Skocz do zawartości
FrIkO

Hl2: Episode One

Rekomendowane odpowiedzi

OT: Ale zeby wiedzieć o co naprawde chodzi w HL2, trzeba było natknąć sie na pewną stronę - encyklopedie świata HL, co wg mnie jest troche dziwne. Dla mnie HL2 to gra, która prócz znakomitego silnika nie wniosła nic i zmusiła mnie tylko od odkurzenia całej serii HL i dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dokladnie o tym mowie, gra dla dzieci z IQ 80 ... sory jezeli obraze fanow H-L2 ale tak niestety jest...gralo sie przyjemnie ale byla zbyt banalna ... a wogole nie bede poruszal tematu ze z jedynka ma w sumie g.... wspolnego :|

2 pytania:

1) Na jakim grales poziomie trudnosci

2) Ile czasu zajelo Ci przejscie gry

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

1) Na jakim grales poziomie trudnosci

2) Ile czasu zajelo Ci przejscie gry

Pozdrawiam

Skonczylem H-L2 dwa razy ze wzgledu ze jak kupilem grafe nowa to sobie jescze raz zrobilem maraton DIII, H-L2, FC, zajelo mi to kilkanascie dni w sumie ale mialem taka ochote ;] dzieki temu mialem dobre obeznanie w temacie a przy okazji porownalem sobie te tytuly.

 

1) spoko spoko - gralem na trudnym co nie zmienia faktu ze przeciwnicy byli debilami :[ mam wrazenie ze w H-L byli bardziej kumaci, nawet granatow za bardzo nie chce im sie odrzucac (sic!)

2) nie pamiętam, nie liczyłem ale uporałem sie z nia stosunkowo szybko mysle że tak ze 3-4 dni nie grając ofc całymi dniami tylko w nocy tak po 3-4h - nie patrze na zegarek jak gram tylko sie skupiam na smiganiu ;]

 

Generalnie moje zarzuty do H-L2:

- slabe Ai w porownaiu do FC

- slabe oświetlenie w stosunku do DIII

- dramatyczna liniowosc ;[

- czeste dogrywki nowych lokacji

- nawet giwery mi nie pasowaly za bardzo

 

Ale gra nawet sie spoko tylko ze to zaden hit...z reszta najbardziej z calej trojki to FC mi sie podobal ;] a wyszedl szmat czasu przed pozostalymi. Gra nie broni sie fizyka i wyrobiona marka... zabraklo H-L w H-L czyli klimatu....ale to subiektywna ocena.

Dodam ze H-L przelazlem kilka razy i mi sie baaardzo podobala.

Pozdro.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gra nawet sie spoko tylko ze to zaden hit...z reszta najbardziej z calej trojki to FC mi sie podobal ;] a wyszedl szmat czasu przed pozostalymi. Gra nie broni sie fizyka i wyrobiona marka... zabraklo H-L w H-L czyli klimatu....ale to subiektywna ocena.

Dodam ze H-L przelazlem kilka razy i mi sie baaardzo podobala.

Pozdro.

W tej grze nie zabrakło klimatu tylko fabuły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

1) Na jakim grales poziomie trudnosci

2) Ile czasu zajelo Ci przejscie gry

Pozdrawiam

1)A co, zagadki byly rozne w zaleznosci od poziomu trudnosci? :|

2)Mi 7-8h na najwyzszym poziomie. I co?

 

Generalnie moje zarzuty do H-L2:

(...)

- dramatyczna liniowosc ;[

(...)

Ktory pc'towy fpp shooter nie jest liniowy? Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory pc'towy fpp shooter nie jest liniowy?

No ale tu czulem to znacznie bardziej niz np w FC... tam jest w 99% jedna droga i nie ma alternatywy zadnej (byle nie 4;]) wystarczyloby dodac kilka takich mijesc gdzie mozna dojsc do pewnej lokacji przez kanaly czy pod dachach budynkow i juz byloby inaczej.

 

I tu wlasnie jest roznica miedzy dramatyczna liniowoscia w H-L2 a liniowscia FC gdzie mozliwosc poruszania sie po terenie jest znacznie, znacznie wiekasza co daje ci wrazenie swobody choc tak naprawde caly czas tez dziesz do przodu ;] o to mi chodzi.

Dobra, fps to nie erpegi ale staja sie coraz nudniejsze i bardziej schematyczne...jak dla mnie mix fps i adventure jest w sam raz oczywiscie ze w proporcjach 70/30 % i to jest to.

