Skocz do zawartości
AndyN

4x512 Mb Różne Pamięci@a64-testy

Rekomendowane odpowiedzi

Tranquility

A grasz w coś innego niż BF2? ;) Albo mocno obciążasz procka/pamięci jakimś softem?

Prześledź posty PMP w tym wątku a zobaczysz o co Mu chodzi

 

PMP

W tym wątku nawet zapowiadałeś test 4x1GB. Wyszło coś z tego?

1663545[/snapback]

Tak hehe BF2 to jest jedna z moich ulubionych gier ale nie tylko :wink: także tester którego traktuje śmiertelnie poważnie, proca obciążałem wcześniej primem95 tylko albo kodowaniem do DIvxa po kilka godzin dziennie - to było za czasów gdy miałem ATI... - co nie zmienia faktu że na ATI było stabilnie wszystko na 245 MHz a na nVidi zaledwie 193 Mhz na tych samych ustawieniach...

 

P.S. maratonów a'la Prime95 i inne po kilka dni nie robiłem... ale najdłużej jak grałem w BF2 to było coś ok 10-12 godzin za jedym podejściem i bez żadnych niespodzianek :D

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) ale najdłużej jak grałem w BF2 to było coś ok 10-12 godzin za jedym podejściem i bez żadnych niespodzianek  :D

OT: Woow. Szacunek!

Tylko uważaj żebyś nie skończył jak ten japoniec/chińczyk/tajwańczyk (?) co wykitował na serce w jakiejś kafejce netowej na zawał bo grał ciupinkę za długo ;) EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 grania non stop, wow naprawde siekierka na twoja czesc :]

 

Co do moich prob, doszeldem do 217mhz na pamieciach :] ( 290 i dvi 150 ), oszalamiajacy skok o 4 mhz :] , moze nie wiele ale zawsze to cos.

 

Jak testowalem? Mam nowa metode: Zapewne wiecej ka obciaza sstem sp2004 albo SuperPi. A teraz dodajcie jedno do drugiego jedoczesnie i odpalcie jeszcze maxa payna 2 :] Albo sie wywali po sekundzie albo bedzie dzialac non-stop stabilnie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś ma Geil Ultra 4x512 2-3-3-6 ? u mnie w biosie pisze że są na BH-5 i więcej niż 225mhz nie idą :( w biosie mogę tylko ustawić napięcie 2,8V ... pytam o częstotliwości i timingi bo mam zamiar dokupić sobie 2x512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę bardzo dziwne, kiedy uporałem się juz z opdowiednimi ustawieniami w biosie grałem na Radku X300 kilkadziesiąt godzin w BF2 i ZERO problemów, żadnych zwisów, freezów,restartów, crashów itp. itd. i to wszystko na 245 MHz 2.5-3-3-8 w DIV 166 na 9 x 300 a po wsadzeniu nVidi po prostu koszmar... teraz walcze o te 245 MHz na 7800 jeśli mi się nie uda to pozostanę przy 193 Mhz DIV133 :sad:  no chyba że zmienie grafę na ATI  :wink:

 

P.S. Wogóle uważam że ten temat moderatorzy powinni przykleić i zmienić nazwe na 2GB RAM ( 4 x 512 MB i 2 x 1 GB) @A64 czy jakoś tak, to wcale nie był by taki głupi pomysł tak myślę...

1663509[/snapback]

Sory ze odbiegne od tematu ale jak mogłes grać kilkadziesiat godzin na X300 w BF2 (640X480)???? i jak z celnoscią?

Propozycja z mojej strony:

-przydało by sie zestawienie z max. parametrami pracy w trybie 4x512 MB czyli max. taktowanie, producent,vmem,timingi itp.

Za m-c lub 2 ludziska zaczną dziekować za pomoc z tego topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: Woow. Szacunek!

