Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

zrobilem pinmoda wg

http://www.ocinside.de/html/workshop/s939p...939_pinmod.html

, wybralem zeby miec napiecie 1,5v podczas gdy wybiore 1,3v, ale o dziwo everest i bios pokazuja ze mam napiecie 1,58 v, dlaczego tak jest? to jest blad czy mam takie napiecie?, prosze o szybka odpowiedz na to pytanie oraz czy to napiecie jest w miare bezpieczne dla mojego procesora

 

edit: heh, juz wiem ze zle zrozumialem opis moda, ale tak jak go zrobilem i tak napiecie moge ustawic do 1,6, tylko jest jakas luka bo nie moge ustawic napiecia 1,55

Hmm... w jaki sposób możesz ustawić 1,6V :blink: ? Sprawdz miernikiem, czy w realu rzeczywiście tyle jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w jaki sposób możesz ustawić 1,6V :blink: ? Sprawdz miernikiem, czy w realu rzeczywiście tyle jest.

jak mi powiesz gdzie to zmierzyc to zmierze o ile znajde miernik, tak mi bios i everest podaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CPU-Z jak ci pokazuje ??

 

Punkty pomiaru masz tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...ost&id=3894

te punkty to sa plusy ?, w takim razie skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> minus ;), teraz mam ustawione nizsze napiecie i cpu-z pokazuje to samo co everest (w tej chwili jest to 1,472-1,488), napisz mi jak masz polaczone piny zeby uzyskac napiecie 1,55v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mordka >

 

A po co Ty się bawisz w jakieś łączenie pinów w podstawce ??

 

Kup sobie w sklepie elektronicznym lakier "ELECTON" i zrób moda VID4 .

 

Będziesz mógł regulować w biosie napięcie do 1,55V .

 

Jak zrobić Moda VID4 już było wałkowane setki razy , więc nie pytaj tylko czytaj <_<

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=6245

 

 

A tak na marginesie niezły syf się tu robi . Poprzednie dwie strony to jak zwykle gadki o chłodzeniu CPU i NB/SB .

 

Możę założymy osobny temat "Chłodzenie na płycie Asrock 939Dual-SATA2" , gdzie będzie można pisać jakie ktoś założył radiatorki na SB/NB oraz chłodzenie na CPU i jakie ma przy tym temperatury .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te punkty to sa plusy ?, w takim razie skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> minus ;), teraz mam ustawione nizsze napiecie i cpu-z pokazuje to samo co everest (w tej chwili jest to 1,472-1,488), napisz mi jak masz polaczone piny zeby uzyskac napiecie 1,55v.

Tak, te punkty to plusy. A minus to masa, czyli np przykładasz koncówke do obudowy lub np do czarnego kabelka w molexie.

 

Napisz co ci pokazuje cpu-z, jak masz te niby 1,6V.

 

Ja nie ma zrobionego pinmoda. Mam zrobionego vid4 moda, czyli max moge dać 1,55V (w realu troche wiecej jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zrobilem tego vid4 moda, ale nie bardzo dzialal, pozniej go poprawilem i dalej malo funkcjonuje, robie to jakims silver glue ;), z jedna zylka z kabla, wg mnie powinno byc dobrze, a dlaczego nie dziala to nie wiem, mam bios 2.2 ale to chyba nie ma roznicy, szczegolnie ze pinmod dzialal, a to jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz to byle g***em to się nie dziw że nie działa .

 

Pisałem już nie raz czym to najlepiej zrobić : "ELECTON 40 AC" , czyli lakier przewodzący prąd na bazie srebra .

 

Nie potrzeba żadnych drucików , tylko należy zrobić gruba warstwę .

 

Lakier musi też porządnie wyschnąć .

 

Niewiem jak na najnowszych biosach , ale na 1.80 działa bezproblemowo .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zasługa biosu 1.8 czy tego, że klej wyschnął, ale mod już działa, jednak moja płyta podaje za wysokie vcore, ustawiłem 1,5v, w biosie podaje mi 1,53, sprawdziłem to miernikiem i wyszło to samo. Mam pytanie co do modu napięcia pamięci: 3,2v to nie jest dużo jak na nie i nie bedzie stwarzało jakiegoś zagrożenia czy coś ? ;)

Edytowane przez mordka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak moja płyta podaje za wysokie vcore, ustawiłem 1,5v, w biosie podaje mi 1,53, sprawdziłem to miernikiem i wyszło to samo

Nie tylko u Ciebie. Dla mnie to zawyżanie jest plusem.