 

Pamieta ktoś Realms of the Hunting, Hexena 2, albo Undyinga? tam zagadaki nie byly palcem robione a trup slal sie gesto.

 

Nvm to chyba temat o Episode One a nie najlepsze fps w jakie gralem ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat liniowosc HL2 nie przeszkadza w zmiazdzeniu FC w moich oczach jezeli chodzi o jakosc zabawy jaka uzyskalem przy tych produkcjach.

 

Caleb, jedynie nie pamietam Realms of thr Hunting bo reszta to hity/legendy.

A Undying slynie ze swojego specyficznego podejscia do tematu horrorow.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat liniowosc HL2 nie przeszkadza w zmiazdzeniu FC w moich oczach jezeli chodzi o jakosc zabawy jaka uzyskalem przy tych produkcjach.

Dokladnie :) Co nie oznacza,ze FC jest zly bo tu bym zgrzeszyl jakbym tak powiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat liniowosc HL2 nie przeszkadza w zmiazdzeniu FC w moich oczach jezeli chodzi o jakosc zabawy jaka uzyskalem przy tych produkcjach.

No widzisz to kwestja subiektywwna ;] jeden lubi czekoloade a drugi jak mu skarpety smierdza :[]*

Dalsze kontynulowanie tego wywodu nie ma sensu.

 

Realms Of the Hunting to fps/adventure/horror - dosyc leciwa gra, klimatem troche przypomina Undyinga.

 

 

*z cyklu przyslowia Polskie ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Half-Life 2: Episode One will begin preloding next week, and will be available to play June 1st. With Episode One, we really feel like we've produced our best single player game to date, and we're excited for people to be able to play it.

zobaczymy :P

 

od jutra preloading sie zaczyna. zaciaga ktos bo ja tak:>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Half-Life 2 has sold over 4 million copies worldwide, and earned over 35 Game of the Year Awards. Episode One is the first in a series of games that reveal the aftermath of Half-Life 2 and launch a journey beyond City 17. Also features two multiplayer games. Half-Life 2 not required.

Coming - June 1, 2006

U mnie już gra siedzi na HDD :] W sumie zajmuje "tylko" ~380MB. Ofc na PC już miałem HL2 i CS:S także jak ktoś HL2 nie ma instalniętego to pewnie Episode One więcej będzie zajmowało ;] Teraz tylko czekać na 1 czerwca :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Dobra robota :D Przynajmniej to mi zrekompensuje taki dlugi czas na nowego Losta :D (wybaczcie,ale nie moglem sie powstrzymac :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis , tzn wczoraj :D byl update HL2: EO, oczywiscie zassalem i polecam i wam bo 1.06 wszyscy sie rzuca to ciezko bedzie sie dopchac na steamowe servery

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

dzis , tzn wczoraj :D byl update HL2: EO, oczywiscie zassalem i polecam i wam bo 1.06 wszyscy sie rzuca to ciezko bedzie sie dopchac na steamowe servery

Rozumiem,ze klucza nie mozna kupic przed 1 czerwca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna, odblokuje sie odrazu 1.06 tak jak hl2. dociaga jakas malutka paczke i potem sie rozkodowuje automatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Ta gra jest drugim z najwazniejszych wydarzen tego tygodnia :D To juz za 3 dni !!! Szykowac pieniazki :D Dobrze,ze premiera aqrat po wyplatce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze wydebic karte kredytowa od rodzicow [; bede mial pierwszy:>

pamietam jak bla premira cs'a 1.6 nie poszedlem do szkoly zeby zassac :> jak byla premiera hl2 tez nie posedlem do szkoly [; a teraz mam wakacje:P

 

wie ktos moze o ktorej godzinie bedzie? pewnie o 9:00 AM tak jak cs i hl2 :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć to jest to Half Life 2 który wtedy był bardzo dobry, a teraz jest dobry. Wiec czego tu sie wiecej spodziewac? ;]

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Po co net ma paść (; gra i tak będzie słaba :]]]

 

P.S. zaraz mnie pojadą ^^

Ja Ci dam !!! :angry: :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chce sobei preorderowac EO a ten syf Steam po kliknieciu w Purchase pokazuje mi ze strona jest niedostepna. To samo dzieje sie na stronie internetowej Steam'a. Wyskakuje jakis dziwny adres (steam//purchase/79). I pupa zbita. Ktos wie o co kaman?? Czy to juz serwy padly od przeciazenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...