Tylko uważaj żebyś nie skończył jak ten japoniec/chińczyk/tajwańczyk (?) co wykitował na serce w jakiejś kafejce netowej na zawał bo grał ciupinkę za długo ;) EOT

1663595[/snapback]

Spoko spoko nie skończe - taka sesja trafiła mi się tylko raz jak na razie -akurat początki grania były - jak wszystko co nowe zachwyca hehe

 

12 grania non stop, wow naprawde siekierka na twoja czesc :]

 

Co do moich prob, doszeldem do 217mhz na pamieciach  :] ( 290 i dvi 150 ), oszalamiajacy skok o 4 mhz :] , moze nie wiele ale zawsze to cos.

 

Jak testowalem? Mam nowa metode: Zapewne wiecej ka obciaza sstem sp2004 albo SuperPi. A teraz dodajcie jedno do drugiego jedoczesnie i odpalcie jeszcze maxa payna 2 :] Albo sie wywali po sekundzie albo bedzie dzialac non-stop stabilnie :]

1663656[/snapback]

Hehe siekierezada ;-) powodzenia w OC

 

 

Sory ze odbiegne od tematu ale jak mogłes grać kilkadziesiat godzin na X300 w BF2 (640X480)???? i jak z celnoscią?

Propozycja z mojej strony:

-przydało by sie zestawienie  z max. parametrami pracy w trybie 4x512 MB czyli max. taktowanie, producent,vmem,timingi  itp.

Za m-c lub 2 ludziska zaczną dziekować za pomoc z tego topicu.

1663688[/snapback]

No niestety ale chęć grania były wyższa niż grafika ( co przyznaję był HORROR - nieraz przy ustawieniach na minimu zbierało mi się na wymioty :wink: ) co do ustawień na radku X300 SE to Bardzo płynnie grałem w 800 x 600 detale na minimum, oprócz visibility na 100 % a płynnie było do rozdziałki 1024/768 ale już nie aż tak płynnie jak w 800 x 600 odrobinkę za mało jak dla mnie więc grałem w 800 x 600, a celność można sobie wyobrazić szczególnie na 19" przy 800 x 600 pikselozada hehe

 

 

Dobra a teraz Panowie i posiadacze podobnego sprzętu mam dobre wieści otóż wgrałem najnowszy BIOS pod BH-5 (N4D702-2) evaluateUATION ROM - NOT FOR SALE i ustawiłem identycznie jak pokazał to PIT-er na screenshotach parę postów wcześniej czyli 9 x 300 @ DIV 166 @ 245MHz @1.5-2-2-5 i SuperPi przechodzi 32MB, Prime95 jeszcze nie sprawdałem ale za to sprawdzałem BF2 - otóż grałem 1 godzinę i okazuje się że jest wszystko wporządku !!!!! :D :D :D nic nie wywala - smiga elegancko :D - wiem wiem że godzina to niedużo ALE wcześniej przy jakichkolwiek ustawieniach na starym biosie zawsze coś siędziało do 30 minut grania a tutaj godzinka i NIC - jednym słowem jesteśmy na dobrej drodze :-) - jeszcze tylko jak będę miał jakąś kilkugodzinną sesję w BF2 to wtedy się upewnie czy na 100 % to jest stabilne ale póki co jestem BARDZO zadowolony :D

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie zbierając to wszystko do kupy i podsumowując;

co dzieje się złego albo inaczej co się pogarsza przy załadowaniu 4 kostek. Czy tylko brakuje dzielnika pamięci 1:1 (div200)?

 

Teoretyzując; lepiej uzyskam jak kupie 4x512 600DDR czy 2x1024 400DDR?

 

Za jakiś czas będe musiał podjąć taką decyzje a po przeczytaniu wielu topików wciąż nie mam poglądu na tą sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dvi 200 bedziesz mial, u mnie domyslnie przestawial sie na 166 ale po przestawieniu na 200 tez smiga.

 

Co sie pogarsza? Oczywiscie pamieci musza chodzic w 2T, ale pozatym niewiele, mo moze OC troche spadnie bo zestaw ograniczy sie do wolniejszego zestawu, i mozliwe ( taka moja teoria ) ze czasami kontroler moze nie wyrobic ale tak tylko ja mysle.

