Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wgrywałem spod windy... Zmodyfikowałem oryginalny flasher...

 

Mam w tej chwili wersje OCWBeta1, Beta2 i Beta4 flashowalne spod windowsa. Gdyby ktoś był zainteresowany - PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie , pomyslalem sobie ze zrobie vcore mod by wyciagnac wiecej z mego procka , wlasnie jade kupic jutro lakier do scierzek , i mam pytanie czy cos przy robieniu tego modu moze sie popsuc ? czy jest taka mozliwosc bym cos zepsul robiac to uwaznie ;d ?

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zapytanie odnosnie wydajnosci GF6800 na ASRockach;

 

Jak to jest z ta wydajnoscia?

Jest ona zanizana tylko w programach testujace grafike podajac nizszy wynik czy faktycznie sam ASRock zaniza wydajnosc GF6800.

Moze inaczej czy bede mial mniejsza wydajnosc GF6800LE@GT w grach typu q4, CSS itp. na ASRocku niz np. na plycie opartej o nf3, czy tez wydajnosc bedzie porownywalna??? Jaka moze byc roznica w wydajnosci, ile %???

I jak ma sie to jeszcze analogicznie do kart graficznych na PCI express???

Z gory thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zapytanie odnosnie wydajnosci GF6800 na ASRockach;

 

Jak to jest z ta wydajnoscia?

Jest ona zanizana tylko w programach testujace grafike podajac nizszy wynik czy faktycznie sam ASRock zaniza wydajnosc GF6800.

Moze inaczej czy bede mial mniejsza wydajnosc GF6800LE@GT w grach typu q4, CSS itp. na ASRocku niz np. na plycie opartej o nf3, czy tez wydajnosc bedzie porownywalna??? Jaka moze byc roznica w wydajnosci, ile %???

I jak ma sie to jeszcze analogicznie do kart graficznych na PCI express???

Z gory thx za pomoc.

Nie ma żadnego spadku wydajności. Sam mam 6800GT na AGPX8 na tym ASRocku i w wydajności nie ma żadnych różnic pomiędzy ULi M1695, VIA K8T800PRO i NF3 Ultra dla socket 939. B)

Edytowane przez TitoBandito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego spadku wydajności. Sam mam 6800GT na AGPX8 na tym ASRocku i w wydajności nie ma żadnych różnic pomiędzy ULi M1695, VIA K8T800PRO i NF3 Ultra dla socket 939. B)

No poza 3dmark05 bo ja mam nizszy wynik niz na nforce2+ bartek 2.4mhz.Ale reszta do gory!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie , pomyslalem sobie ze zrobie vcore mod by wyciagnac wiecej z mego procka , wlasnie jade kupic jutro lakier do scierzek , i mam pytanie czy cos przy robieniu tego modu moze sie popsuc ? czy jest taka mozliwosc bym cos zepsul robiac to uwaznie ;d ?

na 13tej stronie tego tematu jest opis jak robiłem Vcore moda na mojej płycie , radzę przeczytać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grogi a moglbys cos wiecej napisac o tej modyfikacji jak to zrobic

W pliku exe trzeba odszukać oryginalny bios (mozna pobrac dla porówniania 1.5 dla dosa) i zamienic z biosem, ktory chcemy wgrać. Nie mogę teraz sprawdzić, ale bios mieścił się pomiędzy łańcuchami START i END z jakimiś przyrostkami. Jak wróce do domu, to dorzuce te biosy (OCW1, 2 i 4) do tego posta.

 

Edit2:

Dołączanie plików mi nie działa - nie mam uprawnień do wgrywania plików z rozszerzeniem exe, jak i 7z...

 

Edit:

Jak zachowuje się wam GoldMemory 6.64 na biosie OCW4? Mi się zawiesza, niezeżnie od ustawień (stock również) przy teście 129. Na OCW1 i OCW2 jest ok, chociaż wyniki osiągnięte na ramie (204MHz) są wysoce niezadowalające - moje kostki działały Gold-Stable z NForce2 jako DDR464 na 2.6V...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczal juz ktos juz 3dmark06 na tej plyie z gf6800 na agp.Jestem ciekawy czy tez wynik jest zanizony jak na poprzedniej versji??

 

Niewiem jak inni, ale ja mam 1072. Tnie jak tralala, ten mark jest chyba nato aby firmy robiące grafy nabijały sobie kabze na ludziach, którzy są przewrażliwieni na punkcie różnego rodzaju benchmarkach.

