Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na nowym biosie 1.70 t1 dziala ok... ale niestety przy probie drukowania wyskakuje restart kompa.... cos z usb chyba nie teges.... pozatym defoultowe timingi ramu zmienily sie z 2.5 3 3 8 nma 2.5 3 3 7.. :-/

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binek

zrozumialbym gdyby nie chcialo ci sie czytac tych prawie 100 stron ale zeby nie przeczytac tylko ostatniej i uzyc troszke rozumku to juz jest szczyt odpowiedz w poscie kencho na tej stronie

drogi kolego widze ze jestes nowy tutaj, akurat czytalem prawie 80stron pozniej dalem sobie spokoj, teraz zauwazylem ze pojawily sie nowe mody, wiec po prostu pytam, a wpisywalem w wyszukiwarke na dole vdimm i akurat tylko znajdowalo pytania i problemy z vdimm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

nowy tu nie jestem na 100% i gdybys rzeczywiscie przeczytal te 80 stron to znalazl bys dyskusje moje, kencho-1 i ajsiego na temat tych modow i jest w nich wszystko opisane co i jak pewnie zaraz zostanie mi powiedziane ze nic nie wiem na ten temat i wogole lama ze mnie jest ale to juz twoj problem aha mod ten nie jest nowy bo znajduje sie juz w tym temacie od ok 21strony

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na nowym biosie 1.70 t1 dziala ok... ale niestety przy probie drukowania wyskakuje restart kompa.... cos z usb chyba nie teges.... pozatym defoultowe timingi ramu zmienily sie z 2.5 3 3 8 nma 2.5 3 3 7.. :-/

 

Mam dokładnie to samo (ale jeszcze na biosie 1.60)! Wcześniej nie drukowałem przez tydzień i komp śmigał na 1T bez zająknięcia. Jak tylko odpaliłem mojego lexmarka, drukło 2 strony i po chwili nieautoryzowany restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy tu nie jestem na 100% i gdybys rzeczywiscie przeczytal te 80 stron to znalazl bys dyskusje moje, kencho-1 i ajsiego na temat tych modow i jest w nich wszystko opisane co i jak pewnie zaraz zostanie mi powiedziane ze nic nie wiem na ten temat i wogole lama ze mnie jest ale to juz twoj problem aha mod ten nie jest nowy bo znajduje sie juz w tym temacie od ok 21strony

no nie wiem w kazdym razie widzialem wczesniej tylko mod na OCWB ktory polegal na podmianie rezystora.

nie mam zamiaru kontynuowac tej rozmowy bo to zjezdzanie z tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doraźcie jaki biosik i flaszera do tej płyty :)

 

Powoli przebijam się przez wątek ale już chciał bym sflaszować biosik i bardziej podkrecić kompa

 

narazie doszedłem do 274x9 na standardowym vcore i marzy mi sie wiecej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@co3en

Pozostaje Ci ktoryś z biosów OCWB. Proponuje zacząć od OCWB 1.

A znajdziesz je np tu http://www.ocworkbench.com/2005/asrock/bios/betabios.htm

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj zrobiłem format i mam pierwszy poważny problem (nie tyle poważny co wkurzający :/ ).

Na starym systemie (jeszcze z czasów nf2) winda ładowała się dość szybko (w czasie bootscreena gdzies 1,5 przejscia paska, za to się długo zamykała, ale za bardzo nie wnikałem dlaczego)

Dzisiaj system świerzo postawiony a w czasie ładowania pasek leci gdzies 8 razy (tak srednio) i już mnie to zaczyna drażnić :angry: (na szczęscie czas zamykania sie poprawił). Jak już niektórzy kiedyś proponowali, wspomogłem się bootvisem. Ale nadal kicha, nadal wolno. Żeby przynajmniej te tylko 2-3 okrązenia paska były, to jeszcze przejdzie.

 

Może jest jeszcze na to jakaś rada ??

 

PS. Tylko dziwi mnie to, że na jeszcze bardziej zasyfionym systemie start był krótszy, a na świerzym jest jak jest (stery do uli te same) <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ratujcie :cry:

 

Przy zmianie biosu na ocw beta 1 albo 2 wywala mi bład "CMOS Check sum bad" bios flashowałem po 3x

Przy ocw 5 wszystko działa...

