Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

Czy na Asrock 939 dual sata 2 ( nie uzywajac karty rozszerzen ) dziala procek X2 3800+ ?

Pytam sie bo nie wiem, w danych technicznych jest napisane ze obsluguje jeden procesor a tu sa 2 rdzenie i nie wiem czy 2 rdzenie to jest to samo co 2 prosesory.

Śmiga, aż miło. :lol: Żadnych problemów nie ma. I nawet ładnie się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, w danych technicznych tej plyty glownej nie ma ze obsluguje Athlon X2. A ty mowisz ze obsluguje , o oc chodzi ? Kurcze mam 600 zl na zasilaczi proca, myslalem o 3500+, ale po obnizkach atrakcyjny bedzie 3800+ za 454 zl albo i mniej, ciekawy tez jest ten X2 3800+. Nie wiem co zrobic

Edytowane przez BananZwykly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.asrock.com/product/939Dual-SATA2.htm

 

"- Socket 939 for AMD Athlon™ 64FX / 64X2 / 64 processors

- FSB 1000 MHz (2.0GT/s)

- Supports HyperTransport Technology

- Supports AMD Cool'n'Quiet Technology"

 

a tu co jest?

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba, jak ktoś jest zarejestrowany na ocworkbench to niech zalozy temat/napisze do chlopakow zeby zmodowali bios od VSTA aby pasowal do SATA. Oczywiscie jesli to ma nam w czyms pomoc :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy juz ktos zakładał jakiegos wentyla na radiator od NB. Bo wczoraj wieczorem rozmontowałem kieszen na HDD i wyciagnełem z niej małego wentylka i na 9V chodzi bez zadnego szumu i zamontowałbym go sobie na NB.

No i teraz mam pytanie jak moznaby go zamontowac. Śruby raczej odpadają bo zeberka sa szeroko rozstawione. Chciałbym to zrobic bez kupowania zednych zapinek itp. a chcialbym zeby to jako tako wygladało.

Czekam na propozycje

pozdro

 

 

@edit: kombinuje z tym chłodzeniem poniewaz mobo cos niechce isc na wyzszych HTT, no i mam nadzieje ze jak NB bedzie chłodniejszy cos wiecej pojdzie

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie z innej "beczki". Czy próbował ktoś, z użytkowników tej wspaniałej płyty (tak! tak!) uruchomić pamieci DDR 333 Mhz w trybie dual ? Jeżeli tak, to jakie miał wyniki Mam obawy, czy kontroler sobie z nimi poradzi. Zależy mi na tym, ponieważ - jak narazie -korzystam z jednej kości Kingston HyperX DDR 512MB/333 CL2, która przy podkręceniu

procesora na 2.4 bez podnoszenia napięcia i boxowym coolerze (max 44 stopnie) daje na pamięciach taktowanie 433 przy 3-3-3-8. Wszystko chodzi pięknie Everest zapis 1200;

odczyt 3300. Brakuje tylko drugiej kości do szczęścia, ale czy w dualu pójdą dwie ? Oto jest pytanie. Jeżeli kontroler nie obsługuje pamięci 333, to zrezygnuję z zakupu takiej samej kostki i kupię 2x512 400Mhz.

 

Będę dźwięczny za poradę!

 

 

Pozdrawiam zapaleńców, to dzięki WAM kupiłem płytkę i nie żałuję żadnego wydanego grosika! Jeżeli to kogoś interesuje, to zestaw mój działa w Antecu P180. W te upały pieknie chłodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie z innej "beczki". Czy próbował ktoś, z użytkowników tej wspaniałej płyty (tak! tak!) uruchomić pamieci DDR 333 Mhz w trybie dual ? Jeżeli tak, to jakie miał wyniki Mam obawy, czy kontroler sobie z nimi poradzi. Zależy mi na tym, ponieważ - jak narazie -korzystam z jednej kości Kingston HyperX DDR 512MB/333 CL2, która przy podkręceniu

procesora na 2.4 bez podnoszenia napięcia i boxowym coolerze (max 44 stopnie) daje na pamięciach taktowanie 433 przy 3-3-3-8. Wszystko chodzi pięknie Everest zapis 1200;

odczyt 3300. Brakuje tylko drugiej kości do szczęścia, ale czy w dualu pójdą dwie ? Oto jest pytanie. Jeżeli kontroler nie obsługuje pamięci 333, to zrezygnuję z zakupu takiej samej kostki i kupię 2x512 400Mhz.

 

Będę dźwięczny za poradę!

Pozdrawiam zapaleńców, to dzięki WAM kupiłem płytkę i nie żałuję żadnego wydanego grosika! Jeżeli to kogoś interesuje, to zestaw mój działa w Antecu P180. W te upały pieknie chłodzi!

