Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Ad1-Karta wejdzie i bedzie dzialala TNT2 jest AGP4x..

post 1908 w tym topiku.

Wg. opisu płyty " 1x AGP8x/4x slot, 1,5V only"

 

Ja z TNT2 miałem problem ale co prawda na Asrocku K7S8X r3 (ten sam opis portu AGP) -- myszka latała gdzie chciała, zawieszanie kompa, pomogła zmiana na ATI R9200. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy biosy od 939dual-sata2 pasują do VSTA? Bo na 1.20 oryginał przy 270x9 jest ok a juz przy 275x9 i na 1.45v sp2004 po 8 min. jest błąd. Może po zmianie biosu da radę wyciągnąć wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja nie mam nic przeciwko jeżeli KTOŚ na własne ryzko to sprawdzi :) MOŻE mu się uda i MOŻE wszytsko będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was takie zapytanie jesli teraz mielibysce kupowac teo asrocka to wybralibyscie VSATA CZY DUAL- SATA2

A pytanie wzielo mi sie z tad ze teraz własnie chce zakupic tego asrocka czytam ten temat troche i słysze że ludzie z ta vsata troche problemów maja i sam nei wiem co mam brac .

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba wolał Sata2 jest spawdzona i sie bardzo dobrze sprawuje (przynajmniej u mnie). Natomaiast Vsata ma chyba wiecej opcji w biosie zw z OC.

 

W sumie masz racje tak jak piszesz sprawdzona biosy sprawdzone wiadomo co sie poniej spodziewac a vsata jak czytam wypowiedzi userów to zdaraja sie znia problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja chyba jednak wziąłbym dalej DUAL-SATA2.

 

Nie przymierzam się do mego OC tylko takiego wystarczajacego a zintegorwane komponenty w obu płytach mało czym się róznią - chyba tylko zgodnośc z HD Audio. Miałem kiedyś C-Media 9739A, porównywali go do Realteka AL650. Potem miałem i Realteka i był o niebo lepszy niż C-Media.

 

A jeszcze jedna różnica to "Vista" - hahahah :D Vista na Dual-Sata2 też się uruchomi :)

 

Poza tym ja z Dual-Sata2 problemów takich jakie niektórzy mają z VSTA nie miałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JW ;]

VSTA jest problemowa ;] Z tego co tu widze, ludzie mają problemy z wystartowaniem tej płytki, no ale znowu jak wystartuje to jest lepsza od SATA2 do o/c ;) Więcej V na mem i z tego co pisał Macieq (jak przekręciłem nick to sorry, nie chce mi sie patrzeć parę stron do tyłu :) ) to zrobił na niej HTT 400 co jest już fajnym wyczynem ;] [moja dual sata nie robi 290 :mur:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JW ;]

VSTA jest problemowa ;] Z tego co tu widze, ludzie mają problemy z wystartowaniem tej płytki, no ale znowu jak wystartuje to jest lepsza od SATA2 do o/c ;) Więcej V na mem i z tego co pisał Macieq (jak przekręciłem nick to sorry, nie chce mi sie patrzeć parę stron do tyłu :) ) to zrobił na niej HTT 400 co jest już fajnym wyczynem ;] [moja dual sata nie robi 290 :mur:]

Racja. Miałem problem tylko z wystartowaniem i to przez port agp bo potwornie ciężko było dokładnie ustawić równo kartę. No i szkoda, że nie ma oc biosu zrobionego już.

 

BTW. Jak myślicie, czy zmniejszjąc nb-sb i cpu-sb z 600 na 400 mógłby procek pójść wyżej czy to nie gra roli? A może spróbować czegoś innego?

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładka Advanced->Multiplier/Voltage Change->Manual i pojawią sie nowe opcje. NIestety max vcore to 1,45:((( Czy winą zbyt malego napięcia jest to ze komp dziala stabilnie przy magistrali 275 a jak juz dam 276 to staje w 3dmarku???Pamięci wyrabiają.