Mam pytanie co do modu napięcia pamięci: 3,2v to nie jest dużo jak na nie i nie bedzie stwarzało jakiegoś zagrożenia czy coś ?

To juz zależy od kości na jakich masz pamięci. Jedne lubia duże, inne odwotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do modu napięcia pamięci: 3,2v to nie jest dużo jak na nie i nie bedzie stwarzało jakiegoś zagrożenia czy coś ? ;)

oczywiście kup dobre chłodzenie na RAM'y... powyżej 2.8V zaleca sie czymś schłodzić "gotujace" pamieci Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie możasprawdzić wersje biosu? w biosie na dolnej belce jest napisane v 02.58, ale zdaje się, że nie mam jeszcze takiej wersji

 

PS po ściągnięciu czapki box-owy wentyl będzie dobrze przylegał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie możasprawdzić wersje biosu? w biosie na dolnej belce jest napisane v 02.58, ale zdaje się, że nie mam jeszcze takiej wersji

 

PS po ściągnięciu czapki box-owy wentyl będzie dobrze przylegał?

1) na głównej stronie w biosie poniżej godziny, to dość dobrze widać, wersja biosu poprzedzona jest literą "P" więc jeśli to zobaczysz to powinieneś się zorientować

 

2)nie, nie będzie, po ściągnieciu "czapki" musisz radiator zapinać bez kosza na śróbach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was na biosie 2.20 mial problemy podczas wychodzenia z gier (sporadyczne)? problem polegal na tym, iz wszystko jest ladnie pieknie tylko, ze po wyjsciu z gry zamiast pulpitu widac tylko czarny ekran i kursor...

 

powiem, ze zdarzylo mi sie to tylko 2 razy podczas wychodzenia z Prey'a, lecz uzytkownik mordka ma podobne objawy do moich (pisal o tym w temacie o GF 7600GS/7600GT)

 

no i teraz:

czy jest to problem zwiazany z gf 7xxx ? -> lecz watpie bo przez 2 miechy odkad posiadam gf 7600 nic takiego mi sie nie pojawialo

 

biosem mobo? -> to wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne bo w czerwcu jeszcze nic mi sie takiego nie dzialo, a bios z 2.10 zupowalem na 2.20 ok. tydzien temu..

 

syfem w systemie? -> tego tez nie wykluczam, bo ostatnio posprzatalem troche i jak narazie nic sie nie pojawilo... chociaz ostatnio bardzo malo gram (prawie wcale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

zmiwrzyłem miernikiem Vcore CPU i jest 1,62V :D

Miernik napewno sprawny :D

Cpu-Z pokazuje dokłandie tyle samo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was na biosie 2.20 mial problemy podczas wychodzenia z gier (sporadyczne)? problem polegal na tym, iz wszystko jest ladnie pieknie tylko, ze po wyjsciu z gry zamiast pulpitu widac tylko czarny ekran i kursor...

 

powiem, ze zdarzylo mi sie to tylko 2 razy podczas wychodzenia z Prey'a, lecz uzytkownik mordka ma podobne objawy do moich (pisal o tym w temacie o GF 7600GS/7600GT)

 

no i teraz:

czy jest to problem zwiazany z gf 7xxx ? -> lecz watpie bo przez 2 miechy odkad posiadam gf 7600 nic takiego mi sie nie pojawialo

 

biosem mobo? -> to wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne bo w czerwcu jeszcze nic mi sie takiego nie dzialo, a bios z 2.10 zupowalem na 2.20 ok. tydzien temu..

 

syfem w systemie? -> tego tez nie wykluczam, bo ostatnio posprzatalem troche i jak narazie nic sie nie pojawilo... chociaz ostatnio bardzo malo gram (prawie wcale)

Mam radka 9700pro i nie zauwazylem w/w buga.