 

Poradzcie co zrobić zeby to diabelstwo ruszyło bo szkoda marnować tego proca na 274x9 =2466mhz.. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie restartuje wam się komputer podczas np. odtważania prezentacji .pps (nie wszystkich, ale dwie takie mam, gdzie po ich odpaleniu komputer sie restartuje, a na innym kompie jest ok.), podczas grania w gry internetowe (raz grałem sobie i się nagle zrestartował), albo podaczas innych czynności.... Poza tym wszystko jest ok. Gry chodzą dobrze, testy też... Trochę to dziwne dla mnie... <_<

ps. Jakie macie temperatury procków na tym mobo? Ja mam 39-40 stopni i 63-64 stopni w stresie (napięcie 1.45). Buda chłodzona wiatrakiem `12cm z przodu, pasta AC Silver5, min. obroty wiatrak radiatora.

Pytam, bo wcześniej miałem mniejsze temperatury (odpowiednio 33 , 49 ), a potem coś tak dziwnie poszły nagle (z dnia na dzień) do góry. Zauważylem, że 40 stopni zawsze pokazywało w biosie i na początku w Evereście (najnowsza wersja) było ok. 7 stopni mniej. Teraz Everest pokazuje tyle samo, co bios.....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wysio u mnie wszystko działa bez problemu na 274x9 1.4v pamieci na 224mhz 2.5-3-3-8 1T

 

Temperaturki 32idle do 40stress przy ac feezer 64 i as5

 

 

EDIT: (przypominam poprzedniego posta)

 

Przy zmianie biosu na ocw beta 1 albo 2 wywala mi bład "CMOS Check sum bad" bios flashowałem po 3x

Przy ocw 5 wszystko działa...

 

Poradzcie co zrobić zeby to diabelstwo ruszyło bo szkoda marnować tego proca na 274x9 =2466mhz..

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wysio ja na Athlonie64 3200 mam 36idle do 47stress przy ac freezer 64 i Arctic Silver5 (pasta dzisiaj nałożona na proca więc musi się wygrzać i myślę, że trochę jeszcze spadną )

Zmień na procku pastę na nową (mi to zajęło 10 minut) i wtedy zobacz jakie będą temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na procku pastę na nową (mi to zajęło 10 minut) i wtedy zobacz jakie będą temperatury.

Całkiem niedawno zakładałem radiator i nawet nie wiem, czy już pracuje 200 godzin. I właśnie na początku po założeniu miałem niższe temp. A potem nagle podskoczyły. Dziwią mnie też różnice temperatur między IDLE z stresem. U mnie ta różnica to ponad 24 stopnie... A wszystko jest na 100% dobrze założone i pasta dobrze położona (robiłem to już dziesiątki razy w sumie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnego Pentusia (QC-80 CU) i na 2600Mhz @ 1,45V max w stresie to 43-44*C, wiec u Ciebie rzeczywiście coś nie tak :/

 

PS. Wiatrak mam puszczony na 5V (~1520RPM) <- i niestety nadal za głośny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnego Pentusia (QC-80 CU) i na 2600Mhz @ 1,45V max w stresie to 43-44*C, wiec u Ciebie rzeczywiście coś nie tak :/

 

PS. Wiatrak mam puszczony na 5V (~1520RPM) <- i niestety nadal za głośny icon_sad2.gif

Wcześniej miałem takiego, ale skorzystałem z okazji zamiany na nowszy. Co do temperatury to podejrzewam, że poprostu czujnik się myli (może to ma związek z wersją biosu - ja mam 1.60).

davvid, napisz mi proszę - jaka jest u ciebie temp. w biosie ??? (tylko po restarcie kompa, a nie odpaleniu go pierwszy raz).

 

Ps. zapomniałem dopisać, że w budzie mam też tunel powietrzny na radiator - więc powinno być mało stopni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie restartuje wam się komputer podczas np. odtważania prezentacji .pps (nie wszystkich, ale dwie takie mam, gdzie po ich odpaleniu komputer sie restartuje, a na innym kompie jest ok.), podczas grania w gry internetowe (raz grałem sobie i się nagle zrestartował), albo podaczas innych czynności.... Poza tym wszystko jest ok. Gry chodzą dobrze, testy też... Trochę to dziwne dla mnie... <_<

moze byc to wina 1T... u mnie wszystko bylo dobrze w testach, grach a takie jaja jak ty mialem dopiero w corelu

 

zainstalowalem bios 1.70 i nic mi sie juz nie pierdzieli

 

co do temp to masz na maxa duze... ja w idle mam 32*C i po 15 h katowania w sp2004 48-49*C

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie temperatury jak Ty, miałem parę dni po założeniu radiatora, a potem nagle ciach :huh: .