 

Co lecpiej czy 4x512 czy 2x1 Gb, moim zdaniem lepiej 4x512, wieksze prawdopodobienstwo ze pamieci beda chodzic na wyzszym taktowaniu.

 

PS: sam sie zastanawial na wymiana 4x512 kingston na 4x 512 Patriot XLB za 600 zl zestaw 2x 512, to dobra cena jak za te pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... sam sie zastanawial na wymiana 4x512 kingston na 4x 512 Patriot XLB za 600 zl zestaw 2x 512, to dobra cena jak za te pamieci ?

1665027[/snapback]

Ja za swoje twiny dałem niewiele ponad 1000zł na BH-5 z serii ...11A4 - napewno są tańsze od patriotów a i nie głupio się kręcą jak na 4 x 512 bo np 2 x 512 napewno o wiele lepiej ... tyle że jednak trzeba pobawić się dobranie odpowiedniego biosu i timingów alpha niestety... a i nie głupie timingi udało się osiągnąć na tych kostkach 1.5-2-2-5 :-P

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie tylko 3,3v ;) ja ograniczam sie do tego co daje mobo domyslnie :] nie mam czasu i ochoty wziac sie za mody, nie mowiac juz o Wc, mialem juz robic ale jakos czasu malo ;)

 

Co do tych patriotow to w komputroniku sa one za ~850zl , nie patrzylem po ile chodza w innych sklapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja z mojej strony:

-przydało by sie zestawienie  z max. parametrami pracy w trybie 4x512 MB czyli max. taktowanie, producent,vmem,timingi  itp.

Za m-c lub 2 ludziska zaczną dziekować za pomoc z tego topicu.

Mogę to zrobić, dodam takie zestawienie do pierwszego posta w wątku

 

Podawajcie dane do zestawienia

* FSB

* timingi i vmem -> może screen z A64Tweaker?

* jakie pamięci i na jakich kostkach

* model mobo

* bios mobo

* screen pokazujący, że ustawienia te są stabilne -> tylko jaki soft użyć?

* coś jeszcze?

(...) Co sie pogarsza? Oczywiscie pamieci musza chodzic w 2T, ale pozatym niewiele, mo moze OC troche spadnie bo zestaw ograniczy sie do wolniejszego zestawu, i mozliwe ( taka moja teoria ) ze czasami kontroler moze nie wyrobic ale tak tylko ja mysle.(...)

Możliwości OC spadają dużo niżej niż do możliwości gorszej pary RAM. 4x512 kręcą się słabiej niż taki sam zestaw ale 2x512 Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie mam takiej skali porownawczej jak wy, bo moje i tak max co chodzily to cos kolo 230 ale to na innej mobo, w zestawie 2x512 dochodzily do 220-225, wiec jak teraz dzialaja na 218 to tak duzo znowu nie stracilem B)

 

Niestety nie mam narazie czasu na taka "zabawe" bo zamias "marnowac" czas na n.p SuperPI albo sp2004 wole ten sam czas przeznaczyc na BF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN

Obys miał cierpliwosc i chęci

Pozycze w tyg. jakies 4  kostki z dolnej połki i moze ze sredniej i zapuszcze testy.

Co do testow to podstawą powiniem być memtest,gold,spi co tam jeszcze??

1665766[/snapback]

Chęci się znajdą, czekam na zgłoszenia

 

No właśnie, trzeba ustalić listę softu testującego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilnie udało mi się osiągnąć: ( 4 x 512MB TwinMos Speed Premium BH-5, ..11A4)

 

225 MHz @ 1.5-2-2-5 @ 3.3 V @ DIV150 przy 9 x 300 dla CPU - stabilnie jest także na DIV 166 czyli 245 MHz ALE BF2 potrafi wyjść do pulpitu do 2 godzin grania niestety :-( ale Super Pi, Prime95 stabilne :D .Natomiast wspomniane 225MHz jest OK - 4 godziny ciągłego grania w BF2 i stabilnie :-)

 

Ustawienia timingów alpha poniżej:

Dołączona grafika

 

P.S. U mnie w polu "CPU VID Special Control" zostawiłem na AUTO no i DIV na 150 (pod BF2 :wink: )

