Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

LukasAMD a może tak do działu o chłodzeniu konwencjonalnym?

Musze przyznać Ci rację. Pisze nie na temat wiec koniec - jeżeli kupie to AC Freezera Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem ze ten temat byl poruszany wielokrotnie, ale nigdzie nie uzyskalem odpowiedzi na pytanie czy istnieja sterowniki aby dzialalo AGP pod windows 2000 ( Server). Wszedzie widzialem stery pod XP 64 bit,a mnie taki system nie obchodzi. Dla sowich potrzeb 2000 Server jest idealny. Czy ktos moglby mi podac linka do takich sterow. Czy to jest wogole mozliwe?

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nvidia.com/page/uli_drivers.html

 

Version: 2.20

 

Function: AGP, AUDIO, FIR, IDE, IEEE1394, IRQ MINIPORT, LAN, MEMORY STICK, SATA, SD, USB

 

Chip: M1535, M1535+, M1535D, M1535D+, M1541, M1543C, M1563, M1563, M1565, M1565, M1567, M1573, M1575, M1621, M1631, M1632M, M1641, M1644, M1646, M1647, M1649, M1651, M1671, M1672, M1672B, M1681, M1683, M1687, M1689, M1695, M1697, M5271, M5273, M5281, M5282, M5283, M5284, M5288

 

OS: SERVER2003 AMD64, WIN98, WIN98SE, WINDOWS 2000, WINDOWS 95, WINDOWS ME, WINDOWS NT 4.0, WINXP, WINXP64, WINDOWS VISTA(Beta Build 5320)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w szoku jak zobaczyłem radiatorki na SB i NB. :blink: Bardziej przypominają pilnik niż lustro <_<. Odrazu wymieniłem je na: Zalman ZM-NB47J radiator na southbridge (musiałem wyciąć 6 finów aby weszła grafa na AGP) i Zalman ZM-NBF47 radiator na northbridge. Obydwa przesmarowałem AS5.

 

Poniżej kilka fotek jak to wyglądało:

 

Stary SB:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Stary NB:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Niewiem czy u wszystkich tak to wyglądało, ale te radiatorki to istna tragedia. AsRock mógł się lepiej postarać

 

A tak prezentuje się płyta po zmianie na zalmany:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KiMR -->Mam do ciebie pytanko, co Ci ta zamiana dala i ile cie to lacznie kosztowalo?

Kosztowało 56 zł (jedna czwarta ceny płyty :lol2:). Zrobiłem to przy okazji zamiany mojego A64 4000+ na A64 X2 3800+. Jak przyjdzie paczka z prockiem to napisze o ile spadły temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztowało 56 zł (jedna czwarta ceny płyty :lol2:). Zrobiłem to przy okazji zamiany mojego A64 4000+ na A64 X2 3800+. Jak przyjdzie paczka z prockiem to napisze o ile spadły temperatury.

Wg mnie nie jest to az tak drogie rozwiazanie, jednak na razie tego nie planuje(zreszta sam nie wiem ;)). Co do temperatur, to nie sugerowalbym sie tymi czujnikami co ma asrock, nie wiem czemu, ale wydaje mi sie, ze sa zanizone (przynajmniej u mnie tak jest), poza tym wie ktos gdzie znajduje sie czujnik plyty? Bo raczej nie w chipsecie, jak ma to miejsce w przypadku NF4. W everescie pod nazwa "plyta glowna" temperatura oscyluje w granicach 35 st.C?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik na pewno nie jest umiesczony w chipsecie, poniewaz np u mnie w SpeedFanie pokazuje 37C, a radiator jest bardzo goracy, trudno mi powiedziec ile moze miec ale mysle ze napweno ponad 50C. Mozliwe ze czujnik jest w SB ;) , albo gdzies w okolicy NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest gdzies w okolicy slota PCI-E. Jak zamontowalem na GF 6800GT chłodzenie Accelero X1, ktore wydmuciach!e gorace powietrze wprost na slota i laminat plyty dookoła slota, to temperatura wyraznie wzrosla. Takze miedzy bajki mozecie wsadzic informacje o czujniku w NB.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem pinmoda wg

http://www.ocinside.de/html/workshop/s939p...939_pinmod.html

, wybralem zeby miec napiecie 1,5v podczas gdy wybiore 1,3v, ale o dziwo everest i bios pokazuja ze mam napiecie 1,58 v, dlaczego tak jest? to jest blad czy mam takie napiecie?, prosze o szybka odpowiedz na to pytanie oraz czy to napiecie jest w miare bezpieczne dla mojego procesora

 

edit: heh, juz wiem ze zle zrozumialem opis moda, ale tak jak go zrobilem i tak napiecie moge ustawic do 1,6, tylko jest jakas luka bo nie moge ustawic napiecia 1,55

Edytowane przez mordka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Co do temperatów chipsetu - u mnie everest też pokazuje ok 35-37 stopni ale radiator gorący nie jest - raczej lekko ciepły, laminat i inne elementy obok niego również to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No ale jak by nie patrzeć 55 stopni to jednak mało nie jest - na procu tyle nie mam (i jeszcze nigdy nie miałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie mam termometru bo bym zmierzył ile mam, ale wczoraj radiator był tak goracy ze nie mozna byo utrzymac na nm palca.

Równiez jesli chodzi o procka pobiłem rekord bo osignełem 50C, a normalnie to 40C mam.

 

A tak wogole wie ktos gdzie mozna kupic taki termometr zebym mogł zmierzyc temp podzespołów (tylko zeby jego cena nie była zabójcza).

@EDIT: Znalazłem sobie taki za 21zł na allegro bedzie to dobre?? TO

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...