Na 939 niema juz kontrolera na mobo, jest on w procesorze. A pamięci powinny chodzić bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba kontroler pamieci został prowadzony do procka dopiero w Venice w e wczesniejszycz wersjach chyba go nie ma =[

W kazdym procku na 754/939/940/AM2 jest kontroler w cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haj, chciałbym tak w kilku słowach:

1. Czy ta płyta ma jakieś wady niepozwalająca na użytkowanie?

2. Czy opłąca się ją kupić (mam ok. 700 zeta na płyte i proca, a musze mieć agp)

z góry dzięki za odpowiedź!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haj, chciałbym tak w kilku słowach:

1. Czy ta płyta ma jakieś wady niepozwalająca na użytkowanie?

2. Czy opłąca się ją kupić (mam ok. 700 zeta na płyte i proca, a musze mieć agp)

z góry dzięki za odpowiedź!!

1. Płyta jak każda inna

2. Oswoisz się z nią, popracujesz i będziesz zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki mały ot ale wiecie, mam niektórych takich znajomych i nawet są tacy ludzie na rożnych forach ze jak słyszą ASROCK to wpadają śmiech i wyśmiewają ludzi ehh :( a przecież np nasz model mobo jest wypaśny i nic jemu nie brakuje do GIGABYTE czy nawet ASUSA. Nie chodzi mi o to że się przejmuje ale takie zachowanie ludzi wkurza lekko :( End OT :)

 

Wie może ktoś czy będzie nowy bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki mały ot ale wiecie, mam niektórych takich znajomych i nawet są tacy ludzie na rożnych forach ze jak słyszą ASROCK to wpadają śmiech i wyśmiewają ludzi ehh :( a przecież np nasz model mobo jest wypaśny i nic jemu nie brakuje do GIGABYTE czy nawet ASUSA. Nie chodzi mi o to że się przejmuje ale takie zachowanie ludzi wkurza lekko :( End OT :)

Powiem Ci, ze kiedys tez tak myslalem. Trzeba przyznac, ze wczesniej miedzy low-endami, a markowymi produkatami byla milowa przepasc i nie mowie tu o dodatkach typu gry, okragle kable, ale o sama uciazliwosc w uzytkowaniu. Np moj znajomy mial ECS'a na NF2, ale bylo to takie marnotrastwo tego chipsetu, ze az glowa mala, drugi mial rowniez ECSa - znany wszystkim model K7s5A, co bylo juz kompletna porazka, nie sklamalbym iz plyta ta miala wad niz zalet. Wczesniej z asrockiem nigdy nie mialem do czynienia, cos tam slyszalem, ze toto jest tanie i przewaznie w komplecie z SIS'em, a ten duet byl u mnie od razu spisny na straty. Wczesniej mialem epoxa i bylem zadowolony, wiec gdyby nie purepc, to z cala pewnoscia nie kupilbym tej plyty, ULI - a co to jestdo licha ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez mam kilka szybkich pytan:

 

1. Kupujac ta plyte nalezy rozejzec sie za rewizja 1.05, tak? Czy moze innych juz nie ma w sklepach? I czy na cos jeszcze uwazac kupujac ja?

 

2. Jaki bios bedzie najlepszy dla plyty z Vcore mod'em, a jaki bez niego?

 

3. Znalazlem plyte za 220 zl, wiecie moze czy gdzies dostane taniej "sklepowke"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 nie ma wiekszego znaczenia jaki bedziesz mial rev... a 1.05 jest raczej najnowszym bo nikt w tym temacie nie mial nowszego

 

Ad.2 najlepszym do OC jest "ponoc" 1.80, lecz mozesz instalowac juz kazdy od 1.70-2.20 i bedziesz zadowolony

 

Ad.3 raczej nie, a jesli tak to musisz lepiej poszukac (przewaznie allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez mam kilka szybkich pytan:

1. Kupujac ta plyte nalezy rozejzec sie za rewizja 1.05, tak? Czy moze innych juz nie ma w sklepach? I czy na cos jeszcze uwazac kupujac ja?

2. Jaki bios bedzie najlepszy dla plyty z Vcore mod'em, a jaki bez niego?

3. Znalazlem plyte za 220 zl, wiecie moze czy gdzies dostane taniej "sklepowke"?

Tu masz oferty ze skąpca - można znaleźć już za 207 zł:

http://skapiec.pl/site/cat/13/comp/59712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

 

Posiadam ta płyte od paru miesięcy, wkoncu zrobiłem vcore moda(chce wycisnąć ile sie da z mojego proca przy 1.45v leci na 2700 bios 1.8 ) po modzie troche sie zdziwiłem, ustawiam namiepiecie w biosie na 1.1v co odpowiada 1.5v na proca... komp sie włacza lecz winda sie nie ładuje (miga sobie pasek w lewym gornym rogu ekranu i nic wiecej) Przy nie kreconym procu dzieje sie to samo... O co chodzi!? <_<

Edytowane przez sold305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niedokładnie zrobiłeś moda i po prostu zamiast 1,5V masz te 1,1V. Ustaw jakie niskie taktowanie cpu (np 4x200) i zobacz czy winda sie laduje. Potem zobacz w niej jakie masz vcore.