 

P.S. 2 , Ustawienia alpha są zapożyczone od PIT-era u którego chodzą na 245MHz - u mnie też chodzą na 245 ale niestety BF2 do 2 godzin grania potrafi wywalić do pulpitu - wydaje mi się że PIT-er nie testował BF2 do minimum 2-4 godzina ciągłego grania...( najlepiej żeby się sam wypowiedział czy testował na BF2 i jak długo) co niezmienia faktu że na 225 jest wszystko OK :-)

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie temacik jest o 4x512 MB, ale może sie komuś przyda informacja jak działa układ 4 kostek: 2x512+2x256 MB. 2x512 to dwustronny geil BHDC 2.5-3-3-6(prawdopodobnie na kościach Hynix), kolejne dwie kostki 2x256 MB to jednostronny Hynix 3-3-3-8. Wszystkie kostki (razem 1.5 GB) działały w dualu na płycie Gigabyte K8NF-9 (nForce4 x4). Stabilnie udało mi sie uzyskać 2.5-4-3-7-2T na 2.7V (memtest 1.5H, goldmemory 2H, SP2004 2H, SPI i kilka gierek i 3Dsmarki). Na 1T komp wiesza się na ekranie POST albo w ogóle nie startuje. Wszystko oczywiście na 200 MHz. Próba zmuszenia pamięci do działania na 220MHz przy CL 2.5 (przy wszystkich zaliczonych testach) nie udała się. Co prawda wszystko chodzi jak najbardziej stabilnie, ale goldmemory wywala kila błędów. Byćmoże pomoże grzebanie w timingach, szczególnie Max async latency i read preamble. To by było na tyle jeżeli chodzi o raport z testowania 1.5 GB RAM. Odezwę się jeszcze po zamówieniu klejnych modułów 2x512 MB geil BHDC i wtedy podzielę się inforamcjami jak to chodzi przy 4x512 MB w przypadku Geil Value BHDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. 2 , Ustawienia alpha są zapożyczone od PIT-era u którego chodzą na 245MHz - u mnie też chodzą na 245 ale niestety BF2 do 2 godzin grania potrafi wywalić do pulpitu - wydaje mi się że PIT-er nie testował BF2 do minimum 2-4 godzina ciągłego grania...( najlepiej żeby się sam wypowiedział czy testował na BF2 i jak długo) co niezmienia faktu że na 225 jest wszystko OK :-)

1666482[/snapback]

Gral w BF2 ale moze max 2-3 godzink. 3dmark2k1 smigal 10h i nic nie bylo, a jest bardzo czuly na niestabilnosc systemu procesor-pamiec.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem kolejne 2x512 MB (czyli razem 4x512 MB) takiego samego ramu jak mam i za nic nie chce działać dobrze. Moze trza cos w BIOSie ustawić, bo u mnie nawet na domyslnych nie chcą działać, nawet nie mówiąc o kręceniu. Wszystko jest standardowe, próbowałem zmnieniać ustawienie szybkości 333 lub 400, HT zmniejszyłym do 4x i nic. O co tu moze chodzić bo nie mam ochoty kupować 2x1 GB ?

Pozdrawiam i prosze o szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ze mnie, zapomnialem ze mam dzielnik 7 a nie 9 i robilem testy jak dla 9, przez co wyniki byly inne niz powinny wypasc.

 

Teraz dobre wyniki

 

Kingstony w zestawie 2x512 ida na taimingach 3-3-3-8 i napieciu 2,75 do 235-240mhz, w zestawie 4x512 wykruszaja sie juz przy ~217mhz, a wiec roznica dosc znaczna, 23mhz na pamieciach w dol przy 4 kostkach w stosunku do 2x512. Oczywiscie pamieci szly na takich samych taimingach tylko z 2T. Dzisiaj sprawdze do ilu dochodza na 2.85V bo byly jeszcze calkiem chlodne ;).

 

Moze sprawdze jeszcze dzisiaj Adaty jeszcze raz.