Bios właśnie zmieniłem na 1.70. Zobaczę, czy u mnie to pomoże. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z frontu:

 

Wygląda na to, że 1.70 faktycznie poprawił działanie 1T, tyle że moje memki po prostu nie dają rady z 1T na 224, natomiast na 175 CL2-3-2-6-CR 1T chodzą OK (i chwilowo tak zostawiłem, bo mniej prądu żre komp i wiatrak w zasilaczu nie przełącza się na 12V :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem takiego, ale skorzystałem z okazji zamiany na nowszy. Co do temperatury to podejrzewam, że poprostu czujnik się myli (może to ma związek z wersją biosu - ja mam 1.60).

davvid, napisz mi proszę - jaka jest u ciebie temp. w biosie ??? (tylko po restarcie kompa, a nie odpaleniu go pierwszy raz).

 

Ps. zapomniałem dopisać, że w budzie mam też tunel powietrzny na radiator - więc powinno być mało stopni..

W biosie jest gdzieś 4-5* wyższa niż ta pokazana w Speedfanie. Przed chwila zrobiłem restart to bios wskazał 36*, a po wejściu do windy w speedfanie jest 31-32*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to normalne, że bios podaje wyższą temp....

Na najnowszym biosie mam problem ze stabilnością pamięci. 3dmar03 mi się wiesza. Ktoś wie może, jak najlepiej ustawić poszczególne parametry (TRRD, TRC)? Wydaje mi się, że automatycznie coś źle ustawia...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

byłem trochę zajęty i dopiero teraz odpiszę na wcześniejsze pytania .

 

Jeżeli chodzi o odczyty temperatur to już niewiem co mam o tym myśleć . Z tego co podaje SysTool temperatury NB/CPU/AUX mam ok 28/31/30 , natomiast jak mieżyłem dodatkowym czujnikiem z obudowy i przykładałem go w różne miejsca to wyszło na to że SB ma ok 30* , CPU ok 32* , a NB ok 33* , więc coś tu nie pasuje . Jak ktoś ma jakieś informacje techniczne dotyczące umiejscowienia tych czujników to proszę o info .

 

Teoretycznie niemam się co obawiać , ponieważ nawet przy max obciążeniu temperatury mam na poziomie 30* HDD , 38* CPU , 35* NB ( według czujnika z obudowy ) , 32* SB , 52* GPU ; więc wszystko ok , ale zaintrygowała mnie ta kwestia NB .

 

 

Widziałem pytanie o Starforce Nightmare > u mnie robił jakieś problemy i tylko któraś z nowszych wersji coś tam potrafiła ukryć . Dużo lepszy i działający dużo sprawniej jest StarFuck > bez problemu współpracuje z płytą i wyłącza napędy .

 

 

Na OCWorkbench pojawił się bios OCWB6 oparty na 1.70 . Mody działają na tym biosie , HT zablokowane na 274 , dodatkowe dwa timingi pamięci ( razem 6 ) . Jak dla mnie nic specjalnego , oszałamiającego wzrostu wydajności niema , blokada HT jest dalej , a dodatkowe timingi można sobie ustawić przy pomocy A64Tweakera . Odnośnie kwestii 1T to faktycznie pamięci idą kilka Mhz wyżej na 1T , ale nadal do bardzo wysokich ustawień należy je przełączyć na 2T .

 

 

Jeżeli chodzi o moda VDIMM 3,3V to moja teoria na jego temat jest taka że przy słabszym i bardziej obciążonym zasilaczu , może to napięcie być niższe i dlatego ten mod był opisywany jako 3,13V / 3,20V / 3,30V . Mod ten jest najprostszy do wykonania i można go wykonać na dwa sposoby :

 

1 Połączyć przylutowanym w dwóch punktach drutem

 

2 połączyć ELECTONEM ze wspomaganiem z wiązki miedzianego drutu . Sam electon nie daje rady , więc należy wziąć dodatkowo kawałek miedzianego kabla jako rdzeń tego połączenia i zamalować electonem . Należy jednak pamiętać że Electon się wygrzewa i po pewnym czasie należy go trochę dosmarować , bo inaczej po dłuższym czasie przestanie działać . Dobrze jest zapewnić dodatkowe chłodzenie mosfetom koło tego moda , oraz samej kości pamięci .

 

 

Dla osób chcących wycisnąć max z ich procka polecam bios OCWB1 który niema blokady HT oraz jest mniej problematyczny od OCWB2 . Jego dodatkową zaletą jest to że zawyża napięcie procesora o 0,025V .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...