Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

@Kencho-1 nie zamierzam kupować w AGE (TAK APROPOS to sklep age jest także w opolu), tylko dałem taki przykład. Nie będę chyba kupował w necie tylko w normalnym sklepie. U mnie w opolu ten asrock kosztuje 231 zeta, to raczej tanio, tylko A64 3000+ box kosztuje 670, to troche drogo, ale sprubuje się potargwać, albo im powiem żeby mi dorzucili za darmo AC Freezer 64pro.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@Jacek

gdzie w opolu ten asrock tyle kosztuje jak ja szukalem to kosztowal min 265zl i sprzet sciagalem z apollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W quanto. To jest koło policjii na Powolnego. To jest chyba najtańszy sklep w Opolu. Jesteś z Opola? Procek też kupiłeś w Apollo? Gdzie w Opolu mi polecasz kupić procek? Jak nie pójdzie na 2,4 ghz ma 1,45V to sie wkurze.

 

@Dijkstra ja też mam dysk sata2 samsunga i tam była zworka z tyłu. Jak jest włączone na sata2 to ta zworka musi być wsadzona? Ja teraz nie mam mobo z SATA2, dlatego gdzieś zgubiłem tę zworkę ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręciłem kręciłem i wykręciłem mojego Semprona 3000+ na 274x9.0=2466 GHz :D

jak wróce z kościoła to jeszcze w grach przetestuje narazie SuperPi przeszło bez problemów 1M = 41sek. 8M = 7,24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bublus pusc dla pewnosci 16M, mi też przechodzi na 8 przy 2466MHz a na 16 sie sypie. I dziwi mnie to skoro u Ciebie do pracy na 250*9 wymaga napiecia 1,45V i twój pracuje na 2466 stabilnie (z tego co mówisz) a mój na 256*9 chodzi z 1.4V a na 274*9 nie chce chodzic z 1.45V. Zobacze jak bedzie po VMODzie.

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@jacek

ajsi cos pisal ze nie chodzi raid na ocwb2 a tak poza tym to jestem z pod opola dokladniej osiny niewiem za bardzo gdzie kupic proca w opolu bo nie mialem z tym jeszcze zadnych doswiadczen ja swoj sprzet kupilem w apollo bo sempronikow nie ma w opolu a athlon byl za drogi jak dla mnie ale jak chcesz kupic na miejscu to polecalbym wziąć 3200 na rdzeniu manchester teraz jest chyba wieksza szansa na lepiej krecacego sie manchestera niz venica

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HMS na krakowskiej jest 3000+ Venice za 670 i 3200+ Venice za 685. Manchesterów nie ma chyba za bardzo. Czemu są dzisz że teraz nowe Venice się gorzej kręcą? W apollo te procki są 20 złotych taniej, więc się nie opłaca kupować przez net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

bierz lepiej 3200 masz wiekszy mnoznik i nie bedziesz musial kombinowac z biosem jesli ci sie trafi dobra sztuka bo htt 270 osiagniesz nawet na orginalnym a nowa seria to loteria i tak naprawde nikt ci nie powie na ile sie da wykrecic sadze tak dlatego ze sledze topic o venice i te proce raczej kreca sie przecietnie i nikt nie da ci gwarancji ze zrobi 2.7 na 1.45V jesli chcesz miec taka gwarancje to bierz selekta i nie marudz a pozatym sprzedawcy w opolu sami nie wiedza co sprzedaja takze skad mozesz wiedziec ze manchestera niema w hmsie musialbys to sprawdzic przy zakupie po oznaczeniach

 

@grogi

z sempami jest roznie moj idzie na 2.5 na 1.4 a do 2550 ppotrzeba mu 1.55 do 2.6 - 1.6 do 2.7 - 1.65 takze one kreca sie dobrze na niskim V do pewnego poziomu potem wzrasta im apetyt na volty takze rob szybciutko vmoda i testuj a pozatym skad jestes

a proca testowales primem czy tylko superpi

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze z moim Sempronem miałem strasznego pecha. 2250 MHz na 1.45V, 2400 na 1.55, a na 2466 Prime się sypie dosłownie po paru sekundach <_<

 

Czy na asrocku działa jakiś soft pozwalający sterować obrotami coolera na cpu?