 

 

PS: nie wiem czemu ale w windzie przy ustawieniu 7*300 i pamieciach na dzielniku 150 (210mhz na pamieciach ) windows x64 pokazuje co pewien czas w tray-u ikonke z ostrzezeniem ze wystapil blad sprzetowy i zebyu sprawdzic w logach, co dziwne moge sobie w BF2 i inne rzeczy robic kilka godzin i zero zwisow, resow czy BSOD. To samo sie tyczy 7*310 i dvi 150. Jak dam 7*290 dvi 150 ( na pamieciach 203mhz ) komunikacik juz nie wyskakuje.

 

Wie ktos czy to moze byc spowodowane?

 

hardy99 wymus moze w biosie 2T i zmniejsz taimingi ;) moze pomoze

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak testowo wsadzilem dodatkowe 2x512 MDT PC3200 cl2,5 i lipa. Na wszystko default (RAM tylko 2,8 aby BH5 mialy co ssac) winda sie odpala i da sie pograc w BF2 tylko na div 100. Cos wyzej i nawet postu nie ma. Oczywiscie CR 2T. Generalnie lipa.

 

Tylko, ze u mnie COS nie za dobrze funkcjonuje, podejrzewam kontroler pamieci. Historia problemow w watku o Venice i o K8n-Neo2. W skrocie, pamieci na 250 pojda cl2225 ale tylko na mnozniku 4x. Przy wiekszym taktowaniu procka nie da sie duzo wiecej niz 200MHz na pamieci (niezaleznie od dzielnika) cl2225. Przy div133 procek idzie na 2700 1.6V. Tylko nie po to kupowalem BH5 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak testowo wsadzilem dodatkowe 2x512 MDT PC3200 cl2,5 i lipa. Na wszystko default (RAM tylko 2,8 aby BH5 mialy co ssac) winda sie odpala i da  sie pograc w BF2 tylko na div 100. Cos wyzej i nawet postu nie ma. Oczywiscie CR 2T. Generalnie lipa.

 

Tylko, ze u mnie COS nie za dobrze funkcjonuje, podejrzewam kontroler pamieci. Historia problemow w watku o Venice i o K8n-Neo2. W skrocie, pamieci na 250 pojda cl2225 ale tylko na mnozniku 4x. Przy wiekszym taktowaniu procka nie da sie duzo wiecej niz 200MHz na pamieci (niezaleznie od dzielnika) cl2225. Przy div133 procek idzie na 2700 1.6V. Tylko nie po to kupowalem BH5 :(

1671123[/snapback]

 

zmniejsz taimingi moze, co sie tak uparles na 2-2-2-5 ? wiem wiem BH5 ale moze jednak cos jest nie tak.  Zreszta ja smigam na 3-3-3-8 i nie jest tak zle ;)

1671236[/snapback]

U mnie w fazie testów ponownie 245 MHz 4 x 512 na BH-5 (1.5-2-2-5), jak na razie jest dobrze, SuperPI, Prime95,3DMarki no i teraz zabieram się za testowanie BF2 - pogram ze 4 godziny i zobaczymy czy będzie stabilnie jeśli tak to dla pewności zapodam 3DMarka 2001 na sen żeby sobie pochodził dłużej :-)

 

Dołączona grafika

 

http://img125.imageshack.us/img125/8184/superpi32mb3ta.png

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranquility możesz podać wszystkie alphy i w ogóle all jak masz ustawione. najlepiej z biosu.

1672061[/snapback]

W sumie zainteresowani też mogą pomóc testować :-) o to ustawienia:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Link do biosu: http://www.techpowerup.com/articles/114/images/N4D623-2.zip

 

UpDate: TCL - ustawcie sobie na 2

 