 

W grach idzie wszystko płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko:

 

dostałem BIOSy OCWB wgywane spod windy. Na OCWB2 proc nie chce leciec na 290 nawet z napieciem 1,45, na 280 idzie z 1,45 (ale nie sprawdzałem czy chodziłby z 1,425) Na 274 leci z napieciem 1,425. Czy to jest kres mozliwosci proca czy moze jak czytałem gdzies wyzej BIOS OCWB2 ma problemy z wysokim HTT???

 

OK. Sprawdzięłm równiez OCWB1. Proc dochodzi stabilnie do 285 (na napieciu 1,45 (czyli w rzeczywistosci trochewyzszym)) na 290 dochodzi do windy pokazuje sie wskaźnik myszy i FREEZ. Na 300 znajduje wszystkie napedy, pod spodem pokazuje sie

Cheking NVRAM

i komp wisi. Wsystko robie na mnożniku x9. Na niższym mnozniku (x5) próbowałem HTT300 i chodzi.

Czy nie jest to wina za małego napiecia??

Co ew. zrobic zeby poszedł na te 2700MHz??

Jak powinna byc ustawiona w biosie opcjia HTTtoPCI Bridge Costam Dalej w opcjach chipsetu???

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy w tym nowym biosie tzn OCWBeta4 zaszły jakieś zmiany np nowe dzielniki itp???? BO nie wiem czy jest sens go wgrywać?????

Nie - nie doszły nowe dzielniki. Została tez ograniczony zakres HTT. Mi OCWBeta4 powodował freezy, nawet na standardowym taktowaniu. Rwałem włosy z głowy, bo nie wiedziałem o co chodzi. Teraz testuję bios 1.50 - wydaje sie, ze działa u mnie najlepiej ze wszystkich... Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie doszły nowe dzielniki. Została tez ograniczony zakres HTT. Mi OCWBeta4 powodował freezy, nawet na standardowym taktowaniu. Rwałem włosy z głowy, bo nie wiedziałem o co chodzi. Teraz testuję bios 1.50 - wydaje sie, ze działa u mnie najlepiej ze wszystkich...

Witam

 

Też przeszedłem wszystkie biosy i tak jak tobie grogi wydaje mi się że 1.50 jest najlepszy przynajmniej dla mnie, jestem z niego najbardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko:

 

dostałem BIOSy OCWB wgywane spod windy. Na OCWB2 proc nie chce leciec na 290 nawet z napieciem 1,45, na 280 idzie z 1,45 (ale nie sprawdzałem czy chodziłby z 1,425) Na 274 leci z napieciem 1,425. Czy to jest kres mozliwosci proca czy moze jak czytałem gdzies wyzej BIOS OCWB2 ma problemy z wysokim HTT???

 

OK. Sprawdzięłm równiez OCWB1. Proc dochodzi stabilnie do 285 (na napieciu 1,45 (czyli w rzeczywistosci trochewyzszym)) na 290 dochodzi do windy pokazuje sie wskaźnik myszy i FREEZ. Na 300 znajduje wszystkie napedy, pod spodem pokazuje sie

Cheking NVRAM

i komp wisi. Wsystko robie na mnożniku x9. Na niższym mnozniku (x5) próbowałem HTT300 i chodzi.

Czy nie jest to wina za małego napiecia??

Co ew. zrobic zeby poszedł na te 2700MHz??

Jak powinna byc ustawiona w biosie opcjia HTTtoPCI Bridge Costam Dalej w opcjach chipsetu???

Witaj guziq a jak masz ustawiony dzielnik na pamięci z tego co piszesz wcześniej to masz elixiry. Jak dasz razy 9 na 300 to wychodzi 2700 podzielić przez 11( jeśli masz 166 dzielnik) jest 245, i może ramy niewyrabiają.

 

""(x5) próbowałem HTT300 i chodzi"" to znaczy żę płyta daje sobie rade z tym HTT.

 

Niemartw się ja mam ten sam problem max to 2552MHz, procek nawet na napięciu 1.55(1.25 po v-modzie) nie chce iść na 2700

 

Ps. odpisz jak coś wymotasz, może ja cosik robie nietak.

Edytowane przez lambada34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzilnik dla ramu przy 2700 mam na 133 wiec to nie to (nawet na 100 próbowałem) :?