Z tego co wiem to nie - ASRock oszczędził na układach PWR :angry: Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Sprzet juz kupiony i planuje zaczac go troche pokrecic.

W chwili obecnej chodzi na takich ustawieniach:

FSB-225; core speed: 2025; HT 600; pamieci: dzielnik 166, CAS Latency 3 Trcd 4 Trp 4 Tras 8;

Bios 1.5 i na razie chcialbym przy nim pozostac. Na pewno trzeba bedzie przestawic pamieci - niestety nie znam sie na tym zupelnie :( wiec wszelka pomoc bedzie bardzo mile widziana.

 

Na chwile obecna komp uzyskuje takie wyniki:

 

SuperPi(8M): 08:19

3dMark2001Se: 13742

 

Odczyt z pamięci: Dual DDR368 3-4-4-8 CR2 4797 MB/sek

Czas oczekiwania pamięci: Dual DDR368 3-4-4-8 CR2 61.5 ns

CPU Queen: Dual DDR368 3-4-4-8 CR2 1798

CPU ZLib: Dual DDR368 3-4-4-8 CR2 9768 KB/sek

FPU Julia: Dual DDR368 3-4-4-8 CR2 1145

FPU SinJulia: Dual DDR368 3-4-4-8 CR2 1049

 

Aha - jakie sa dopuszczalne temperatury ? U mnie w stresie proc osiaga 39st C, a idle 32.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi chłopaki powiedziec co oznacza w nazwie płyty odnosnik "dual" czy to chodzi o ram bo jakos nie moge nigdzie wycztac zeby ta płyta obslugiwała ramy w dualu i wnioskuje ze obsluguje tylko w singlu :( jak to wkoncu z nia jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek> w 4Speed masz venice 3000 BOX za 615 + przesyłka ( pewnie koło 20zł ) więc faktycznie lepiej już weź i poszukaj gdzieś w sklepie koło ciebie i spróbuj utargować trochę ceny , ale na cuda bym nie liczył , bo te procki ostatnio systematycznie drożeją , ponieważ jest na nie duży popyt. Opcja procek 3200+ jest również interesująca , ze względu na mnożnik 10x oraz na wjazd o 200Mhz więcej , ale pamiętaj że najlepiej kręcą się te najniższe z serii czyli 3000+ , a z 3200+ to już loteria , możesz trafić na dobrego procka , a możesz również na słabo kręcącego się . Większość najciekawszych procków została już przebrana na magazynach i sklepach , dlatego z tymi co zostały to już loteria .

 

Demonstenes> Zmień CL ( cas latency ) na 2,5 ( w biosie powinno to wyglądac patrząc od góry i zaczynając od "cas latency" 2,5-4-8-4 ) !! I najlepiej pogadaj z Forumowiczem o nick'u diefek > macie te same pamięci i procka więc pomoże Ci on to poustawiać bo juz się trochę nazmieniał w biosie cyferek i pewnie bedzie wiedział ile te pamięci polecą razem z prockiem bez Vcore moda .

 

Szkoda że Fryzjera nie wziąłeś w wersji PRO , byłoby chłodniej .

 

Sorki Demonstenes > już poprawione ;)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dzieki za rade - pozmienialem i jest juz lepiej :D :

 

odczyt zapis oczekiwanie

5150 1564 54,0

 

pi 3dmark

08:08 14152(tu akurat pomoglo przetaktowanie karty).

PZDR !

ps.Kencho-1> DemonNstenes - i moj fryzjer to wersja pro- i tu ciekawostka - zaczely mi temperatury spadac - teraz max to 37st :unsure:

Edytowane przez Demonstenes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bublus pusc dla pewnosci 16M, mi też przechodzi na 8 przy 2466MHz a na 16 sie sypie. I dziwi mnie to skoro u Ciebie do pracy na 250*9 wymaga napiecia 1,45V i twój pracuje na 2466 stabilnie (z tego co mówisz) a mój na 256*9 chodzi z 1.4V a na 274*9 nie chce chodzic z 1.45V. Zobacze jak bedzie po VMODzie.

puściłem na 16M i przeszło bez błędów ;) a oto dowód : Screen

 

przy okazji czego mi sie pokazuje taki komunikat "Przepraszamy, ale dynamiczne strony w tagach nie są dopuszczalne" jak chce obrazek wstawić??

