Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zdecydowałem sie na wymianę mojej beznadziejnej płyty :/ K8NS-939 stabilne fsb jedynie 230mhz ... 320mhz działa po 5 resetach :-| - nigdy juz nie kupie GB :mur:

chcialbym szybko podjąć decyzję wiec zadam pytanko:

- czy AGP działa na tym Asrock'u równie wydajnie co "normalne" (ze tak to ujme) AGP ?- czy nie ma spadku wydajnosci? (bo inne płyty z PCIe+AGP miały z tym powazne problemy)

ciekawi mnie jak bedzie z żywotnościa ULi gdy pojawi się Vista ... czy Nvidia napisze nowe sterowniki po ten system...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liquid - mnożnik x10 jest domyślnym dla Twojego proca, w Athlonach Venice nie można ustawiać mnożnika wyższego niż domyślny w związku z czym programy więcej też nie pokażą. Zjechać mnożnikiem w dół oczywiście można.

Fajnie pieknie, ale ustawienie 9 czy 8 ma takie same skutki. zawsze mam 10 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc olej to i kręć go na defaultowym mnożniku x10 .

 

Niektóre procki DH-E6 niestety źle reagują na zmianę mnożnika . Mój poprzedni wogóle niechciał wstawać na X8 , X7, i X6 . Jedynie chyba na X4 i x5 się włączał .

 

Na tym nowym procku siedzę na standardowym x9 i nie przeszkadza Mi to ( innych mnożników nawet nie testowałem ).

 

Nierozumiem do czego są Ci aż tak bardzo potrzebne te mnożniki X8 i X9 ??

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kencho-1 mnożnik 10 chyba nie do konca jest dobry ... np podnosząc FSB do 300mhz proc osiagnie 3Ghz < i pytanie czy chłodzenie to wytrzyma? (tzn powinno, moja "Ninja" dawała rade z 2.9Ghz) ... dlatego z mnoznikiem 10x musi schodzic z FSB .. np do 280 = 2.8Ghz.

Tu lezy cały problem :?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to straci troche na wydajnosci pamieci lecz bardziej prawdopodobne jest, ze teraz osiagnie, np. 10x270 (2700MHz) niz 9x300 (2700MHz)

 

obecne procki nie kreca sie tak dobrze jak te wczesniejsze ;/

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to straci troche na wydajnosci pamieci lecz bardziej prawdopodobne jest, ze teraz osiagnie, np. 10x270 (2700MHz) niz 9x300 (2700MHz)

 

obecne procki nie kreca sie tak dobrze jak te wczesniejsze ;/

z tym to róznie bywa ... zdarzaja sie egzemplarze Venice DH-E6 które wyrabiają troche ponad 3000mhz / 1.45v na fsb np 300.

http://img525.imageshack.us/my.php?image=341889tl.jpg <przykład - screenshot jednego z userów purepc.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gość ma Venica który specyfikacją dokładnie odpowiada mojemu :rolleyes: ale co z tego jak i tak nie umiem go podkręcić <_<

to ustaw 10x300 z napieciem bezpiecznym 1.45V i zobacz co sie stanie :lol: najwyzej się nie właczy ... reset zworka i probuj dalej Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie rozumiem mojego proca trochę - przeszedł SuperPI na 8M i sporo działał na 295*9 ale 300*9 już nie chce - próbowałem dać w biosie napięcie na manual i 1.45V i 300 to podczas ładowania systemu zawiach :huh: na 295 przy 1.4V chodzi, o te &%^$% 5 mhz już mu się nie chce podnieść. Reszta ustawień wyglada tak: HT - 3x, Memlock - 133 Mhz.

 

EDIT:

Kurde ale ja głupi jestem, teraz sprawdziłem w everescie i pokazuje jak byk NAPIĘCIE RDZENIA: 1,4 - 1,45V. :mur: Mam rozumieć że zmiana na 1,45V w biosie nic mi nie da?

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HiS > coś ten link na Imageshack u Mnie nie działa .

 

Możliwe że zdażył się jakiś super egzemplarz z serii DH-E6 ( ale raczej był to jakiś "leżak magazynowy" DH-E3 ), ale większość nowych 3000+ DH-E6 jakie w ostatnim czasie montowałem kończy się na 2500-2600Mhz przy 1,55V !! a te z 0610 - 0615 na 2700-2800Mhz przy 1,55V , więc ciężko teraz trafić na procka dobrze krętliwego na niskim napięciu .

 

Jeżeli chodzi o FSB ( lub jakkolwiek to nazywać ) 300Mhz to jeżeli puszczamy synchronicznie z pamięciami to należy zaopatrzyć się w jakieś mordercze pamięci typu AData Vitesta 600Mhz , a jak są słabsze to można dobrać sobie jakiś dzielnik typu 180/166/133 i je odpowiednio ustawić .

 

Mój procek jest z 0613 ( DH-E6 ) i chodzi aktualnie na 9x300 , a pamięci są ustawione na 270 ( dzielnik 180 z A64Tweaker'a ) . Procek na zmodowanym Fryzjerze 64 pro ( 12x12cm Akasa "IN" + 8x8cm "OUT" ) ma aktualnie temp.32*C , a podczas największych upałów miał w IDLE ok 35*C , a w Stresie max 45*C . Sądze więc że jak na tego Scythe NINJA założysz dwa wentyle 12x12cm ( IN + OUT ) i zadbasz o odpowiednią wentylację budy , to nie będziesz się musiał martwić o temperaturę procka , nawet przy 3Ghz .