 

Lub inaczej. Po prostu zmierz miernikiem jakie masz vcore po ustawieniu wartości w biosie 1,1V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym zrobiłeś moda ?? Electonem czy lutownicą ??

 

Jak Electonem to musi być go solidna warstwa i sprawdź czy go dobrze wykonałeś , tzn niema gdzieś jakiegoś dodatkowego połączenia .

 

Cos chyba zrobiłeś źle , bo powinno wszystko chodzić bezproblemowo .

 

Ja mam bios 1.8 , Vcore moda ( zrobionego Electonem ) i działam na 9x300 1,525V ( 1,125V bios ) .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niedokładnie zrobiłeś moda i po prostu zamiast 1,5V masz te 1,1V. Ustaw jakie niskie taktowanie cpu (np 4x200) i zobacz czy winda sie laduje. Potem zobacz w niej jakie masz vcore.

 

Lub inaczej. Po prostu zmierz miernikiem jakie masz vcore po ustawieniu wartości w biosie 1,1V.

Jesli zle zrobil moda, to chyba moze to sprawdzic na nie podkreconym procku i napieciu 1,4V :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zle zrobil moda, to chyba moze to sprawdzic na nie podkreconym procku i napieciu 1,4V :?:

Taa.. ciekawe w jaki sposób :/

Przecież przy ustawieniu 1,4V z BIOSu mod nie zmienia tej wartości. Musi ustawić coś z przedziału 1,075-1,15. Wtedy mod dopiero zmienia wartości (odpowiednio przedział 1,475-1,55)

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś próbował , ale wyskakuje info że bios jest niezgodny z modelem płyty i się nie wgrywa .

 

Sądze że i tak nic nam to nieda , no może poza faktem że będą jakieś cyrki z ICS'em ( bo najprawdopodobniej jest inny ) oraz może nie działać dzwiękówka ( równie dobrze może też działać bezproblemowo ) .

 

Jeżeli będzie taka możliwość to zapewne taki bios się pojawi niedługo na OCWB .

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moja płytka nie chciała chodzic z wysokimi "fsb", a radiator na Nb był bardzooo gorący i parzył jak sie na nim przyczymało ręke, postanowiłem zrobić sobie na niego chłodzenie.

Wykorzystałem wiatraczek od kieszenie HDD o wymiarach 40x40 ;)

Montujac go nie chciałem pozostawiać żadnych śladów po mojej ingerencji w mobo, dlatego musiałem przymocowac go w nie "inwazyjny" sposób. Musiało to też jakos wygladac ponieważ mam bude z oknem tak wiec druty i taśmy zaciskowe odpadały.

Postanowiłem zastosować kołki rozporowe do betonu :blink: :lol2:

 

Tutaj fotki jak to wszystko wyglada:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po założeniu wiatraczka temperatura na NB bardzo spadała a sam radiator jest lekko ciepły :D

Również udało się pokonać barierę 300MHz na "fsb" i teraz moj komp pracuje na 312x8.

Jak dla mnie wyniki ponad oczekiwania. Jeszcze tylko muszę obniżyć napiecie na wiatraczku na 7/9V zeby go trochę uciszyć, ale to najprawdopodobniej dopiero jak minął te upały :wink:

 

 

Podziekowania za konsultacje dla Kencho-1

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak sobie czytam ten topic od jakiegoś czasu ;] I się utwierdziłem w tym, że kupię tą płytkę ;] Teraz na szybko 2 pytanka :)

1. vcore vid4 mod działa na biosach od 1.80 w górę, czy niżej też ?

2. No i jak z tym HTT ? W FAQ pisze, że w biosach 1.20/OCWB2 i wyżej max HTT to 274, a gdzieś tu na forum czytałem, że od 1.8 w górę HTT znowu można dać wyżej... Jak to z tym jest dokładnie ? :> Pewnie dużo razu było już to poruszane, ale jakoś nie znalazłem (używałem szukajki wewnętrznej w topicu i patrzałem parenaście stron do tyłu...)

BTW przydała by się jakaś aktualizacja FAQ... Poprawienie linków i dopisanie paru rzeczy (np co daje określony bios itd)

Pozdro

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...