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dijkstra ja też mam dysk sata2 samsunga i tam była zworka z tyłu. Jak jest włączone na sata2 to ta zworka musi być wsadzona? Ja teraz nie mam mobo z SATA2, dlatego gdzieś zgubiłem tę zworkę ;/

SATA II jest kompatybilne w dół. Bez zworki działa natywnie w SATAII, ze zworką w SATA i obstawiam, że to jest dodane w celu wymuszenia współpracy z dwoma czy trzema mostkami VIA, co do których okazało się, że właśnie SATAII ma na nich problemy ze wsteczną kompatybilnością.

 

Chlopaki jak uwas jest z winda x64 bo nieda sie posci cgierek pod Diret3d podOpengl wszystko spoko.

Na Ocw o tym gadaja i wychodzi ze driver pod AGP przydal by sie nowy.

http://www.ocworkbench.com/ocwb/ultimatebb...ic/30/5998.html

Ja na razie odpalałem 3D marka 2001 i 2003, Morrowind i CS1.6 - wszystko chodzi (XP 64 pro eng non-corporate). Zaraz potestuje Q3 i Age od Mythology. Co ciekawe, próbowałem zainstalować kolejno wszystkie dostępne stery AGP, ale każdy intalator twierdził, że x64 już je ma i wymagany jest tylko jakiś patch (jeszcze nie wiem o co chodzi). I faktycznie w devmgmt.msc jest widoczne AGP 3.0.

Nie działa mi za to masa innych programów, które teoretycznie powinny - windows domyślnie zaczyna je instalować do Program Files x64, po czym albo wywalają się w trakcie instalacji, albo instalują się i nie da się ich uruchomić bez żadnego komunikatu o błędzie. Ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA II jest kompatybilne w dół. Bez zworki działa natywnie w SATAII, ze zworką w SATA i obstawiam, że to jest dodane w celu wymuszenia współpracy z dwoma czy trzema mostkami VIA, co do których okazało się, że właśnie SATAII ma na nich problemy ze wsteczną kompatybilnością.

Ja na razie odpalałem 3D marka 2001 i 2003, Morrowind i CS1.6 - wszystko chodzi (XP 64 pro eng non-corporate). Zaraz potestuje Q3 i Age od Mythology. Co ciekawe, próbowałem zainstalować kolejno wszystkie dostępne stery AGP, ale każdy intalator twierdził, że x64 już je ma i wymagany jest tylko jakiś patch (jeszcze nie wiem o co chodzi). I faktycznie w devmgmt.msc jest widoczne AGP 3.0.

Nie działa mi za to masa innych programów, które teoretycznie powinny - windows domyślnie zaczyna je instalować do Program Files x64, po czym albo wywalają się w trakcie instalacji, albo instalują się i nie da się ich uruchomić bez żadnego komunikatu o błędzie. Ciekawostka.

Witam ! Ja wywalilem winde x64 - zdecydowana wiekszosc programow mi nie chodzila - po kliknieciu po prostu si enie uruchamialy.. Gier na x64 nie probowalem, ale po instalacji 32 bitowej wersji jest wszystko ok.

Z kolei mam problem z instalacja Ubuntu - nie widzi mi w ogole dysku :( - mial ktos taki problem ?

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ja wywalilem winde x64 - zdecydowana wiekszosc programow mi nie chodzila - po kliknieciu po prostu si enie uruchamialy..

Nie no, tak źle nie jest - zdecydowana większość mi działa, nawet te zainstalowane jeszcze pod Win2000

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie htt osiaga ten asrock? :E

A byłbyś łaskaw przejrzeć ten temat, bo po to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja chodzi na 340 ;]

 

P>S> Jak ktoś ma konto na xtremesystems.org może napisać do admina aby looknoł co z moim kontem (Serchio) bo nie moge tam nic kompletnie zrobić :(

Edytowane przez Nuklear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...