UpDate: nadal nie mogę wycisnąć stabilności w 3D :-( pokombinuje jeszcze z timingami coś...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranquility zmartwie cie CL 1.5 prawie nic nie daje na A64 ;) Czytałem gdzies testy porownawcze Cl2, CL 1.5 i CL1 ( z cl1 to byly jakies super turbo mega pamieci. dedykowane dla CL 1 ) Testy pokazaly ze roznica miedzy Cl 2 a CL1 jest w "przedziale" bledu pomiarowego ;) Zapewne zapytasz jak to ? Tak to ;) ze kontroler w A64 nie zostal przewidziany do latania z takim CL, jego mozliwosci "przyspieszania" koncza sie na cl 2, cl1.5 czy cl1 nie daja wzrostu wydajnosci, no chyba ze chcesz zaszpanowac ze masz Cl1.5 ;)

 

 

 

 

PS: zna moze ktos przyczyne mojego problemu, ktory opisalem wczesniej ? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz taimingi moze, co sie tak uparles na 2-2-2-5 ? wiem wiem BH5 ale moze jednak cos jest nie tak.  Zreszta ja smigam na 3-3-3-8 i nie jest tak zle ;)

1671236[/snapback]

Tja, tylko u mnie za nic pamieci nie chca dzialac > 200-210MHz przy normalnym taktowaniu procka. 2xocz, 2xmdt, 1xocz NIC. cl2, cl2.5, cl3 NIC. Chyba kontroler walniety niestety, bo na 4x250 ocz jada 1:1 cl2225, mdt 220x4 1:1 spoko, 220x9 1:1 wywala sie, 280x9 div133 spoko. 2xocz + 2xmdt porazka. Przy 2T i div100 jakos to dziala, ale to ma byc chyba nie tak :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranquility - dzieki wielkie za timingi bios i alphy; musialem zmienic jedna rzecz

"DRAM response time z fastest na normal" i chodzi wszystko przedtem sie resetowal przed wejsciem do windy odrazu, a teraz smiga..dzieki temu latam na 245 2 2 2 5 @3.28 (mierzone)...wszystko czyste memtest, prime95 cala nocka, superpi 32M tez czysty...tylko BF2 nie pogram na mojej super wypasnej grafie...:) ale w przyszlosci moze sie uda...dzieki jeszcze raz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranquility - dzieki wielkie za timingi bios i alphy; musialem zmienic jedna rzecz

"DRAM response time z fastest na normal" i chodzi wszystko przedtem sie resetowal przed wejsciem do windy odrazu, a teraz smiga..dzieki temu latam na 245 2 2 2 5 @3.28 (mierzone)...wszystko czyste memtest, prime95 cala nocka, superpi 32M tez czysty...tylko BF2 nie pogram na mojej super wypasnej grafie...:) ale w przyszlosci moze sie uda...dzieki jeszcze raz..

1672655[/snapback]

Nie ma za co cieszę się że mogłem pomóc :-)

 

P.S. Niedługo zapodam nowe ustawienia, tym razem powinny być stabilne bez zmian na zdjęciu :-)

 

UpDate: Niestety nadal nie mogę zmusić pamiątek do stabilnej pracy w BF2 na 245 MHz <_< 3Dmark 2001, SUperPI, Prime95,rthdribl, wszystko włączone naraz chodzi stabilnie ( dłużej niż godzine nie sprawdzałem) ale niestety BF2 już nie :-((, no nic chyba spasuje i zostane przy 225MHz... :?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie, co składam nowego blaszaka i postanowiłem zakupić do niego 2GB ramu, także przeglądając tematy na forach i ceny pamięci, postanowiłem je zakupić w formie 4x512MB. Zamierzałem kupić 4xGeil ultraX DDR 400 na BH-5, jednakże widząc jak wiele osób ma spore kłopoty z puszczeniem pamięci nawet na standardowych ustawieniach na procesorach AMD(procesor, na którym będę działał to Opteron 144 na E4).

Więc mam pytanie czy opłaca się kupować pamięci za taką cenę(w moim przypadku za 1200zł) i mieć nadzieję, że pamięci ruszą na standardowych ustawieniach, bądź w najlepszym przypadku liczyć na te 20-25 Mhz przetaktowania, czy jednak nie ryzykować wpakowania pieniędzy w błoto i zakupić jakieś tańsze pamięci, których nie będzie żal puścić na 166, a być może liczyć na 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...