 

jeżeli chodzi o niskie napięcia to najlepsze DH-E3 chodziły na 3Ghz i 1,4V bezproblemowo .

 

Pozdrawiam

 

PS> " to ustaw 10x300 z napieciem bezpiecznym 1.45V i zobacz co sie stanie icon_lol.gif najwyzej się nie właczy ... reset zworka i probuj dalej"

 

Na 10x300 większość procków 3200+ nie wstanie . Jedynie jakieś super selekty mogłyby zrobić takiego zonka , ale niewiadomo jak ze stabilnością po załadowaniu windozy .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś spotkał się z takim problemem?

otóż od kilku dni jestem posiadaczem mobo o której mowa w tym temacie i ....

instalując sterowniki do AGP (mam 6800XT) nie mogę później zainstalować sterowników do grafiki :mur: ,poprostu zwis,czarny ekran i komp na nic nie reaguje,ratunkiem jest tylko twardy reset. Pomaga tylko nie instalowanie sterowników AGP i sterowniki do karty grafiki pięknie się instalują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od grafiki? Spróbuj najnowsze forceware 91.33 beta

od grafiki próbowałem 77,77 jak również 84,21,tych najnowszych nie zapodawałem,ale myślę,że to nie przez te sterowniki;sam nie wiem co o tym myśleć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj jeszcze najnowszego bios'a i do tego zaznacz tą AGP P2P Deep Fifo opcje w bios i do AGP zainstaluj stery z strony asrock 2.30 ja tak mam najnowsze od nvidia te ze strony i bios 2.20 i wsio OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj jeszcze najnowszego bios'a i do tego zaznacz tą AGP P2P Deep Fifo opcje w bios i do AGP zainstaluj stery z strony asrock 2.30 ja tak mam najnowsze od nvidia te ze strony i bios 2.20 i wsio OK.

wpadłem na sztański pomysł i po instalacji sterowników grafiki zainstalowałem sterowniki AGP,po restarcie zwis i blue screen,nic innego nie pomagało tylko odtworzenie ostatniej dobrej konfiguracji.Następnie idąc za Twoją radą misiek175 załadowałem bios 2,20 (miałem 2,10),zaznaczyłem AGP P2P Deep Fifo na Enabled (było Auto) i okazało się że sterowniki od AGP są,karta wykryta ze sterownikami 91,31.Tak naprawdę to nie wiem co pomogło.Ważne,że działa,ale np w 3dmark03 mam tyle samo punktów marne 6600,nie wiem również czemu tak marnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......Tak naprawdę to nie wiem co pomogło.Ważne,że działa,ale np w 3dmark03 mam tyle samo punktów marne 6600,nie wiem również czemu tak marnie.

mówiac ściślej "zasrał*ś" ;) system ciagłą reinstalacja sterowników ;) pewnie nawet nie korzystałeś z driver cleaner ;) (chociaż moge się mylić :E ) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiac ściślej "zasrał*ś" ;) system ciagłą reinstalacja sterowników ;) pewnie nawet nie korzystałeś z driver cleaner ;) (chociaż moge się mylić :E )

masz rację,mylisz się,użyłem driver cleaner :D

zrobię formacik i jeszcze raz postawię system,zobaczymy czy tym razem się uda,ale to dopiero za jakies 2 tygodnie,bo od dziś urlop i nie ma mnie w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadłem na sztański pomysł i po instalacji sterowników grafiki zainstalowałem sterowniki AGP,po restarcie zwis i blue screen,nic innego nie pomagało tylko odtworzenie ostatniej dobrej konfiguracji.Następnie idąc za Twoją radą misiek175 załadowałem bios 2,20 (miałem 2,10),zaznaczyłem AGP P2P Deep Fifo na Enabled (było Auto) i okazało się że sterowniki od AGP są,karta wykryta ze sterownikami 91,31.Tak naprawdę to nie wiem co pomogło.Ważne,że działa,ale np w 3dmark03 mam tyle samo punktów marne 6600,nie wiem również czemu tak marnie.

Ja zrobiłem przypadkiem tak jak Ty z tymi sterami do AGP i o dziwo wsio działało, a system mam od kwietnia 2005 z czasów NF7 i Mobile'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem na poziomie kupna tej płyty :) .I chciałbym od was usłyszeć jak ta płyta się sprawuje w grzech,programach i etc.

 

Dlaczego w testach na chip.pl zajmuje 38 miejsce :blink:

 

http://rankingi.chip.pl/ranking_109477.html

Czy to testowali ze względy na niej możliwośći czy wydajności tej płyty <_< ??

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem na poziomie kupna tej płyty :) .I chciałbym od was usłyszeć jak ta płyta się sprawuje w grzech,programach i etc.

 

Dlaczego w testach na chip.pl zajmuje 38 miejsce :blink:

 

http://rankingi.chip.pl/ranking_109477.html

Czy to testowali ze względy na niej możliwośći czy wydajności tej płyty <_< ??

 

Pozdrawiam :)

Tak, czytaj chip'a to będziesz w zimie na boso chodził.

To jest bardzo dobra płyta i pod względem OC i możliwości jakie za tą cenę oferuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...