ch... roboty) - walisz do miski, zalewasz spirytem

dusisz z pięć godzin ;) parę razy trzeba przemieszać

 

i impreza na kilka osób jest przednia :D

 

plusem jest to że z racji dużej zawartości witaminy C w cytrusach kac jest minimalny następnego dnia

 

pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawa to dobrze z wodą wymieszać, ja mieszam tylko z przegotowaną jaszcze gorącą !!! czasami zaprawiam palonym cukrem (miodzio) wszystko musi być na gorąco robione, ale jak masz podstawe to możesz dowolnie z czym chcesz mieszać, najlepiej sok z cytryn , miód lub cukier , i jakiś soczek jak ktoś lubi.

 

 

tak wogóle, topic do podwieszenia :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz literek to najlepiej z wodą i bedziesz mial 2 litry 50% wudki !

Dobrze zmroź i bedzie impreza na parę osób !!

 

Nie studiowałeś czy jak ? !! :)

1579172[/snapback]

Po pierwsze spirytus ma 95 % wiec nie dokonca 2 litry 50 %...

 

i jeszcze nastepuje zmiejszenie objetosci cieczy wiec zeby dostac litr "mieszaniny wodno-spirytusowej" potrzeba 526ml spirytusu i 505 ml wody bo wlasnie objetosc zmniejsza sie o 31 ml.

Zeby byc dokladnym :wink:

 

P.S. Zeby wodka miala 40% potrzeba 421 ml spirytusu i 608 wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaj piołunu  B)

1582652[/snapback]

wersja soft-fun... trochę przereklamowane ;] btw mam fabryczne 0,5 @ 80GHz w lodówce ;]

 

 

no to masz przepis:

 

kilka łyżek kawy rozpuszczalnej + dwie/trzy cukru na malutką filiżankę, gorące do butelki, potem - do połowy spirol, reszte zalewasz wodą o temp 70-80*C (bardzo gorąca ale żebu butelka nie pękła) i zakręcasz,, wstrząśnij kilka razy, owiń ręcznikem (czymś tam) i odstaw na pół godziny w bezwietrzne miejsce wolne od interferencji magnetycznych*

po pól godziny - wanna i prysznic,, po woli ochłódź flachę i jedziesz do zamrażarki,, superfreez i za 30 minut masz egzotyczną kawówkę która nieźle kładzie i pobudza w jednym :-)

 

dzięki ciepłej wodzie spiryt przeżera sie błyskawicznie :-)

wszelkie prawa zastrzeżone :-) sposób wymyślony przeze mnie,, nie daje gwarancji i nie odpowiadam za jakieś głupoty które po nim zrobicie ;]

 

Pozdro :-)

 

 

*joke ;] wiatr może smagać ;] interferować można wg potrzeb ;]

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym miał litr spirytusu.... to już bym go nie miał :D

 

Aby w pełni cieszyć się posiadanym towarem polecam zakupić 750 ml Blue Curacao , wymieszać, dodać troszeczkę soku z cytryny i "chluśniem bo uśniem":).

Przetestowane na wycieczce szkolnej.Zabija.

Nie testowane na zwierzętach.

 

ps. Przed spożyciem radzę zakupić Vanisha... Egzotyczny(denaturatowy) kolor trunku ciężko schodzi z białych koszulek:)

 

Polecam jescze drink o dosyć orginalnej nazwie "Psychopata Mrzeżyński": Do spirytusu dolać litr Coli. Proste. Zapewnia egzotyczne wrażenia :D

I pamietaj: :dontfeedtrolls:

Edytowane przez MondeyZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piękny przepis od teścia, mianowicie :

Potrzbna jest wysoka szklanka - Lejemy do połowy spirytusu i drugą połowę (do tzw smaku) uzupełniamy szampanem (rosskoje szampanskoje :D) i już mamy pięknego, tradycyjnego drinka o budzącej szacunek nazwie : Ognie Moskwy :> Kopie jak jasna cholera (nie dość że procentowe to bąbelki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z wyprawy z Czeskiego Cieszyna. Kocham to miasto, ten klimat, te alkohole, te ceny...:D. Z imprezy zebrałem dużo doswiadczenia którym chyba muszę podzielić się z potomnymi :D.

Jeżeli masz możliwość odwiedzenia tego wspaniałego miasta to polecam zakupić likier marcepanowy, poprostu cudo! Aby zwiększyć moc(marne 17 GhZ) proponuję użyć spirytusu, którego juz niestety nie masz :sad: Lajtowo mozna kręcić bez artefaktów do 30GhZ, pożniej niestety czuć sam spyrol :sad: .

Jeżeli będę w stanie, dodam jutro opis przyrządzenia cudnej cytrynówki.

Edytowane przez MondeyZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...