Przy napięciu 1.45 max to 2500, myślę że jak zwiększysz napiecie na 1.55V to pójdzie na 2700

trzeba zauważyc ze przy 1,45 na naszym asrocku sa takie wachania napiec na V-CORE :mur: ze napiecie skacze miedzy 1,465-1,49. Jesli zwieksze do 1,55 to bedzie po 1,6 czasami podchodzic :lol2:

mam ten sam problem max to 2552MHz

ja mam max 9*285 co daje 2566MHz

a tym:

procek nawet na napięciu 1.55(1.25 po v-modzie) nie chce iść na 2700

to zes mnie wogóle pocieszył tak ze hej :D

Podsumowując: To ze proc łapie zwieche po zabootowaniu windy przy 9*290 i na 9*300 przy Checking NVRAM (co on sprawdza?? Co to jest to NVRAM?) jest kwestią za niskiego napiecia na procu???

 

Nuklear (delikatnie i tylko na chwilke odchodzac od tematu): patrze na twój opis i widze ze twój proc idzie na 2430 MHz (9*270) na napieciu 1.45V. Mój idzie na 2466 (9*274) na 1,425 :D

 

PS. Nowu zapomniałem: czy piszacy biosy nie moga zwiekszyc skali napiecia na proca i pamieci?? W BIOSach do Abitów NF7 Merlin tak robil.

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@guzig

tych wachan napiecia w rzeczywistosci nie ma napiecie na tej plycie jest stabilne jak skala jedynie co to plyta zawyza napiecie o 0.025 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucas234 mozna miec take odczucie (ze plyta zawyża napiecia i do tego jest ono niestabilne) po tym co pokazuje BIOS. Gdzie czytałes o tym ze napiecia sa stabilne???

Nuklear na jakim BIOSie smigasz?

 

PS. Gdzie zmierzyc te napiecia?

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzilnik dla ramu przy 2700 mam na 133 wiec to nie to (nawet na 100 próbowałem) :?

 

trzeba zauważyc ze przy 1,45 na naszym asrocku sa takie wachania napiec na V-CORE :mur: ze napiecie skacze miedzy 1,465-1,49. Jesli zwieksze do 1,55 to bedzie po 1,6 czasami podchodzic :lol2:

 

ja mam max 9*285 co daje 2566MHz

a tym:

 

to zes mnie wogóle pocieszył tak ze hej :D

Podsumowując: To ze proc łapie zwieche po zabootowaniu windy przy 9*290 i na 9*300 przy Checking NVRAM (co on sprawdza?? Co to jest to NVRAM?) jest kwestią za niskiego napiecia na procu???

 

Nuklear (delikatnie i tylko na chwilke odchodzac od tematu): patrze na twój opis i widze ze twój proc idzie na 2430 MHz (9*270) na napieciu 1.45V. Mój idzie na 2466 (9*274) na 1,425 :D

 

PS. Nowu zapomniałem: czy piszacy biosy nie moga zwiekszyc skali napiecia na proca i pamieci?? W BIOSach do Abitów NF7 Merlin tak robil.

 

edit: Mój idzie na 2466 (9*274) na 1,425

 

No mój też tak śmiga nawet na 1.35, tylko że sa błedy w prime po 10 minutach. A tak jak mam w opisie ustawione przeszedł wszystkie mordęgi i jest OK

 

 

edit: PS. Nowu zapomniałem: czy piszacy biosy nie moga zwiekszyc skali napiecia na proca i pamieci?? W BIOSach do Abitów NF7 Merlin tak robil.

 

 

Pożyjemy zobaczymy, przecież narazie takie częstotliwości proca w zupełności stykają jak na AMD tj. 3800+ :-P

 

edit:to zes mnie wogóle pocieszył tak ze hej

 

niczego Ci nie sugeruje, tylko mi się wydaje że mam kulawego proca do kręcenia, jak zakładałem go to nie sprawdziłem jaki tydzień produkcji, a teraz niechce mi się tego robić, gdzieś pisało żę do kręcenia to 17 i 20 tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój idzie na 2466 (9*274) na 1,425

zle sie wyraziłem: mój idzie na tych ustawieniach STABILNIE (testowane prime95 small FTTs)

 

z koleji w tym:

czy piszacy biosy nie moga zwiekszyc skali napiecia na proca i pamieci

chodziło mi o to czy da sie zrobic cos takiego jak zmiana zakresu napiec w BIOSie (zaby np. 1,5V VCORE i 3V VMEM było dostepne bez VMOD-ów) Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...