 

Eh juz myślałem ze bedzie dobrze:( Zminilem bios na 1.8 i 3dmark03 wywalil ise dopiro na Sound Tescie:(

Edytowane przez el_kolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak wziąłbym dalej DUAL-SATA2.

 

Nie przymierzam się do mego OC tylko takiego wystarczajacego a zintegorwane komponenty w obu płytach mało czym się róznią - chyba tylko zgodnośc z HD Audio. Miałem kiedyś C-Media 9739A, porównywali go do Realteka AL650. Potem miałem i Realteka i był o niebo lepszy niż C-Media.

 

A jeszcze jedna różnica to "Vista" - hahahah :D Vista na Dual-Sata2 też się uruchomi :)

 

Poza tym ja z Dual-Sata2 problemów takich jakie niektórzy mają z VSTA nie miałem :P

 

Ten dopisek VSTA jest dlatego ze na kodeku CMedia w Viscie bedzie dostepny dzwiek 5.1 i wiecej. Przy Realteku bedzie dostepny tylko dzwiek 2.1. Poza tym VSTA mam wbudowany kontroler obrotow wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego istnieje cos takiego jak Vmod ;) i mozna dac max do 1.55V, przy czym u mnie zawyza do około 1.56/7V (mierzone miernikiem).

A ja mam takie pytanko. Chodzi o C&Q. Zapewne nie działa po V-modzie, a czy tak samo jest przy RM Clock ??? Może ktoś sprawdzał....

I jeszcze jedno.. Czy na San Diego będę miał też 1.55V , czy 1.50V ?? Bo standardowo mogę dać z biosu max. 1.40V.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Chodzi o C&Q. Zapewne nie działa po V-modzie, a czy tak samo jest przy RM Clock ??? Może ktoś sprawdzał....

C&Q samo w sobie działa. Tylko np. jak napiecie sie samo obniży do 1,1V to w rzeczywistosci bedzie 1,5V... co w tym momencie jest sprzeczne idei c&q ;)

Ewentualnie można sobie w RM zrobić profil tak, żeby minimalnie napiecie sie obniżało do 1,175.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Chodzi o C&Q. Zapewne nie działa po V-modzie, a czy tak samo jest przy RM Clock ??? Może ktoś sprawdzał....

I jeszcze jedno.. Czy na San Diego będę miał też 1.55V , czy 1.50V ?? Bo standardowo mogę dać z biosu max. 1.40V.

Witam

 

Zapewne będziesz mógł dać z modem max 1,5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham ten temat za szybką reakcję... Czyli na RMClock powinno dać się ustawić min. napięcie na powiedzmy 1.2V ??

Zależy mi bardzo na tym, by procek nie pracował cały czas na max. bo w sumie więcej siedzę w necie, niż gram...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić moda na vid3 ;] Dzięki temu napięcie 1.5v uzyskujemy dawajć w biosie coś koło 1.3 :) A 1.1v = 1.1v :) Działa ładnie rmclock i c&q ;) Tutaj schemat co i jak :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem takie ustawienia w biosie:

cpu-nb-sb 200/200

htt 300

ddr 100

mnożnik 6x

1,45volt

i komp wstał dopiero za 5-6 razem a jak zrobiłem:

cpu-nb-sb 600/600

htt 270

ddr 166

mnożnik 9x

1,45volt

to wsio śmiga. Czy wynika z tego że blokuje mnie magistrala i potrzebny inny bios (mam 1.20)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wam;)