PS. W czerwcu nie bylo Prey'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mam jedno pytanie - sorki jeżeli było już wałowane ale jestem czegoś ciekaw a płytę mam od niedawna. Płyta moze obsłużyć procesory dwurdzeniowe oraz kart na PCI-E 16x. Załóżmy że chcę włożyć do niej najlepszy proc jaki da się włożyć i najlepszą kartę - do tego 4 gb ramu ;) - jak płyta to zniesie biorąc pod uwagę że ma 20 pinowe (moje zaskoczenie podczas montowania jej w kompie) złacze zasilania - czy to w niczym nie przeszkadza? Pytam z ciekawości bo dla mnie jest nawet lepeij 20 pin bo taka mam wtykę z zasiłce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie - sorki jeżeli było już wałowane ale jestem czegoś ciekaw a płytę mam od niedawna. Płyta moze obsłużyć procesory dwurdzeniowe oraz kart na PCI-E 16x. Załóżmy że chcę włożyć do niej najlepszy proc jaki da się włożyć i najlepszą kartę - do tego 4 gb ramu ;) - jak płyta to zniesie biorąc pod uwagę że ma 20 pinowe (moje zaskoczenie podczas montowania jej w kompie) złacze zasilania - czy to w niczym nie przeszkadza? Pytam z ciekawości bo dla mnie jest nawet lepeij 20 pin bo taka mam wtykę z zasiłce ;)

Spokojnie powinno chodzić, tylko co Twój zasilacz powie na to? Ten szef jest zbyt słaby...

 

Poza tym po co Ci aż 4 GB ramu? No jeszcze 2 to rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie - sorki jeżeli było już wałowane ale jestem czegoś ciekaw a płytę mam od niedawna. Płyta moze obsłużyć procesory dwurdzeniowe oraz kart na PCI-E 16x. Załóżmy że chcę włożyć do niej najlepszy proc jaki da się włożyć i najlepszą kartę - do tego 4 gb ramu ;) - jak płyta to zniesie biorąc pod uwagę że ma 20 pinowe (moje zaskoczenie podczas montowania jej w kompie) złacze zasilania - czy to w niczym nie przeszkadza? Pytam z ciekawości bo dla mnie jest nawet lepeij 20 pin bo taka mam wtykę z zasiłce ;)

pytanie pozbawione sensu, jesli masz na tyle duzo kasy aby "wsadzic" w socket najlepszy proc na rynku pod 939 to po jaka cholere kupujesz płyte za 210zł ??

 

droga karta + drogi procek = płyty DFI na nForce4 ultra, jedne z najlepszych mobo

taka jest prawda. bo zakup wysokiej jakosci sprzetu na taki sobie produkt to kompletne głupota

 

tu masz wszystko co chcialbys wiedziec o DFI http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=197606

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Oj ludzie czytać nie umiecie czy co...

 

A) "Załóżmy że chcę włożyć do niej najlepszy pro"

 

B) "Pytam z ciekawości"

 

Nie mam zamiaru wkładać tam takiego proca, takiej karty ani tyle ramu bo po prostu kogo na to stać? W aktualnej konfiguracji wymienię co najwyżej dysk i kartę ale nie na niewiadomo jaką. To było tylko pytanie (patrz pkt. B) z CIEKAWOŚCI.

 

Mimo to dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sie przypomnieć odnosnie mojego problemu. dlaczego zmiana mnożnika w biosie daje różne odczyty w programach, zawsze 10? jak dam 11 to i tak mam pokazany 10 i tak dalej, jedynie bios i System w Panelu sterowania pokazują dobre wartości . obecnie mam bios 2.20. programem Central Brain Identifier mogę zmienić mnożnik ale tylko w dół od domyślnego ( 10 ) czy moj egzeplarz ma zablokowany mnożnik czy to jakąś kaszane kupilem albo może coś zle robie ????

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radka 9700pro i nie zauwazylem w/w buga.

PS. W czerwcu nie bylo Prey'a :D

to sie nie dzieje tylko w Prey'u -> podalem przyklad :)

 

lecz na 90% byla to wina sterow do grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liquid - mnożnik x10 jest domyślnym dla Twojego proca, w Athlonach Venice nie można ustawiać mnożnika wyższego niż domyślny w związku z czym programy więcej też nie pokażą. Zjechać mnożnikiem w dół oczywiście można.

Edytowane przez pawels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...