ja nie rozumiem dlaczego macie cos przeciwko vsta...tez mialem z nia jakies tam drobne jazdy przy OC, ale to tylko przy OC;) za pierwszym razem wystartowala i nie bylo zadnych problemow, a jesli u kogos jakies tam wystepuja czy to na starcie czy przy OC to chyba normalne ze niektorym sie zdarza, popatrzcie ile ludu mialo problemy z dual sata :razz: ja spokojnie dojechalem z HTT do 320, nie sprawdzalem ile pojdzie na maxa sama plyta, bo mi sie po prostu nie chcialo(zwazywszy ze macieqqq dojechal do 400;P), od razu wzialem sie za krecenie procka :D mam nadzieje ze jeszcze go troszke bardziej wykrece, ale i tak uwazam ze jest git i przy takim konfigu jak mam w sygnaturce dziala spoko stabilnie:) nawet nie musialem kominowac i wgrywac najnowszego biosa bo na tym 1.0 jest git:)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wam;)

ja nie rozumiem dlaczego macie cos przeciwko vsta...tez mialem z nia jakies tam drobne jazdy przy OC, ale to tylko przy OC;) za pierwszym razem wystartowala i nie bylo zadnych problemow, a jesli u kogos jakies tam wystepuja czy to na starcie czy przy OC to chyba normalne ze niektorym sie zdarza, popatrzcie ile ludu mialo problemy z dual sata :razz: ja spokojnie dojechalem z HTT do 320, nie sprawdzalem ile pojdzie na maxa sama plyta, bo mi sie po prostu nie chcialo(zwazywszy ze macieqqq dojechal do 400;P), od razu wzialem sie za krecenie procka :D mam nadzieje ze jeszcze go troszke bardziej wykrece, ale i tak uwazam ze jest git i przy takim konfigu jak mam w sygnaturce dziala spoko stabilnie:) nawet nie musialem kominowac i wgrywac najnowszego biosa bo na tym 1.0 jest git:)

 

pozdr

A na jakim napięciu i napisz jak mozesz ustawienia pozostałe. plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie od razu dalem 1.45V i co tam jeszcze?... memclock na 133, NB-SB link na 600, napiecia od pamiatek nie ruszalem, ale wlaczylem flaxability na pamieci bo bez tego roznie to bylo;P byc moze dlatego ze mam 3 kosci:/ boot failure guard, spread spectrum, c&q - wszytskie te 3 pozycje wylaczone a reszta w sygnaturce;P

 

pozdr

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie wzialem za krecenie swojego venica :D.

 

wyniki maks. na vcore 1.45v = 2,7ghz (300*9). niestety z tego co widze jest to max i bez vmoda nie pojdzie dalej.

 

na razie na co dzien sobie zostawie 2,5ghz (280*9) na 1,4v niech sie chlopak nie maczy :D.

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stabilne to 2,7Ghz na 1,45 , bo to że się na takim napięciu włączy nie oznacza że jest stabilnie.

 

Pokatuj go benchmarkami.

 

U mni procek wstanie na 1,475 przy 2,7Ghz , ale sypie błędami i dopiero przy 1,525V jest stabilny jak skała ( cała noc prime, 3Dsmarki, giercowanie i SuperPi 32M ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8x320 wstaje tylko do ładowania windowsa i reset. Na 280x9 to samo ładuje i reset. Wszystko na 1.45v bo bez moda. Stabilne jak skała jest 270x9, ddr166, cpu-nb-sb 600/600 i 1.45. Brak pomysłów, chyba vmod jest potrzebny. Kurcze myślałem że taka dobra seria 0521, ale cóż każdy inny:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8x320 wstaje tylko do ładowania windowsa i reset. Na 280x9 to samo ładuje i reset. Wszystko na 1.45v bo bez moda. Stabilne jak skała jest 270x9, ddr166, cpu-nb-sb 600/600 i 1.45. Brak pomysłów, chyba vmod jest potrzebny. Kurcze myślałem że taka dobra seria 0521, ale cóż każdy inny:(

a u mnie np. 300x9 czyli 2.7GHz wstaje winda sie normalnie odpala ale superpi na wejsciu sie wywala, dlatego probuje z mnoznikiem x8;)

 

pozdr

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...